FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
last mohicans
Posts: 11939
Joined: 09/08/2012 23:19

#15451 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by last mohicans »

Grean wrote: 02/10/2020 13:36
gold'n'brown wrote: 02/10/2020 11:16
Mahalac wrote: 02/10/2020 10:48 Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
Ja ne mogu da shvatim da ljudi ne mogu da razumiju da je razlika u kvalitetu upravo to sto neko moze da trci vecim intenzitetom i duze. Nije razlika sto oni bolje pimplaju loptu ili sto zna driblati itd. Razlika je to trcanje. Da svako moze trcati dugo i jakim intenzitetom atletika kao sport ne bi ni postojala. Svi bi mogli biti Usain Bolt samo ako malo vise uprazno trci oko kuce. Ta brzina, eklsplozivnost i izdrzljivost cini Celtic 10x skupljim od nas. Da je jednostavno svi bi to imali.
Ova je prica i teorija koja ne da ne drzi vodu nego nema bas nikakvo uporiste u realnosti.

Uzmite i izracunajte pretrcane kilometre nasih i njihovih igraca i vidjet cete da smo ih tu sigurno usili (na zalost). Upravo je suprotno od ove tvrdnje, njihova veca kvaliteta da mogu drzati loptu i napadati dovodi do toga da mogu i trebaju manje trcati i umarati se nego mi.

Kljuc je prije svega u kvaliteti jer kad nemas toga lopta je kod protivnika, ti je ganjas i onda dodje osjecaj da tvoji ne mogu trcati jer su do tad morali istrcati 20% vise nego protivnik.
Tako nekako, uprilog tome ide i sama reprezentacija koja protiv velikih ekipa padne drugo poluvrijeme zbog nemogućnosti čuvanja ili popularnog naziva "sakrivanja" lopte, pa onda i Dzeko djeluje nespreman u takvim okolnostima. Sigurno će izbaciti one podatke koliko je ko pretrčao, vjerujem da niko nije ispod 10 km, a neki će vjerovatno dosegnuti 12-13km.
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#15452 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by vegass »

Dinostula wrote: 02/10/2020 12:34
Logovan wrote: 02/10/2020 11:54
vegass wrote: 02/10/2020 11:20 Par stvari koje sam ja sinoć shvatio:
- za našu ligu i kup se nemamo šta sekirati, bilo bi veliko čudo da ne bude dupla kruna
- za budućnost se generalno ne trebamo mnogo sekirati
- Tino je gigant
- Ahmetoviću i Handžiću pod hitno naći zamjenu i ljudski im se zahvaliti
Što se mene tiče, daj da osvojimo titulu, a kup i ne mora. Bilo bi lijepo opet klepiti duplu krunu, ali neću biti razočaran ako ne osvojimo kup.

Kako misliš zahvaliti se Ahmetoviću? Ne možeš se njega odreći, ima klupa pa neka bude na klupi. A ovo samo pod uslovom da dođe neko njegovog ranga ili bolji igrač. Za Handžića je već druga stvar. Neka odigra ovu sezonu i to je to, ističe mu ugovor na ljeto 2021. godine.
Zreli smo mi vec za dva nova spica.Jedan tipa Irfan Hadzic a drugi tipa Lendrica.Da se moze kombinovati i mijenjati taktika.Ahmet kao 3 napadac da uleti 10 minuta pred kraj.I kad mu istekne ugovor zahvaliti se i gotovo,35 godina je ipak previse za napadaca.
Tačno tako. Nemamo napadača koji pravi razliku, kako je Merso radio ranije. Handžić to nikad nije bio. TO što je neko "radilica" itd, to mi se nekako podrazumijeva za igrače koji žele igrati u Sarajevu. Pogledajmo jednog Tatara. Optimalno bi bilo dovesti barem jednog, a možda i dva napadača što prije, a najkasnije na zimu.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#15453 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by kokuz_sa »

Na kondiciju utice milion faktora

Nije to samo trcanje..
Povecanjem kondicije dolazi do eksplozivnosti, startnosti, skocnosti..

Prvo je tu ishrana..
Zna se sta jedes, kada jedes, koliko, kakav trening ti treba, koliko sna itd itd..

Imao sam priliku pratiti tromjesecne pripreme lika koji se takmici u nekoj verziji MMA borbi..

Imao je trenera kondicionog..
Odradjeno je testiranje na pocetku..
Izvuceni mu svi parametri, snaga, eksplozivnost, brzina i sto sta..
Propisani treninzi i stroga ishrana..
Svako 10 dana je vrseno testiranje i dobijali su se rezultati gdje se vidio napredak, stagniranje ili nazadak..
I svako 10 dana se prilagodjavao trening..

To je puno lakse raditi kada je u pitanju 1 covjek i trener..
Al kad imas 1 trenera i 20 igraca..

Ne moze se ocekivat da igrac ima kondiciju na maksimumu kada odradi 1 trening dnevno od 2h.. a onda pojede pljesku, ode na nargilu i slicno..

U velikim klubovima dan fudbalera traje 8 do 10h

Dorucak u klubu gdje se prati sta jede
Trening
Masaza
Odmor
Teoretska priprema za mec
Trening 2
Rucak
Bazen
Ormor
Trening 3
Sauna
Vecera i
Ides kuci


Kod nas je to trening 2h i onda kud koji mili moji
il dottore
Posts: 1460
Joined: 12/04/2014 20:35

#15454 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by il dottore »

last mohicans wrote: 01/10/2020 22:45
gold'n'brown wrote: 01/10/2020 22:20 Ma ohrabruje to sto konacno imamo trenera koji ne igra isto protiv Celtica i Krupe. Odigrali smo jedino kako smo mogli, cekali sansu, mozda da smo malo jos izdrzali Celtic bi postajao nervozniji. Sta je tu je, Kovacevic je on loptu morao hvatati, ali i on je bio sve u svemu dobar. Pidro veceras odlican i nekako me je najvise dojmio. Djokanovic sa 19 godina igrao isto fantasticno. Nadam se da nas ceka lijepa buducnost. Treba nam zamjena za Ahmetovica, to je definitivno. Valjat ce nama on jos u nasoj ligi, ali definitivno za ovog nivoa vise nije.
Tako je, sjetimo se Husrefa i Dzene, primanja sedmica i osmica. Drugačije sa onakvom ekipom nije moglo. Ljudi pored očiju ne vide, treba biti realan.ismo se naguzili, nismo se obrukali. Škola za dalje. Nam, za dogodine očekujem pojačanja.
Ako cemo se vracati nazad i pricati o utakmicama sa poznatim ekipama, onda treba napomenuti da smo ovom Celticu prosli put zabili 2 gola, i ovdje i tamo. Zabili 2 Atalanti u gostima, 2 Borussiji na AFH...
Ova sinoc taktika je ok, ali upali u 5% utakmica. Da bi zabio gol treba i napasti a tad si ranjiv.
Ali svakako je Celtic u svakom smislu bolji od nas, tako da bi trebalo dosta stvari da se poklopi pa da ih izbacimo
User avatar
turbofolk
Posts: 3137
Joined: 13/05/2014 09:37

#15455 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by turbofolk »

Vidan je i očigledan napredak Sarajeva u Evropi zadnjih par godina. Samo treba održati kontinuitet nastupa u playoffu, a to će od iduće godine biti puno teže i u LP i u EL jer za grupne faze oba takmičenja moraš biti šampion (u BiH, ne u svim ligama). U svakom slučaju lijepa evropska priča ove sezone za našeg šampiona i visoko postavljena ljestvica svim klubovima u BiH koji će igrati evropske utakmice iduće sezone.

Za kraj jedna prigodna.. da se zna da se Sarajevo voli i izvan Sarajeva :DImage

Živjeli...
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#15456 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Maharadza »

Izgubili jesmo ali smo zato dobili TSS-a spremnog da žari i pali u ligi i kupu, kao i bekove koji konačno na nešto liče, Pidro svakako ali i Oremuš koji je sinoć STRAŠNO odigrao, pogotovu uzimajući u obzir da je tek nedavno promijenio poziciju. :thumbup:

Samo se nadam da se sada neće "rasuti" igrački kadar previše, mislim najbolje bi naravno bilo da svi ostanu na okupu ali iskreno ne bi me iznenadila vijest u idućih par dana kako nas napušta npr Tatar ili Kova. :cry:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8569
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#15457 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Pitar sa Kariba »

turbofolk wrote: 02/10/2020 20:07 Za kraj jedna prigodna.. da se zna da se Sarajevo voli i izvan Sarajeva :DImage

Živjeli...
:thumbup:
Pratim HZ Gracanica na FB. Dobra je ekipa tamo. Svaka vam cast fakat.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#15458 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by emigrazione »

kokuz_sa wrote: 02/10/2020 19:11 Na kondiciju utice milion faktora

Nije to samo trcanje..
Povecanjem kondicije dolazi do eksplozivnosti, startnosti, skocnosti..

Prvo je tu ishrana..
Zna se sta jedes, kada jedes, koliko, kakav trening ti treba, koliko sna itd itd..

Imao sam priliku pratiti tromjesecne pripreme lika koji se takmici u nekoj verziji MMA borbi..

Imao je trenera kondicionog..
Odradjeno je testiranje na pocetku..
Izvuceni mu svi parametri, snaga, eksplozivnost, brzina i sto sta..
Propisani treninzi i stroga ishrana..
Svako 10 dana je vrseno testiranje i dobijali su se rezultati gdje se vidio napredak, stagniranje ili nazadak..
I svako 10 dana se prilagodjavao trening..

To je puno lakse raditi kada je u pitanju 1 covjek i trener..
Al kad imas 1 trenera i 20 igraca..

Ne moze se ocekivat da igrac ima kondiciju na maksimumu kada odradi 1 trening dnevno od 2h.. a onda pojede pljesku, ode na nargilu i slicno..

U velikim klubovima dan fudbalera traje 8 do 10h

Dorucak u klubu gdje se prati sta jede
Trening
Masaza
Odmor
Teoretska priprema za mec
Trening 2
Rucak
Bazen
Ormor
Trening 3
Sauna
Vecera i
Ides kuci


Kod nas je to trening 2h i onda kud koji mili moji
Ma nije samo to, ima dosta i do izvedbe na terenu...u svakom sportu te uče da se odmaras kada si sa loptom, kada igraš odbranu nema odmaranja, ne bi ni Celtic ništa bolje izgledao protiv ekipe koja ih 70 minuta napada. Još plus što ekipe ovog nivoa imaju 17 trenera, pet za fazu odbrane, pet za fazu napada, pet kondicionih...mi ako zadrzimo ovaj nivo i dominaciju u ligi to je odlično, povećanjem koeficijenta otvaraju se nove mogućnosti, sve je onda lakši i doći do para i stvoriti bolje uslove i sl..usrali smo dobro u onom periodu sa Ješićem, protracili smo par godina bezveze, da smo tada bili malo pametniji grupe bi sad bile normala
User avatar
turbofolk
Posts: 3137
Joined: 13/05/2014 09:37

#15459 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by turbofolk »

Pitar sa Kariba wrote: 02/10/2020 20:27
:thumbup:
Pratim HZ Gracanica na FB. Dobra je ekipa tamo. Svaka vam cast fakat.
Ma recimo da sam ja već omatorio za takve angažmane, a i nema se vremena. Inače, ponosni sam vlasnik iskorištenih ulaznica sa sjever i za istok iz sezona od prije 15-20 godina i naravno evropskih utakmica iz tog perioda, Bešiktaš, Sartid Rapid itd. Ali nije tema... :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50524
Joined: 16/07/2012 16:00

#15460 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by drug_profi »

Citam sta pisete, i ne mogu reci da niste u pravu. Mnogo finih zakljucaka ima ovdje. Vjerujem da ce i oni koji trebaju da analiziraju doci do slicnih.

U svakom slucaju, moze se reci da je napredak ipak vidan i ako se ovako nastavi, u naredne 2-3 godine grupna faza je izgledna. Stvar je samo kontinuiranog rada i ulaganja u najvaznije segmente.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#15461 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Dinostula »

Nije bas vezano za Sarajevo ni EL ali kakva stravicna povreda onog Koljica.Tog sam lika odavno zelio da vidim u nasem dresu,kako mu lik nogu slomi. :run:
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15462 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Dinostula wrote: 02/10/2020 21:38 Nije bas vezano za Sarajevo ni EL ali kakva stravicna povreda onog Koljica.Tog sam lika odavno zelio da vidim u nasem dresu,kako mu lik nogu slomi. :run:
Ma taj momak baš nikako nema sreće. Povrijedi se, oporavi se, uđe u formu i opet se povrijedi. I tako u krug.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#15463 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by svi u napad »

Sad je bitno zadrzati kostur ekipe tj. par igraca 3-4 godine a ne poletiti za lovom. npr. Pidro, Tatar i Serbecic moraju ostati u ekipi par godina. Ne smijes poletiti na milion koliko ces sad dobiti za Tatara. Taj decko je vrhunski sportista i profesionalac od glave do pete. Ako nastavimo igrat Evropu svake godine sto je za ocekivati i ako Tatar dobije koji minut u repki dobit ces za njega vise od 5 miliona garant a i najlosiji ce se prodavat za milion. Zasto je Dinamo prodavao onako skupo svoje igrace?. Pa zato sto su pored Mamica imali i ekipu koja igra svake godine ligu sampiona. ne smije sa sad stati i zadovoljavati titulama u BiH. Nadam se da su toga svjesni i u upravi kluba. Idemo jako idemo hrabro i samo naprijed. Zivjeli.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 952
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#15464 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Za koga god da nam milion ponude, treba prihvatiti.

Prvo sto ne vrijedi nasa liga nista vise, drugo sto je dobro za biznis. Neka i Nam namiri malo, da mu budemo isplativi a ne rupa bez dna. Jer onda samo moze jos na bolje to ici, i tada traziti 5 miliona. Daleko smo mi od Dinama jos uvijek.
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15465 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Na utakmici protiv Celtica najviše je pretrčao Benjamin Tatar, dok je najveću brzinu od 31.87 km/h ostvario Matthias Fanimo.

Image
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#15466 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

Stet sto nema Celtic-ovih da uporedimo. Kao sto rekoh, mislim da smo vise pretrcali.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#15467 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by GandalfSivi »

Da je neko ovdje napisao da je Tino pretrcao 12 km rekao bih mu da nas zajebaje...
last mohicans
Posts: 11939
Joined: 09/08/2012 23:19

#15468 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by last mohicans »

Ma nije Celtik vise pretrčao,garant. Ali TSS 12 km, respekt. :thumbup: Ovoliko trče i evropske ekipe, samo je razlika u tome koliko je efektivnog trčanja, a koliko hodanje. Pa Messi ni 10km ne nabere, po 8-9 su mu znali izračunati, ali on i ne mora da trči, trče drugi za njega. To je ono sto smo pričali, ljudi bolji, eksplozivniji, snazniji, jači u duelu i skuplji pojedinci. Kad se braniš protiv takvih ekipa, izgleda da nisi fizički pripremljen, a ti se polomio drzeci linije i ganjujuci loptu. Vinko je to u presu rekao, ali haj ti objasni kvazinovinarima. Ne gumo Ligatu, jer je anamo njihov, ali maloprije gledam na OBN gostovanje i spomenu kakve mi igrače dovodimo, generalno. Uglavnom one slobodne na trzistu, a ko su slobodni igrači, oni koji se ne mogu izboriti u prosječnim ekipama, koji raskidaju ugovore, rijetko se desi neki Benko, Jajalo i takvog tipa igrači. Niko ne placa obestecenja za igrače. Dok se i taj segment ne promijeni, tesko cemo nivo više dostici kao liga, pa i ekipe pojedinačno. Za Fanima je nesto isplaceno obestecenja, ali je fokus MDK bio procenat od naredne prodaje. Dinamo je sad doveo mladog stopera iz Norkopinga za milionski transfer.
User avatar
van Basten
Posts: 7529
Joined: 21/09/2006 02:59

#15469 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by van Basten »

Gledam sinoc onog engleza mutavog kako gradi autoritet na nama pa se sjetih onog kipranina iz Bjelorusije. Ima li ko kakvih info, jesmo li uputili zvanicnu zalbu na sudjenje? Dobio kakvu kaznu makar levat?
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#15470 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by svi u napad »

van Basten wrote: 15/10/2020 15:24 Gledam sinoc onog engleza mutavog kako gradi autoritet na nama pa se sjetih onog kipranina iz Bjelorusije. Ima li ko kakvih info, jesmo li uputili zvanicnu zalbu na sudjenje? Dobio kakvu kaznu makar levat?
Dragi prijatelju pa ti znas da zalbu treba znati napisati i uz to priloziti tj. platiti par hiljadarki takse. To je kao sto znas za nas Bosance atomska fizika. svako dobro.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#15471 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by svi u napad »

van Basten wrote: 15/10/2020 15:24 Gledam sinoc onog engleza mutavog kako gradi autoritet na nama pa se sjetih onog kipranina iz Bjelorusije. Ima li ko kakvih info, jesmo li uputili zvanicnu zalbu na sudjenje? Dobio kakvu kaznu makar levat?
Dragi prijatelju pa ti znas da zalbu treba znati napisati i uz to priloziti tj. platiti par hiljadarki takse. To je kao sto znas za nas Bosance atomska fizika. svako dobro.
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15472 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... hORIXn8kus
Najbolji bh. klub u ovom takmičenju je Sarajevo, koje zauzima 191. mjesto na UEFA listi sa šest učešća u Ligi prvaka, 18 odigranih utakmica, te pet pobjeda, 2 remija i 11 poraza, uz gol razliku 24:26.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15473 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Valjda opet budemo nosioci, leglo bi nam k'o kec na desetku. :D
S druge strane, situacija je nešto komplikovanija po pitanju Sarajeva. Sarajevo je trenutno ispred 14 timova po koeficijentu i to je praktično sigurno. S druge strane, 13 je klubova koji će definitivno imati bolji koeficijent od Sarajeva, što znači da će ishod pozicije Sarajeva ovisiti od ishoda šest liga.

1. To je velška liga, u kojoj Sarajevo "navija" za Connah's Quay, koji je ozbiljan konkurent trenutnom lideru TNS-u, koji je sa koeficijentom od 7.500 bolji od Sarajeva.

2. Armensko prvenstvo je još u ranoj fazi i za naslov se bore četiri kluba. Ono što Sarajevu odgovara jeste da prvak ne bude Alashkert, koji jedini ima veći koeficijent od njega (6.500).

3. Utrku za naslov prvaka Luksemburga vodit će Fola Esch i Dudelange, a Sarajevu ne odgovara da naslov osvoji Dudelange, koji ima koeficijent 8.000.

4. Maribor, Olimpija i Mura se bore za naslov prvaka Slovenije, a Olimpija sa 6.750 i Maribor sa 14.000 imaju bolji koeficijent od Sarajeva. S druge strane, Mura ima koeficijent 3.000 i Sarajevu bi odgovaralo da osvoji naslov.

5. Maccabi Tel Aviv i Maccabi Haifa bore se za naslov prvaka Izraela. Sarajevu odgovara da prvak bude Maccabi Haifa, čiji je koeficijent 4.500.

6. Osijek se u Hrvatskoj još uvijek bori za naslov prvaka, a trenutni mu je koeficijent 6.000. Naravno, ako Dinamo bude prvak, Sarajevo se ne treba osvrtati na prvenstvo Hrvatske, jer zagrebački tim ima koeficijent od 41.500 i može ga dodatno povećati.

Ako se našem prvaku poklope i osvajači Evropske lige i Lige prvaka, bit će to dodatni bonus, jer bi u tom slučaju prvaci Grčke (vjerovatno Olympiakos) i Srbije (bez obzira bila u pitanju Crvena zvezda ili Partizan) koji su na papiru učesnici prvog pretkola biti prebačeno u drugo, a svakako imaju veći koeficijent od Sarajeva. U tom slučaju, bilo bi 16 parova nosilaca i nenosilaca, a jedan od nenosilaca bio bi prebačen u nosioce. Stoga bi Sarajevo trebalo još samo dva, a ne tri poklapanja u gore navedenim ligama da bi postalo nosilac.
kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#15474 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by kakaljin »

O ovome govorim kontinuitet igranja u europi pogotovo u ligi prvaka pa nekad te sreca posluzi pa doguras do treceg pretkola ali skupljas bodove i za nekoliko godina budes nosioc u drugom pretkolu pa onda udjes u grupe ove trece lige sto se tek osnovala pa tako par puta zaredom pa tek onda razmisljas o ligi europe,a a da ne govorim o grupama lige prvaka.
User avatar
Hannibal41
Posts: 823
Joined: 21/04/2020 16:11

#15475 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Hannibal41 »

uglavnom sarajevo nece sigurno narednih 5 godina vidjet grupu europa lige
Post Reply