FK Sarajevo Akademija.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#501 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Nadzorna_ploca »

Bravo djeco i nogom u guzicu odavdje. :thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#502 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by mali_milojica »

Čestitke komšije.
Izuzetno jak turnir i prvo mjesto :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#503 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Edin H. »

Dobar golman ovaj Dizdarevic.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#504 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

I meni je golman i protiv Vojvodine najzreliji dojam ostavio i uz njega Dervisagic koji igra sedmicu.

A eto htjeli smo mladog golmana iz Slobode. Mozda je za ovog naseg stvarno prerano. Ne znam, valjda znaju oni koji trebaju da znaju.

Nisam mogao gledati finale ali u utakmici sa Vojvodinom me razocarala nesposobnost da zadrzimo loptu cim je iznesemo ili izbijemo. Da li je do rada, Dzenine postavke ili je takva utakmica bila ali ovi iz Vojvodine su djelovali realno stabilnije.

Zato kazem, treba im jakih utakmica. B tim bi mozda u nasem slucaju kostao ko’ jedan slabiji prvoligas ali bi vrijedilo (Radnik tvrdi da je njihov budzet 400 hiljada KM npr, ne znam kako ali oni navodno sa toliko iznesu sezonu). Zeljo ima taj hibridni koji igra samo prijateljske ali to mi nije rjesenje.

Ipak, velika stvar je pobijediti ovakav turnir i cestitke na tome.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#505 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

Ne znam, kaze Dzeno da su se dogovorili da tako igraju (na kontre) sve do finala. A eto kao u finalu da igraju svoju igru. Istina je vjerovatno negdje na pola. :D
Cienfuegos
Posts: 593
Joined: 04/05/2011 19:48
Location: Boston

#506 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Cienfuegos »

Pitar sa Kariba wrote:Ne znam, kaze Dzeno da su se dogovorili da tako igraju (na kontre) sve do finala. A eto kao u finalu da igraju svoju igru. Istina je vjerovatno negdje na pola. :D
:D


Vrlo moguce da je tako jer je fakat izgledalo kao da mozemo vise a nekako ne zelimo. Pogotovo jucer u finalu kad je teren bio uzasan. Partizanu smo pustili posjed lopte, oni su lijepo igrali I vezli I po onom blatu ali samo do naseg "16", tu ih sacekamo i sa lakocom uzmemo loptu. Izuzetak su dvije sanse iz iste akcije negdje 5 minuta prije kraja, tu je bilo gutavo ali je golman odradio :thumbup:
Da se ne lazemo, po onom sto sam ja vidio, od nas su bolje na terenu stajali I CZ, Vojvodina I Partizan ali smo nasli nacina da pobjedimo sve. Ne mozes imati bas toliko srece, mora tu biti I nekog znanja, volje, zelje ali I trenerovog masla :D :izet:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#507 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#508 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by sumirprimus »

fina vam je akademija.
fini tereni.
volio bi nesto ovako kod nas :thumbup:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#509 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by The 51st State »

sumirprimus wrote:fina vam je akademija.
fini tereni.
volio bi nesto ovako kod nas :thumbup:
sa tk bazom to bi vam bio pun pogodak, samo nije jeftina zajebancija, treba makar 3-5 godina trpiti prije neki plodovi dodju, a uvalis u medjuvremenu za terene, osoblje, skauting, stipendije...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#510 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Ahmed Hasanović, koji je dugi niz godina nastupa za omladinske kategorije Željezničara prešao je u redove gradskog rivala FK Sarajevo, piše Sport1.

Rođen u Fojnici, Hasanović je preko Radnika iz Hadžića stigao na Grbavicu 2013. godine, te je od tog perioda nastupao za Plave sa Grbavice.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/spo ... ara-380551
Ovi prebjezi nisu bas popularni ali valjda ga nisu bezveze dovodili.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#511 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Logovan »

Dobro došao Ahmede. :thumbup:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#512 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Rockefeller »

Decko je pravi sportista, pravi.

Sve najbolje!
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#513 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Kadeti nakon proslosezoneske dominacije ove sezone los start. Evo nakon Radnika, izgubili i od Zelje. Mislim da su im se sad odmakli na 5 bodova.

http://sport1.ba/omladinski-fudbal/foto ... nje/127741
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#514 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Muhamed Đakmić »

Grean wrote:Kadeti nakon proslosezoneske dominacije ove sezone los start. Evo nakon Radnika, izgubili i od Zelje. Mislim da su im se sad odmakli na 5 bodova.

http://sport1.ba/omladinski-fudbal/foto ... nje/127741
Na pet, s tim da oni imaju utakmicu manje. Dakle oni će imati vjerovatno 15, a mi 7 nakon pet kola. Šah mat, teško za nadoknaditi.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#515 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Logovan »

Best Scorer: A clever midfielder was in all Sarajevo goals
http://www.ceecup.org/en/novinka-198-Be ... jevo-goals

Đani Salčin! :thumbup: :thumbup:

User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#516 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#517 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

https://youtu.be/KOOhfFXeNBM
Dries Mertens: « All the players were given a football on the end of a string with a handle, you had to hold the handle, juggle and kick the ball permanently with both feet. I am convinced I have mastered playing with both feet thanks to those exercises.
Wesley Sneijder « At the age of 7, like all the other young players at Ajax, I was given a football on the end of a string to practise with at home. “You must train every evening with both feet” the trainer would say, and that’s what I did. Without missing a single evening. Today I reap the benefits of all those extra training sessions. »
Bertrand Antoine, in charge of preliminary training FC Metz

« I particularly use SenseBall with 13-14-year-old players who have experienced a rapid and disruptive growth. They are really in difficulty in terms of coordination and SenseBall allows them to rectify things. We also work on stance, the top of the body, the use of the weaker foot... Among the 7-12-year-old, it helps with coordination and motor skills. With the older players, it is used for synchronization, the collection of information. For me it must be part of the educational material of the educator. »
Interesuje me rade li ovo u skoli AFH i Akademiji?

Koristi se u najboljim akademijama tipa Metz, Standard, Ajax prije svega za poboljsanje slabije noge.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#518 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Maharadza »



JEBEM TE LIŠTICO!
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#519 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Slaba utakmica, tesko kombinuju na sredini. Zadnja linija krene igrom po zemlji ali vezni red ima problem da produzi.

Super sto imamo kamp ali ovo kako se napravi nista vise nije pomaklo izuzev ovo malo tribina i tih prostorija kontejnerskog tipa. Izgleda nekako nedovrseno, sav ovaj prostor oko i izmedju terena. Tamo neke cijevi naslagane, ovo oko samog terena smjenjuju se fleke trave, pijeska i zemlje. Nadao sam se da ce biti bolje, tipa onaj kamp u Zenici koji je stvarno ko' lampa.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#520 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

Joj vikenda, sve selekcije pobijedile! :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#522 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Logovan »

Fakat debilno pravilo. Niđe veze. :roll:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#523 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Koje razocarenje.

Debili iz UEFA-u ubijaju volju momcima koji su se godinu dana borili za ovo. Zar je problem organizovati kvalifikacije za sve prvake u Evropi pa neka igra ko moze i hoce.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#524 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by van Basten »

Nema vecih mafijasa od fife i uefe, fakat legalizovana mafija.
Jedini razlog sto fudbal nije jos dozivio sudbinu kosarke jeste sto sa ovim lopinasima niko ne moze izaci na kraj. Debili realno
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#525 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Juniori svakako ove sezone bas opusteno.

Danas zijan od Zrinjskog kuci u Butmiru i sad su mislim 6 bodova iza vodeceg Zelje a i Siroki je ispred.

Nije ovako izgledalo nakon uzimanja Zlatibora ali hajde. Dva poraza, mozda je trenutna kriza a ne manjak kvaliteta.
Post Reply