Filozofski fakultet u Sarajevu: Odsjek za anglistiku

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
digital

Filozofski fakultet u Sarajevu: Odsjek za anglistiku

Post by digital » 05/04/2012 12:31

Pozdrav dragi moji forumaši..

Želio bih da upišem filozofski fakultet u Sarajevu, odsijek za anglistiku.

Vaša iskustva, prijedlozi, savjeti su dobro došli jednom malom brucošu :)

:D

bull21

Re: Filozofski fakultet u Sarajevu: Odsjek za anglistiku

Post by bull21 » 05/04/2012 20:01

Prolistaj ovu temu. Sve češ naći tamo.
Inače, da ne budem totalni se*onja. Sudeći prema trenutnoj situaciji, prijemni će se vjerovatno vratiti jer su profesori uvidjeli kako je prošlogodišnji upis bio velika greška obzirom da se uspio upisati i kunto i panto, tako da bih, da sam na tvome mjestu, već sada počeo pripremati za prijemni. Budi svjestan činjenice (jedne tužne činjenice koju većina srednjoškolaca ne shvaća) - anglistika nije kurs engleskog! Ukoliko nemaš dobru osnovu iz engleskog i ako nisi u stanju da komuniciraš na (barem) osnovnom nivou onda ti tamo nije mjesto!
'et. Divimo se. :)
Ustvari ne vidimo se. Ja ću valjda biti druga godina :D

digital

Post by digital » 05/04/2012 23:03

bull21 wrote:Prolistaj ovu temu. Sve češ naći tamo.
Inače, da ne budem totalni se*onja. Sudeći prema trenutnoj situaciji, prijemni će se vjerovatno vratiti jer su profesori uvidjeli kako je prošlogodišnji upis bio velika greška obzirom da se uspio upisati i kunto i panto, tako da bih, da sam na tvome mjestu, već sada počeo pripremati za prijemni. Budi svjestan činjenice (jedne tužne činjenice koju većina srednjoškolaca ne shvaća) - anglistika nije kurs engleskog! Ukoliko nemaš dobru osnovu iz engleskog i ako nisi u stanju da komuniciraš na (barem) osnovnom nivou onda ti tamo nije mjesto!
'et. Divimo se. :)
Ustvari ne vidimo se. Ja ću valjda biti druga godina :D
Hvala na odgovoru.

Prvo, nisam ni pomišljao da je to kurs engleskog, nego je to samo napredno usavršavanje istoga.
Znam da mnogo upisuju fakultete radi zabave, ili ono samo da studiram pa šta bude.
Kod mene nije tako, ja ako ikako budem upao na taj fax, trudio bih se da ga i nekako završim..Barem ja to volim, i ne bih nešto drugo upisivao.

To što ti kažeš da nije kurs engleskoga, naravno upravu si tu, naveo si fino gore da ga je mnogi upisivao, i onaj ko zna i onaj ko ne zna. Ja to gledam kao jedno veliko usavršavanje engleskoga jezika. Ja engleski poznajem, nešto više od solidno, odnosno, profesori me savjetuju da upišem taj odsjek pošto su već sada u srednjoj školi vidjeli da imam motiv i to nešto potrebno za taj odsjek. Inače, hvala još jednom na odgovoru :)

bull21

Post by bull21 » 05/04/2012 23:52

Daleko si ti zalutao. Anglistika ti nije usavršavanje engleskog jezika...

Post Reply