Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#6226 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by Men_of_Numenor »

Pozdrav. Imam dva pitanja. Šta se desi ako student (vanredni) na ovjeri zimski i ne upiše ljetni semestar? Gubi li status studenta?
DylanD
Posts: 152
Joined: 02/04/2017 21:04

#6227 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by DylanD »

Zanima me samo posto sam propustio dan otvorenih vrata na FF, a planiram da upisem historiju, da li ce biti kakve pripremne nastave, kakav je prijemni i koje predmete polazem na njemu? Koliko sam cuo, bosanski, engleski i historiju? Unaprijed hvala ☺
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#6228 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by alibaba_i_30_godina »

DylanD wrote:Zanima me samo posto sam propustio dan otvorenih vrata na FF, a planiram da upisem historiju, da li ce biti kakve pripremne nastave, kakav je prijemni i koje predmete polazem na njemu? Koliko sam cuo, bosanski, engleski i historiju? Unaprijed hvala ☺
Nazoveš sutra studentsku službu i sve provjeriš.
bhnapoleon1
Posts: 6500
Joined: 11/05/2014 23:47

#6229 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by bhnapoleon1 »

DylanD wrote:Zanima me samo posto sam propustio dan otvorenih vrata na FF, a planiram da upisem historiju, da li ce biti kakve pripremne nastave, kakav je prijemni i koje predmete polazem na njemu? Koliko sam cuo, bosanski, engleski i historiju? Unaprijed hvala ☺
Ne postoji prijemni za historiju, lista se pravi prema općem uspjehu u srednjoj školi i uspjehu iz određenih predmeta, za historiju se gledaju bosanski, engleski i historija. Sretno.
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#6230 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by BJB »

peepeep wrote:Image

Samo vas gledam, majku vam vašu :D
I meni je drzala vjezbe prije sto godina, i ono cega se najvise sjecam je da bih dosla kuci sa ispisanih 20 stranica i ne bih imala blage veze o cemu je zena pricala..Ponekad je stvarno manje vise..Kapu jjoj skidam za znanje, i to iz svega i svacega ali je bila 0 od predavača..
iBoy92
Posts: 56
Joined: 24/09/2017 14:01

#6231 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by iBoy92 »

Predao sam na anglistici odmah na samofinansirajuce iz razloga jer sam znao da nemam sanse na redovne da upadnem. Medjutim oni su spojili redovne i redovne samofinansirajuce u jednu rang-listu sto se nije desavalo prethodnih godina. Da li ovo znaci da sada apsolutno nemam sanse da upadnem?
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#6232 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by alibaba_i_30_godina »

iBoy92 wrote:Predao sam na anglistici odmah na samofinansirajuce iz razloga jer sam znao da nemam sanse na redovne da upadnem. Medjutim oni su spojili redovne i redovne samofinansirajuce u jednu rang-listu sto se nije desavalo prethodnih godina. Da li ovo znaci da sada apsolutno nemam sanse da upadnem?
Ne mora značiti. Možda nije bilo dovoljno prijavljenih pa su to zbog toga uradili. Jučer su vam izašli rezultati na oglasnoj ploči ispred fakulteta. Sretno.
iBoy92
Posts: 56
Joined: 24/09/2017 14:01

#6234 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by iBoy92 »

alibaba_i_30_godina wrote:
iBoy92 wrote:Predao sam na anglistici odmah na samofinansirajuce iz razloga jer sam znao da nemam sanse na redovne da upadnem. Medjutim oni su spojili redovne i redovne samofinansirajuce u jednu rang-listu sto se nije desavalo prethodnih godina. Da li ovo znaci da sada apsolutno nemam sanse da upadnem?
Ne mora značiti. Možda nije bilo dovoljno prijavljenih pa su to zbog toga uradili. Jučer su vam izašli rezultati na oglasnoj ploči ispred fakulteta. Sretno.
Preko stotinu se prijavilo na anglistiku. Samofinansirajucih primaju 25. Buduci da sam pri dnu liste stvarno se nadam da cu imati prednost jer sam odmah predao kao SF sto je bio slucaj prethodnih godina. Malo me brine ova jedinstvena lista redovnih i redovnih samofinansirajucih. Hvala :)
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#6235 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by alibaba_i_30_godina »

iBoy92 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
iBoy92 wrote:Predao sam na anglistici odmah na samofinansirajuce iz razloga jer sam znao da nemam sanse na redovne da upadnem. Medjutim oni su spojili redovne i redovne samofinansirajuce u jednu rang-listu sto se nije desavalo prethodnih godina. Da li ovo znaci da sada apsolutno nemam sanse da upadnem?
Ne mora značiti. Možda nije bilo dovoljno prijavljenih pa su to zbog toga uradili. Jučer su vam izašli rezultati na oglasnoj ploči ispred fakulteta. Sretno.
Preko stotinu se prijavilo na anglistiku. Samofinansirajucih primaju 25. Buduci da sam pri dnu liste stvarno se nadam da cu imati prednost jer sam odmah predao kao SF sto je bio slucaj prethodnih godina. Malo me brine ova jedinstvena lista redovnih i redovnih samofinansirajucih. Hvala :)
Pa ja ti kažem da su već izašli preliminarni rezultati. Ako nisi u Sarajevu reci mi šifru pod kojom si zaveden pa ću ti ja otići do faxa i provjeriti odmah. Svakako mi je blizu.
iBoy92
Posts: 56
Joined: 24/09/2017 14:01

#6236 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by iBoy92 »

[/quote]
Pa ja ti kažem da su već izašli preliminarni rezultati. Ako nisi u Sarajevu reci mi šifru pod kojom si zaveden pa ću ti ja otići do faxa i provjeriti odmah. Svakako mi je blizu.[/quote]


Druze ja bio dole, vidio rezultate. SF su inace uvijek odvojeni na posebnoj listi. Ove godine se to promijenilo pa su redovni i redovni samofinansirajuci na istoj jedinstvenoj rang-listi. To me brine. Ja sam namjerno odmah predao na SF kako bih imao vece sanse da upadnem. Ono sto me brine da li cu ja imati prednost u odnosu na onoga koji je predao na redovne a koji je iznad mene na rang-listi. Namjerno sam odmah predao tu kako ne bih morao da se borim sa redovnim. Nadam se da se nista nije promijenilo.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#6237 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by alibaba_i_30_godina »

iBoy92 wrote:
alibaba wrote: Pa ja ti da su već izašli preliminarni rezultati. Ako nisi u Sarajevu reci mi šifru pod kojom si zaveden pa ću ti ja otići do faxa i provjeriti odmah. Svakako mi je blizu.

Druze ja bio dole, vidio rezultate. SF su inace uvijek odvojeni na posebnoj listi. Ove godine se to promijenilo pa su redovni i redovni samofinansirajuci na istoj jedinstvenoj rang-listi. To me brine. Ja sam namjerno odmah predao na SF kako bih imao vece sanse da upadnem. Ono sto me brine da li cu ja imati prednost u odnosu na onoga koji je predao na redovne a koji je iznad mene na rang-listi. Namjerno sam odmah predao tu kako ne bih morao da se borim sa redovnim. Nadam se da se nista nije promijenilo.
Mislim da si ti to nesto pogrešno shvatio. Ako se nalaziš na listi vrlo vjerovatno znaci da si primljen, samo ne kao redovan, već kao samofinansirajuci student jer si tako i sam tražio. Na listi vjerovatno nisu ni objavljivali one koji nisu primljeni. Nazovi studentsku i provjeri za svaki slučaj. Sutra. Sada je već kasno i ne rade.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#6238 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by Rockefeller »

Ha levata, pa nazovi studentsku.
Hanciii
Posts: 1
Joined: 17/01/2020 22:44

#6239 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by Hanciii »

Da li mi neko s germanistike moze reci od kojeg nivoa se krece i kakve mi otprilike ocjene trebaju za upis u redovne :)
UzlaTanjoEloSanjo
Posts: 13
Joined: 08/02/2017 00:41

#6240 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by UzlaTanjoEloSanjo »

Pozdrav svima, ne mogu da nađem koji su predmeti na prvoj godini historije. Može li neko napisati koji su?
bhnapoleon1
Posts: 6500
Joined: 11/05/2014 23:47

#6241 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by bhnapoleon1 »

UzlaTanjoEloSanjo wrote: 26/01/2020 20:14 Pozdrav svima, ne mogu da nađem koji su predmeti na prvoj godini historije. Može li neko napisati koji su?

http://ff.unsa.ba/files/19_20/rasporedi ... ja-TK3.pdf

Imaš silabus na stranici od ffunsa
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#6242 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by Puf »

Koja je poenta ovog fakulteta?
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#6244 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by Trunks »

Gdje se sve moze upisati mater nakon zavrsene 3 godine na filozofskom fakultetu?
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#6245 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by cLo »

Trunks wrote: 10/06/2020 16:50 Gdje se sve moze upisati mater nakon zavrsene 3 godine na filozofskom fakultetu?
Joj izvini pliiizzz, ali moram :lol: :lol: :lol: :lol:
Tvoj mi post izvuče dan! Hvala! :lol: :lol: :lol:
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#6246 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by Trunks »

cLo wrote: 10/06/2020 20:59
Trunks wrote: 10/06/2020 16:50 Gdje se sve moze upisati mater nakon zavrsene 3 godine na filozofskom fakultetu?
Joj izvini pliiizzz, ali moram :lol: :lol: :lol: :lol:
Tvoj mi post izvuče dan! Hvala! :lol: :lol: :lol:
e jbg haha
ZECIC2
Posts: 3
Joined: 02/02/2010 01:52

#6247 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by ZECIC2 »

Pozdrav, zavrsila sam Ekonomski fakultet u Sarajevu te namjeravam upisati II ciklus na Filozofskom fakultetu-odsjek za sociologiju.Kakav je kvalitet nastave za vanredne studente, odnosno kakav je uopste princim studiranja i priprema ispita kad je rijec o spomenutom tipu studiranja? Cijenila bih svaku informaciju. Unaprijed se zahvaljujem.
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#6248 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by EME91 »

Pitam za druga. Kako se polaze online ispit kod prof.Samir Arnautovic - predmet : historija filozofije IV . Koju prof platformu koristi, kakav je modus polaganja , te kako dobiti pristupni link za pristupanje ispitu ? L.p
DylanD
Posts: 152
Joined: 02/04/2017 21:04

#6249 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by DylanD »

Pošalji mu mail. Ako mu ne znas mail, postavi pitanje u grupu Staff na fb, ako vec nisi clan. A mail mu isto mozes nac na strsnici faxa
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6250 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Post by Bloo »

EME91 wrote: 28/01/2021 18:15 Pitam za druga. Kako se polaze online ispit kod prof.Samir Arnautovic - predmet : historija filozofije IV . Koju prof platformu koristi, kakav je modus polaganja , te kako dobiti pristupni link za pristupanje ispitu ? L.p
https://www.facebook.com/groups/746922415324505
https://www.facebook.com/staff.unsa

Probaj na grupi STAFF - Studenti/ice FF UNSA
Post Reply