FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

trinitrotoluol
Posts: 93
Joined: 04/08/2009 10:55

#26 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by trinitrotoluol »

winnie wrote:imam povredu ramena... ljekari u hitnoj i na cum-u su rekli da se radi o istegnutim ligamentima i da ce proci samo od sebe. to je bilo prije vise od mjesec dana a jos uvijek imam bolove.
imate li koga preporuciti da ovo rijesim?
Ako do sada nije bolje trebalo bi ukljuciti fizikalnu terapiju i vjezbe sto prije!!! Bol je prirodni alarm za misice i okolne strukture (ligamente,tetive,meka tkiva) da zglob stabiliziraju u zastitnom polozaju sto dovodi do ogranicavanja pokreta u zglobu. To stanje dugorocno za posljedicu ima skracivanje zglobne cahure,ligamenata...ograniceni obim pokreta u zglobu (i kada vise ne bude bolilo), hipotrofiju misica itd.
Preporuke sam naveo vec u prvim postovima ali je izgleda svima mrsko da citaju :)
Last edited by trinitrotoluol on 29/04/2013 12:26, edited 1 time in total.
trinitrotoluol
Posts: 93
Joined: 04/08/2009 10:55

#27 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by trinitrotoluol »

baja wrote:@TNT
glede kiropraktike, svi spominju neku zlatku. tvoje misljenje?
Cuo sam za neku zenu na Dobrinji ako je to to??? U fizioterapeutskim krugovima meni je nepoznata a sumnjam da je studirala ili zavrsila studij kiropraktike. Koliko je meni poznato jedini kiroprakticar sa svrsenim studijom je ovaj momak koji ordinira u Hrasnom kod Robota. Ostalo su sve neki priuceni od deda i nana :lol:
Ljudi, svaki fizioterapeut sa barem malo iskustva je savladao poneki od kiro zahvata ali to vam nije apsolutno nikakva garancija uspjeha i sigurnosti od eventualnih posljedica. Mislim da svako treba da se bavi onim za sto je zavrsio skolu, iako stvarno postujem i priucene koji su stekli ogromno iskustvo i na kraju pomognu ljudima!!!
Ipak "glede kiropraktike" nikakvi fizioterapeuti, maseri, priuceni jer to je potencijalno vrlo opasna stvar !!!!
U Sarajevu bi se licno prepustio u ruke samo dr.Dzemi Pecaru ili eventualno kiroprakticaru iz Hrasnog.
Ostali ukljucujuci i mene z d r a vo ;))
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#28 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Emi_Nevermind »

Ja imam pitanje u vezi mojih ledja. Bolovi su poceli u trudnoci jer sam imala strogo mirovanje i lezala oko 3 mjeseca. Osim toga sam lezala na neudobnom dvosjedu. Prije trudnoce sam selila i dizala dosta teske stvari. Neposredno poslije sam bila na sportskoj masazi u Fojnici nakon koje sam zavrsila u ambulanti radi uzasnih bolova u ledjima. Sutradan mi je druga masaza pomogla ali su se simptomi vratili u trudnoci za vrijeme lezanja. Nakon kupovine anatomskog madraca (dormeo) mi je bilo malo lakse, ali su bolovi nastavili, iako mi je bilo tesko sjediti i lezati bilo gdje. Najlakse mi je bilo kad stojim ili hodam, ali to trudnoca nije dopustala. Nakon poroda mi dormeo absolutno nije odgovarao i spavala sam na tvrdoj sofi ili na podu.Proslo je dva i po mjeseca i jos uvijek me uzasno boli, citavo vrijeme. Najlakse mi je kad hodam. Sjediti i lezati je najgore, a lezati na bilo kakvom madracu je nezamislivo. Pod me spasava, ali nije rjesenje, jer sam naavno uvijek prehladjena radi toga. Beba je mala i moram je povremeno podici koliko god se moj suprug trudio da bude tu kad treba bebu nahraniti. Nemoguce je lezati na ledjima, a na stomaku ne mogu zbog upale grudi. Saginjanje mi ne smeta, iako mi je neurolog (Dzirlo) rekla da ne trebam nista da dizem niti da se saginjem. Kako god, rekla je da imam herniju diska i da idem na MRI L5-S1 na osnovu toga sto mi je bilo teze hodati na petama. Noge me uopste ne bole, obicno ni pete, a na prstima stojim bez problema. Potrazila sam drugo misljenje i pokazalo se da se l5-s1 slika u slucaju kad se ne moze stajati na prstima.

Bila sam kod Pecara i nakon posjete mi je bilo puno gore i ledja su me pocela boljeti cak i kad hodam. Ne krecem se puno jer je beba mala i imam problema sa upalom grudi sto cini da obicno ne mogu da nosim nista od odjece. Da li da radim vjezbe, jogu, masaze, sta? Poludjet cu... Unaprijed hvala
trinitrotoluol
Posts: 93
Joined: 04/08/2009 10:55

#29 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by trinitrotoluol »

AmirEmira wrote:Ja imam pitanje u vezi mojih ledja. Bolovi su poceli u trudnoci jer sam imala strogo mirovanje i lezala oko 3 mjeseca. Osim toga sam lezala na neudobnom dvosjedu. Prije trudnoce sam selila i dizala dosta teske stvari. Neposredno poslije sam bila na sportskoj masazi u Fojnici nakon koje sam zavrsila u ambulanti radi uzasnih bolova u ledjima. Sutradan mi je druga masaza pomogla ali su se simptomi vratili u trudnoci za vrijeme lezanja. Nakon kupovine anatomskog madraca (dormeo) mi je bilo malo lakse, ali su bolovi nastavili, iako mi je bilo tesko sjediti i lezati bilo gdje. Najlakse mi je bilo kad stojim ili hodam, ali to trudnoca nije dopustala. Nakon poroda mi dormeo absolutno nije odgovarao i spavala sam na tvrdoj sofi ili na podu.Proslo je dva i po mjeseca i jos uvijek me uzasno boli, citavo vrijeme. Najlakse mi je kad hodam. Sjediti i lezati je najgore, a lezati na bilo kakvom madracu je nezamislivo. Pod me spasava, ali nije rjesenje, jer sam naavno uvijek prehladjena radi toga. Beba je mala i moram je povremeno podici koliko god se moj suprug trudio da bude tu kad treba bebu nahraniti. Nemoguce je lezati na ledjima, a na stomaku ne mogu zbog upale grudi. Saginjanje mi ne smeta, iako mi je neurolog (Dzirlo) rekla da ne trebam nista da dizem niti da se saginjem. Kako god, rekla je da imam herniju diska i da idem na MRI L5-S1 na osnovu toga sto mi je bilo teze hodati na petama. Noge me uopste ne bole, obicno ni pete, a na prstima stojim bez problema. Potrazila sam drugo misljenje i pokazalo se da se l5-s1 slika u slucaju kad se ne moze stajati na prstima.

Bila sam kod Pecara i nakon posjete mi je bilo puno gore i ledja su me pocela boljeti cak i kad hodam. Ne krecem se puno jer je beba mala i imam problema sa upalom grudi sto cini da obicno ne mogu da nosim nista od odjece. Da li da radim vjezbe, jogu, masaze, sta? Poludjet cu... Unaprijed hvala
Samo polako bice sve u redu :) . Malo je konfuzno opisan slijed dogadjaja ali sam uspjeo pohvatati konce.

Kao prvo nema potrebe da se patite na podu. Kada ljekar kaze spavati na tvrdom lezaju svi polete da spavaju na dasci jos im samo ekseri fale pa da budu pravi fakiri. Krevet treba da je samo malo tvrdje podloge a nikako tvrde!!!Isprobajte polozaj na boku s tim da su vam savijeni kukovi i koljena, polozaj fetusa tj bebice u maternici.
Takodjer mozete pokusati sa nekim od prirucnih sredstava koji bi vam mogli olaksati lezanje. Npr. mozete srolati veliki peskir, omotati ga i fiksirati oko pojasa tj lumbalne regije. To bi vam moglo pomoci pri lezanju na ledjima jer ce peskir da podrzava fiziolosku krivinu u lumbalnom dijelu. U ovoj fazi kada je bebica prioritet i vi morate biti svjezi i odmorni tako da se mora iznaci nacin za miran san i odmor.

Bol se moze rjesavati na vise nacina: nesteroidni antireumatici u kombinaciji sa blagim sedativom sto kod vas ne dolazi u obzir jer pretpostavljam da dojite bebicu; primjena fizikalnih procedura kao sto su struje, laser, magnet, ultrazvuk mogu dati brze rezultate; takodjer medicinska masaza n i k a ko sportska (za sportiste i rekreativce!!!) uz primjenu termoterapijskih procedura ( lediranje ili grijanje ); sve to u kombinaciji sa vjezbama !

Mozete sami probati krioterapiju tj lediranje na sljedeci nacin. U casicu od jogurta naspite vodu, ubacite stapic u vodu koji ce vam biti drshkica i to sve u ledarnik. Kada se zaledi zagrijete malo casicu dlanovima i led ce ispasti. Potom zaduzite supruga da bolnu regiju (misice) lagano masira kruznim pokretima 2-3 min; ne smije se zadrzavati duze na jednom mjestu! Proceduru mozete provesti nekoliko puta u toku dana.
Ukoliko vam hladjenje ne bude odgovaralo onda se treba okrenuti zagrijavanju.
Ovdje je pravilo da nema pravila:) jer reakcija je uvijek individualna iako se u principu hladne procedure primjenjuju u akutnoj a grijanje u hronicnoj fazi.

Sto se tice vjezbanja stvarno ne mogu virtualno reci ove vjezbe su za vas! Rade se vjezbe po raznim autorima, prati se kontinuirano napredak ili nazadak:) pa se postepeno uvode nove vjezbe ili se mjenjaju drugim koje daju bolji odgovor.

Kada budete u prilici ipak uradite MRI jer to je prozor kroz koji se diferenciraju sve strukture kicmenog stuba i onda ste jednostavno nacisto da li je hernija ili ne. Bilo kako bilo ne treba se prestraviti ni dijagnoze hernije jer su mnogi pacijenti sa verificiranom hernijom asimptomaticni. Bitno je kada znate da je imate promijeniti neke stare navike, usvojiti neke nove obrasce i nastaviti zivjeti normalno u duhovnom skladu sa svojim tjelom :D

Na kraju moram jos jednom ponoviti da izuzetno cijenim dr.Pecara i iznenadjen sam da terapija nije dala odgovarajuci rezultat, mozda ste ga trebali ponovo posjetiti ali to je do vaseg subjektivnog stava :D

Hajde javite se opet kada isprobate gore navedeno uz nadu da sam vam barem malo pomogao!
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#30 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by valter.ba »

Covjek hvala mnogo si mi pomogao preporukom za fizio :thumbup: :thumbup: :thumbup: Rijesio sam se bolova, sada mi preostaje da nastavim sa programom vjezbi :D!!!
User avatar
bepina
Posts: 190
Joined: 21/06/2010 23:20

#31 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by bepina »

Kakav je onaj ciko, mislim da se zove Izet, sto radi kao terapeut u DZ na Otoci? :?:
nero071
Posts: 54
Joined: 01/03/2010 02:04
Location: Rajvosa

#32 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by nero071 »

hajd da i ja moje tegobe napisem :D

e ovako je sve pocelo,
presao pusiti prije 4 godine i od tada sam se udebljao 20kg(nije sto ne pusim jer vec sto vise jedem ;-) ) ................trenutna tezina 105kg(178cm),stomak ko u 6/7 mjesecu trudnoce!!
katastrofa al hajd idemo dalje,

najvise sto mi smeta su bolovi ledja,znaci prije (ima minimslno godina) me bolila krsta redovno i sad ima par dana i krsta i izmedju plecki i to me non stop bole.....
Isao slikao rentgen,kad nema nista....obradovo sam se da nema niss ali sta i kako dalje,znam moram smrsat i mani ti se kompjutera,fejsa,foruma i igrica........itd.

ali sad trazim nekog kiroprakticara ili fizoterapeut ma bilo koga samo da mi pomogne jer me zeludac vise boli od medikamenata za bolove!!!!

hvala unaprijed
fantas
Posts: 1
Joined: 30/09/2011 13:19

#33 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by fantas »

Poštovanje
Prvo se izvinjavam na malo dužem tekstu...
Imam duze vrijeme problem (5-6 godina) sa skočnim zglobovima obje noge. Problem je u nestabilnosti zgloba, vrlo lako povrijedim zglob čak i na mali kamenčić(u posljednje vrijeme još lakše nemoram ni izvrnut nogu dovoljno je da malo brže stanem ili pri normalnom silasku niz stepenice). Što se tiče povreda nisu velike, nema otoka vrlo mali bolovi dok mirujem s tim što više opterećujem zglob sve se više pojačavaju simptomi.
Od lokalnih liječnika i specijalista dobijao sam standardne odgovore: utegni nogu, čuvaj se, nosi duboke cipele i sl. od snimaka samo RTG što sam uradio.
Napomenuo bi da poslije povrede više osjećam neko hlađenje ili trnjenje u predjelu ligamenata(sa vanjske strane) nego što osjećam bolove. Nakon povrede moram strogo mirovat najmanje 15-30dana(ne izlazim iz kuće uglavnom ležanje) da bi se malo povratila pokretljivost i onda najmanje 6 mjeseci usporeno hodanje.

Dijagnoza ortopeda je sledeća
Dg. Intabilitas art Talocruralis I.dex
Laxitas glenoidorum
Th. Štitnik za skočni zglob pri fizičkim aktivnostima
Slična dijagnoza je i od fizijatra

Pitanja
1) Pošto sve ove godine nosim steznjake da li postoji mogućnost da je i zbog tog zglob slabiji vjerovatno jeste ali čak i vježbajući sam znao povrijedit zglob?
2) Tek na zadnjem pregledu doktor je rekao da bi možda mogli i operisat ligamente, pošto su u pitanju oba zgloba koliko bi trebao oporavak trajat (da li ću barem za dva mjeseca moći hodat)?
3) Prva povreda desnog zgloba je bila malo veća (malo veći otok koji je prošo kroz par dana bez ikakvog plavila) ali prva povreda lijevog zgloba je bila takoreći neznatna sa vrlo malim otokom ali od tada iste simptome osjetim i na lijevom zglobu. Da li postoji mogućnost da ima neki veći problem uopšteno sa svim ligamentima pošto svi zglobovi pucketaju (šaka, koljeno, prsti itd) ali nemam problema sa ostalim?
4) Mjere koje bi vi preporučili?


Unaprijed zahvaljujem
User avatar
bepinaa
Posts: 28
Joined: 06/10/2011 13:27

#34 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by bepinaa »

peppeto wrote:toplo preporučujem ŽAD centar na Markalama ...nije skupo, a rezultati su izvaredni već poslje 3-4 tretmana (problem sa leđima od dugog sjedenja)

http://www.zad.ba
Ko radi u tom centru, ne piše nigdje na sajtu?
tasa65
Posts: 15
Joined: 14/01/2012 15:18

#35 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by tasa65 »

Pozdrav.Imam problema sa vratnom kicmom diskushernija c-5 i c-6.Zbog toga imam vrtoglavice i osjecaj propadanja.Sta mi preporucujete?
Ujedam

#36 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Ujedam »

trinitrotoluol wrote:Posto vidim da doktori imaju svoju virtualnu ordinaciju odlucio sam da forumasima ponudim i poneki koristan savjet iz oblasti fizioterapije :D . Obzirom da nemam bas previse vremena trudicu se da ipak u razumnom vremenu odgovorim na potencijalna pitanja ali ipak molim za razumijevanje ;-) .
Sada pucajte sa pitanjima ali vas molim da sto preciznije objasnite svoje simptome, vrstu i jacinu bola ili nelagode, duzinu trajanja tegoba, starosnu dob, prijasnje nalaze, eventualne operativne zahvate ...

Jesi završio studij fizikalne terapije ili?
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#37 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by art vandeley »

Imam i ja pitanje...Na terminu za fudbal sam napravio kardinalnu glupost , na pocetku pri ulasku na teren sam se zaletio i jako sutnuo loptu a prije toga se uopste nisam zagrijao i uhvatila me bol u preponama (tacnije u desnoj preponi). Tada sam osjecao da na tom podrucju bukvalno "pece". Medjutim , nisam mogao odoliti pa sam nastavio sa igrom , zagrijao se pa ti i nije predstavljalo problem dok se kasnije naravno nije ohladilo (tada sam hodao slicno kao pingvin :D ).

Mazao sam i masirao Deep Relief gelom i bilo mi je bolje vec sutra ujutro a u toku dana sam i zaboravio da sam imao povredu te vrste.
Dakle , sve normala do iduceg termina za 7 dana kada sam opet osjetio bolove na tom mjestu (tada sam se naravno prethodno zagrijao).

Zanima me samo kako zalijeciti to? Da li je rjesenje mirovanje ili postoje i neki nacini koji ce usput ubrzati i poboljsati povrat u normalno stanje?
tasa65
Posts: 15
Joined: 14/01/2012 15:18

#38 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by tasa65 »

Da li je neko cuo za fizioterapeuta Adnana Colu i sta mi moze reci o njemu?
KingOfQueens
Posts: 2
Joined: 13/04/2012 19:41

#39 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by KingOfQueens »

Operisala sam tumor na srednjem mozgu, u toku je rehabilitacija, već 11 mjeseci. Ponovo učim stajati i hodati. Možete li mi preporučiti metode i fizioterapeuta iz Sarajeva koji bi mogao pomoći da što prije prohodam?

Pozdrav,

Stela
User avatar
bepinaa
Posts: 28
Joined: 06/10/2011 13:27

#40 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by bepinaa »

Je li ko radio namjestanje atlasa, koliko moze pomoci kod skolioze?
HITNO je, dijete vec ima grbu...
Dopredsjednik
Posts: 2
Joined: 27/04/2012 23:33

#41 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Dopredsjednik »

Pozdrav svima,

molio bih nekoga ako je imao iskustvo sa kiropraktičarom dr.Kenanom Mulahusićem da mi kaže svoje utiske. O mladom doktoru sam našao da je završio studij kiropraktike u Švedskoj i da se iz nostalgije vratio u Sarajevo i otvorio centar kiropraktike. Također sam pročitao da je bio jedan od najtraženiji mladi kiropraktičara u evropi. Budući da više informacija nisam mogao naći kao ni web stranicu ovog centra zanima me da li je doktor još u Sarajevu, kakva su iskustva ljudi s njegovim radom, da li neko ima broj telefon?
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#42 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by desperate housewife »

je li ova tem još uvijek aktuelna?
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#43 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by ♥ Julianna ♥ »

Dopredsjednik wrote:Pozdrav svima,

molio bih nekoga ako je imao iskustvo sa kiropraktičarom dr.Kenanom Mulahusićem da mi kaže svoje utiske. O mladom doktoru sam našao da je završio studij kiropraktike u Švedskoj i da se iz nostalgije vratio u Sarajevo i otvorio centar kiropraktike. Također sam pročitao da je bio jedan od najtraženiji mladi kiropraktičara u evropi. Budući da više informacija nisam mogao naći kao ni web stranicu ovog centra zanima me da li je doktor još u Sarajevu, kakva su iskustva ljudi s njegovim radom, da li neko ima broj telefon?
ja bih sumnjala u svakoga ko se iz Švedske vratio u Sarajevo zbog nostalgije :roll:
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#44 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by makkaj »

manja diskushernija na dva pršljena u lumbalnom dijelu...zaluđenik sa sportom, naročito fudbalom, i otkrio sam ovaj porblem nakon što me je na terminu presijekla jaka bol u leđima i desnoj nozi...maltene dva mjeseca me je boljela noga i dijelimično leđa, poršao kroz tretmane strujom, magnetom, kriomasaže i određene vježbe...trenutno plivam dva puta sedmično i bol se već par mjeseci ne javlja, pa me opet vuče želja za igranjem fudbala..
pitanje je malo glupo i glasi: da li bi se smio upuštati opet u to, ili sam po vašem mišljenju završio sa gonjanjem lopte :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#45 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by Edin H. »

Imate li neku preporuku za medicinsku masazu u Sarajevu i koja je cijena?
j1juric
Posts: 1
Joined: 01/07/2013 23:59

#46 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by j1juric »

Poštovanje!
Iz Osijeka sam, imam 21 godinu i imam problema sa leđima. Prije 5 godina počeo sam dizati utege, trenirao sam parkour i capoeiru. Prije 2,3 godine sam poceo imati problema sa gornjim leđima (bili su mišići u pitanju). Dan danas ne mogu sjediti na bilo kakvoj površini bez naslona. Neposredno nakon toga sam poceo imat problema i sa lumbalnim dijelom leđa. Kada hodam ili stojim vise od sat vremena ili dva pocne me boliti kao da mi nekakav teret pritišće kralježnicu. Unazad zadnjih par dana, desna strana lumbalnog dijela me pocela boliti kao da me propuh uhvatio. Shvatio sam da nije propuh jer ne vjerujem da me u tako kratkom vremenu vise puta moze boliti. Ne znam koliko ste upoznati sa ordinacijama ovdje po HR, ali prije godinu dana sam otišao na pregled tu u Osijeku u NADO centar i fizioterapeut mi je rekao kako mi gornji dio torza puno jaci u odnosu na donji i da ti mišići u donjem dijelu teže podnose taj teret. Uz to mi je rekao kako nisam dovoljno rastezao prednje i zadnje misice na nogama, kukove, prepone, tako i ledjne misice. Jućer sam tražio po internetu jel netko ima isti problem i naišao sam na pojam lordoze. http://www.sfatulmedicului.ro/external/ ... ordoza.jpg ako pogledate ovu sliku, ledja mi izgledaju isto kao ova desna slika. Što se tiće gornjih leđa još uvijek imam bolove i to vecinom desna strana, ali boli samo ako sjedim bez naslona (znaci kada sam pogrbljen). Kanio sam otići na privatni pregled, ali svejedno sam se ovdje odlučio javiti jer vidim da ste dosta pouzdani. Zanima me koja je vaša preporuka (kakve vježbe trebam raditi, jel mi potreban tretman kakav, rastezanje). Puno hvala, lijep pozdrav iz Osijeka
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#47 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by AmiĐa_Idriz »

Edin H. wrote:Imate li neku preporuku za medicinsku masazu u Sarajevu i koja je cijena?
:shock:
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#48 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by semirizsvemira »

Je li tema ugasena ili ?
Imam jedno pitanje u vezi dobrog fizioterapeuta . Nakon lomljenja gleznja usljedila je operacija i gips i longeta 6 sedmica . Covjek zivi vani i potreban mu je dobar fizioterapeut u Sarajevu jer dolazi u BiH na odmor a ujedno ne bi prekidao posjete fizioterapeutu . U operativnom zahvatu desne noge sa unutrasnje strane su mu dva sarafa a sa vanjske strane komad metala sa sarafima . Postoji i rentgenska slika i longeta je skinuta prije 5 dana . Pocelo se lagano sa vjezbama i hoda na stakama .
domaci.ba
Posts: 232
Joined: 28/12/2010 17:12

#49 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by domaci.ba »

imal ko da se razumije oko kicme.. imao sam povredu i odvojila mi se kicma od glave (cuo se kao pucanj), dakle nje spojena na atlas pa mi se pocela drama kriviti. bio danas na pretragama kao skolioza ali ne moze tako brzo i kako mi se slijeze kicma vidim da mogu 2 prsta stati izmedju prvog vratnog i glave
user_01
Posts: 1
Joined: 26/12/2013 16:23

#50 Re: FIZIOTERAPEUT - SAVJETI

Post by user_01 »

Vozdra f-terapeute,

Moj problem se desava u lijevo nozi, lomio sam 5-tu metatarzalnu kost prije 5 mjeseci, nosio sam gips 2 x 15, prije toga je postojala površinska bol u koljenu koja je usljedovana od jednog jakog doskoka na petu. Naravno bol je bio prisutan i u peti.

Slikao sam koljeno na RTG, i nije nista pronadzeno, medzutim jedan fizioterapeut (privatni) mi je spomenuo da sa lijeve strane koljena u prednjem dijelu ima neka "hrskavica"-"kost" koja moze da pravi bol te mi je stavio bio one sportske flastere (K-tape) ali bol je bila neutralizirana dok su oni bili na mjestu. Poslije toga se nastavila.

U zadnje vrijeme pocinje misic da mi se grci u gornjem dijelu lijeve noge, u lezecem i u sjedecem polozaju. I juce sam isao na trcanje u teretanu (inace sportski neaktivan) i danas bukvalno sam imo bolove da sam na momente šepao tokom hodanja.

Mene sada zanima dali moze teoretski da dodze do neke postepene deformacije lijeve noge - kuka ili moja fizicka neaktivnost je posljedica svog procesa. Osjecam da mi u koljenu pucketa (kao da ima sloj necega ispod).
Pa šta predlažete? Hvala i pozdrav
Post Reply