Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#6251 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by EME91 »

Nazalost na grupi staff me nisu prihvatili , tj. zahtjev je u modu pendding . Cini se da je grupa jedna efikasna, kao i cijelo osoblje Filozofskog fakulteta, uključujući i studentsku službu koja je sve, samo ne medijator na relaciji profesor- student.

Zalosno je stanje u tzv. visokom obrazovanju, makar sto se tice Filozofskog fakulteta, osim ako ne primjenjuju drevne antičke metode poduke, gdje se tutor i učitelj jurio godinama za davanje prilike za učenje, i odgovaranje. To je jedino moguće. Ostalo niko ništa ne poznaje niti zna.
forumstiv
Posts: 95
Joined: 13/10/2020 12:42

#6252 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by forumstiv »

Pozdrav, zavrsila sam Pravni fakultet u Tuzli te namjeravam upisati II ciklus na Filozofskom fakultetu-odsjek za sociologiju.

Molim savjet?
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#6253 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by nadezdakov »

Duboko se kajem što sam ikada u životu kročila u ovu ''ustanovu'', a kamoli što sam tu stekla neka zvanja...

Od javne visokoškolske ustanove načinili su javni WC.
DebelinJoe
Posts: 1608
Joined: 03/03/2021 20:06

#6254 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by DebelinJoe »

forumstiv wrote: 19/02/2021 13:01 Pozdrav, zavrsila sam Pravni fakultet u Tuzli te namjeravam upisati II ciklus na Filozofskom fakultetu-odsjek za sociologiju.

Molim savjet?
Ako je u pitanju FF u Sarajevu i njegov odsjek za sociologiju, moj je savjet izbjegavati u najširem mogucem luku i po svaku cijenu. Mogu u PP objasniti pobliže. Jednostavno katastrofa u svakom pogledu.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#6255 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by nadezdakov »

DebelinJoe wrote: 19/03/2021 22:17
forumstiv wrote: 19/02/2021 13:01 Pozdrav, zavrsila sam Pravni fakultet u Tuzli te namjeravam upisati II ciklus na Filozofskom fakultetu-odsjek za sociologiju.

Molim savjet?
Ako je u pitanju FF u Sarajevu i njegov odsjek za sociologiju, moj je savjet izbjegavati u najširem mogucem luku i po svaku cijenu. Mogu u PP objasniti pobliže. Jednostavno katastrofa u svakom pogledu.
+1

Bolje završiti u Kiseljaku bez maltretiranja raznoraznih ''Toma'', zlostavljanja bespotrebnom birokratijom, a sve to da biste na kraju sjedili na birou.
Jedino što je još i donekle imalo smisla na tom Fakultetu bio je Odsjek za BHS, ovo ostalo... :run:
User avatar
DiamondDMD12
Posts: 47
Joined: 08/12/2019 21:43

#6256 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by DiamondDMD12 »

Od društvenih nauka u 21. vijeku u bih slabo ima koristi svakako
sine_nomine
Posts: 21
Joined: 05/12/2020 01:31

#6257 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by sine_nomine »

Lijep pozdrav!

Zainteresirana sam za studij Historije umjetnosti i Komparativne knjizevnosti. Posao vec imam, tako da bih navedene upisala vanredno, i cisto za svoj gust :D

Da li ce ove godine biti prijemni ispiti za KK i HU? Koliko ih je tesko zajedno studirati? Kakvo je iskustvo studiranja vanredno na FF? Da li ima smisla(ne radi zaposlenja, toga sam svjesna, vise mislim na prisustvo i angaziranost profesora)?

Hvala unaprijed! :)
DebelinJoe
Posts: 1608
Joined: 03/03/2021 20:06

#6258 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by DebelinJoe »

sine_nomine wrote: 21/04/2023 22:35 Lijep pozdrav!

Zainteresirana sam za studij Historije umjetnosti i Komparativne knjizevnosti. Posao vec imam, tako da bih navedene upisala vanredno, i cisto za svoj gust :D

Da li ce ove godine biti prijemni ispiti za KK i HU? Koliko ih je tesko zajedno studirati? Kakvo je iskustvo studiranja vanredno na FF? Da li ima smisla(ne radi zaposlenja, toga sam svjesna, vise mislim na prisustvo i angaziranost profesora)?

Hvala unaprijed! :)
Moje iskustvo studiranja na FF, bar na masteru je grozno. Iskreno, fakultet je organizacijski u raspadu i u "banani." Malo toga na FF fukcionira kako treba, od dekana i dekanata koje niko ne uzima za ozbiljno, preko grozne biblioteke, loše organizirane i neprofesionalne studenstske službe do same higijene na fakultetu. Neki profesori se pojave svake prestupne godine i nije ih briga ni za studente ni za nastavu ni za dojam koji ostavljaju.

FF je mjesto za zaobići u širokom luku.
Post Reply