Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#51 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by The Realist »

link wrote:
Komšinica wrote:
link wrote:jesi ucinio uslugu strancima svaka ti cast. sada su toliko istraumirani da ce doci opet u sarajevo, al u k... a uostalom zasto si se mjesao, nisu imali kartu i nek plate kaznu, u cemu je problem?
Problem je u tome da ljudi kupe kartu (sad govorim o strancima) i ponekad iz neznanja ne ponište... a to nije razlog da ih se izvodi iz tramvaja i maltretira. Sumnjam da neko od njih ima namjeru eto da se voza bez karte namjerno. A što neko reče vrlo je upitno koliko im naplate kaznu odnosno kao doplatnu kartu.

:x :x :x :x :x
haj ti otidji u London i nemoj ponistiti kartu "iz neznanja" Pa ako su stranci, nisu debili.

U Londonu kupiš kartu u autobusu i vrijedi ti, kao kod nas, nema poništavanja. Ako hoćeš na metro, ili voz, ne možeš proći dok ne provučeš kartu kroz "senzor" i onda ti se otvori prolaz, inače ne možeš ni prići vozovima (samo na rijetkim mjestima nema toga).

Također, čak ako iz nekog razloga dođeš bez karte samo kažeš na izlaznoj stanici da iz tog i tog razloga nisi mogao kupiti kartu i da je rečno da kupiš na zadnjoj stanici i NIKAKAV problem ne prave (lično doživio, jer su radi gužvi odlučili da ljudi ne moraju karte pokazivati, nego su sve pustili da idu dalje, ali da na zadnjoj kupe kartu, samo da objasni situaciju). Baš bih vidio naše na djelu....

Idioti stave kontrolora karata na prva vrata, gdje još ima i vozač, ali neće nikoga da stave na druga vrata, pa da ljudi brže uđu i izađu.... Nevjerovatno koja količina niskointeligentnih ljudi radi u tom GRAS-u.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25804
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#52 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by BHF_Manijak »

helpdesk wrote:Ma da revizori rade na procenat-shvatio bih. Ovako mi ne ide u glavu. Pa zar je tako tesko biti ljubazan, pokazati malo kulture...Sta on ima od toga ako napravi frku, ako se pocne derati na stranca, na naseg covjeka. Fakat ne vidim niti jedan pravi razlog za takvo ponasanje.
GRASovci?! Zajebajes se?! :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#53 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by valterbranisarajevo »

Ja sam jednom pričao sa čovjekom koji radi kao dispečer GRASA za tramvajski saobraćaj na Čvili. On mi je potvrdio da revizori pored plate imaju i procenat na broj ljudi koje uhvate bez karte. Zato je on spreman zavrnuti ruku nekome (naravno samo ženi ili djetetu) zbog možda 5 KM... Smeće banditsko nekulturno i bahato.... :oops: Grasovi revizori su velika sramota našeg grada....
ShprenX
Posts: 64
Joined: 16/02/2011 00:26

#54 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by ShprenX »

Hendrix
Posts: 4112
Joined: 27/02/2004 00:00

#55 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Hendrix »

U amsterdamu kad reva uleti kao u igricama specijalci, 3-4 grmalja sa lisicama i punom spremom, i dva lika sa elektronskim testerima karata, vide da li si poništio, i nema tu cile-mile, nemaš kartu pričaj ti dan čitav kako nisi znao, samo ti kažu imate obavještenja na svakom koraku, i još audio u tramvaju stalno ide.
E sad razlika je što ovi se nemaju šta derati na tebe ili frku pravit, uljudno te zamole da kaznu platiš i kartu, ako pođeš serendat imaju sprej i lisice pa probaj.
Revizori su krkani svoje vrste kod nas , ali nisu ni putnici za odbacit, pa pola Sarajeva se šverca i smatra to da je OK i ljuti se ako ga uhvate, očekuješ neku kulturu od revizora a ni sami nismo baš pojam kulture prevoza, sve je to krug zatvoreni, ne valja prevoz....ne plaćam ga...revizori majmuni....GRAS ostaje isti...i idemo ponovo.

Ja se cijeli život skoro vozio GRASom i vidio sam svega, od uljudnih revizora koji su stvarno radili svoj posao za primjer do krkana i gorila koji misle da je tramvaj njihov, od putnika koji se voze normalno do onih koji razvaljuju poništavač karata čim uđu u tramvaj....
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#56 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by flyawayll »

Samo smiju zenama traziti i izivljavat se te prijetiti policijom, sto nama muskarcima to ne rade, kako bi ih isamaro :x
Ghostbusters
Posts: 61
Joined: 19/09/2009 19:35

#57 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Ghostbusters »

Ja nikad u zivotu nisam imao problema sa kontrolom a bilo je vremena kad nisam imao kartu, al ja kad ih vidim izadjem i miran a u Sarajevu sam se rodio i otkad znam za sebe od 1974 pa do sad nikad nije bilo problema.Samo uredno imajte vase karte i nikovas nece dirati. :thumbup:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#58 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Ambrozija »

Ne branim ih---daleko od toga, smatram da su najveca "bagra" kako ih mi u narodu zovemo, ali danas kasnim na fax, i inace idem pjeske, ali s obzirom na situaciju odlucila sam jednu stanicu tramvajem...Kad mrak mi na oci pade kad ih ugledah :-?
U tamvaju nigdje nikoga, i znala sam sta me ceka (s obzirom da naravno NEMAM kartu)...Nakon sto su mi prisla obojica revizora i pitali me za kartu i nakon sto sam objasnila da nemam pitali su me "Zasto" ...Rekoh idem samo jednu stanicu, izvinula se i reko nece se vise ponoviti...Odgovorise "uredu" i odose...Ostadoh pozitivno iznenadjena i sokirana, jer sam od kolega, prijatelja i ostalih cula uzasna iskustva i da nema sanse da se izvuces...Da li je razlog tome "da lijepa rijec i gvozdena vrata otvara" ili nije bio njihov dan, ne znam, ali izvukla sam se :D
S nekima cak mozes i uljudno pricati....
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#59 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by flyawayll »

Ambrozija wrote:Ne branim ih---daleko od toga, smatram da su najveca "bagra" kako ih mi u narodu zovemo, ali danas kasnim na fax, i inace idem pjeske, ali s obzirom na situaciju odlucila sam jednu stanicu tramvajem...Kad mrak mi na oci pade kad ih ugledah :-?
U tamvaju nigdje nikoga, i znala sam sta me ceka (s obzirom da naravno NEMAM kartu)...Nakon sto su mi prisla obojica revizora i pitali me za kartu i nakon sto sam objasnila da nemam pitali su me "Zasto" ...Rekoh idem samo jednu stanicu, izvinula se i reko nece se vise ponoviti...Odgovorise "uredu" i odose...Ostadoh pozitivno iznenadjena i sokirana, jer sam od kolega, prijatelja i ostalih cula uzasna iskustva i da nema sanse da se izvuces...Da li je razlog tome "da lijepa rijec i gvozdena vrata otvara" ili nije bio njihov dan, ne znam, ali izvukla sam se :D
S nekima cak mozes i uljudno pricati....
Rijetkost, jedan od hiljadu... a za ovog gore, pa sta sam napisao u postu, musko si kao i ja imao ti ili ne nece te peglati... Ne podnosim ih nikako (cast izuzetcima) :x :x I necu vise na ovu temu odgovarat da ne bi ban dobio :D
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#60 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by burekodsira »

revizor nema pravo da te prisilno zadrzi kao ni da ti prisilno uzima ikakve dokumente. ako ih ne moze dobiti na ljubazan nacin nek se hvata telefona i zove policiju koja to ima pravo. za svako prekoracenje njegovih ovlasti ga se moze tuziti, ko zeli da istjera mak na konac.
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#61 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by dingosp0 »

svaka cast...
koji su to papci...
neki dan u tramvaju..
kupim kartu...
ulazi onaj strumf...
i fakat zaboravio da ponistim kartu.... i skonta me on da ponistavam
i hoce da mi pise kaznu....ma reko vozdra ba, jes normalan....
5-6 minuta s svadjali..hoce da zove policiju.....
malo je falilo da ga stocom zveknem, pa da ga u tramvaju ko levata prospem...
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#62 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by sarajev_o »

Izvini ali ja sam kupovao kupone 6 godine i nista se nije promijenilo samo je gore i gore.Nedam im vise marke pa da se svaki dan svadjam.
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#63 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by stranac2 »

@stecak
Svaka cast !!!
Da nas je vise takvih u ovoj nasoj drzavi i pored siromastva i ratnih trauma zivot bi nam bio svima puno laksi.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#64 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Država »

Neka si reagovao. Dosta je više i revizorskog bahatluka. Na kraju krajeva, ko ih jebe što nisu išli u školu...

Tako ti je to kad polupismenom bijedniku daš vlast u ruke. Neki naprave genocid, a neki se iživljavaju na strancima (koji su došli kao turisti a ne kao špijuni).
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#65 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by antimobbing »

Mjesanac wrote:Tuzno je vidjeti da Sarajevom, u kojem se davno gosposno zivilo, vladaju primitivci i malogradjani koji nemaju ni trunke kulture zivljenja.
Moraš i ti razumjeti ljude sa sela koji su u toku rata protjerani …

Urbana sredina je veliki stres za ljude sa sela, posebno one kojima je prije rata prvi komšija bio sat vremena hoda.

To su ljudi navikli na divljinu i shodno tome isto tako nesputano ponašanje …

Sve to ne bi bio problem, ljudi su protjerani u ratu i shvaćam ih u potpunosti ali problem nastaje kada takvog neurbanog postave da bude revizor ili na neku odgovornu funkciju, onda isti ljude tretiraju kao stoku koju su do jučer prevozili u vagonima …
alemao
Posts: 3
Joined: 02/09/2010 15:46

#66 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by alemao »

kupite kartu pa necete imati problem poozzz.
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#67 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by sarajev_o »

alemao wrote:kupite kartu pa necete imati problem poozzz.
Ocemo kad znamo kome u kojem procentu idu pare.
Kad radnici budu imali dress kod i ispod 100 kila.
Kad se budu znali ponasati.
Kada bude dovoljan broj vozila.
Kad budu reletivno cisti.
Kad bude sedmicna dezinfekcija.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#68 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by cappy_tempo »

alemao wrote:kupite kartu pa necete imati problem poozzz.
zbog cega da kupim kartu? eto ja dajem mjesecno 53km za kupon i bas me zanima zasta dajem? jel mozda za glavate vozace koji je sljako od nekud ili mozda na revizore koji imaju zalizanu kosu (to nisam ja to je moja nova schauma) i nece da pokazu akreditaciju,a ako je mora izvaditi pogleda te kao da si mu familiju jebo. mozda ce ove pare od karata potrositi na nove autobuse jer vozim se busom na posao i udisem sve moguce gasove sto autobus ispusta samo je fazon sto sve unutra ulazi,a ne vani ili sto neki dan dodje dupli bus i ja sjednem na kraj i kako frajer navinta tako onaj zglob propjeva malo,sigurno je to najnovija ventilacija izmisljena u sosonskom selu prva ljevo pa desno ili da im platim kartu da me mogu izbosti u tramvaju...
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#69 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by cappy_tempo »

nije napad ali je za plakanja. ja sad u busu i ulazi revizor i sad problem oko mjesecne i dolazi drugi lafo zajeban i aj kod vozaca, odemo mi kod vozaca kaze sto ce ti radnicki kupon na studentskoj iskaznici :shock: . reko ja student ali trenutno na odmaranju i posto ne mogu potvrdu uzeti kupujem ovaj od 53KM,kaze ne mozes ti od 50km kupon koristiti na studentskoj iskaznici :shock: :lol: :lol: :lol: .reko majke ti kakve to veze ima,ja tebi ostavljam 20KM u dzepu,a ne sebi i onda me pogleda onako glupo i kaze ma stara ti iskaznica moram ti uzeti ili plati dopunsku kartu da ti bezveze ne uzimam mjesecnu :lol: :lol: . reko ja cu vam platiti kad vi popravite autobuse i tramvaje,a do tada vozdra i uze mi mjesecnu i napisa potvrdu da je uzeo i sad gledam potvrdu potpisuju se po brojevima :shock: :-) ,a glupan jos mi ni ime nije napisao kako treba :lol:.

pitanje za grasovca: kakve veze ima sto je kupon od 53km na studentskoj iskaznici? uredu da sam ja uzeo studentski kupon na ovu obicnu iskaznicu ali umjesto 33 ja platim 53 i on pravi problem i onda kaze stara ti iskaznica,a prosle godine nekad uzeo. aj dobro stara ali tu zavrcete pare nenormalne,cuj svake godine moram iskaznicu vaditi,pa licnu kartu ne vadim svake godine :mrgreen:
drugo pitanje: kako on meni moze reci "plati dopunsku kartu da djaba ne uzimam mjesecnu"? jel to "daj nam 26KM i evo ti mjesecna",a ja bi tu mjesecnu opet sasvim normalno mogao koristiti?

ma kako god presmjesni su majke mi :lol:
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#70 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by zovemsecrveni »

:sax:
Last edited by zovemsecrveni on 09/11/2011 22:35, edited 1 time in total.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#71 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by MAN-lion's coach »

cappy_tempo wrote:nije napad ali je za plakanja. ja sad u busu i ulazi revizor i sad problem oko mjesecne i dolazi drugi lafo zajeban i aj kod vozaca, odemo mi kod vozaca kaze sto ce ti radnicki kupon na studentskoj iskaznici :shock: . reko ja student ali trenutno na odmaranju i posto ne mogu potvrdu uzeti kupujem ovaj od 53KM,kaze ne mozes ti od 50km kupon koristiti na studentskoj iskaznici :shock: :lol: :lol: :lol: .reko majke ti kakve to veze ima,ja tebi ostavljam 20KM u dzepu,a ne sebi i onda me pogleda onako glupo i kaze ma stara ti iskaznica moram ti uzeti ili plati dopunsku kartu da ti bezveze ne uzimam mjesecnu :lol: :lol: . reko ja cu vam platiti kad vi popravite autobuse i tramvaje,a do tada vozdra i uze mi mjesecnu i napisa potvrdu da je uzeo i sad gledam potvrdu potpisuju se po brojevima :shock: :-) ,a glupan jos mi ni ime nije napisao kako treba :lol:.

pitanje za grasovca: kakve veze ima sto je kupon od 53km na studentskoj iskaznici? uredu da sam ja uzeo studentski kupon na ovu obicnu iskaznicu ali umjesto 33 ja platim 53 i on pravi problem i onda kaze stara ti iskaznica,a prosle godine nekad uzeo. aj dobro stara ali tu zavrcete pare nenormalne,cuj svake godine moram iskaznicu vaditi,pa licnu kartu ne vadim svake godine :mrgreen:
drugo pitanje: kako on meni moze reci "plati dopunsku kartu da djaba ne uzimam mjesecnu"? jel to "daj nam 26KM i evo ti mjesecna",a ja bi tu mjesecnu opet sasvim normalno mogao koristiti?

ma kako god presmjesni su majke mi :lol:

I meni je za plakanja i presmješno.Image

Stvarno šta će ti radnički na iskaznici studentskoj?
Prvo radnički kupon se ne može na šalteru kupiti bez pripadajuće iskaznice radničke.
Ali zato može kod švercera.Ili ga dobiti.
Drugo,ako si već i student uvijek se može kupiti kupon tokom školske godine,i prosto ne mogu vjerovati s obzirom na tvoj već izgrađeni stav o neplaćanju usluge da odjednom iskeširaš 20KM više za kupon. :lol:
Treće,iskaznica se vadi za školsku godinu i to na njoj piše.I to je poznato do ranije.I da važi za već navedenu.Inače bi bili svi studenti barem jedno 20 godina najmanje.
I priznaješ nekada kupljena,upravo ta nekada kupljena je možda i razlog da sa njom ne možeš ni studentski kupon uzeti,jedino nakačiti radnički kupljen/dobijen mimo biletarnica GRAS-a.
Ne znam šta je tako teško jednom godišnje izvaditi iskaznicu koja ne košta 100KM,a koja je validna, a ne moraš "ostavljati" GRAS-u nekakvih 20KM više :lol: .Zna se i koji papiri trebaju za vađenje.Od potvrde(iz GRAS-a) koju ovjere u studentskoj službi i koja je 2KM i pri preuzimanju iskaznice 5KM +kupon za zonu koja ti treba i slika.


Što se tiče dijela o naplati dopunske karte.Možeš je platiti odma da ti je ne uzmu na licu mjesta,ako nećeš dobićeš papir o oduzimanju sa kojim ćeš se pojaviti na šalteru da je uzmeš natrag uz 26,60.
Isto ti dođe,samo što ćeš morati hodati.
Naravno do slijedećeg oduzimanja nevalidne karte. 8-)




Image
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#72 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by cappy_tempo »

svaki kupon uredno kupljen u grasovim kucicama osim zadnja 2-3 ali ta dva-tri sam kupio u jednoj firmi koja ode pa kupi kupone radnicima, bruka revizora mi je pregledalo mjesecnu i prodju dalje. zasto nemam studentski kupon zato sto trenutno "odmaram" od faksa i ne mogu uzeti potvrdu tako da uzimam od 53km i te 53km dobijem u firmi i sta vas briga hocu li ja trositi 30 ili 50km na kartu kad to vama ide u dzep. da niste mozda fini postali pa se brinete za korisnike vasih usluga? i prenesi svojim kolegama da se vrate u osnovnu skolu i da se nauce pisati i citati jer sad i da hocu otici po mjesecnu "ne mogu" jer je soson pogresno napiso ime i prezime i potpis mu 103? :shock: i jos pocetna recnica "sto ti ovo treba" i ja na sabahu stao kontam koje mi treba,znam da nisam ubio nikoga,nikome nista oteo nisam niti kakvu drogu dilam ali eto umislio mozda frajer da je drot.

i normalno da cu imati stav da ne treba placati karte jer u autobusu blago receno mogu se otrovati plinovima ili dobiti kakvu bolest sklj jer su cisti pravo ali nazalost nemam drugog prevoza kad je kisa pa vas moram trpiti,a uhakat ce vas centrotrans kad tad :D

a sta ce babo da vozi? :lol:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#73 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by MAN-lion's coach »

cappy_tempo wrote:svaki kupon uredno kupljen u grasovim kucicama osim zadnja 2-3 ali ta dva-tri sam kupio u jednoj firmi koja ode pa kupi kupone radnicima, bruka revizora mi je pregledalo mjesecnu i prodju dalje. zasto nemam studentski kupon zato sto trenutno "odmaram" od faksa i ne mogu uzeti potvrdu tako da uzimam od 53km i te 53km dobijem u firmi i sta vas briga hocu li ja trositi 30 ili 50km na kartu kad to vama ide u dzep. da niste mozda fini postali pa se brinete za korisnike vasih usluga? i prenesi svojim kolegama da se vrate u osnovnu skolu i da se nauce pisati i citati jer sad i da hocu otici po mjesecnu "ne mogu" jer je soson pogresno napiso ime i prezime i potpis mu 103? :shock: i jos pocetna recnica "sto ti ovo treba" i ja na sabahu stao kontam koje mi treba,znam da nisam ubio nikoga,nikome nista oteo nisam niti kakvu drogu dilam ali eto umislio mozda frajer da je drot.

i normalno da cu imati stav da ne treba placati karte jer u autobusu blago receno mogu se otrovati plinovima ili dobiti kakvu bolest sklj jer su cisti pravo ali nazalost nemam drugog prevoza kad je kisa pa vas moram trpiti,a uhakat ce vas centrotrans kad tad :D

a sta ce babo da vozi? :lol:
Nemaš odgovarajuću iskaznicu,kad već primaš kupon,mogao si i radničku iskaznicu izvaditi kako je i pravilo.
Drugo GRAS ne zanima tvoja organizacija života nego ispravna validna karta.
Bruka revizora i šofera ti nije gledala kartu,a sada se obrukaše što ti uzeše... 8-)
I ne moraš se sekirati za školsko obrazovanje pomenutog kontrolora koji ti je napisao potvrdu,i ne moraš se sekirati da tvoja karta i djelo neće biti pronađena u kutiji na šalteru.Ako budeš otišao po nju.
Tvoje nije da utvrđuješ kriterije o imanju iskaznice i koji kupon ide na to,jer da je tako kako ti želiš i tvrdiš karte se ne bi ni djelile na studentske,đačke,radničke itd.I to nije nikakva nova izmišljena briga GRAS-a.
Ti kriteriji postoje i prije mene i prije tebe odavno.I upravo ti je dobar savjet-komentar dao navedeni kontrolor.
O higijeni vozila sam pričala na drugoj temi.I ponoviću ti i drugi put,najčišće je vozilo-PRAZNO. :lol:
I da znaš u CTS-u nema kombinacija penzonerska-radnička,radnička-studentska i dr. ;-)

Najlakše je odmarati pamet koju nemamo.

Srdačan pozdrav!

MAN-Lion's coach
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#74 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by The Realist »

Neki dan u tramvaju ulazi kontrola i ide od sjedišta do sjedišta. Na tri mjesta putnbici nisu imali kartu i ništa se nije desilo, samo nastaviše dalje i pitaju na kraju i mene za kartu. Imao sam kartu i to nije problem, ali mi nije jasno zašto nastavljaju ići dalje, ako već nekome nisu napisali kaznu za "vožnju na crno", kako misle da će bilo ko drugi išta platiti, kada je vidio da ostalima nisu ništa "uradili"?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#75 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by bordo gandalf »

The Realist wrote:Neki dan u tramvaju ulazi kontrola i ide od sjedišta do sjedišta. Na tri mjesta putnbici nisu imali kartu i ništa se nije desilo, samo nastaviše dalje i pitaju na kraju i mene za kartu. Imao sam kartu i to nije problem, ali mi nije jasno zašto nastavljaju ići dalje, ako već nekome nisu napisali kaznu za "vožnju na crno", kako misle da će bilo ko drugi išta platiti, kada je vidio da ostalima nisu ništa "uradili"?
Ne naplacuju se kazne svima to zna man grasovac
Post Reply