Firefox - Extensions -Themes - News

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#326 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by fole13 »

Ja sam negdje procitao da firefucks ima nekih jebenih problema sa adobe flash playerom. A i iznervirali su mnoge kreatore pluginova sa stalnim updetovanjem i ljudi jednostavno nece da vise rade na tim pluginovima. Htjeli su da naprave nesto bolje , a napravili su jedan veliki shit. Ja imam 4 gb rama pa imam probleme mogu zamisliti kako je onima koji imaju starije racunare i nesto manje rama. Npr jedan moj haver nije mogao ovo pucanje firefucksa trpit pa je presao na chrome , a i ja cu vjerovatno . :dance:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#327 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by mrtva kokoš »

Halcyon wrote:Mislim da se danas (kad svaki prosječni računar ima oko 2 GB RAM memorije) više priča o potrošnji nego u vrijeme računara sa po 512 MB.

I fakat, 210 MB za jedan preglednik koji prikazuje sve i svašta je zbilja katastrofalna cifra. Ja ne bih mogao živjeti sa takvom spoznajom. :roll:
ja nisam mogao zivjeti sa cinjenicom da comp od 4 GB RAM-a i browser zvani mozzila ledi svako 2-5 min.
ali rjesio sam problem, izbrisao sam je...
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#328 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by vox-populi »

koje verzije koristite?

7.0.1 bi trebala raditi bez problema.

Evo screenshot sa otvorenim forumom, Facebookom i Youtubeom:

Image

EDIT: image nesto zeza, sve u svemu, trosi mi oko 110 MB RAM-a

direktni link:

http://i.imgur.com/2h7n2.png
Last edited by vox-populi on 02/11/2011 17:39, edited 3 times in total.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#329 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by mrtva kokoš »

vox-populi wrote:koje verzije koristite?

7.0.1 bi trebala raditi bez problema.
i tu sam verziju skinuo cim je bila dostupna, ali isto se desavalo...
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#330 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Halcyon »

šime.sparina wrote:
Halcyon wrote:Mislim da se danas (kad svaki prosječni računar ima oko 2 GB RAM memorije) više priča o potrošnji nego u vrijeme računara sa po 512 MB.

I fakat, 210 MB za jedan preglednik koji prikazuje sve i svašta je zbilja katastrofalna cifra. Ja ne bih mogao živjeti sa takvom spoznajom. :roll:
ja nisam mogao zivjeti sa cinjenicom da comp od 4 GB RAM-a i browser zvani mozzila ledi svako 2-5 min.
ali rjesio sam problem, izbrisao sam je...
Izbrisao bih i ja da mi ne radi kako treba, to je logičan slijed događaja. Međutim ne govorimo o slučajevima kad Firefox ne radi kako treba, već o potrošnji RAM-a. Ako je 210 MB puno za jedan preglednik koji prikazuje sve i svašta onda stvarno ne znam šta korisnici zapravo očekuju od Firefoxa? Da sa 30 otvorenih tabova troši manje od 50 MB RAM-a?
User avatar
Radar71
Posts: 7295
Joined: 21/07/2010 15:43

#331 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Radar71 »

Nek trosi i 4 gige al nek ne ledi a vjeruj mi da ledi i sa dva otvorena taba
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#332 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Halcyon »

Radar71 wrote:Nek trosi i 4 gige al nek ne ledi a vjeruj mi da ledi i sa dva otvorena taba
Koja je verzija Firefox-a, i jesi li probao pokrenuti ga u Safe mode-u?
User avatar
Radar71
Posts: 7295
Joined: 21/07/2010 15:43

#333 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Radar71 »

Halcyon wrote:
Radar71 wrote:Nek trosi i 4 gige al nek ne ledi a vjeruj mi da ledi i sa dva otvorena taba
Koja je verzija Firefox-a, i jesi li probao pokrenuti ga u Safe mode-u?
Verzija 7.0.1
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#334 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Halcyon »

Firefox 8 je i službeno vani.

Kompletnu listu promjena možete pogledati ovdje (ENG), a verziju na bosanskom jeziku možete preuzeti sa ovog linka.
User avatar
shalla
Posts: 9335
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#335 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by shalla »

Halcyon wrote:Firefox 8 je i službeno vani.

Kompletnu listu promjena možete pogledati ovdje (ENG), a verziju na bosanskom jeziku možete preuzeti sa ovog linka.
Jel pouzdana?
Prošla verzija koju sam imao je krahirala svako malo...
User avatar
Radar71
Posts: 7295
Joined: 21/07/2010 15:43

#336 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Radar71 »

shalla wrote:
Halcyon wrote:Firefox 8 je i službeno vani.

Kompletnu listu promjena možete pogledati ovdje (ENG), a verziju na bosanskom jeziku možete preuzeti sa ovog linka.
Jel pouzdana?
Prošla verzija koju sam imao je krahirala svako malo...
ja je koristim vec nekih 90 minuta, otvaram dosta tabova i sve je ok dok bi prosla ves krahirala

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#337 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Halcyon »

shalla wrote:
Halcyon wrote:Firefox 8 je i službeno vani.

Kompletnu listu promjena možete pogledati ovdje (ENG), a verziju na bosanskom jeziku možete preuzeti sa ovog linka.
Jel pouzdana?
Prošla verzija koju sam imao je krahirala svako malo...
Ja sam na Beta kanalu, i što se 8 bete tiče radila je odlično. Za release ne znam, nisam probao, ja idem na 9-ku. :D
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#338 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Revolucionar ★ »

Meni je v 8 rijesila problem oko potrosnje RAM-a -- evo otvorenih 5 tabova, oko 170 MB uzima .. dok mi je 7.0.1 i za dva taba znala 210+ MB uzimat, a za oko 5 tabova, gotov 300 MB
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#339 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by vox-populi »

Revolucionar ★ wrote:Meni je v 8 rijesila problem oko potrosnje RAM-a -- evo otvorenih 5 tabova, oko 170 MB uzima .. dok mi je 7.0.1 i za dva taba znala 210+ MB uzimat, a za oko 5 tabova, gotov 300 MB
Inace je Mozilla jos prije dvije-tri sedmice najavila da ce FF8 po performansama biti tu negdje sa Chrome.om 14, tako da me ne iznenadjuje smanjenje koristenja RAM-a. Ja sam jos na 7.0.1, cekam da Canonical uvrsti 8.0 u repozitorij.
User avatar
hopi
Posts: 5720
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#340 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by hopi »

jučer se valjda firefox updateovao i danas ne mogu tabove koristiti, kada prelazim s jednog na drugi zaledi se na par sekundi i tako svaki 2-3 put mislim koji debili to uspjeli razjebati, ako nije pokvareno nemoj popravljati.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#342 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Revolucionar ★ »

hopi wrote:jučer se valjda firefox updateovao i danas ne mogu tabove koristiti, kada prelazim s jednog na drugi zaledi se na par sekundi i tako svaki 2-3 put mislim koji debili to uspjeli razjebati, ako nije pokvareno nemoj popravljati.

Kod mene je tih problema bilo na v 7.0.1 dok je sad na 8 sve ok
User avatar
Radar71
Posts: 7295
Joined: 21/07/2010 15:43

#343 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Radar71 »

U zadnje vrijeme je i 8 pocela da ledi i to vrlo cesto, do neke nove verzije sam na chrome
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#344 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Halcyon »

Firefox 9

S preko 25 posto tržišta koje globalno zauzima, Firefox je i dalje važan alternativni internetski preglednik. Unatoč gubitku dijela tržišta uslijed navale Chromea, Firefox se i dalje dobro drži ponajprije zbog velikog broja dostupnih dodataka, ali i nečega što je preuzeo pod utjecajem Chromea - konstantnog razvoja na bolje i sve češćih izdanja. Nekima se ne sviđa odluka Mozille da nove verzije označava punim brojem, ali mora se priznati da je promjena u pristupu razvoju isti ubrzala i u konačnici profitiraju korisnici i cijela industrija.

Novo, deveto izdanje, osim ispravaka mnogih bugova, donosi i bitna poboljšanja performansi. JavaScript engine je i do 30% brži, bolje je podržan HTML5, a nisu zaboravljeni ni MathML i novi CSS.

Novost u Firefoxu 9 je podrška za navigator.doNotTrack, vrijednost koja vraća korisnikovu postavku o praćenju, koju podržavaju još samo Internet Explorer 9 i Safari 5.1. U slučaju da je vrijednost podešena, vraća se "yes", a u suprotnome "unspecified".

Bizarno je jedino to da Firefox, nakon instalacije, od nekih korisnika traži reboot računala.

c/p: BUG Online (HR)
Mali pregled poboljšanja u brojkama pogledajte ovdje.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#345 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Revolucionar ★ »

EDIT

Srecom FF support spasava glavu. Rollback flash-a je pomogao. Eto , ako se nekom jos desi


Jucer udjem na Omegle ( random video chat ), i pokusam sa obicnom kamerom umjesto webcama ( sto sam i prije radio ), kad ne radi. Cim udjem na sajt, Mozilla se zaledi i moram restartovat pc . Eh sad je fazon sto Mozilla nikako nece da radi, dodje do dijela da restore previous session i sta god da odaberem, samo se zaledi opet. Cak ni reinstalacija nije pomogla. Zna li neko sta se jos moze uradit po ovom pitanju ( Chrome mi ne spominjite, i odg. tipa koristi drugi preglednik )
User avatar
Radar71
Posts: 7295
Joined: 21/07/2010 15:43

#346 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Radar71 »

Kako uradih update flash playera na youtube mi se ovo prikaze

Image

Zna li neko u cemu je problem i kako rijesiti?
User avatar
escobar__
Posts: 8894
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#347 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by escobar__ »

x64 verzija polahko ide ka release izdanju Firefoxa. Trenutno je, ako izuzmemo Nightly-je (ex-Minefield), dostupna Firefox Developer Edition (preuzimanje verzije na bosanskom jeziku, Windows) ali i Firefox Beta (37.0b2) (bosanski).
User avatar
escobar__
Posts: 8894
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#348 Firefox

Post by escobar__ »

Stigla je Firefox 57.0 Beta nazvana Firefox Quantum.

Tu je novi interfejs (projekat Photon), novi engine (Quantum) i još nekih (sitnijih) karafeka uključujući i novu ikonicu, a o kojima se više može pročitat ovdje.

64bitna verzija na bosanskom jeziku može se preuzeti ovdje.
User avatar
Quaresma
Posts: 6713
Joined: 19/07/2010 16:37

#349 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Quaresma »

nabacio ja betu, zasad sve ok, lijepo sto su malo UI dotjerali.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#350 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by orinoco »

Quaresma wrote:nabacio ja betu, zasad sve ok, lijepo sto su malo UI dotjerali.
Ako se predomisliš, možeš li vratiti na prethodnu verziju?
Post Reply