Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Locked
Sanda88

#1 Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Sanda88 »

Kako se nezaposlene majke/supruge/domacice snalaze sa novcem u Bosni?

Npr. ne radite, kuci ste sa djecom, obavljate kucne poslove i naravno nemate nikakva primanja.
Sad, kako si financirate ako zelite komad odjece, frizuru, sminku, kafu sa prijateljicama (koje rade)?

Da li vam muz daje neku vrstu sedmicnog/mjesecnog 'dzeparca', da li koristite novcana sredstva
bez dozvole (naravno, ne sad k'o ludjakinja bez limita), ili molite i preklinjete ( :izet: :izet: ) muza za svaku KM?
lua

#2 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by lua »

Sanda88 wrote:Npr. ne radite, kuci ste sa djecom, obavljate kucne poslove i naravno nemate nikakva primanja.
Ja znam dosta žena koje sebi usput ipak zarade pokoji dinar. A inače parovi koje ja poznajem (bar većinom), bez obzira ko zarađuje veći dio novca ili ko radi i ko ne radi, opet imaju zajednički budžet.
berenice

#3 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by berenice »

Takve žene nisu na forumu, jer nemaju vremena za ovo šupljiranje.
staradis

#4 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by staradis »

Mogla bi biti ekstra tema
Sanda88

#5 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Sanda88 »

lua wrote:
Sanda88 wrote:Npr. ne radite, kuci ste sa djecom, obavljate kucne poslove i naravno nemate nikakva primanja.
Ja znam dosta žena koje sebi usput ipak zarade pokoji dinar. A inače parovi koje ja poznajem (bar većinom), bez obzira ko zarađuje veći dio novca ili ko radi i ko ne radi, opet imaju zajednički budžet.

Govorim specificno za zene koje NE rade.
Ako postoji neka vrsta polu-radnog vremena, vecinom vidim studentice da to rade, ne majke.

Svi drugi, glupi komentari, su suvisni - te od takvih ne trebam odgovori!
ema_

#6 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by ema_ »

One koje su u toj situaciji, sigurno zavisi od njihovog supružnika. Neki će joj davati sam od sebe mjesečno neku xxx svotu , neki će joj napraviti karticu pa da ima pristup njegovom računu, neki će joj ko djetetu davati po 5-10 km, neki neće nikako, zavisi kako kojoj pa'ne grah. Kao i inače u životu. :zoka:
julisiz es grant

#7 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by julisiz es grant »

Da li činjenica da je tema smještena na podforum Ljubav i seks aludira na koji bi se način nezaposlane/samohrane majke trebale pobrinuti a finansije? :D
Brkooo

#8 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Brkooo »

ema_ wrote:neki će joj ko djetetu davati po 5-10 km
ma kojem djetetu toliko :-) ... ja kad bi dobi marku sedmicno sretan ko :sax:
karanana

#9 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by karanana »

julisiz es grant wrote:Da li činjenica da je tema smještena na podforum Ljubav i seks aludira na koji bi se način nezaposlane/samohrane majke trebale pobrinuti a finansije? :D
ja sam nesto po toj temi i nacinu zarade i napisao ali mi je obrisano, tako da je ocigledno da se ne zeli da se aludira na nacin zarade koji predlazemo. ali onda tema ne pripada ovdje nego na ekonomiji ili umjetnosti zivljenja ili tako nesto.
ema_

#10 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by ema_ »

Brkooo wrote:
ema_ wrote:neki će joj ko djetetu davati po 5-10 km
ma kojem djetetu toliko :-) ... ja kad bi dobi marku sedmicno sretan ko :sax:

Dobro, onda djeci srednjoškolcima :mrgreen: .
Brkooo

#11 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Brkooo »

onda je bila dnevno marka :D
ema_

#12 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by ema_ »

Ja sam bila u internatu , pa je bilo sedmično ja mislim 10 :-D , doduše, u ta vremena bile skupe dopune, samo od 10 i 20 km čini mi se, i u ponedjeljak kupiš dopunu za telefon i onda mašeš ušima dok ostali kupuju čipsove tokom cijele sedmice :evil: :lol: .
Zoya

#13 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Zoya »

Da, temu definitivno treba prebaciti na neki drugi podforum.

Posao majke i kucanice je najnezahvalniji i najveci posao. Koliko god i sta god uradio nista se ne vidi barem kad je posao oko kuce i u kuci u pitanju.
Zeznuto je zavisiti od nekoga a to je slucaj i sudbina mnogih majki u Bosni. Sad govorim o Bosni jer si postavila pitanje kako je majkama u Bosni.
Napraviti zajednicki budzet, ili jos bolje da supruznik da citavu platu supruzi pa da ona rasporedjuje, na taj nacin ce vidjeti sta, kako, koliko.
vazi

#14 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by vazi »

moja rahm mama nije nikad radila, babo rahm je uvijek kovertu s platom donosio kuci, sve bas pa i one male parice sto zvece :D , stvaljao na stol i mama je time raspolagala, kad bi njemu zatrebao dinar bilo je "daj mi toliko i toliko , treba mi za to i za to" a znalo se gdje stoji koverta, mogao je i sam uzeti ali ne, on je pitao da mu mama da.

Inace, kad se plata primi, prva stvar je bila da odu zajedno u poslugu po fasung :D , taj fasung je dovozio neki decko na trokolici, njemu baksis a nama cokolade medo, seka i braco i sl :D

Onda je bilo svi za sto pa sta kome fali od obuce ili odjece da se razmotri za taj mjesec :D lista prioriteta :D

tako je to nekad bilo....
Sanda88

#15 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Sanda88 »

Zoya wrote:Da, temu definitivno treba prebaciti na neki drugi podforum.

Posao majke i kucanice je najnezahvalniji i najveci posao. Koliko god i sta god uradio nista se ne vidi barem kad je posao oko kuce i u kuci u pitanju.
Zeznuto je zavisiti od nekoga a to je slucaj i sudbina mnogih majki u Bosni. Sad govorim o Bosni jer si postavila pitanje kako je majkama u Bosni.
Napraviti zajednicki budzet, ili jos bolje da supruznik da citavu platu supruzi pa da ona rasporedjuje, na taj nacin ce vidjeti sta, kako, koliko.
Nije problem da se prebaci..
A to sto rece - sasvim si u pravu!
Interesuje me jer vidim majke, koje znam da ne rade, pa ispijaju kahve sa kolegicama nekoliko puta sedmicno.
Il' se tu pije besplatno ili sam ja nesto profulala :|
dječak sa šibicama

#16 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by dječak sa šibicama »

Ja sam licno pobornik ideje da i ona radi, cisto radi sebe a i lakse je kad oboje rade, ne smeta mi zena od karijere, bilo kakve, osjecace se bolje i ona i ja. Ne treba mi zena za oko sporeta, znam i sam rucak napraviti, sve mozemo zajedno, sto se tice kucnih poslova ili eventualno djeteta.

Ali ako je vec domacica, logicno bi bilo da ja njoj dajem platu. Pa ako mi sta treba, pitam je imamo li novca, i moze li mi posuditi :D
Dr. Kuca

#17 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Dr. Kuca »

Prvi znak propasti braka je nezaidnicki budzet.
vaučer

#18 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by vaučer »

Ja jedini radim u kući.
Sredstva smatram zajedničkim, supruga ima pristup karticama i računu ali uglavnom sve kupujemo u dogovoru. Ponekad tajnovito kaže 'Hej, kakvi smo s lovom, treba mi xxxx KM?', a ja znajući da je to za neke njene male radostiuvijek kažem 'Naravno, uzmi koliko god ti treba.' bez pitanja zašto. Trudim se da se ne osjeća kao da me moljaka novac jer zbilja mislim da je sve što zaradim naše.
berenice

#19 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by berenice »

Najnormalnije. :thumbup:
sha_ba

#20 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by sha_ba »

Dr. Kuca wrote:Prvi znak propasti braka je nezaidnicki budzet.
slazem se :thumbup:
crnoplavo

#21 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by crnoplavo »

kakav zajednicki budzet ako ona ne radi?
cega se pametan stidi...
kako nazvati covjeka koji cijeli mjesec rinta i izrinta platu i onda je daje u "zajednicki budzet" kojem druga strana nije doprijela ni 1% osim tako?
naravno nece covjek dopustiti da mu bracni drug umre od gladi, pa ljudi pomazu neznance, kamol da nece bracne drugove, toga se niko ne treba bojat
:-)
dječak sa šibicama

#22 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

crnoplavo wrote:kakav zajednicki budzet ako ona ne radi?
cega se pametan stidi...
kako nazvati covjeka koji cijeli mjesec rinta i izrinta platu i onda je daje u "zajednicki budzet" kojem druga strana nije doprijela ni 1% osim tako?
naravno nece covjek dopustiti da mu bracni drug umre od gladi, pa ljudi pomazu neznance, kamol da nece bracne drugove, toga se niko ne treba bojat
I ne samo to, vec kad dodjes kuci, moras je bubnut par puta sakom u glavu, da zna gdje joj je mjesto!
McMoy

#23 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by McMoy »

vaučer wrote:Ja jedini radim u kući.
Sredstva smatram zajedničkim, supruga ima pristup karticama i računu ali uglavnom sve kupujemo u dogovoru. Ponekad tajnovito kaže 'Hej, kakvi smo s lovom, treba mi xxxx KM?', a ja znajući da je to za neke njene male radostiuvijek kažem 'Naravno, uzmi koliko god ti treba.' bez pitanja zašto. Trudim se da se ne osjeća kao da me moljaka novac jer zbilja mislim da je sve što zaradim naše.
berenice wrote:Najnormalnije. :thumbup:

Jest' kad muškarac radi. :-)
dječak sa šibicama

#24 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Isto ti ga dodje i kad ona radi a on ne radi... on je tu donji kako god okrenes.

Zato je najbolje da rade oboje, i mirna kuca.
ema_

#25 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by ema_ »

dječak sa šibicama wrote:
crnoplavo wrote:kakav zajednicki budzet ako ona ne radi?
cega se pametan stidi...
I ne samo to, vec kad dodjes kuci, moras je bubnut par puta sakom u glavu, da zna gdje joj je mjesto!

:lol: :lol: :thumbup:
Locked