Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
maiden97
Posts: 3
Joined: 06/12/2015 10:36

#1 Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by maiden97 »

Eh moze li mi ko reci sad da li ima prijemni iz psihologije na filozofskom ili ne? Ako ima, da li ima gdje kakav primjer kako to izgleda :? :komi:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by P308 »

Nekad davno (2009. godine :D ) na prijemnom ispitu je bio maternji jezik, test opceg znanja i test iz psihologije. Onda su ukinuli prijemne jedno vrijeme, pa su ih cini mi se od 2014. godine ponovo uveli. Sta se polaze sada, ne bih znao reci.
User avatar
GdjeChe
Posts: 5
Joined: 04/01/2016 19:23

#3 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by GdjeChe »

Može li mi neko reći da li se pri upisu gleda vladanje,odnosno da li se moguće upisati uz vladanje 3 :)
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#4 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Trunks »

Nebitno je vladanje
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#5 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

Zdravo svima i mene jako interesuje psihologija moze li mi neko opsirnije reci o tom odsjeku. Da li je tezak da li se kajete sto ste upisali ili ne i tako. Cetvrti sam razred, gimnazije. Hvalaa :skoljka:
Theta
Posts: 45
Joined: 17/10/2017 19:52

#6 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Theta »

maiden97 wrote:Eh moze li mi ko reci sad da li ima prijemni iz psihologije na filozofskom ili ne? Ako ima, da li ima gdje kakav primjer kako to izgleda :? :komi:
Nema
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#7 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by P308 »

...
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#8 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

Mene interesuje da li je ovaj fakultet organizovan posto sam dobila takve informacije da li je to istina i da li se na predavanja stalno mora ici ... Hvala :skoljka:
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#9 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

Kaja99 wrote:Mene interesuje da li je ovaj fakultet organizovan posto sam dobila takve informacije da li je to istina i da li se na predavanja stalno mora ici ... Hvala :skoljka:
Bilo ko?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#10 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by bach »

Kaja99 wrote:Mene interesuje da li je ovaj fakultet organizovan posto sam dobila takve informacije da li je to istina i da li se na predavanja stalno mora ici ... Hvala :skoljka:
Fakultet je organizacijski katastrofa.
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#11 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

bach wrote:
Kaja99 wrote:Mene interesuje da li je ovaj fakultet organizovan posto sam dobila takve informacije da li je to istina i da li se na predavanja stalno mora ici ... Hvala :skoljka:
Fakultet je organizacijski katastrofa.
Hvala na odgovoru. Oj fuj jel i sto se tice ispita?
Mozes li navesti neke primjere il je sve katastrofa hahhaha
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#12 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by P308 »

Normalno da moras ici na predavanja ako si redovan student. Imas pravo na tri izostanka. Vise od toga = nema potpisa. Bar je tako na odsjeku za pedagogiju, a vjerujem da je isto i na ostalim odsjecima. Ako ti se vec ne ide na predavanja (sudeci po pitanju), onda mozes upisati vanredno pa si oslobodjena istih (osim radnim subotama) ali se to placa 1000 KM.

Profesori a posebno asistenti su sjajno organizirani (a samim tim i predavanja, vjezbe i ispiti), po mom misljenju (mozda ne na svim odsjecima ali tvrdim za psihologiju i pedagogiju)...veliki minus ide za studentsku sluzbu. Mozda su se u medjuvremenu popravili jer sam ja diplomirao prije 3 godine a ni oni nisu toliko losi koliko se prica.

S druge strane bih ipak preporucio da dobro razmislis da li da upisujes ovaj fakultet jer je nakon zavrsetka istog gotovo nemoguce pronaci posao. Govorim iz licnog iskustva, mozda ces ti imati vise srece. Ja sam tek nedavno poceo raditi (ako ne racunamo volontiranju u svrhu polaganja strucnog ispita) a fakultet sam zavrsio prije 3 godine (mozemo cak reci da sam imao srece jer neki cekaju i po 10 godina).

Mozda ti se sve ovo cini kao daleka buducnost ali opet kazem dobro razmisli.
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#13 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

P308 wrote:Normalno da moras ici na predavanja ako si redovan student. Imas pravo na tri izostanka. Vise od toga = nema potpisa. Bar je tako na odsjeku za pedagogiju, a vjerujem da je isto i na ostalim odsjecima. Ako ti se vec ne ide na predavanja (sudeci po pitanju), onda mozes upisati vanredno pa si oslobodjena istih (osim radnim subotama) ali se to placa 1000 KM.

Profesori a posebno asistenti su sjajno organizirani (a samim tim i predavanja, vjezbe i ispiti), po mom misljenju (mozda ne na svim odsjecima ali tvrdim za psihologiju i pedagogiju)...veliki minus ide za studentsku sluzbu. Mozda su se u medjuvremenu popravili jer sam ja diplomirao prije 3 godine a ni oni nisu toliko losi koliko se prica.


S druge strane bih ipak preporucio da dobro razmislis da li da upisujes ovaj fakultet jer je nakon zavrsetka istog gotovo nemoguce pronaci posao. Govorim iz licnog iskustva, mozda ces ti imati vise srece. Ja sam tek nedavno poceo raditi (ako ne racunamo volontiranju u svrhu polaganja strucnog ispita) a fakultet sam zavrsio prije 3 godine (mozemo cak reci da sam imao srece jer neki cekaju i po 10 godina).

Mozda ti se sve ovo cini kao daleka buducnost ali opet kazem dobro razmisli.
Hvala punoo na odgovoru. Za psihologiju nema da se ide vanredno tako sam cula. Svjesna sam za nezaposlenost ali opet sa svakim faxom je tako... :-x :sad:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#14 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by peepeep »

Kaja99 wrote:
P308 wrote:Normalno da moras ici na predavanja ako si redovan student. Imas pravo na tri izostanka. Vise od toga = nema potpisa. Bar je tako na odsjeku za pedagogiju, a vjerujem da je isto i na ostalim odsjecima. Ako ti se vec ne ide na predavanja (sudeci po pitanju), onda mozes upisati vanredno pa si oslobodjena istih (osim radnim subotama) ali se to placa 1000 KM.

Profesori a posebno asistenti su sjajno organizirani (a samim tim i predavanja, vjezbe i ispiti), po mom misljenju (mozda ne na svim odsjecima ali tvrdim za psihologiju i pedagogiju)...veliki minus ide za studentsku sluzbu. Mozda su se u medjuvremenu popravili jer sam ja diplomirao prije 3 godine a ni oni nisu toliko losi koliko se prica.


S druge strane bih ipak preporucio da dobro razmislis da li da upisujes ovaj fakultet jer je nakon zavrsetka istog gotovo nemoguce pronaci posao. Govorim iz licnog iskustva, mozda ces ti imati vise srece. Ja sam tek nedavno poceo raditi (ako ne racunamo volontiranju u svrhu polaganja strucnog ispita) a fakultet sam zavrsio prije 3 godine (mozemo cak reci da sam imao srece jer neki cekaju i po 10 godina).

Mozda ti se sve ovo cini kao daleka buducnost ali opet kazem dobro razmisli.
Hvala punoo na odgovoru. Za psihologiju nema da se ide vanredno tako sam cula. Svjesna sam za nezaposlenost ali opet sa svakim faxom je tako... :-x :sad:
Baš sa svakim?
Evo ti savjet nekoga ko je ostavio dobar dio života gore - ako ne moraš, ne idi. Nećeš biti nešto bogatiji/a sa diplomom FFa a osim ako nisi spreman/a da radiš kao profesor/ica, nema ti smisla ići gore. Takve se igre provode iza kulisa da najboljim studentima, čak i onima koji su internacionalno primjećeni i prihvaćeni, nema mjesta na FFu. Ovo ti govorim iz iskustva, ne svog već iskustva bliskog poznanina. Ne gubi vrijeme na FFu. Sretno.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#15 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by P308 »

Kaja99 wrote:
P308 wrote:Normalno da moras ici na predavanja ako si redovan student. Imas pravo na tri izostanka. Vise od toga = nema potpisa. Bar je tako na odsjeku za pedagogiju, a vjerujem da je isto i na ostalim odsjecima. Ako ti se vec ne ide na predavanja (sudeci po pitanju), onda mozes upisati vanredno pa si oslobodjena istih (osim radnim subotama) ali se to placa 1000 KM.

Profesori a posebno asistenti su sjajno organizirani (a samim tim i predavanja, vjezbe i ispiti), po mom misljenju (mozda ne na svim odsjecima ali tvrdim za psihologiju i pedagogiju)...veliki minus ide za studentsku sluzbu. Mozda su se u medjuvremenu popravili jer sam ja diplomirao prije 3 godine a ni oni nisu toliko losi koliko se prica.


S druge strane bih ipak preporucio da dobro razmislis da li da upisujes ovaj fakultet jer je nakon zavrsetka istog gotovo nemoguce pronaci posao. Govorim iz licnog iskustva, mozda ces ti imati vise srece. Ja sam tek nedavno poceo raditi (ako ne racunamo volontiranju u svrhu polaganja strucnog ispita) a fakultet sam zavrsio prije 3 godine (mozemo cak reci da sam imao srece jer neki cekaju i po 10 godina).

Mozda ti se sve ovo cini kao daleka buducnost ali opet kazem dobro razmisli.
Hvala punoo na odgovoru. Za psihologiju nema da se ide vanredno tako sam cula. Svjesna sam za nezaposlenost ali opet sa svakim faxom je tako... :-x :sad:
Istina, odsjek za psihologiju ne prima vanredne studente.
Tesko je sa svakim fakultetom, tacno ... ali posebno je tesko sa Filozofskim, vjeruj :D Psihologija je mozda najperspektivniji odsjek na fakultetu jer danas gotovo svaka firma ima bar jednog psihologa u okviru odjela za ljudske resurse ali uzimajuci u obzir da primaju ogroman broj studenata, konkurencija na trzistu rada je zaista velika. S ostalim odsjecima je situacija jos gora. Razmisli jos jednom. Ako je to nesto sto zaista zelis i nesto u cemu se vidis, onda samo naprijed.
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#16 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

Hvala puno na odgovorima ja sam i mislila zavrsiti master vani pa ko zna i odtati tamo . Psihologija je nesto sto me uvijek privlacilo, ne bih upisivala nesto sto je trazeno a da to ne volim i privedem godine na nekom faxu. A da li zna neko koji se predmeti gledaju za upis, znam da se Bhs gleda, a za ostale ne. :lol:
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#17 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

I jos jedno pitanje da li ima prijemni za psihologiju ili je to ukinuto? Hvala :thumbup:
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#18 Re: Filozofski fakultet Sarajevo -Psihologija

Post by Kaja99 »

Kaja99 wrote:I jos jedno pitanje da li ima prijemni za psihologiju ili je to ukinuto? Hvala :thumbup:
Ima li ?
Post Reply