Fireworks 8 - pomoć

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
La_Forge

Fireworks 8 - pomoć

Post by La_Forge » 28/08/2006 01:28

... zna li neko kako da postavim opciju "selectable" text kada radim u Fireworksu ?

na jednoj stranici mi treba mogućnost selektovanja teksta mišem pri pregledu stranice...

p.s. svi ovi programčići su bezze, lijepi css :roll:

perke

Post by perke » 29/08/2006 09:45

ne znam na sta mislis kad kazes mogućnost selektovanja teksta mišem pri pregledu stranice ... a inace Fireworks je super za web grafiku, ne znam zasto pravis stranice u njemu

ps. css JEST zakon, zato notepad u ruke i sibaj :D

La_Forge

Post by La_Forge » 30/08/2006 11:33

ma ja sam poprilično lijen kada je u pitanju vladanje jednim alatom u potpunosti ... osim Flasha, njega baš onako znam u dušu ...

ovo ostalo, html, css, php, javascript.. svega pomalo, onako po potrebi..
i kad moram da napravim stranicu mimo flasha eto ti belaja... vazda negdje zapnem...

kad kažem mogućnost selektovanja mislim na opciju "selectable" ... dakle da cursorom možeš selektovati tekst s web stranice ... u ovoj varijanti fireworksa program sklapa stranicu via "export in html" opcije tako što graficčki prijedlog samo optimizira, izlomi na slike, eventualno meni i to je sve .. tako mi je i tekst na stranici ustvari slika ...

postoji opcija u kojoj možeš ubaciti tzv "slice" sa html kodom ali bi to značilo da na svakoj starnici opet posebno moram editovati kod što je dodatna komplikacija ...

u medjuvremenu sam poludio i složio stranicu u tabelu (dreamweaver)...

skino sam jedan poprilično opširan video tutoial za css sa lynda.com-a

imaš li ti neki savjet vezan za tutorijale i css ... i za sve ostalo što bi mi pomoglo da upotpunim znanje i odmaknem od striktnog flasha...

?

Post Reply