Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47044
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#151 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by Edin H. »

kokuz_sa wrote: 31/01/2024 15:26
Dope_Man wrote: 31/01/2024 10:35 Opet ti branis ove.

Prevara je kad nekome u toku prodaje obecavas da proizvod radi nesto sto ne radi.
Nije prevara da ja kupim caj od kamilice za 5 KM i prodam ga kao caj od kamilice za 50 KM nekom drugom, bez da dodajem da je to ista vise od caja od kamilice. Tako komplet industrija trgovine radi, sa manjom marzom.

Prevara postaje kada taj caj od kamilice pocnem reklamirati kao caj koji lijeci sve od slomljenog srca do raka pluca, kad pravim web stranice gdje ponavljam te iste tvrdnje, lijepim slike random doktora uz izmisljene citate i preporuke, dodajem certifikate kojima impliciram da su to lijekovi, kada dodajem izmisljene komentare "zadovoljnih korisnika", kada te moj prodavac iz call centra uvjerava da je to lijek protiv svega osim smrti, a ne samo caj itd.. itd.. apsolutno sve u tom lancu sadrzi namjerne lazi i dakle predstavlja cistu prevaru.

Je li ti to jasno, ili ces nastaviti da se pravis kako ovo nije prevara?
Ne mjesaj babe i zabe

Ja sam napisao da kupovina neceg za 1KM i prodaja za 100KM nije prevara.

To je cista trgovina.

I ja se toga drzim.

Sa druge strane
To sto si ti napisao da se ta prodaja odvija na nacin gdje se proizvod predstavlja kao nesto sto nije.
To jest prevara.
Baš je lijepo vidjet kako ste se lijepo dogovorili. :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#152 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by Dope_Man »

Pravis se ti mnogo naivan sa pitanjem "Sta je ovdje prevara?" nakon 6 stranica objasnjavanja kako rade.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#153 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by laserShow »

Ironmen wrote: 31/01/2024 14:09 Ako ukucate u google GO slim caj dobit cete na desetine razlicit web stranica za prodaju istog i slicnog proizvoda, jeli policija sta poduzela ili tuzilastvo vjervaotno nije i cim se smiri situacija pojavit ce se neki novi prozivod i tako u krug.
je li ti kazu da lijeci rak kada te nazovu?
User avatar
Javier Pena
Posts: 561
Joined: 09/11/2020 21:50

#154 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by Javier Pena »

laserShow wrote: 31/01/2024 15:30
Ironmen wrote: 31/01/2024 14:09 Ako ukucate u google GO slim caj dobit cete na desetine razlicit web stranica za prodaju istog i slicnog proizvoda, jeli policija sta poduzela ili tuzilastvo vjervaotno nije i cim se smiri situacija pojavit ce se neki novi prozivod i tako u krug.
je li ti kazu da lijeci rak kada te nazovu?
Najbitnije u svemu ovome, pravno gledano, je da li pri reklamiranju i prodaji govore da "može pomoći, doprinosi poboljšanju" i sl. konstrukcije, ili "da liječi 100%, garantovano".
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#155 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by laserShow »

"otkriven prirodan nacin lijecenja dijabetisa"

User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#156 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by Mea_parvitas »

Efekat leptira mi je najjaci... :-) :-) :lol: :lol:

Zalosno je da neuki narod pada na ovo, ali zdrav covjek ima milion zelja, bolestan samo jednu, pa me i ne cudi... Ali ovo je problem drzave i policije, jer na ovim prevarama ljudi se bogate, samo je to svuda slucaj u svijetu, pocevsi od najpoznatijeg Herbalife, pa dalje...
User avatar
drugtito2011
Posts: 2890
Joined: 01/08/2011 18:45

#157 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by drugtito2011 »

arminicos wrote: 31/01/2024 08:19 Klix.ba o ovoj prevari ne pise nista. Cak gledam objavljivali su nekada sponzorirane clanke ove firme. Ipak ne zele da javnost bude upoznata u BiH o kolikom kriminalu se radi. Mali balavac gledam voza Ferrari i sigurno se smije svima koju je lovu izvukao.
Ovo što objavljuje Index, meni izgleda kao da je radio neko iz BiH, ali niko od domaćih "nezavisnih" medija nije smio da objavi.
zippoo87
Posts: 15657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#158 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by zippoo87 »

Dope_Man wrote: 30/01/2024 15:54
drugtito2011 wrote: 30/01/2024 15:45 I sve da je tako jednostavno kako pišeš, treba skupti podatke od nekoliko stotina hiljada građana. Ne može to samo preko reklama.
Naravno da moze. Ljudi, pogotovo stari i/ili naivni, klikaju na svakakve gluposti i prijavljuju se za razne stvari i rado daju podatke, pogotovo ako misle da ce nesto osvojiti i/ili dobiti magicni lijek. U kombinaciji sa ogromnim, ciljanim reklamnim kampanjama to dodje do milionske publike bez problema (operiraju po vise drzava, ne samo u BiH). Treba samo fin budzet i vremena da reklame odrade svoje.

A te stvari su NAMJERNO napravljene tako da izgledaju kao ofirna prevara. Jer ako prodjes taj prvi korak i ne prepoznas ofirnu prevaru, znaci da ces vjerovatno pasti u daljim koracima.

Naivnih i/ili neobrazovanih (ne mislim na skolu vec na opce znanje) je pun klinac i ovakve seme nisu nista novo, prolaze i u daleko obrazovanijim drustvima, pa gdje nece u BiH/Balkanu.
:thumbup:
To je to...kljucna stvar je neobrazovanost i nepismenost naroda i onda njemu sve moze pod obraz.
Evo sada neki strani FB profili po nasim ovim grupama naprave laznu FB stranicu Binga,Konzuma,Pepca,itd i stave ko lajka i napise nesto u komentaru,dobiti ce poklon nagradu...i na svakoj toj objavi bude po par hiljada komentara ljudi,koji ocekuju da ce nesto dobiti.I kada im ukazes da je to prevara,oni misle da ti lazes a da je ono sa stranice istinito :D
E tu nepismenost naroda je iskoristio ovaj lik...koji reklamama bombarduje upravo ove starije i nepismene,jer sada takvi i jesu samo na FB a ne znaju koristiti blokatore reklama ili skontati prevaru i eto ga...pare sa neba kapaju.
Last edited by zippoo87 on 31/01/2024 21:18, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#159 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by zippoo87 »

drugtito2011 wrote: 31/01/2024 18:47
arminicos wrote: 31/01/2024 08:19 Klix.ba o ovoj prevari ne pise nista. Cak gledam objavljivali su nekada sponzorirane clanke ove firme. Ipak ne zele da javnost bude upoznata u BiH o kolikom kriminalu se radi. Mali balavac gledam voza Ferrari i sigurno se smije svima koju je lovu izvukao.
Ovo što objavljuje Index, meni izgleda kao da je radio neko iz BiH, ali niko od domaćih "nezavisnih" medija nije smio da objavi.
Pa napisano je vec...radili su Raskrinavanje.ba i jos neki portal Fake News nesto.
Moguce je da ovi iz MonetizeAd sponzorisu portale da ne pisu o tome a ocito nisu uticajni u Hrvatskoj ,pa ih tamo peru.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16338
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#160 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by sime_cipol »

Ili Index reketira i hoce malo kolaca. Ne reklamiras se kod nas sacemo malo da te peremo. :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#161 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by _Reds_ »

Očigledno da imamo i dio forumuša na platnoj listi ove firme, firmi.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#162 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by Dope_Man »

zippoo87 wrote: 31/01/2024 21:03 :thumbup:
To je to...kljucna stvar je neobrazovanost i nepismenost naroda i onda njemu sve moze pod obraz.
Evo sada neki strani FB profili po nasim ovim grupama naprave laznu FB stranicu Binga,Konzuma,Pepca,itd i stave ko lajka i napise nesto u komentaru,dobiti ce poklon nagradu...i na svakoj toj objavi bude po par hiljada komentara ljudi,koji ocekuju da ce nesto dobiti.I kada im ukazes da je to prevara,oni misle da ti lazes a da je ono sa stranice istinito :D
E tu nepismenost naroda je iskoristio ovaj lik...koji reklamama bombarduje upravo ove starije i nepismene,jer sada takvi i jesu samo na FB a ne znaju koristiti blokatore reklama ili skontati prevaru i eto ga...pare sa neba kapaju.
Joj to sam jedno vrijeme bas upratio neke lazne Skoda stranice po facebooku. Kao dijelimo 10 komada i slicne fore, samo se prijavite.. i covjece koliko naivnih ostavlja podatke, neki i u samim komentarima.

I to jedna stranica se zatvori (valjda od prijava, i sam sam svaku prijavio) za dan-dva nova otvori i opet ista prica.

Nista lakse neg izvarati narod. Jos samo da se mogu rijesit moralnih dilema, sutra bih se obogatio :-)
zippoo87
Posts: 15657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#163 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by zippoo87 »

Dope_Man wrote: 31/01/2024 22:29
zippoo87 wrote: 31/01/2024 21:03 :thumbup:
To je to...kljucna stvar je neobrazovanost i nepismenost naroda i onda njemu sve moze pod obraz.
Evo sada neki strani FB profili po nasim ovim grupama naprave laznu FB stranicu Binga,Konzuma,Pepca,itd i stave ko lajka i napise nesto u komentaru,dobiti ce poklon nagradu...i na svakoj toj objavi bude po par hiljada komentara ljudi,koji ocekuju da ce nesto dobiti.I kada im ukazes da je to prevara,oni misle da ti lazes a da je ono sa stranice istinito :D
E tu nepismenost naroda je iskoristio ovaj lik...koji reklamama bombarduje upravo ove starije i nepismene,jer sada takvi i jesu samo na FB a ne znaju koristiti blokatore reklama ili skontati prevaru i eto ga...pare sa neba kapaju.
Joj to sam jedno vrijeme bas upratio neke lazne Skoda stranice po facebooku. Kao dijelimo 10 komada i slicne fore, samo se prijavite.. i covjece koliko naivnih ostavlja podatke, neki i u samim komentarima.

I to jedna stranica se zatvori (valjda od prijava, i sam sam svaku prijavio) za dan-dva nova otvori i opet ista prica.

Nista lakse neg izvarati narod. Jos samo da se mogu rijesit moralnih dilema, sutra bih se obogatio :-)
Da bile su i Skode :D
Sada je Bingo aktuelan najvise i ostali ovi marketi iz Hr i Srbije.
Znaci to u grupu postavi neki Hgu Boo Tai i opet nepismena marva ne konta nista,niti cita...cak mnogi i licno seruju to po grupama...valjda kontaju ako se dijeli nesto,da vidi sto vise ljudi :lol:
I ja isto sve to prijavim ali ne ugase se bas sve stranice.I stotine i hiljade ljudi tu lajkuje,komentarise,zahvaljuje se.
Meni je to nevjerovatno,da prosjecan covjek moze biti toliko glup...a to su nase komsinice,necije mame,tetke,...nisu to vanzemaljci,to su ljudi koji su nasi i medju nama.I onda se cudimo izborima,rezultatima i prevarama i kradjama.Pa samo spomeni ovim neukim da se nesto daje,eto ih hiljade kao muhe na govna.

Prije par godina je bila neka grupa,kao neke prijave,nagradna igra i treba ostaviti maticni ili uslikati licnu kartu...i tu je bilo hiljade komentara sa slikama...tako da se niko ne cudi odakle brojevi i podaci nekome.Ovo je bilo nekako pred izbore,tako da je velika vecina ovih sto su ostavili slike i pisali podatke "glasala" i da nije izasla na izbore :D
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#164 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by Ironmen »

drugtito2011 wrote: 31/01/2024 18:47
arminicos wrote: 31/01/2024 08:19 Klix.ba o ovoj prevari ne pise nista. Cak gledam objavljivali su nekada sponzorirane clanke ove firme. Ipak ne zele da javnost bude upoznata u BiH o kolikom kriminalu se radi. Mali balavac gledam voza Ferrari i sigurno se smije svima koju je lovu izvukao.
Ovo što objavljuje Index, meni izgleda kao da je radio neko iz BiH, ali niko od domaćih "nezavisnih" medija nije smio da objavi.
Negdje sam skoro procito da mu je punac neka jaka civija mozda zbog toga ne smije neko da se petlja, ma kriminal drzava na svakom cosku.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10801
Joined: 27/04/2021 22:52

#165 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by tramvajtrojka »

sime_cipol wrote: 31/01/2024 22:03 Ili Index reketira i hoce malo kolaca. Ne reklamiras se kod nas sacemo malo da te peremo. :D
pa pisao sam ja Index ima ugovor sa firmom u hrvatskoj koja je isto sranje kao monetize ad, isto reklamiraju i varaju narod malo im se monetize ad umijesao u biznis i krenulo pranje nije ni cudo da Mensur kao zaposlenik indexa je otvaralac teme sasvim slucajno zabrinut za stare i nemocne ljude necemo se zezati :mrgreen:

Image

Ovo je taj Midas u hrvatskoj kad udjes na index iste reklame te docekaju kao od monetize ad smrsajte, imamo novi lijek za sve itd itd.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#166 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by Ironmen »

tramvajtrojka wrote: 31/01/2024 23:53
sime_cipol wrote: 31/01/2024 22:03 Ili Index reketira i hoce malo kolaca. Ne reklamiras se kod nas sacemo malo da te peremo. :D
pa pisao sam ja Index ima ugovor sa firmom u hrvatskoj koja je isto sranje kao monetize ad, isto reklamiraju i varaju narod malo im se monetize ad umijesao u biznis i krenulo pranje nije ni cudo da Mensur kao zaposlenik indexa je otvaralac teme sasvim slucajno zabrinut za stare i nemocne ljude necemo se zezati :mrgreen:

Image

Ovo je taj Midas u hrvatskoj kad udjes na index iste reklame te docekaju kao od monetize ad smrsajte, imamo novi lijek za sve itd itd.
Ja kako znam Midas, MonetizeAD, Adnow i ostali su u biti adsense sa wisha to su kao platforme na kojima mozes platiti da se postavi oglas i u biti 90% oglasa su im neki lijekovi i kreme koje lijece sve i svasta..

Midas mislim da je HR platforma i da je bila na svim vecim portalima u HR od indexa, buga itd itd..
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10801
Joined: 27/04/2021 22:52

#167 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by tramvajtrojka »

Ironmen wrote: 31/01/2024 23:56
tramvajtrojka wrote: 31/01/2024 23:53
sime_cipol wrote: 31/01/2024 22:03 Ili Index reketira i hoce malo kolaca. Ne reklamiras se kod nas sacemo malo da te peremo. :D
pa pisao sam ja Index ima ugovor sa firmom u hrvatskoj koja je isto sranje kao monetize ad, isto reklamiraju i varaju narod malo im se monetize ad umijesao u biznis i krenulo pranje nije ni cudo da Mensur kao zaposlenik indexa je otvaralac teme sasvim slucajno zabrinut za stare i nemocne ljude necemo se zezati :mrgreen:

Image

Ovo je taj Midas u hrvatskoj kad udjes na index iste reklame te docekaju kao od monetize ad smrsajte, imamo novi lijek za sve itd itd.
Ja kako znam Midas, MonetizeAD, Adnow i ostali su u biti adsense sa wisha to su kao platforme na kojima mozes platiti da se postavi oglas i u biti 90% oglasa su im neki lijekovi i kreme koje lijece sve i svasta..

Midas mislim da je HR platforma i da je bila na svim vecim portalima u HR od indexa, buga itd itd..
ma isto sranje od firmi na isti nacin varaju ljude, i u hrvatskoj indexu sve po spisku govore zbog suradnje sa njima jer bukvalno bombarduju te sa tim glupostima sa midasa, tako da i indexu nije maslo za ramazana jer oni sami kao najcitaniji hrvatski portal služe kao glavni reklamni pano prevarantskih firmi
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#168 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by MUNAFIK »

tramvajtrojka wrote: 01/02/2024 00:01
Ironmen wrote: 31/01/2024 23:56
tramvajtrojka wrote: 31/01/2024 23:53

pa pisao sam ja Index ima ugovor sa firmom u hrvatskoj koja je isto sranje kao monetize ad, isto reklamiraju i varaju narod malo im se monetize ad umijesao u biznis i krenulo pranje nije ni cudo da Mensur kao zaposlenik indexa je otvaralac teme sasvim slucajno zabrinut za stare i nemocne ljude necemo se zezati :mrgreen:

Image

Ovo je taj Midas u hrvatskoj kad udjes na index iste reklame te docekaju kao od monetize ad smrsajte, imamo novi lijek za sve itd itd.
Ja kako znam Midas, MonetizeAD, Adnow i ostali su u biti adsense sa wisha to su kao platforme na kojima mozes platiti da se postavi oglas i u biti 90% oglasa su im neki lijekovi i kreme koje lijece sve i svasta..

Midas mislim da je HR platforma i da je bila na svim vecim portalima u HR od indexa, buga itd itd..
ma isto sranje od firmi na isti nacin varaju ljude, i u hrvatskoj indexu sve po spisku govore zbog suradnje sa njima jer bukvalno bombarduju te sa tim glupostima sa midasa, tako da i indexu nije maslo za ramazana jer oni sami kao najcitaniji hrvatski portal služe kao glavni reklamni pano prevarantskih firmi
Sto ne znaci da ovo napisano o ovim varalicama bolesnih ljudi nije istina.

Nije isto tušit nekakav prašak za pranje veša i bolesnim ljudima uvaljivat cajeve sa preporukama laznih doktora koji kazu da je to jedini lijek...

Nego sta kazes sto trojkin nacelnik Irfan uze lovu od varalica i gura im zemljiste za gradnju hotela?
User avatar
drugtito2011
Posts: 2890
Joined: 01/08/2011 18:45

#169 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by drugtito2011 »

MUNAFIK wrote: 01/02/2024 13:11
tramvajtrojka wrote: 01/02/2024 00:01
Ironmen wrote: 31/01/2024 23:56

Ja kako znam Midas, MonetizeAD, Adnow i ostali su u biti adsense sa wisha to su kao platforme na kojima mozes platiti da se postavi oglas i u biti 90% oglasa su im neki lijekovi i kreme koje lijece sve i svasta..

Midas mislim da je HR platforma i da je bila na svim vecim portalima u HR od indexa, buga itd itd..
ma isto sranje od firmi na isti nacin varaju ljude, i u hrvatskoj indexu sve po spisku govore zbog suradnje sa njima jer bukvalno bombarduju te sa tim glupostima sa midasa, tako da i indexu nije maslo za ramazana jer oni sami kao najcitaniji hrvatski portal služe kao glavni reklamni pano prevarantskih firmi
Sto ne znaci da ovo napisano o ovim varalicama bolesnih ljudi nije istina.

Nije isto tušit nekakav prašak za pranje veša i bolesnim ljudima uvaljivat cajeve sa preporukama laznih doktora koji kazu da je to jedini lijek...

Nego sta kazes sto trojkin nacelnik Irfan uze lovu od varalica i gura im zemljiste za gradnju hotela?
Pa nije maslo za ramazana ni ilidžanskog načelnika.

"Načelnik Općine Ilidža prisustvovao svečanom otvorenju moderne poslovnice domaće marketinške firme Monetize Ad koja sa novih 400 radnih mjesta potvrđuje rastući trend zapošljavanja u Sarajevu i prosperiteta na Ilidži."
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#170 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by nivla »

ove prevare su ceste ko i bilberi ekstrakt na hajatu

sto se irfana tice das covjeku vlast i saznas kakav je, on je prestao kritikovati svoje sefove cim su mu dali poziciju nacelnika starog grada
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#171 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by laserShow »

_Reds_ wrote: 31/01/2024 22:21 Očigledno da imamo i dio forumuša na platnoj listi ove firme, firmi.
konacno da se slozimo jednom :D sramota. Ako vec moraju raditi, ne znam zasto pokusavaju opravdavati.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5059
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#172 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by oldtajmer »

U BOSANSKOHERCEGOVAČKOJ tvrtki MonetizeAd, koja je prodajom čajeva zgrnula milijune, radi i Una Suljić Fatić, koja inače obnaša mjesto predsjednice Komisije za stavljanje i skidanje lijekova na liste lijekova u Kantonu Sarajevu.
uskoro se moze vjerovatno ocekivati da ovi cajevi idu i na recept

jebli svoju majku pa ima li ovdje iko ziv da je na nekoj funkciji a da nema prste u nekom lopovluku
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#173 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by HelaS »

oldtajmer wrote: 03/02/2024 10:31
U BOSANSKOHERCEGOVAČKOJ tvrtki MonetizeAd, koja je prodajom čajeva zgrnula milijune, radi i Una Suljić Fatić, koja inače obnaša mjesto predsjednice Komisije za stavljanje i skidanje lijekova na liste lijekova u Kantonu Sarajevu.
uskoro se moze vjerovatno ocekivati da ovi cajevi idu i na recept

jebli svoju majku pa ima li ovdje iko ziv da je na nekoj funkciji a da nema prste u nekom lopovluku
Koje druge čajeve apoteke izdaju na recept?

Nego, je li Tužilaštvo KS formiralo predmet oko ovih čajeva i firme Monetize AD? I, ako ili kad formira, hoće li dotad njena uprava biti u svojim Dubai-apartmanima, kupljenim novcima penzionera BiH i Hrvatske :-)
Last edited by HelaS on 03/02/2024 11:02, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#174 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by dječak sa šibicama »

Kad proguglas Unu Suljic Fatic, lagano shvatas da sve vise licimo na Vucicevo ludilo od drzave, ili je to sve radjeno na isti kalup.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5059
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#175 Re: Firma iz BiH zgrnula je milione prevarom, a bh. mediji i pravosuđe šute

Post by oldtajmer »

HelaS wrote: 03/02/2024 10:56
oldtajmer wrote: 03/02/2024 10:31
U BOSANSKOHERCEGOVAČKOJ tvrtki MonetizeAd, koja je prodajom čajeva zgrnula milijune, radi i Una Suljić Fatić, koja inače obnaša mjesto predsjednice Komisije za stavljanje i skidanje lijekova na liste lijekova u Kantonu Sarajevu.
uskoro se moze vjerovatno ocekivati da ovi cajevi idu i na recept

jebli svoju majku pa ima li ovdje iko ziv da je na nekoj funkciji a da nema prste u nekom lopovluku
Koje druge čajeve apoteke izdaju na recept?

Nego, je li Tužilaštvo KS formiralo predmet oko ovih čajeva i firme Monetize AD? I, ako ili kad formira, hoće li dotad njena uprava biti u svojim Dubai-apartmanima, kupljenim novcima penzionera BiH i Hrvatske :-)
ne izdaju ali u kakvom smo kurcu ne bi me cudilo da pocnu ove da daju
kad vidim kakvi idioti se bave odredjivanjem liste lijekova koje su za mnoge ljude neophodni za zivot muka mi tacno bude
Post Reply