FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
bkozica
Posts: 29
Joined: 21/07/2009 14:33

#1 FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by bkozica »

Svi oni koje zanima fizikalna terapija iz puke potrebe, ili opet rekreacije radi, neka se dobro raspitaju u ovom gradu sigurno je velika ponuda. MHS zasigurno nije jedina PRIVATNA praksa u Sarajevu.
PRIVATNA naglašavam, iz razloga što za Vaš novac bar "300 puta" trebate tražiti ljekarski nalaz. Čest odgovor je: " e, ni danas niste imali sreće" doktor izdaje nalaze jednom u sedmici.
Pa ako Vam taj nalaz stvarno treba, morate naći načina da ucjenite ljekara da ga napiše. Svakako Vas drže na stand by dok ne "ispucate" tih 10 tretmana jer to košta 340 KM, a kad ih ispucate i tada je upitno da li će Vam dati nalaz i da li će vam biti dobro.
Ali Vas ljubazno osoblje uredno pita da li Vam u račun ( koji za Vaše novce takodjer morate moliti) dodati i stavku kontrolni pregled ( ne znam koliko im to dodje). Stavka kontrolnog pregleda je važnija od nalaza koji još niste dobili.
Osoblje je čisto OK, makar se osjećate smješno, čak i nelagodno kada izrazite želju da Vas tretira ženska osoba (iz ličnih razloga), KOJE ZA VAŠ NOVAC OPET NE MORATE DA NAVODITE - ali je bitan osjećaj nelagode, koji PLATITE.
Niko od osoblja Vam se ne predstavi, pa morate prisluškivati kako im se obraćaju drugi pacijenti, da ih eventualno možete osloviti.
U 10 tretmana tretirala su me tri terapeutkinje - i svakoj sam ponovo morala objašnjavati gdje boli i šta boli, pa nisu imali ni kartona ni nalaza da bi se informirali. TO SIGURNO NE VRIJEDI OVOLIKO PARA.
Van granica naše zemlje nastoje pogoditi Vaše želje za Vaš novac, a uz to još i glume kao da im je od životne važnosti da im kažete kako se osjećate - to godi i to pacijenti rado plate ( pa makar im terapija i ne bila od koristi)
E, DR. MUFTIĆ NA SVIM SVOJIM SPECIJALIZACIJAMA PO SVIJETU OVU LEKCIJU NIJE NAUČIO
Možda sam pretjerala s plaćanjem, ali za VAš NOVAC U PRIVATNIM PRAKSAMA ŠIROM EUROPE pa i u zemljama regiona će rado IGRATI oko Vas kao oko KRALJAa u najmanju ruku. Jesmo li mi bosanci tako bogati da plaćamo čak i za osjećaj nelagode i onda kada nas stvarno boli.
Najbitnije od svega je to da meni NIJE DOBRO ni nakon tih 10 tretmana - i da moram još platiti da mi se objasni zašto mi nije dobro i kad bi trebalo nastati poboljpanje.
Ali ima i drugih privatnih praxi osim MHS - i to od srca svima preporučujem
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by starii »

vecina vas ne zna al tako je dobra fizikalna terapija u banji u olovu kao i u banji u gradačcu..cak ce mozda izaci i jeftinije nego ovdje u sarajevu..

bkozica wrote:Svi oni koje zanima fizikalna terapija iz puke potrebe, ili opet rekreacije radi, neka se dobro raspitaju u ovom gradu sigurno je velika ponuda. MHS zasigurno nije jedina PRIVATNA praksa u Sarajevu.
PRIVATNA naglašavam, iz razloga što za Vaš novac bar "300 puta" trebate tražiti ljekarski nalaz. Čest odgovor je: " e, ni danas niste imali sreće" doktor izdaje nalaze jednom u sedmici.
Pa ako Vam taj nalaz stvarno treba, morate naći načina da ucjenite ljekara da ga napiše. Svakako Vas drže na stand by dok ne "ispucate" tih 10 tretmana jer to košta 340 KM, a kad ih ispucate i tada je upitno da li će Vam dati nalaz i da li će vam biti dobro.
Ali Vas ljubazno osoblje uredno pita da li Vam u račun ( koji za Vaše novce takodjer morate moliti) dodati i stavku kontrolni pregled ( ne znam koliko im to dodje). Stavka kontrolnog pregleda je važnija od nalaza koji još niste dobili.
Osoblje je čisto OK, makar se osjećate smješno, čak i nelagodno kada izrazite želju da Vas tretira ženska osoba (iz ličnih razloga), KOJE ZA VAŠ NOVAC OPET NE MORATE DA NAVODITE - ali je bitan osjećaj nelagode, koji PLATITE.
Niko od osoblja Vam se ne predstavi, pa morate prisluškivati kako im se obraćaju drugi pacijenti, da ih eventualno možete osloviti.
U 10 tretmana tretirala su me tri terapeutkinje - i svakoj sam ponovo morala objašnjavati gdje boli i šta boli, pa nisu imali ni kartona ni nalaza da bi se informirali. TO SIGURNO NE VRIJEDI OVOLIKO PARA.
Van granica naše zemlje nastoje pogoditi Vaše želje za Vaš novac, a uz to još i glume kao da im je od životne važnosti da im kažete kako se osjećate - to godi i to pacijenti rado plate ( pa makar im terapija i ne bila od koristi)
E, DR. MUFTIĆ NA SVIM SVOJIM SPECIJALIZACIJAMA PO SVIJETU OVU LEKCIJU NIJE NAUČIO
Možda sam pretjerala s plaćanjem, ali za VAš NOVAC U PRIVATNIM PRAKSAMA ŠIROM EUROPE pa i u zemljama regiona će rado IGRATI oko Vas kao oko KRALJAa u najmanju ruku. Jesmo li mi bosanci tako bogati da plaćamo čak i za osjećaj nelagode i onda kada nas stvarno boli.
Najbitnije od svega je to da meni NIJE DOBRO ni nakon tih 10 tretmana - i da moram još platiti da mi se objasni zašto mi nije dobro i kad bi trebalo nastati poboljpanje.
Ali ima i drugih privatnih praxi osim MHS - i to od srca svima preporučujem
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#3 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by bpsang »

E, Vala ,poslednja licnost u ovom gradu koji je ucinio bezbroj dobrih stvari je bas Dr.Muftic Mirsad, i nisi ga smjela bas tako okarakterisati, prvo sto je covjek nadasve ljubazan prema svim pacijentima,bilo koje konfesije a drugo , licno sam covjeka upoznao u ratu, kad sam bio na fizikalnoj terapiji, covjek koji ne mjenja čud ni danas poslije toliko godina, i nemate apsolutno nikakvo pravo da Dr.Muftića, svrstavate u tu kategoriju ljudi.
Kao pacijent, sa urednom ovjerenom knjizicom uvijek sam naisao na ljubaznost svog osoblja,kao i Dr.Muftića.

Vas slucaj je cini mi se jedinstven da CRNITE JEDNOG OD BOLJIH FIZIOTERAPEUTA U SARAJEVU.
Dr.Muftić je duša od čovjeka.
bkozica
Posts: 29
Joined: 21/07/2009 14:33

#4 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by bkozica »

očito sam krivo shvaćena, nije mi namjera bila ocrniti dr. Muftića kao osobu. On je i prema meni bio apsolutno OK. ljubazan, uljudan i fin. Jednostavno raja i vjerujem da je sa svima takav
ALI ZA NALAZ TREBATE MOLITI a valjda se podrazumjeva kad pregled platite u privatnoj praxi, da vam izdaju nalaz i da vas ne pitaju da li vam treba račun. MENI JE NALAZ JAKO BITAN, I BITNO MI JE DA MI SE OBJASNI KAKVU MI SE TERAPIJU PREPORUČUJE I ŠTO SE OD NJE OČEKUJE. To nisam dobila, a i krajnji rezultat je izostao. možda ne bih ovako reagirala da mi se objasnilo što ljekar i što ja treba da očekujemo od terapije.

ovdje se radi o PRIVATNOJ praxi i organizaciji posla u privatnoj praxi i odnosu osoblja u privatnim praxama u BOSNI I HERCEGOVINI prama pacijentima koji za ljekarske usluge DOBROVOLJNO PLAĆAJU. U MHS ( privatnu praxu dr. Muftića) ne možete sa knjižicom.

NAMJERA mi je bila apelirati i na našu svijest - zar ja treba da osjećam nelagodu negdje i da za to još DOBROVOLJNO PLATIM (bilo dr. Muftiću ili bilo kojem ljekaru u gradu Sarajevu)- postoje i druge privatne praxe.
tesla_001
Posts: 51
Joined: 18/01/2009 10:45
Location: Sarajevo

#5 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by tesla_001 »

Kod privatnika se sve svodi da bi trebao kod njega stalno dolaziti.
Radio sam EMNG u MHS-u, stvarno jeste detaljan i dosta mi je pomogao u dijagnozi. Uglavnom su napisali da opet trebam uraditi kontrolni EMNG za mjesec, ali nigdje veze, te preporucuju fizikalnu terapiju, oni bi samnom napravili veliki biznis.
Fizikalna terapija je takva dase mora pokusati, a nemora pomoci, jer sve zavisi kakva je povrada, neke stvari se mogu samo operacijom rijesiti.

Ja bih pohvalio institut za fizijatriju na Ilidzi, stvarno je osoblje za 10. Neznam kako se placa ko je zaposlen, ali aja ni marke nisam dao. Svo osoblje je ljubazno, od terapeuta do doktora. Za pregled se naruci i ceka par dana, potom terapije nastupaju odmah.
n.nadija
Posts: 49
Joined: 06/06/2009 18:50

#6 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by n.nadija »

Ne radi se o ljubaznosti doktora Muftica niti o njegovim licnim osobinama, radi se o profesionalnosti pruzanja usluga. Ako je doktor ljubazan, a nije mi objasnio o cemu se kod mene radi, ako mi ne daje pismeni nalaz moga zdravstvenog stanja, jer je to meni neophodno za slijedece lijecenje, ja nemam nista od te njegove ljubaznosti. Kada se zavrsi lijecenje kod svakoga doktora, normalno je da se izda nalaz i misljenje ljekara. Ako to pacijent ne moze dobiti, a to je najvaznije, zaista i ta "ljubaznost" pada u vodu. Drugo, ne predstaviti se osoblje kada dodje u kontakt sa svojim pacijentom, smatram toliko neprofesionalno, ako ne zna to osoblje, onda dr. Muftic trebao edukovati na vrijeme svoje osoblje i zahtijevati kako ce se ponasati prema jednom pacijentu. Ipak je on tu glavni i odgovorni i treba da vodi racuna i o pacijentima i o svojim uposlenim. Nadam se da ce ovo dr. Muftic procitati i malo obratiti paznju na svoj posao, jer je to u njegovom interesu najvise, jer on je tu zbog pacijenata, a nismo mi zbog njega. Mi to debelo placamo i normalno je da ocekujemo normalnu uslugu, a ne da moljakamo za nesto nasto imamo pravo. Ako vam se cesto mijenja fizioterapeut i nema vasu istoriju bolesti, niti podatke o prijasnjim terapijama njegovog kolege, nego pacijent mora ponovo pricati sta ga i gdje boli i koliko to traje itd. smatram takodje neprofesionalnim radom. Da sam na mjestu pacijenta, a tako da se desava, pozdravila bih se odmah i trazila za svoj novac nekoga drugoga. Nije ni cudo sto se nalaz ne moze dobiti kad tako traljavo rade.
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#7 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by poplava »

Ne razumijem ovo sa nalazom - ti si trazila nalaz pa ga nisi dobila jer ti doktor nije htio dati, ili si zaboravila da trazis pa nisi dobila?

Mene je Muftic spasio vec nekoliko puta u zadnjih nekoliko godina i moje iskustvo sa MHS-om je skroz pozitivno (ukljucujuci i nalaze). Isto tako je i sa poznanicima koji su koristili njihove usluge. Nisam osjetio nikakvu nelagodu birajuci terapeuta, niti je to njima predstavljalo problem. A sto se tice novca, ja kad odem tamo ne ocekujem da neko titra oko mene kao da sam kralj, nego da mi pomognu i rijese problem koji imam. I to je to.
bkozica
Posts: 29
Joined: 21/07/2009 14:33

#8 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by bkozica »

ja nisam zaboravila tražiti nalaz, već sam čak, suprotno, inzistirala na nalazu svih deset dana terapije.
dobila sam ga kada sam osoblju kazala da neću platiti zadnja tri tretmana (što je 90 KM) dok mi se nalaz ne izda. Tek tada sam ga dobila.

Ako kažete ljekaru da ste imali dva moždana udara, to isto kažete osoblju i navedete im da se želite sa nalazom fizijatra konzultirati svog neurohirurga zato što vam konstantno ruka trni (bez obzira na terapiju) i ni tada vam ne izdaju nalaz već ih morate ucjeniti sa bjednih 90 KM.

Za moj novac očekujem puno više, i to ću sigurno tražiti na drugom mjestu.
rajvosaa
Posts: 1
Joined: 01/03/2012 14:45

#9 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by rajvosaa »

nema boljeg doktora,a ni čovjeka od Mirsada Muftića
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#10 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by prilagodjena »

bpsang wrote:E, Vala ,poslednja licnost u ovom gradu koji je ucinio bezbroj dobrih stvari je bas Dr.Muftic Mirsad, i nisi ga smjela bas tako okarakterisati, prvo sto je covjek nadasve ljubazan prema svim pacijentima,bilo koje konfesije a drugo , licno sam covjeka upoznao u ratu, kad sam bio na fizikalnoj terapiji, covjek koji ne mjenja čud ni danas poslije toliko godina, i nemate apsolutno nikakvo pravo da Dr.Muftića, svrstavate u tu kategoriju ljudi.
Kao pacijent, sa urednom ovjerenom knjizicom uvijek sam naisao na ljubaznost svog osoblja,kao i Dr.Muftića.

Vas slucaj je cini mi se jedinstven da CRNITE JEDNOG OD BOLJIH FIZIOTERAPEUTA U SARAJEVU.
Dr.Muftić je duša od čovjeka.
dr muftić nije fizioterapeut nego fizijatar
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#11 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by Altsa »

rajvosaa wrote:nema boljeg doktora,a ni čovjeka od Mirsada Muftića

nije problem u mufticu vec u ljudima koji rade kod njega tj. fizioterapeutima koji su da ne grijesim dusu ljubazni ali posao odraduju bas traljavo, a napravio je posao sa uloscima za cipele pa ih skoro svakom tusi ko dode kod njega
anči82
Posts: 5
Joined: 21/08/2012 18:12

#12 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by anči82 »

Dobar covjek i odlican doktor
11_cyclo
Posts: 1
Joined: 15/04/2014 11:04

#13 Re: FIZIKALNA TERAPIJA u MHS - dr. Muftić

Post by 11_cyclo »

Dragi Građani,

moram podijeliti sa vama preloše iskustvo sa klinikom MHS. Užasan pristup, kao jaranski, neprofesionalan a što je najgore tako opasan za pacijenta. Iako sam čuo dosta ovakvih opaski, mislio sam, ljudi svašta pričaju, međutim to je strašno i žalosno. Pacijentu je doktor prepisao 10 fizikalnih terapija u akutnoj fazi diskus hernije. Sve se pogoršalo, na kontroliu su kao bili zaćuđeni, kako doktor Muftić tako i tehničar-fizioterapeut.
Kako je već neko ranije napisao, morate moliti da dobijete nalaz i račun. Naravno, samo nek nije fiskalni... Eto jadni mi, koji svaki mjesec izdvajamo za zdravstvo, zbog frke i gužve odemo dati privatniku 360 KM za deset dana terapije i pregleda i nakraju se agonija produži sa bolom još 3 sedmice, a možda će biti i duže. Nadam se da ćete dobro razmisliti kome da odete, jer ja sam zaista ogorčen.
Post Reply