Final four EUROLEAGUE

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#1 Final four EUROLEAGUE

Post by Majstorinho »

4 maja pocinje final four u kosarci.Igra se u Ateni,i sastaju se:

CSKA-UNICAJA MALAGA, i PANATHINAIKOS-TAU CERAMICA.Moze li ove sezone pasti proslogodisnji pobjednik Moskovski CSKA?Ko ima najvece sanse?Naravno,ne treba ni zaboraviti da ce domacinu,ekipi Panathinaikosa,biti od velike pomoci freneticna publika,njihovi navijaci koji se nazivaju GATE 13.Za one koji nisu vidjeli kakva je atmosfera,evo jedan video clip
http://www.youtube.com/watch?v=QtQAJH_J ... ed&search=

P.S. Finale se igra 6 maja,u 20:30 h.Naravno nisam zaboravio spanske klubove.Nisu ni oni bez sanse...

A evo jos jedan klip
http://www.youtube.com/watch?v=u0rMe2Vy ... ed&search=
B-Baller
Posts: 100
Joined: 23/04/2007 15:38
Location: SouthSide

#2

Post by B-Baller »

Gledajuci dosadasnje nastupe CSKA i Unicaje mislim da CSKA nece imati vecih problema jer stvarno igraju tecnu lijepu kosarku. A duelu Panathinaikos - Tau daje se prednost PAO i zbog domaceg terena, mada po meni to i ne mora uvijek biti prednost pogotovo protiv ekipe kao sto je Tau, tako mislim da ce ovaj duel biti dosta zanimljiviji i neizvjesniji od prvog. Al ipak predvidjam finale CSKA - Tau Ceramica. Uglavnom ocekujem dobar Final Four. Nadam se da ce se Teletovic ako dobije minutazu pokazati u sto boljem izdanju, sto je i nama vazno pred dodatne kvalifikacije za EP u Spaniji.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3

Post by vryzas »

PAO uzima finale :D :D 8)
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#4

Post by Majstorinho »

vryzas wrote:PAO uzima finale :D :D 8)
Sa onakim navijacima,mogu i NBA uzet...
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#5

Post by rikardoreis »

navijam za TAU...ljepse igraju, vanjska linija im je jaca, a Scola je bolji od ostalih centara, ocekujem finale sa CSKA
navijac-xy
Posts: 52
Joined: 25/03/2007 12:20

#6

Post by navijac-xy »

PAO je favorit, ali je meni lično i grupi ljudi što će zajedno samnom gledati utakmicu draži Tau radi Mirze Teletovića.

http://helpbhsport.blogger.ba/
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#7

Post by van Basten »

Strašna košarka se igra :x
62:50, 67:53.
Ja to i pored najbolje volje ne mogu gledati.
Btw, uzima CSKA bez obzira na domaći teren za Grke
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#8

Post by Majstorinho »

Ljudi,garantujem vam,igajte na kladionici na PAO.Ludilo ce biti...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#9

Post by prleitihi »

pao uzima..i to mislim da će biti glatko!
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#10

Post by rikardoreis »

ono je antikosarka...opet mali broj poena i gladijatorske odbrane
i glup je sistem takmicenja, treba uvesti plej of...znacaj utakmica dovodi do ovakve kosarke, a nije ni posteno...dobijes vecinu utakmica, kao TAU ove sezone, i onda jedan los dan i svasta nesto, i sve propade...nego, onako, brale, daj na tri pobjede pa da vidimo ko je bolji...
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#11

Post by juan »

rikardoreis wrote:ono je antikosarka...opet mali broj poena i gladijatorske odbrane
i glup je sistem takmicenja, treba uvesti plej of...znacaj utakmica dovodi do ovakve kosarke, a nije ni posteno...dobijes vecinu utakmica, kao TAU ove sezone, i onda jedan los dan i svasta nesto, i sve propade...nego, onako, brale, daj na tri pobjede pa da vidimo ko je bolji...
upravo tako, ono je absoolutno destruktivna kosarka grka bila, fuj. a i onaj ceto maljkovic ne da malog nikako da igra, pa *ebote kad ne ide drugima pusti maloga da im koju tricu zavali. steta...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#12

Post by prleitihi »

nije ni ustaši obradoviću mane.. :D:D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#13

Post by prleitihi »

Strah od lošeg finala Eurolige Piše: Zoran Čutura (jutarnji list)

ATENA - Najbolji je dojam prvog dana završnog euroligaškog turnira ostavila Unicaja. Prema mogućnostima momčadi, oni su jedini bili na maksimumu ili submaksimumu u polufinalima, dok su ostale momčadi podbacile.

Zbog toga je dominantan osjećaj uoči finala Panathinaikos - CSKA strah; strah da ćemo svjedočiti još jednom mučenju kao u polufinalu Pao-Tau, strah da će o prvaku Europe odlučiti loša, bolje reći katastrofalna, utakmica.

Prisjetili smo se Maccabija i protekla tri Final Foura na kojima je igrao Maccabi s Parkerom, Vujčićem, Bastonom i dva naslova koja je osvojio s Jasikeviciusom. Maccabi je definitivno momčad koja je dizala dojam o turniru, svojom lepršavom, plemenitom, napadačkom igrom. No, to su, nažalost, prošla vremena, raspali su se...

Nakon polufinala svi su se bavili “sjajnim obranama”, malo tko dojmovima o prikazanoj košarci. Željko Obradović, trener Panathinaikosa, bio je smrtno ozbiljan.

- Imamo još jedan velik zadatak pred sobom: osvojiti titulu. Siguran sam da moji igrači mogu odigrati bolji napad nego u polufinalu, a obranom sam potpuno zadovoljan. Pripremili smo dobru obranu na njihovim ključnim igračima, a uz to smo zaustavili pick-igru Tau Ceramice. Zbog fokusa na obrani susret se igrao na mali broj poena. Usto, velik je pritisak bio na igračima obiju momčadi, koji su često izabirali dodavanja, umjesto da idu prema košu - rekao je Obradović.

Španjolski luzeri

Kad smo kod pritiska, mislimo da je najveći pritisak bio na igračima Tau Ceramice. Vodstvo kluba želi europsku titulu, želi biti na samom vrhu, ali tim pritiskom će si samo priskrbiti epitet luzera. Pritisak je narušio zdravlje Velimira Perasovića i otjerao ga, pritisak je “zavezao ruke i noge” igračima u polufinalu, pritisak će, čini se, otjerati i Božu Maljkovića na kraju sezone. Već se, naime, ozbiljno priča o tome. Igrači Tau Ceramice projurili su kroz mix-zonu, samo se Zoran Planinić zadržao minutu-dvije, da razmijenimo nekoliko rečenica.

No, o toj se utakmici nije imalo što pametno reći, kao ni o Zoranovoj individualnoj izvedbi.

Najopuštenije je poslije polufinala djelovao trener CSKA Ettore Messina, koji se šalio s ruskim novinarima.

- Znam da su vaša očekivanja bila velika i najave su išle u smjeru da je naša pobjeda ispod 15 poena razlike neuspjeh. No, vjerujte da smo najviše energije u pripremi potrošili upravo na to da uvjerimo igrače u suprotno, da ih uvjerimo kako je svaka naša eventualna pobjeda nad Unicajom sjajna i vrijedna - kazao je Messina, a ujedno je podijelio s nama svoju “najveću noćnu moru”.

- Prije svakog odlaska na Final Four najviše se bojim kako ću pripremati susret za treće mjesto.

Eto, ovaj put mu je bojazan bila bezrazložna jer u nedjelju (17.30) će za treće mjesto međusobno igrati Španjolci, a Messina će voditi finale (20.30) protiv domaćina, na kojima će biti mlinski kamen odgovornosti. Opterećenje je na Obradoviću i Panathinaikosu. Rusi ovaj put nemaju što izgubiti (osim naslova, naravno) jer Grci su “svjetski prvaci u stvaranju pritiska na svoje momčadi”. Finale će izravno prenositi HTV2, čestitamo!

Papaloukas MVP, Vujčić u petorki Eurolige

ATENA - Na gala večeri u Megaronu, što je zapravo gradska opera, Nikola Vujčić treći je put biran u prvu petorku Eurolige, zajedno sa Scolom, Diamantidisom, Navarrom i Langdonom. S obzirom na to da Vujo ima najbolju valorizaciju ukupno, slobodni smo primijetiti kako bi vrlo vjerojatno bio MVP sezone da je Maccabi na Final Fouru. Ovako je MVP Theo Papaloukas, što je pošteno, iako je apsurd u tome da čak nije bio ni nominiran u izboru za prvu i drugu petorku Eurolige.

Pavličević: U Hrvatskoj me tretiraju kao gljivu

ATENA - Željko Pavličević na Final Fouru je sukomentator HTV-a, ali ga maksimalno eksploatiraju predstavnici španjolskih i grčkih medija, jer je radio u obje zemlje. U Panathinaikosu je bio dok je klub još bio u usponu, početkom devedesetih, a prva petorka mu je bila Sokk-Galis-Kuusma-Komazec-Vranković.

- Odmah se nekako osjećam življim čim se maknem iz Hrvatske, košarkaški življim, već prvi dan sam dao desetak intervjua. Sjećaju me se i Španjolci i Grci, iako je prošlo deset-petnaest godina otkako sam radio tamo. U Hrvatskoj me uglavnom tretiraju kao... gljivu - smijao se Željko na temu nečega što je, zapravo, vrlo ozbiljno.

Mali podsjetnik, Pavličević je osvojio naslove klupskog prvaka Europe i s Cibonom i sa Splitom, a posljednji mu je trenerski posao bio u Japanu, gdje je završio mandat izbornika reprezentacije s proteklim SP-om.

- Mislio sam da sam s trenerskim poslom odavno završio, ali sve se brzo okrene, a i dalje me nešto “vuče” prema klupi.

Drugim riječima, Željko je “na tržištu”... Dobro smo se nasmijali još jednoj “lokalnoj” priči.

- Domaći, grčki, novinari rekli su mi da smo Pini Gershon, aktualni trener Olympiacosa, i ja najnapadaniji treneri svih vremena u grčkoj košarci. Zašto? Zato jer smo najpristojniji u tom poslu, bezobrazniji bolje prolaze, barem u Grčkoj...

Kao i mi, bio je konsterniran izvedbom Tau Ceramice, koja je ostavila najlošiji dojam u polufinalnim utakmicama.

- Predali su se, a da ništa nisu ni pokušali napraviti. Možda bi se to moglo donekle protumačiti promjenom trenera usred sezone, jer Maljković nije imao dovoljno vremena da uvede svoj sustav igre - komentirao je Pavličević.
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#14

Post by hemac »

PAO TAU loša tekma pravo, odgledao sam je do kraja samo u nadi da će Boža dati našem Telčetu da igra!
B-Baller
Posts: 100
Joined: 23/04/2007 15:38
Location: SouthSide

#15

Post by B-Baller »

Ja gledao Spiderman 3, zao mi petaka sto dadoh pravo al haj, ocigledno da nisam propustio neku tekmu po komentarima koje vidim. Nadam se da ce ih CSKA veceras uzeti ne mogu ih nikako. Kako li su umrtvili igru TAU da na kraju ipak pobjede solidnom razlikom, zar je bas bila tako losa kosarka il je TAU imala los dan?
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#16

Post by prleitihi »

ja mislim da cska nema šanse.. :-)
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#17

Post by rikardoreis »

juan wrote:
rikardoreis wrote:ono je antikosarka...opet mali broj poena i gladijatorske odbrane
i glup je sistem takmicenja, treba uvesti plej of...znacaj utakmica dovodi do ovakve kosarke, a nije ni posteno...dobijes vecinu utakmica, kao TAU ove sezone, i onda jedan los dan i svasta nesto, i sve propade...nego, onako, brale, daj na tri pobjede pa da vidimo ko je bolji...
upravo tako, ono je absoolutno destruktivna kosarka grka bila, fuj. a i onaj ceto maljkovic ne da malog nikako da igra, pa *ebote kad ne ide drugima pusti maloga da im koju tricu zavali. steta...
E, vidis, ja se s tobom ne slazem :) ...u vezi Maljkovica. On je jedan veliki gospodin, trener i pedagog i nikako nije cetnik.
U Splitu je i dan danas rado vidjen gost, u Sarajevu takodje, citao sam, i gledao, par intervjua s njim i nikad ni mrvu nije mirisao na nacionalizam, a kamoli na cetnika...

Ne bi ti ja sad ovdje popovao, al stvarno je grehota to procitat na forumu, ne sluzi na cast, nama u Bosni, da jednu ljudinu sudimo samo zato sto nije dao priliku nasem igracu da igra...

Teletovic ipak jos nije tog kalibra da moze igrati najznacajnije utakmice, sto ne znaci da nece..Bozo je vrtio ekipu, trazio bar jednog raspolozenog, od onoliko dobrih igraca, i logicno je da nije Mirzu gurnuo...uostalom, Peker je odlicno odigrao na njegovoj poziciji, a Scolu je cekao citavu tekmu da proradi...problem igre TAU je bio ocajnoj vanjskoj liniji...i tu neke ho-ruk trojke ne prolaze...nit bi Mirza bio u poziciji da ih sutira.

Inace, ako je iko poznat po davanju sanse mladim igracima, onda je to Maljkovic...uostalom, i Teletovic je dobio znacajniju minutazu upravo njegovim dolaskom za trenera...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#18

Post by prleitihi »

božo je tvorac čuda koji se tada zvalo jugoplastika..od starijih igrača tu je bio duško ivanović..ostale sve mlado.. :-) ..a poslije smo vidjeli dokle su dogurali..no..ništa me ne čudi od naših ljudi..mensuru bajramoviću su jebali sve zeničko..jer u mejdanu nije htio ubaciti teletovića u igru onda kada je publika to tražila.. :roll:
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#19

Post by rikardoreis »

a jes ono mislio na zelju obradovica iz stoca..ustasu? :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#20

Post by prleitihi »

željkana..ako je božo četnik..onda je obradović ujo.. :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#21

Post by cyprus »

PANATHINAIKOS AO CHAMPION

Jes da mi je Evroliga glupo takmičenje, ali...
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#22

Post by hemac »

Eto igrao nam je Telče 13 minuta protiv Unicaje sa učinkom 1 skok. Udrite sad na Božu :-)
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#23

Post by rikardoreis »

Hadživretas :D :D

i mi smo konja za utrku imali :D
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#24

Post by Majstorinho »

Majstorinho wrote:Ljudi,garantujem vam,igajte na kladionici na PAO.Ludilo ce biti...
Jel me ko poslusao?
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#25

Post by prleitihi »

je li ono tomašević jebe slovenačku majku smodišu..pa poslije grli beČireviČa? :D ..inače..dobra tekma..pao zasluženo prvak..a diamantidis je igračina!
Post Reply