Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Ananse
Posts: 25
Joined: 19/02/2008 21:14

#101 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by Ananse »

I,jel' se neko upisao na neki od smerova na F.F.?
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#102 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by alica.k »

upisala ja anglistiku :D
User avatar
Ananse
Posts: 25
Joined: 19/02/2008 21:14

#103 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by Ananse »

he,cool,cestitam..
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#104 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by [Matrix] »

Ako nekome bude potrebna literatura i sl za Filozofiju i Soc,nek se obrati na PP.Nije potrebno ostavljati ni ime ni brojeve mobitela,samo mail (moze i lazni).
nema pozadina,sve je freeware i dobra volja.Nisam ja Bajro (heheh).Trazite knjigu i ako imam dobit cete istu. :D
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#105 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by le piaf »

e ljudi ko je prodekan trenutno na ff? je li ZIJAD SEHIC?
trebam pisati molbu za odobrenje apsolventskog roka pa me zanima je li to neko radio, pali li ?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#106 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by vjesticanametli »

ko je sada ne znam.......... pu pu daleko im kuca od moje...........pisi ali sumnjam da ce odobriti........ja sam trazila upis u 3 godinu ranije jer sam sve ispite iz druge dala u jan.-feb. roku pa reko da ne dangubim ali odbise i kazu nemaaaaaaa saMse ....... protabiri malo papirologiju i da i index uzmi poslije diplomskog imas pravo :D
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#107 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by le piaf »

ma od jutros rovim, mozes naci sve sto te zanima ali za hrvatske i srpske fakultete, a naš samo gluposti, reklame i sl....
a znam da mozes uzeti index, samo moras pisati molbu :) cudi me da ne treba pisati molbu kad god podjes uci u zgradu fakulteta :shock:
nama nisu nikad dali apsolventske rokove, ali eto pokusacemo...
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#108 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by alica.k »

Srebren Dizdar, prof.dr. Dekan Filozofskog fakulteta
Zijad Šehić, doc.dr. Prodekan za nastavno-naučna pitanja Fakulteta
Fahrudin Rizvanbegović, prof.dr. Prodekan za finansije Filozofskog fakulteta
Azra Kreso, dipl. pravnik Sekretar Filozofskog fakulteta

imas na stranici!
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#109 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by le piaf »

alica.k wrote:Srebren Dizdar, prof.dr. Dekan Filozofskog fakulteta
Zijad Šehić, doc.dr. Prodekan za nastavno-naučna pitanja Fakulteta
Fahrudin Rizvanbegović, prof.dr. Prodekan za finansije Filozofskog fakulteta
Azra Kreso, dipl. pravnik Sekretar Filozofskog fakulteta

imas na stranici!

nasla sam ali nisam bila sigurna je li to aktuelno...hvala :)
mariposa
Posts: 54
Joined: 11/02/2007 23:13
Location: Sarajevo

#110 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by mariposa »

Apsolventske rokove ne odobravaju na FF, ali ti na molbu mogu odobriti neki vanredni rok, samo ako ti je ostao jedan ispit do diplome.Pises molbu prodekanu za nastavu, pa onda kad ti oni odobre nosis kod prof kod koga imas zadnji ispit da se dogovorite za termin.
Mene zanima, kakva je procedura oko povrata indexa nakon diplomiranja? Ja sam nedavno diplomirala i htjela bi svoj index nazad.
mya
Posts: 471
Joined: 20/10/2004 08:24

#111 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by mya »

alica.k wrote:Srebren Dizdar, prof.dr. Dekan Filozofskog fakulteta
Zijad Šehić, doc.dr. Prodekan za nastavno-naučna pitanja Fakulteta
Fahrudin Rizvanbegović, prof.dr. Prodekan za finansije Filozofskog fakulteta
Azra Kreso, dipl. pravnik Sekretar Filozofskog fakulteta

imas na stranici!
jel ergot ovo vidio?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#112 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by melb26sa »

mariposa wrote:Apsolventske rokove ne odobravaju na FF, ali ti na molbu mogu odobriti neki vanredni rok, samo ako ti je ostao jedan ispit do diplome.Pises molbu prodekanu za nastavu, pa onda kad ti oni odobre nosis kod prof kod koga imas zadnji ispit da se dogovorite za termin.
Mene zanima, kakva je procedura oko povrata indexa nakon diplomiranja? Ja sam nedavno diplomirala i htjela bi svoj index nazad.
Imas na ovom pdf temu bas o tome a tu je i template molbe.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#113 Re: filozofski fakultet sarajevo

Post by vjesticanametli »

mariposa wrote:Apsolventske rokove ne odobravaju na FF, ali ti na molbu mogu odobriti neki vanredni rok, samo ako ti je ostao jedan ispit do diplome.Pises molbu prodekanu za nastavu, pa onda kad ti oni odobre nosis kod prof kod koga imas zadnji ispit da se dogovorite za termin.
Mene zanima, kakva je procedura oko povrata indexa nakon diplomiranja? Ja sam nedavno diplomirala i htjela bi svoj index nazad.
poslacu ti sutra na pp molbu koju fino predas na studentskoj........... trazice ti da kopiras index i ovjeris ga :D et ide sutra
User avatar
medeja
Posts: 87
Joined: 21/10/2008 23:03
Location: Mašta

#114 Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by medeja »

Nadam se da ima forumaša koji bi pomogli radoznalim maturantima u vezi sa već navedenim fakultetom.
Naime, web-site Filozofskog fakulteta ne pruža dovoljno konkretnih informacija, kao npr. koji se sve odsjeci(katedre?) mogu kombinovati.
Lično, voljela bih upisati Odsjek za bosanski/srpski/hrvatski jezik, ali me zanima da li uporedo mogu i književnost (svjetsku, sveobuhvatnu književnost, a ne samo onu sa naših prostora) ?
I naravno, ono najbitnije, zanima me prijemni ispit i kako to funkcioniše ako se neko odluči za dva odsjeka, tj. da li ona polaže dva prijemna.
Molila bih sve osobe koje su informisane da mi pomognu.
Hvala. :)
arabeska
Posts: 91
Joined: 07/06/2008 08:57
Location: sarajevo
Contact:

#115 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by arabeska »

eh...i mene to zanima

zelja mi je da studiram engleski jezik i knjizevnost i bosanski jezik, odsjek za lektorat
ima li iko da to studira...kakvi su utisci :D :D
koji prijemni polazem za ove odsjeke


hvala
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#116 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by alica.k »

arabeska wrote:eh...i mene to zanima

zelja mi je da studiram engleski jezik i knjizevnost i bosanski jezik, odsjek za lektorat
ima li iko da to studira...kakvi su utisci :D :D
koji prijemni polazem za ove odsjeke


hvala
ja sam an engleskom...dosad sam skuzila samo da su kombinovali eng i njemacki...ne znam da ima neka druga kombinacija.
inace, lakse ti je upisati jedan redovno, drugi vanredno (mislim da moze, prijateljica je upisala redovno arapski a vanredno engleski)...jer onda na jedna predavanja ne moras....predavanja im se cesto poklapaju, isto tako i ispiti. nije lako nimalo. uvijek negdje trce...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#117 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by mIRCerka »

mozes kombinovati sta hoces, samo moras odluciti sta je A sta B...moj ti je savjet da odes i do studentske i do nekog od asistenata sa tih odsjeka, da vidis sta ti se poklapa od predmeta...obzirom da je bolonja, mislim da moras jedno studirati vanredno, ali provjeri...
PS Sajt je jos uvijek DEEP BLACK DAMN HOLE...
User avatar
medeja
Posts: 87
Joined: 21/10/2008 23:03
Location: Mašta

#118 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by medeja »

mIRCerka wrote:mozes kombinovati sta hoces, samo moras odluciti sta je A sta B...moj ti je savjet da odes i do studentske i do nekog od asistenata sa tih odsjeka, da vidis sta ti se poklapa od predmeta...obzirom da je bolonja, mislim da moras jedno studirati vanredno, ali provjeri...
PS Sajt je jos uvijek DEEP BLACK DAMN HOLE...

A jesu li ti asistenti ljubazni?
Da ne bih bezveze otišla. :lol:
Hvala puno. :)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#119 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by mIRCerka »

medeja wrote:
mIRCerka wrote:mozes kombinovati sta hoces, samo moras odluciti sta je A sta B...moj ti je savjet da odes i do studentske i do nekog od asistenata sa tih odsjeka, da vidis sta ti se poklapa od predmeta...obzirom da je bolonja, mislim da moras jedno studirati vanredno, ali provjeri...
PS Sajt je jos uvijek DEEP BLACK DAMN HOLE...

A jesu li ti asistenti ljubazni?
Da ne bih bezveze otišla. :lol:
Hvala puno. :)
Da ne bi mozda da odem ja umjesto tebe?
Otkud znam kakvi su...ovisi o vremenu....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#120 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Chmoljo »

mIRCerka wrote: Da ne bi mozda da odem ja umjesto tebe?
Otkud znam kakvi su...ovisi o vremenu....
šta ti fali? tebi je to samo pet minuta :D :D :D :D :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#121 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by alica.k »

mIRCerka wrote:PS Sajt je jos uvijek DEEP BLACK DAMN HOLE...
jest vala
medeja wrote:A jesu li ti asistenti ljubazni?
Da ne bih bezveze otišla. :lol:
Hvala puno. :)
svi su ljubazni kad im se kulturno i ljubazno obratis i siroko im se nasmijes...ne mislim samo na asistente nego na sve ljude. a cuj, ako mislis fakultet upisivat kakve ti veze ima jesul ljubazni? treba ti info, nemas izbora nego da pitas, bili oni ljubazni ili ne...
tete na studentskoj su fine...
User avatar
medeja
Posts: 87
Joined: 21/10/2008 23:03
Location: Mašta

#122 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by medeja »

alica.k wrote:
mIRCerka wrote:PS Sajt je jos uvijek DEEP BLACK DAMN HOLE...
jest vala
medeja wrote:A jesu li ti asistenti ljubazni?
Da ne bih bezveze otišla. :lol:
Hvala puno. :)
svi su ljubazni kad im se kulturno i ljubazno obratis i siroko im se nasmijes...ne mislim samo na asistente nego na sve ljude. a cuj, ako mislis fakultet upisivat kakve ti veze ima jesul ljubazni? treba ti info, nemas izbora nego da pitas, bili oni ljubazni ili ne...
tete na studentskoj su fine...
Sreća pa ste razumjeli šta sam htjela da kažem.
Znate, brate, kakvih sve ljudi ima.
Moju prijateljicu koja je otišla na ALU su otjerali i rekli da ne mogu oni djecu učiti kako da se snalaze.
Zato pitam.
U svakom slučaju, hvala.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#123 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by mIRCerka »

Chmoljo wrote:
mIRCerka wrote: Da ne bi mozda da odem ja umjesto tebe?
Otkud znam kakvi su...ovisi o vremenu....
šta ti fali? tebi je to samo pet minuta :D :D :D :D :D
:smajlikojivristi:


Medeja, imam bruku kolega sa faksa koji se non stop zale na tete u studentskoj...a meni su sve bile predobre i preljubazne...ovisi o vremenu, ovisi o tvom nastupu...
Na studentsku trebas otici da vidis kako sada po bolonji ide studiranje 2 odsjeka...sta se i koliko placa i da li postoje ogranicenja u odabiru studija pod A i studija od B.
Onda prosetas na svoje odsjeke, i pregledas oglasne ploce...upoznas se gdje je sta, jer ce ti biti puno lakse kad budu organizovali predstavljanje odsjeka za maturante...
onda dodjes kuci, sjednes i dobro razmislis sta zelis da studiras...ne zaboravi "dobar dan, oprostite i hvala"...jesu to osnove kulture koje vecina nosi u sebi, ali nije zgoreg napomenuti jer na filozofiji sujeta puca na svakom milimetru...
i jos nesto, kad odes na studentsku, prvo na staklima provjeri "radno vrijeme svog odsjeka"... i nek ti je sretno...
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#124 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by alica.k »

medeja wrote:Sreća pa ste razumjeli šta sam htjela da kažem.
Znate, brate, kakvih sve ljudi ima.
Moju prijateljicu koja je otišla na ALU su otjerali i rekli da ne mogu oni djecu učiti kako da se snalaze.
Zato pitam.
U svakom slučaju, hvala.
nisam mislila nista lose, fakat je tako. meni je recimo teta na studentskoj fenomenalna, preljubazna, uvijek pomogne sta moze, al to zato sto od pocetka sam i ja prema njoj fina i ljubazna, imamo "zdrav prijateljski odnos" hehe.
mirci ti je dobro rekla, ako imalo vide da si neljubazna il drska odma se svete, samo sto je tebi mozda los dan, a oni su svi nekakva zlopamtila pa ce uvijek bit takvi. jako bitno, kultura i sirok osmijeh (al ne onaj blesavi nego onaj prijateljski :D), bez tersanja, bez nerviranja.
na filozofiji stvarno puno studenata ima...ja razumijem i kad su neljubazni. svi hoce nesto, ista pitanja milion puta jer im je mrsko citat oglasnu plocu...zato im treba olaksat kolko toliko pa ce nam svima biti lijepo :D.
elmica;)
Posts: 21
Joined: 09/02/2009 23:11
Location: u zalasku sunca...

#125 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by elmica;) »

B/H/S jezik i knjizevnost naroda BiH obuhvataju sveukupnu svjetsku knjizevnost nije to samo knjizevnost s nasih prostora.. Ja studiram na tom odsjeku, mogu ti reci da je vrlo zanimljivo, ali i tesko.... Ukoliko to zelis stavi jezik pod a, a knjizevnost pod b.

i NE MOZES kombinirati sto god hoces, postoje razlicite kombinacije, ali ne vjerovatno one koje su tebi privlacne...
Post Reply