FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#51 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by FrozenCastle »

...
Last edited by FrozenCastle on 13/08/2015 15:46, edited 1 time in total.
Niqhtmare
Posts: 40
Joined: 13/10/2010 10:12

#52 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Niqhtmare »

Postovani,

Imam problem sa Plantarna fascija (lijeva peta) na lijevoj nozi vec duzi period (5 mjeseci).
Bio sam kod dr i dao mi je sljedecu terapiju: banjanje noge 15 min ujutru i navece uz koristenje gela (ne znam naziv, provjerim - na bazi alkohola). Pozvao me je ponovo na pregled za 7-8 dana ako bol ne prestane.

Da li imate savjete kako izaci na kraj sa bolovima? Da li postoji nacin da se ublazi bol masiranjem ili slicno?

Hvala u svakom slucaju na informacijama!

LP
Niqhtmare
Posts: 40
Joined: 13/10/2010 10:12

#53 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Niqhtmare »

Bol je tacno u centru pete. Ljekar je pregledao i kada blago dodirne u centru, nastaje bol...
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#54 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by saga »

Mogu li ja ovdje priupitati gdje imaju medicinsake masaze, cijene, trajanje i tako to?
Na temi o masazama mi niko ne odgovori.

Inace dijagnoza je skolioza i radikulopatija, isla na fizikalne 10 dana u augustu, pa sad opet 10 dana i dr kaze treba jos, a ja nemam snage vise za svakodnevne fizikalne. Pa mi rekao da plivam i povremeno na masazu odem... Pa je pitanje gdje
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#55 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by saga »

Hvala,
Ciljala sam na malo strucnije masaze, ne znam koliko je pametno otici u bilo koji salon?

I da, zasto plivanje samo ledjno, to mi nije spomenuto? Inace je problem u donjem dijelu ledja.
Niqhtmare
Posts: 40
Joined: 13/10/2010 10:12

#56 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Niqhtmare »

kiki-miki wrote:Onda može biti i trn.Pogotovo ako se javlja bol kad hodaš.

Imaju ulošci za taj trn, od silikona, s rupicom u sredini.Na taj način sprečava pritisak na trn tokom hoda a smaim tim i bol.
Lagana masaža ne može škoditi.

Ali bolja bi bila fizikalna terapija.
Nabavio sam jucer bas taj umetak. Malo je blaza bol. Nadam se da ce terapija pomoci. Hvala na odgovoru. LP
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#57 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Pirija »

ima ponekad problem ujutro kad ustanem nekad me bole tzv donja ledja
i to od kako sam uzeo ovaj "memory pjena" madrac...

moze li to biti do madraca ?

Image
Bambino Blu
Posts: 2046
Joined: 24/07/2014 15:38

#58 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Bambino Blu »

Jos jedan fizioterapeut sa zavrsenom skolom i polozenim drzavnim ispitom se javlja na duznost ako nekome treba bilo koja vrsta pomoci :)

Br. telefona 062/136-179
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#59 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by otsam »

jel poznaje neko ko radi u sarajevu na otklanjanu problema sa ledjima i kicmom generalno?
treba mi preporuka!
reha123456
Posts: 11
Joined: 16/09/2016 19:56

#60 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by reha123456 »

Poštovani, ako još uvijek savjetujete... imam 32 godine, i prije tri godine me je zabolila desna noga, i taj bol ne popusta. Dijagnosticirana išijalgija, rađena MR kicme i nema nikakvog pritiskanja nerva, ali nerv je oteknut. Bol noge se najvise manifstuje kad stojim. Kad brzo hodam, napetost se smanjuje. Fizikalne terapije koje su tretirale L/S kičmu i gastronemijus nisu pomogle. Bol se ocitava u nekakvoj napetosti, gdje me i pantole ako su malo uže prave napetost i bol. Tu bol ne mogu tačno locirati, da mogu pokazati tacno jednu regiju? U zadnja dva mjeseca sam počela intenzivnije vježbati, odnosno istezati nogu, doslovno nasilno, i osjetim olakšanje. Prije, oko godinu dana sam svako jutro vježbala izometrijske vjezbice, gdje nisam osjetila nikakvo ponoljsanje. Šta dalje raditi, obzirom da nije probađen uzrok boli, a sve me ovo i fizički i psihički zamara.Hvalla.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#61 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Bluemore »

Pirija wrote:ima ponekad problem ujutro kad ustanem nekad me bole tzv donja ledja
i to od kako sam uzeo ovaj "memory pjena" madrac...

moze li to biti do madraca ?

Image
Ali nije sigurno samo
Mi volimo okriviti nesto Ali
Da li su ti izbalansirani Misici, vjezbas dovoljno, istezes iste Ali opet u balansu :izet:
Ah svijet za sebe kao i Nase tijelo i ledja
Ko moze preporucujem jogu pod vodstvom dobrog trenera
Ne mozete nista bolje utraditi za svoje kosti i misice
User avatar
Chile17
Posts: 384
Joined: 24/05/2013 22:43

#62 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Chile17 »

Kako na najbolji nacin "odraditi" oporavak istegnuca ligamenata skocnog zgloba, 3 sedmice gips sam nosio. Ne bih zelio da imam nekih posljedica u buducnosti a i volio bih se sto prije vratiti sportskim aktivnostima. Ako ko moze sta predloziti i dati savjet, sve je dobro doslo :-D
Post Reply