Filmsko-serijska svaštara

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
medvjed23
Posts: 26859
Joined: 16/07/2010 13:49

#901 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Image
User avatar
medvjed23
Posts: 26859
Joined: 16/07/2010 13:49

#902 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Image
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#903 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by n+1 »

User avatar
medvjed23
Posts: 26859
Joined: 16/07/2010 13:49

#904 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11054
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#905 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »



Mislio sam da je izmišljotina, kad ono:

https://www.indiewire.com/news/general- ... ere-96104/
Turns out all it took was a phone call. As Cave told Maron, Crowe “eventually, rang me up and asked if I wanted to write ‘Gladiator 2’ (laughs) and for someone who had only written one film script [“Ghosts… of the Civil Dead“], it was quite an ask.” Naturally, Cave asked, “Hey Russell, didn’t you die in ‘Gladiator 1’?” To which Crowe replied with a simple, “Yeah, you sort that out.” And Cave did, by making Maximus an immortal (resurrections included) and getting Jesus Christ involved. Say what?

That’s right. In Nick Cave’s hands, “Gladiator 2” would have involved the Christ man-god along with a bunch of Roman gods, all on the same theological footing. Yeesh, we’re not going to touch that with a ten-foot Spear of Longinus. Cave explained that Maximus post-mortem, “goes down to purgatory and is sent down by the gods, who are dying in heaven because there’s this one god, there’s this Christ character, down on Earth who is gaining popularity and so the many gods are dying so they send Gladiator back to kill Christ and his followers.” Remember, this was meant to be a follow-up to mega-blockbuster “Gladiator,” not some side experimental project.
:shock:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#906 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 05/04/2024 19:28

Mislio sam da je izmišljotina, kad ono:

https://www.indiewire.com/news/general- ... ere-96104/
Turns out all it took was a phone call. As Cave told Maron, Crowe “eventually, rang me up and asked if I wanted to write ‘Gladiator 2’ (laughs) and for someone who had only written one film script [“Ghosts… of the Civil Dead“], it was quite an ask.” Naturally, Cave asked, “Hey Russell, didn’t you die in ‘Gladiator 1’?” To which Crowe replied with a simple, “Yeah, you sort that out.” And Cave did, by making Maximus an immortal (resurrections included) and getting Jesus Christ involved. Say what?

That’s right. In Nick Cave’s hands, “Gladiator 2” would have involved the Christ man-god along with a bunch of Roman gods, all on the same theological footing. Yeesh, we’re not going to touch that with a ten-foot Spear of Longinus. Cave explained that Maximus post-mortem, “goes down to purgatory and is sent down by the gods, who are dying in heaven because there’s this one god, there’s this Christ character, down on Earth who is gaining popularity and so the many gods are dying so they send Gladiator back to kill Christ and his followers.” Remember, this was meant to be a follow-up to mega-blockbuster “Gladiator,” not some side experimental project.
:shock:
Čitao sam o ovome ranije. Pogledao bih. :mrgreen: Cave se kasnije pokazao kao solidan scenarist. Mogao bi se čak iskoristiti album Bad Seedsa
Dig Lazarus Dig kao soundtrack.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11054
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#907 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 05/04/2024 19:33
Čitao sam o ovome ranije. Pogledao bih. :mrgreen: Cave se kasnije pokazao kao solidan scenarist. Mogao bi se čak iskoristiti album Bad Seedsa
Dig Lazarus Dig kao soundtrack.
Ma pogled'o bi i ja radi šege, nije to poenta, al' ovo mora da je Cave trol'o guzonje iz uprave studija. Nema šanse da neko preda ovakav scenarij with a straight face. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#908 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 05/04/2024 20:59
dale cooper wrote: 05/04/2024 19:33
Čitao sam o ovome ranije. Pogledao bih. :mrgreen: Cave se kasnije pokazao kao solidan scenarist. Mogao bi se čak iskoristiti album Bad Seedsa
Dig Lazarus Dig kao soundtrack.
Ma pogled'o bi i ja radi šege, nije to poenta, al' ovo mora da je Cave trol'o guzonje iz uprave studija. Nema šanse da neko preda ovakav scenarij with a straight face. :D
Pa sigurno da nije sasvim ozbiljno shvatio zadatak. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#909 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

@medvjed23 Jesi gledao? :D

User avatar
medvjed23
Posts: 26859
Joined: 16/07/2010 13:49

#910 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Baš maloprije :)

Prva asocijacija su mi ove riječi Boba Marleya: some people feel the rain, others just get wet. Hoću reći, scena na kiši je upečatljiva. I ona sa crtanjem osmijeha na staklu. I ona sa prstima na sljepoočnici - reminiscenca na prvi film. Tu je i onaj karakteristični smijeh.

Moglo bi biti dobro. Al ne može biti dobro kao prvi film; prvi film je filmska umjetnost dogurana do samog savršenstva.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#911 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote: 10/04/2024 22:47 Baš maloprije :)

Prva asocijacija su mi ove riječi Boba Marleya: some people feel the rain, others just get wet. Hoću reći, scena na kiši je upečatljiva. I ona sa crtanjem osmijeha na staklu. I ona sa prstima na sljepoočnici - reminiscenca na prvi film. Tu je i onaj karakteristični smijeh.

Moglo bi biti dobro. Al ne može biti dobro kao prvi film; prvi film je filmska umjetnost dogurana do samog savršenstva.
Da, trailer djeluje sasvim solidno. Ne znam kako će zvučati kada se i pjesme ubace. Ali mislim da to što je riječ o mjuziklu neće biti presudna
stvar što se tiče kvalitete filma. Razočarenje mnogih je bila upravo ta najava, ali gledajući ovaj trailer jasno je da je riječ o sličnom tonu i
atmosferi kao što je to bio prvi film.
User avatar
medvjed23
Posts: 26859
Joined: 16/07/2010 13:49

#912 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Ma ne volim ni ja mjuzikle, al nekako mislim da će autorska ekipa naći način da Joker u tom žanru funkcioniše.

I u prvom filmu ima muzike, ima plesa, al sve je to neka tanka, šarena fasada, ovlaš nabacana preko suštine. A suština je to da je Joker jedan duboko poremećen i krajnje zajeban lik :D I kad se ta suština ogoli, čovjeka preplavi jeza. Malo je filmskih likova poput Phoenixovog Jokera - rijedak je takav zastrašujući sklop zla i ludila.

Vidi, jebote, šta mu je ovdje smiješno... I šta je uradio nakon što se ismijao...
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11054
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#913 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Mislim da je grozna ideja da se od onako dobre podloge prvog filma sada ide u pravcu mjuzikla. Očigledno ovaj put svjesno ganjaju samo dodjele nagrada, jer su mjuzikli poprilično poznati po lošem komercijalnom performansu.

A uostalom, šta će im Joker mjuzikl kad već imamo jedan koji apsolutno nikada neće bit' prevaziđen. :D

User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#914 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by zomri »

Tarantino odustao od ideje svog posljednjeg filma

https://fanomanija.com/najave/tarantino ... jeg-filma/
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11054
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#915 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Vala treb'o je odustat' i od Once Upon a Time in Hollywood kad je bio vakat. Zadnjih par filmova su mu bili ispod prosjeka.
User avatar
medvjed23
Posts: 26859
Joined: 16/07/2010 13:49

#916 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

User avatar
medvjed23
Posts: 26859
Joined: 16/07/2010 13:49

#917 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Image
Post Reply