Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#51

Post by prleitihi »

hvala..je li fočo vd. dekana..ili.kako..nisam ono poollovo najbolkje skont'o!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#52

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:hvala..je li fočo vd. dekana..ili.kako..nisam ono poollovo najbolkje skont'o!
Focu jos uvijek svi zovu DEKANom, ne vd-om.
Ja bila prije 7 dana tacno, napsovala se na studentskoj vezano za sajt, kaze meni teta OBRATI SE DRAGA DEKANU FOCI ON TI JE GLAVNI ZA TO.
Daklem, JEste...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#53

Post by prleitihi »

doći će foči pičić glave.. :D odsjek se zove eng jezik & književnost?..koja književnost..tj. čija.. :?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#54

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:doći će foči pičić glave.. :D odsjek se zove eng jezik & književnost?..koja književnost..tj. čija.. :?
sve su nesto izmijenili....
Odsjek se zove ANGLISTIKA, studij ENGLESKI JEZIK I KNJIZEVNOST a radi se o americkoj i britanskoj knjizevnosti...

jedan od ispita se zove ANGLISTICNA LINGVISTIKA... nidje veze...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#55

Post by prleitihi »

golonja.. :roll:
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#56

Post by luciferino »

Pa zvao se anglistička lingvistika i prije četiri godine. Znam da mi je nešto teta na studentskoj objašnjavala jer mi nije bilo jasno, ali bilo je to davno. E sada što je kod nas poznatiji kao ozloglašena "LINGVISTIKA" :evil: :evil: :evil: , to je druga priča.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#57

Post by mIRCerka »

luciferino wrote:Pa zvao se anglistička lingvistika i prije četiri godine. Znam da mi je nešto teta na studentskoj objašnjavala jer mi nije bilo jasno, ali bilo je to davno. E sada što je kod nas poznatiji kao ozloglašena "LINGVISTIKA" :evil: :evil: :evil: , to je druga priča.
nek sam ja to polozila, sad ga moze zvati SPEJSATLISTIKA....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#58

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:golonja.. :roll:
ko to tvoj Oce da upisiva fakultet na kojem bife "nedeljom NERADI"?
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#59

Post by prleitihi »

susjed.. 8-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#60

Post by mIRCerka »

prleitihi wrote:susjed.. 8-)
reci susjedI da joj ti mozes mnogo bolje pokazati bengleski jezik :D:D:D:D


Iskreno, nisam odusevljena ovim studijem...stavise....razocaraTa sam generalno...
chupson
Posts: 33
Joined: 02/02/2003 00:00

#61 . . .

Post by chupson »

Evo da i ovdje pitam:

prijemni na francuskom jeziku... Zna li iko ista o usmenom iz francuskog? Hvala.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#62

Post by Umjetnik a »

hajde studenti FF, šta ste se stisli, ne čita ovo dekan ili profesori
recite koji je najlakši smjer, koji najteži, koji je po vama najbolji...
hajte moram jedan izabrati
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#63

Post by mIRCerka »

Umjetnik a wrote:hajde studenti FF, šta ste se stisli, ne čita ovo dekan ili profesori
recite koji je najlakši smjer, koji najteži, koji je po vama najbolji...
hajte moram jedan izabrati
vecina nas se vec davno ispricala na takvim temama....

Ja ti mogu reci za anglistiku da sam razocarana jer to nije bilo ono sto sam ocekivala...

Drago mi je da mi je predavala osoba poput Amire Sadikovic, a opet kad skontam da mi je lektorica bila zena sa cistim ruskim akcentom (a meni se davala manja ocjena jer imam AMERICKI PRLJAVI AKCENT) place mi se....
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#64

Post by ladyblue18 »

Umjetniche sta si zapeo za FF :D Ne ozbiljno, gledam danas konkurs i samo 55 se prima na anglistiku :shock: Od toga 25 redovnih fijuuuu koja ti tu treba sreca
Inace osim anglistike na FF-u imas jos germanistiku,sociologiju i filozofiju,bosanski,komparativna knjizevnost i bibliotekarstvo
i imas arapski,perzijski i turski u sklupo filologije
:roll:
E sad sumnjam da te interesuje nesto od ovog ostalog :roll: Al ako si bas zainteresovan za engleski onda ti treba velika kolicina srece i celicni zivci da zavrsis ako se upises...
Sad mi se jaran bas zalio da je danas pao na ispitu jer nisu doslovice preveli odlomak iz "dervis i smrt" :shock: Zaista sto je previse previse je...
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#65

Post by Ergot »

mIRCerka wrote:a opet kad skontam da mi je lektorica bila zena sa cistim ruskim akcentom (a meni se davala manja ocjena jer imam AMERICKI PRLJAVI AKCENT) place mi se....
Dobro si prosla, ja bih te obarao nekoliko godina za americko izivljavanje nad kraljicinim jezikom. :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#66

Post by Pooll »

Umjetnik a wrote:hajde studenti FF, šta ste se stisli, ne čita ovo dekan ili profesori
recite koji je najlakši smjer, koji najteži, koji je po vama najbolji...
hajte moram jedan izabrati
Pa vidi, svako ti moze reci za svoj odsjek ponesto... jer tamo ima 12 odjeka... i svaki je za sebe.. u dodiru si sa drugim odsjecima kad polazes opce/opste predmete tipa: latinski jezik, turski, filozofiju, engleski, bosanski, pedagogiju, bla bla...

Rijetko ti ko ovdje moze reci kompletno stanje na FF-u, pola studenata i ne zna nabrojati svih 12 odsjeka...
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#67

Post by Umjetnik a »

Pooll wrote:
Umjetnik a wrote:hajde studenti FF, šta ste se stisli, ne čita ovo dekan ili profesori
recite koji je najlakši smjer, koji najteži, koji je po vama najbolji...
hajte moram jedan izabrati
Pa vidi, svako ti moze reci za svoj odsjek ponesto... jer tamo ima 12 odjeka... i svaki je za sebe.. u dodiru si sa drugim odsjecima kad polazes opce/opste predmete tipa: latinski jezik, turski, filozofiju, engleski, bosanski, pedagogiju, bla bla...

Rijetko ti ko ovdje moze reci kompletno stanje na FF-u, pola studenata i ne zna nabrojati svih 12 odsjeka...
znam i ja to
ali što se ne isplati studirati engleski
evo gledam ovaj konkurs u novinama, i na FF nema paralelini studij samo redovni i vandredni, je li to tačno
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#68

Post by Pooll »

Umjetnik a wrote:
Pooll wrote:
Umjetnik a wrote:hajde studenti FF, šta ste se stisli, ne čita ovo dekan ili profesori
recite koji je najlakši smjer, koji najteži, koji je po vama najbolji...
hajte moram jedan izabrati
Pa vidi, svako ti moze reci za svoj odsjek ponesto... jer tamo ima 12 odjeka... i svaki je za sebe.. u dodiru si sa drugim odsjecima kad polazes opce/opste predmete tipa: latinski jezik, turski, filozofiju, engleski, bosanski, pedagogiju, bla bla...

Rijetko ti ko ovdje moze reci kompletno stanje na FF-u, pola studenata i ne zna nabrojati svih 12 odsjeka...
znam i ja to
ali što se ne isplati studirati engleski
evo gledam ovaj konkurs u novinama, i na FF nema paralelini studij samo redovni i vandredni, je li to tačno

Pa valjda jeste... Vjerovatno jer je smanjen broj studenata na cijelom UNSA...
Znam da se do sada psihologija nije mogla vanredno studirati... pa je bilo prosle i pretprosle paralelni studij (placas a redovan)...
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#69

Post by Pooll »

mIRCerka wrote:
prleitihi wrote:hvala..je li fočo vd. dekana..ili.kako..nisam ono poollovo najbolkje skont'o!
Focu jos uvijek svi zovu DEKANom, ne vd-om.
Ja bila prije 7 dana tacno, napsovala se na studentskoj vezano za sajt, kaze meni teta OBRATI SE DRAGA DEKANU FOCI ON TI JE GLAVNI ZA TO.
Daklem, JEste...
Evo na http://www.ff.unsa.ba ima odluka o bodovanju iz pojedinih predmeta prilikom upisa na fuckultet...

VD je Josip Baotic!

Image
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#70

Post by Pooll »

Jos jedna stvar... za VANREDNE studente koji zele upisati odsjeke: za Bosanski, hrvatski, srpski jezik, Književnosti naroda BiH, Historiji, Historiji - Katedri za historiju umjetnosti, Romanistici, Slavistici, Komparativnoj književnosti i bibliotekarstvu, Orijentalnoj filologiji, Filozofiji i sociologiji NEMA PRIJEMNOG vec samo bodovanje na osnovu uspjeha u srednjoj skoli!

Za Anglistiku, Germanistiku, Pedagogiju i Psihologiju, prijemni je i za REDOVNE i VANREDNE...

Vise na:

http://www.ff.unsa.ba/Obavjesti/Kriterij_bodovanja.pdf

i

http://www.ff.unsa.ba/Obavjesti/Odluka_ ... ivanja.pdf
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#71 Re: . . .

Post by _sa_ »

chupson wrote:Evo da i ovdje pitam:

prijemni na francuskom jeziku... Zna li iko ista o usmenom iz francuskog? Hvala.
truba, radi se po knjigama iz gimnazije, procitas pasus, prevedes i na par pitanja odgovoris.
na romanistici sve primaju, ionako im uvijek nedostaju kandidati, plafon je 20 ljudi po godini
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#72

Post by prleitihi »

Pooll wrote:
mIRCerka wrote:
prleitihi wrote:hvala..je li fočo vd. dekana..ili.kako..nisam ono poollovo najbolkje skont'o!
Focu jos uvijek svi zovu DEKANom, ne vd-om.
Ja bila prije 7 dana tacno, napsovala se na studentskoj vezano za sajt, kaze meni teta OBRATI SE DRAGA DEKANU FOCI ON TI JE GLAVNI ZA TO.
Daklem, JEste...
Evo na http://www.ff.unsa.ba ima odluka o bodovanju iz pojedinih predmeta prilikom upisa na fuckultet...

VD je Josip Baotic!
vd dekana?
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#73

Post by Pooll »

Ja... vrsioc duznosti dekana do reizbora...
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#74

Post by Umjetnik a »

Pooll wrote:Ja... vrsioc duznosti dekana do reizbora...
hoćeš li me onda upisati an anglistiku, imaš 10 kafi i kolača od mene
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#75

Post by Ergot »

Umjetnik a wrote:
Pooll wrote:Ja... vrsioc duznosti dekana do reizbora...
hoæe¹ li me onda upisati an anglistiku, ima¹ 10 kafi i kolaèa od mene
Upisao bih te ja, ali ne mozes studirati ako ne znas deklinirati imenicu 'kafa' u mnozini. :P :P :P
Post Reply