Finale Play off-a u kosarci!

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#1 Finale Play off-a u kosarci!

Post by edu »

Moze li Bosna uzeti Sirokog?

Daj Boze...

Cini mi se da kako se blizi kraj sezone da igraju sve slabije..bruka bi bila da im Siroki opet uzme titulu...
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#2

Post by *Unreal* »

Ma sve u svemu zanimljivo finale, koje ce po tradiciji donijeti veliku borbu, nadam se da ce dvorane bit opet pune jer je kosarka u znatnoj prednosti nad fudbalom u zadnje vrijeme, mnogo je normalnije takmicenje i sveukupni odnosi...

prognoza - Lance 38 poena 14 skokova u prosjeku u 3 utakmice :lol: i osvojena titula Bosne

8-)
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#3

Post by edu »

u odnosu na fudbal, kosarka je uvijek bila u prednosti..u svakom smislu...

mozda je siroki malo izmoren igranjem majstorice protiv leotara..mozda...

i ja ocekujem titulu..iako je bosnina igra daleko od kvaliteta..sreca pa je onaj crnjo otisao iz sirokog...
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#4

Post by Santos »

Na koliko se dobijenih ide u finalu.2ili3.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#5

Post by edu »

...2...
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#6

Post by *Unreal* »

igra se na 2 dobijene utakmice, sumnjam da cemo uzeti SIrokog na Pecari... :roll:

To bi stvarno nesto bilo, svi znamo sta znaci domaci teren kod nas :-x

Ali u svakom slucaju je doslo vrijeme da slavimo sampionsku titulu :D
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#7

Post by Santos »

Zna li iko kad je eventualno 3 mislim u Skenderiji.Prva je kolko znam u subotu.Molim vas posto ovu prvu nemogu bit ovu trecu ako Bosna tamo zijani bi volio da odem.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#8

Post by edu »

salzem se..vrijeme je da se titula vrati u sarajevo...

ali da bi do toga doslo treba zasukati rukave...
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#9

Post by edu »

Santos wrote:Zna li iko kad je eventualno 3 mislim u Skenderiji.Prva je kolko znam u subotu.Molim vas posto ovu prvu nemogu bit ovu trecu ako Bosna tamo zijani bi volio da odem.
po nekoj logici trebali bi igrati subota - srijeda - subota..ali nisam siguran...
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#10

Post by *Unreal* »

evo tacan raspored odrzavanja finalnih utakmica:

11.06.05. KK BOSNA BHT - KK Široki HT SARAJEVO

15.06.05. KK Široki HT - Bosna BHT ŠIROKI BRIJEG

18.06.05. KK BOSNA BHT - KK Široki HT SARAJEVO
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#11

Post by Santos »

Hvala pasa moj zlatni taj eventualni 18 mi odgovara.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#12

Post by radeljas »

vrlo jednostavna je taktika da bi bosna dobila ovo. a to je zaustaviti pick & roll vanjka i perkovica, te newtona sa poludistance. pokazalo se do sad da bosna nije u stanju da zaustavi tu tako jednostavnu taktiku sirokog i to nisam mogao da shvatim nikako. drugi fatkor je sudjenje, koje je do sad bilo katastrofa. mislim na domace sudije i to moze odluciti pobjednika. ali presudice ipak takitka i nadam se da je bajramovic konacno dosao pameti, te da ce bosna uci spremna odnosno na visem nivou u odnosu na zadnjih nekoliko utakmica. istina ni siroki se nije proslavio u zadnjim mecevima. kako god bicu u skenderiji, kao sto sam bio i prosle godine, kada je bilo i interesantno, a i atmosfera je bila dobra sto se tice navijanja.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#13

Post by edu »

lako je to reci druze radeljas..kad imas dva odlicna igraca (kao sto su perkovic i vanjak)..skoro je nemoguce odbraniti igru dva na dva..pogotovo ako s druge strane imas tomovica ili parezanina koji ne mogu cuvati vanjka...

jedino rijesenje je udvajanje vanjka..s tim sto ostala tri igraca onda moraju pokrivati cetiri igraca sirokog..e sad je pitanje koliko ce u tome uspjeti...

veoma je tesko cuvati vanjka..nevjerovatnu brzinu ima, kao i prednju promjenu...
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#14

Post by ArtefakT »

ma razvalice bosna one debile ustaske
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#15

Post by edu »

ArtefakT wrote:ma razvalice bosna one debile ustaske
haj ti sine uhvati se politike..pa tamo zbori...
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#16

Post by ArtefakT »

edu wrote:
ArtefakT wrote:ma razvalice bosna one debile ustaske
haj ti sine uhvati se politike..pa tamo zbori...
hocu
sorry
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#17

Post by radeljas »

edu wrote:lako je to reci druze radeljas..kad imas dva odlicna igraca (kao sto su perkovic i vanjak)..skoro je nemoguce odbraniti igru dva na dva..
veoma je tesko cuvati vanjka..nevjerovatnu brzinu ima, kao i prednju promjenu...
cuvati ga, naravno, nije lako. ali zasto ne potrositi nekoga na njemu u prvih 10 minuta tipa bavcica ili nekoga nizeg napr. mozda kadica, ko bi napravio 3-4 faula ako treba, ali bi ga drzao striktno.
prije svega mislim da nije uopste tesko odbraniti se od pick & rolla. napr. gledao sam kako je to uradio partizan i u beogradi u i sirokom. siroka pressing zona sa dosta pomaganja. uostalom smjesno je ako siroki moze da pobjedi bosnu sa tom jednom taktikom toliko puta. tu racunam i ono finale kupa kada je siroki trebao pobjediti.
na kraju i bosna ima dav odlicna igraca barem (markovic i williams) ....
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#18

Post by edu »

radeljas wrote:
edu wrote:lako je to reci druze radeljas..kad imas dva odlicna igraca (kao sto su perkovic i vanjak)..skoro je nemoguce odbraniti igru dva na dva..
veoma je tesko cuvati vanjka..nevjerovatnu brzinu ima, kao i prednju promjenu...
cuvati ga, naravno, nije lako. ali zasto ne potrositi nekoga na njemu u prvih 10 minuta tipa bavcica ili nekoga nizeg napr. mozda kadica, ko bi napravio 3-4 faula ako treba, ali bi ga drzao striktno.
prije svega mislim da nije uopste tesko odbraniti se od pick & rolla. napr. gledao sam kako je to uradio partizan i u beogradi u i sirokom. siroka pressing zona sa dosta pomaganja. uostalom smjesno je ako siroki moze da pobjedi bosnu sa tom jednom taktikom toliko puta. tu racunam i ono finale kupa kada je siroki trebao pobjediti.
na kraju i bosna ima dav odlicna igraca barem (markovic i williams) ....
mislio sam nemoguce je za bosnu..jer nema koga suprotstaviti vanjku..drugo je partizan..kadic ga ne moze cuvati..bezze ce napraviti 3-4 licne..uci ce u bonus a nista nisu dobili..vanjak se nece umoriti..o bavcicu da ne pricam...

mozda pokusati sa zonom 2-3..s tim sto ostaje rupa u reketu..siroki bi onda morao igrati napad 1-2-2..a vanjak bi stajao u sredini i vezao tomovica i markovica (vjerovatno)..u toj situaciji im ne bi on mogao ulaziti (jedino dalekometni sut)..ali ostaje problem ostalih igraca..posebno ako vanjak poveze ovu dvojicu..brzo daje loptu na krilo (Princu - pozicija broj 2)..na tog igraca neko mora izaci..a ovaj prelomi za igraca koji ce biti u cosku (vjerovatno Sola ili neko drugi)..i koji ce biti sam..jer je to nemoguce stici...

i meni je cudno da ga ne mogu cuvati..barem malo spustiti..da im ne zabija vise od 10-15 koseva...
emanuel_30
Posts: 56
Joined: 29/04/2004 09:15

#19

Post by emanuel_30 »

Ovaj put Bosna je sigurni šampion. Košarka u Širokom je pred raspadom,
ovo je zadnja sezona u kojoj su nešto više napravili, tj. plasirali se u GY-ligu ali zato u finalu protiv Bosne nemaju šanse. Inače Vanjak odlazi na kraju sezone u rodni Zadar a u ekipi Širokog slijedi veliko pomlađivanje, tako da su
u sljedećoj sezoni pušiona :roll:
baja_honolulu
Posts: 47
Joined: 10/03/2005 16:11

#20

Post by baja_honolulu »

ja eksperata, a dva kruga oko reketa nemaju.
posebno ovaj drug edu. koje infantilno poimanje kosarkaske taktike?!
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#21

Post by *Unreal* »

Pobjeda uz veliku igru Bajramovica... 41 poen se ne daje svaki dan... 8) nesto ko Rasheim Wright u najboljim danima :lol: :D

Pokazalo se da Siroki ne moze nista, samo bi volio da jos dole pobjedimo, pa da se ne patimo ko prosle godine, spasit ce nam par godina zivota :D
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#22

Post by edu »

baja_honolulu wrote:ja eksperata, a dva kruga oko reketa nemaju.
posebno ovaj drug edu. koje infantilno poimanje kosarkaske taktike?!
Boša, jesi li to ti?
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#23

Post by edu »

nadam se da ce se posao zavrsiti veceras i sirokom...
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#24

Post by hrasno38 »

edu wrote:nadam se da ce se posao zavrsiti veceras i sirokom...
Sto smradovi ne daju prenos?
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#25

Post by edu »

vjerovatno se sprema linČ kosarkasima..krivo im zbog kupa..moglo bi se svasta dole desiti..nadam se da nece...
Post Reply