Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

stecak

#1 Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by stecak » 28/04/2011 20:39

Tramvajsko stajalište na Pofalićima prema Baščaršiji 28. aprila 2011 u 18:55 čekam tramvaj. Primjećujem da su revzori (njih trojica) strane državljane (momak i djevojka) izveli iz tramvaja te raspravljaju s njima, koliko sam skužio zbog neponištene karte. Mada je u konačnici vjerovatno cilj da ih dobro "opeljuše", no nebitna je ta priča. Nakon minut-dva prilazim i pitam stranca da li ima nekih problema, odgovara. "Yes, we are..." Slijedi hvatanje za ruku od strane jednog revizora (fizički napad) uz pogrdne riječi i psovke. Srećom mobitel spreman za snimanje video zapisa i napravih neke 3-4 sekunde. Isti revizor primjećujuću da ga snimam se okreće i udara me po ruci i mobitelu (drugi napad). Snimljeno!

Prije toga sam primjetio da je grupa policajaca na raskrsnici, odem do njih i prijavim slučaj, mada zbog utakmice nisu bili u mogućnosti da dođu na tramvajsku stanicu udaljenu 20-ak metara. Bili su na osiguranju posjetilaca večerašnje utakmice, što je opravdano i razumljivo. Stižu na stanicu tek nakon 3-4 minute i uzimaju od mene izjavu (mada su revizori već otišli minut ranije, a i moji svjedoci, stranci, su nestali). Šta mogu da očekujem dalje, prekršajna prijava slijedi, sudski poziv, imam video zapis fizičkog napada na javnom mjestu, svjedoka baš i ne, ne znam da li kakva kamera pokriva to stajalište... Šta će biti u konačnici i šta mi je činiti?

Čak razmišljam da li je ovo pametno što sam uradio i prijavio ih. Na kraju nije nemoguće da izgubim parnicu platim i sudske troškove (1:3, brojčano, ja i revizori)...no briga me.

sarajev_o

#2 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by sarajev_o » 28/04/2011 20:49

Neka si,svaka ti cast stoku treba prijavljivati.
Moja scena od juce ulaze oni nemam kartu imam staru ajde izadji pisu mi kaznu ja im govorim uredu je nemam kriv sam pisi mi i da idem i ajde pisu oni.Dolazi sljedeci tramvaj ko fol stali oni na vrata ide momak celav kajla visi prodje mrsnu onoga na vratima.Vratise se ostali uzimam ja kaznu reko dovidjenja al moram da pitam kako vam je onaj mogao proci a eto ja palcam kaznu.Kaze sta te boli briga,reko jeste ckopi i razgulim kuci.

convict
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

#3 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by convict » 28/04/2011 20:59

Kad god su tema revizori GRAS-a, ja dobijem ban mjesec dana, eto takvo je moje mišljenje o njima. :x

MASTER_NO1

#4 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by MASTER_NO1 » 28/04/2011 21:07

Svaka čast to su gnjide prave... stalna meta su im zene i djevojke. Nek si ti to zapisao sve ako imas snimak ide to na sud. A on ce akobogda zavrsiti na ulici bez posla...

vjesticanametli
Has thanked: 199 times
Been thanked: 263 times

#5 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by vjesticanametli » 28/04/2011 21:09

stoka............svaka cast na prijavi i "zabadanju nosa u pljackanje stranaca" :thumbup: moju kolegicu su na stupu izvela dvojica i zavrnuli joj ruku dok nije dala licnu..................onda zvali policiju i rekli na tel. ubiseeeeeeeeeeee revizora .............ma nemam volje da o bagri vise pricam fuj

zli_hordas

#6 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by zli_hordas » 28/04/2011 21:15

teretana je spas

yellow cat

#7 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by yellow cat » 28/04/2011 21:17

:thumbup: Svaka čast.

bez_ideje

#8 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by bez_ideje » 28/04/2011 21:18

Gnusam se revizora odnedavno.....
Iskreno,nisam imala nikakvih licnih sukoba sa njima ,al nedavno se vozim trolom za jezero i skretanje od skenderije prema jezeru....zena sa djetetom od 5-6 godina i djetetu pozlilo,ustala sa sjedista i dovela djete do vrata ,tu stoje revizor i zastitar.....i stade trolejbus na stanici,mi se svi izmakli da prodje prva prema vratima....a vozac otvorio samo prva....deru se raja da otvori ,a onaj smrad od covjeka stoji pored te zene i djeteta i govori vozacu ne otvaraj jos :x :x :x :x :x :x :x :x ko biva,uci ce im neko bez karte......
Fuj Fuj Fuj

Tuzi to i ganjaj ako imas kad.....
da sam na mjestu one zene tuzila bi ih za ugrozavanje zivota

Komšinica

#9 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Komšinica » 28/04/2011 21:21

Ja sam jednom pisala upravo o njima odnosno njihovom ponašanju prema strancima, čak misle da imaju pravo zbog neponištene karte da im oduzmu pasoše i vode ih u policijsku stanicu... :roll: i to vjerovatno one koje ne uspiju da opelješe, jer im je to jedini cilj... I nikada mi neće biti jasno ko je njima rek'o da imaju pravo da nekome oduzimaju dokumenta i vode u policiju... :roll:

Bolje da ne pišem dalje samo se bezveze iznerviram kad je riječ o tim idiotima nekulturnim. :x

Tebi svaka čast.

Mjesanac

#10 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Mjesanac » 28/04/2011 21:22

Tuzno je vidjeti da Sarajevom, u kojem se davno gosposno zivilo, vladaju primitivci i malogradjani koji nemaju ni trunke kulture zivljenja.

bez_ideje

#11 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by bez_ideje » 28/04/2011 21:24

Ja predlazem da ih se na neki nacin primora da unutar vozila GRASA.....polijepe naljepnice ,pored onih sa silnim upozorenjima o doplatnoj karti,jasno vidljive na 3 jezika prevedene,nadleznosti revizora i zastitara u vozilu.......
Dakle....kontolor naplate od vas moze traziti.....to to i to......

Gile Šampion

#12 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Gile Šampion » 28/04/2011 21:28

Daj stavi klip da vidimo koji su to idioti :D

vjesticanametli
Has thanked: 199 times
Been thanked: 263 times

#13 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by vjesticanametli » 28/04/2011 21:29

da neka plate kaznu ali iznos te kazne je upitan i van svake pameti .................ko im daje pravo da pljackaju
BAGRA

Priorat
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#14 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Priorat » 28/04/2011 21:29

link wrote:jesi ucinio uslugu strancima svaka ti cast. sada su toliko istraumirani da ce doci opet u sarajevo, al u k... a uostalom zasto si se mjesao, nisu imali kartu i nek plate kaznu, u cemu je problem?
evo ga......... :idea:

therrarrius

#15 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by therrarrius » 28/04/2011 21:32

Gile Šampion wrote:Daj stavi klip da vidimo koji su to idioti :D
:thumbup:

Komšinica

#16 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Komšinica » 28/04/2011 21:33

link wrote:jesi ucinio uslugu strancima svaka ti cast. sada su toliko istraumirani da ce doci opet u sarajevo, al u k... a uostalom zasto si se mjesao, nisu imali kartu i nek plate kaznu, u cemu je problem?
Problem je u tome da ljudi kupe kartu (sad govorim o strancima) i ponekad iz neznanja ne ponište... a to nije razlog da ih se izvodi iz tramvaja i maltretira. Sumnjam da neko od njih ima namjeru eto da se voza bez karte namjerno. A što neko reče vrlo je upitno koliko im naplate kaznu odnosno kao doplatnu kartu.

:x :x :x :x :x

Mr. Brightside

#17 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Mr. Brightside » 28/04/2011 22:17

stecak wrote:Tramvajsko stajalište na Pofalićima prema Baščaršiji 28. aprila 2011 u 18:55 čekam tramvaj. Primjećujem da su revzori (njih trojica) strane državljane (momak i djevojka) izveli iz tramvaja te raspravljaju s njima, koliko sam skužio zbog neponištene karte. Mada je u konačnici vjerovatno cilj da ih dobro "opeljuše", no nebitna je ta priča. Nakon minut-dva prilazim i pitam stranca da li ima nekih problema, odgovara. "Yes, we are..." Slijedi hvatanje za ruku od strane jednog revizora (fizički napad) uz pogrdne riječi i psovke. Srećom mobitel spreman za snimanje video zapisa i napravih neke 3-4 sekunde. Isti revizor primjećujuću da ga snimam se okreće i udara me po ruci i mobitelu (drugi napad). Snimljeno!

Prije toga sam primjetio da je grupa policajaca na raskrsnici, odem do njih i prijavim slučaj, mada zbog utakmice nisu bili u mogućnosti da dođu na tramvajsku stanicu udaljenu 20-ak metara. Bili su na osiguranju posjetilaca večerašnje utakmice, što je opravdano i razumljivo. Stižu na stanicu tek nakon 3-4 minute i uzimaju od mene izjavu (mada su revizori već otišli minut ranije, a i moji svjedoci, stranci, su nestali). Šta mogu da očekujem dalje, prekršajna prijava slijedi, sudski poziv, imam video zapis fizičkog napada na javnom mjestu, svjedoka baš i ne, ne znam da li kakva kamera pokriva to stajalište... Šta će biti u konačnici i šta mi je činiti?

Čak razmišljam da li je ovo pametno što sam uradio i prijavio ih. Na kraju nije nemoguće da izgubim parnicu platim i sudske troškove (1:3, brojčano, ja i revizori)...no briga me.
sto se ti brines za strance,vecina ih nema karte,a nema veceg sevapa nego stranca opalit po usima i dzepu.
tako ti i treba kad se petljas gdje ti nije mjesto :x

sarajev_o

#18 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by sarajev_o » 28/04/2011 22:18

Seljacko rodbinska posla.

nidokralj

#19 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by nidokralj » 28/04/2011 22:28

i ja mrzim iz dna duse revizore.ali ne vidim razloga zasto da se mi dokazujemo strancima i branimo ih kad u svakoj drzavi se ponisti karte prije nego sto se udje ili u vozilu.mislis da bi ti neko npr. u njemackoj gledao sto si stranac ili u kojem slucaju napao revizore zbog tebe.platio bi kaznu ko sav normalan svijet sto se sverca :-) :-)

Priorat
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#20 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Priorat » 28/04/2011 22:31

nidokralj wrote:i ja mrzim iz dna duse revizore.ali ne vidim razloga zasto da se mi dokazujemo strancima i branimo ih kad u svakoj drzavi se ponisti karte prije nego sto se udje ili u vozilu.mislis da bi ti neko npr. u njemackoj gledao sto si stranac ili u kojem slucaju napao revizore zbog tebe.platio bi kaznu ko sav normalan svijet sto se sverca :-) :-)

u svakoj evropskoj drzavi je kupljena karta vazeca karta a ne jos je kupit i onda ponistavati. jebe lud zbunjenog!!

Mr. Brightside

#21 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by Mr. Brightside » 28/04/2011 22:32

Priorat wrote:
nidokralj wrote:i ja mrzim iz dna duse revizore.ali ne vidim razloga zasto da se mi dokazujemo strancima i branimo ih kad u svakoj drzavi se ponisti karte prije nego sto se udje ili u vozilu.mislis da bi ti neko npr. u njemackoj gledao sto si stranac ili u kojem slucaju napao revizore zbog tebe.platio bi kaznu ko sav normalan svijet sto se sverca :-) :-)

u svakoj evropskoj drzavi je kupljena karta vazeca karta a ne jos je kupit i onda ponistavati. jebe lud zbunjenog!!
:lol: :lol: :lol:
to mozda u andori :D

kojeime

#22 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by kojeime » 28/04/2011 22:32

.
Last edited by kojeime on 29/04/2011 00:46, edited 1 time in total.

nidokralj

#23 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by nidokralj » 28/04/2011 22:33

iz prve ruke.u briselu kupis kartu i prije ulaska ponistis.svojim ocima vidio.nisam znao da se tu ponistava karta pa sam morao platit kaznu. :thumbup: :thumbup:

BHF_Manijak
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

#24 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by BHF_Manijak » 28/04/2011 22:35

armin.i.am wrote: sto se ti brines za strance,vecina ih nema karte,a nema veceg sevapa nego stranca opalit po usima i dzepu.
tako ti i treba kad se petljas gdje ti nije mjesto :x
da Bog da ti revizori ovi seljacki ispred vrata stajali :oops: Sta ih branis koji q, stoka seljacka, na svakom koraku ih treba nogama udarat, mrmonje obicne!

nidokralj

#25 Re: Fizički napad od strane revizora GRAS-a

Post by nidokralj » 28/04/2011 22:37

pa nije ni stranac glup.ako fino pise doplatna karta 26.60. nema tu sta.platit ce je i otic.ne vidim nikakvo opravdanje zasto bi se autor teme mijesao u posao revizora.a sto se tice napada: u potpunosti podrzavam autora.ganjaj pravdu!!! :thumbup: :thumbup:

Post Reply