Firefox , saying "This Connection is Untrusted" ? Help pleas

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
jesenjin

Firefox , saying "This Connection is Untrusted" ? Help pleas

Post by jesenjin » 05/02/2012 19:37

Imam sljedeci problem.Koristim mozilu i kada hocu da ukucam recimo hotmail ili facebook ili neku drugu stranicu koja ima sifru onda mi pise sljedece "Firefox , saying "This Connection is Untrusted" ....Sistem sam ponovo instalirao ali opet isto.... Nemam pojma sta da radim pa bi molio za pomoc! Hvala

Cuba Libre

Re: Firefox , saying "This Connection is Untrusted" ? Help p

Post by Cuba Libre » 05/02/2012 19:45

Image

1. klikni na "I Understand the Risks".
2. Onda klikni "Add Exception".... pojavit ce se Security Exception dialog i
3. Klikni na "Confirm Security Exception".

I to bi bilo to :D

dragan.s

Post by dragan.s » 05/02/2012 19:54

I provjeri datum na računaru. Moguće je da je pogrešan pa to buni Firefox jer svaki certifikat ima svoj rok trajanja.

Platformas

Post by Platformas » 05/02/2012 20:09

dragan.s wrote:I provjeri datum na računaru. Moguće je da je pogrešan pa to buni Firefox jer svaki certifikat ima svoj rok trajanja.
To je to :thumbup:
Ovaj prijedlog da doda iznimku nije bas dobar jer se iznimka mora bukvalno svaki put' dodavati i to smori covjeka :D

jesenjin

Post by jesenjin » 05/02/2012 21:05

Cuba Libre wrote:Image

1. klikni na "I Understand the Risks".
2. Onda klikni "Add Exception".... pojavit ce se Security Exception dialog i
3. Klikni na "Confirm Security Exception".

I to bi bilo to :D

uradio sam ovako kao sto si rekao i na jednoj stranici je sad ok tj mogu se logovati na nju ali recimo na svaku narednu moram isto da radim... jos nesto , hocu da instaliram adobe flash player i skinem player ali pojavi se neka greska i nece da mi instalira... pokusvao bruku puta i opet nista....pojavi mi se u vrhu monitora install plugin i kada kliknem download onda se pojavljuje nekakav certifikat i ponovo nekakve greske... Sve ovo me natjeralo danas da ponovo podizem sistem racunara ali se isto ponavlja...Ne kontam o cemu je rijec?

jesenjin

Post by jesenjin » 05/02/2012 21:21

Mr. Brightside wrote:rjesenje tvojih problema :roll:
http://tinyurl.com/7rq6qmq

Skinuo sam i crome i evo napokon sam uspio rijesiti.Moram vam zahvaliti jer mi se ovo nikad do sada nije dogodilo pa nisam ni imao nekakvo znanje o ovome.Uglavnom moze na nacin na koji je rekao Cuba Libre ali glavni problem je vremenska zona.Naime, vjerovtno je neko koristio racunar tokom dana i poremetio vremensku zonu tako da je bila 2001 godina i sad evo obratio poaznju na to i promjenio sve je uredu ... Hvala svima ;)

Post Reply