Filmsko-serijska svaštara

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#476 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

da, bas je dobro. kurosawa mi je favorit, vec vidim film. momentalno klikcem plej. :D
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#477 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by zomri »

Na Sofiji Coppoli sam vec umro, mada mi je i na Ridleyu bogda falila :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#478 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Pogodili su estetiku ovih režisera u bobu. :D :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#479 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Gledam maloprije trailer za novi film Wesa Andersona, "Asteroid City". Volim njegove filmove, i šmek novog je baš onaj pravi njegov, al' dobar mi jedan komentar na Redditu koji veli:
Looks even more like a parody than SNL's parody of his movies. I'm not complaining though.
Odgledah tu parodiju, i baš su je dobro uradili. :lol:

User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#480 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 29/03/2023 20:42 Gledam maloprije trailer za novi film Wesa Andersona, "Asteroid City". Volim njegove filmove, i šmek novog je baš onaj pravi njegov, al' dobar mi jedan komentar na Redditu koji veli:
Looks even more like a parody than SNL's parody of his movies. I'm not complaining though.
Odgledah tu parodiju, i baš su je dobro uradili. :lol:

:lol: :run: Dobra parodija. :mrgreen:

Baš sad naleti na trailer Asteroid Citya i kontam da postavim negdje, ali si me preduhitrio. Dobro mi izgleda u svakom slučaju. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#481 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 29/03/2023 22:03 :lol: :run: Dobra parodija. :mrgreen:

Baš sad naleti na trailer Asteroid Citya i kontam da postavim negdje, ali si me preduhitrio. Dobro mi izgleda u svakom slučaju. :D
Pa nisam postavio trailer, samo parodiju. Možeš ga postavit' na temi "novi filmovi koje jedva čekam". :)

Al' istina je da Asteroid City izgleda k'o Anderson na steroidima. :D Meni lično ne smeta jer su mi njegovi filmovi baš super za opuštanje. Ono što je upadljivo je da ima toliko zvijezda da Margot Robbie i Edward Norton nisu imali mjesta u traileru. :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#482 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 29/03/2023 22:19
dale cooper wrote: 29/03/2023 22:03 :lol: :run: Dobra parodija. :mrgreen:

Baš sad naleti na trailer Asteroid Citya i kontam da postavim negdje, ali si me preduhitrio. Dobro mi izgleda u svakom slučaju. :D
Pa nisam postavio trailer, samo parodiju. Možeš ga postavit' na temi "novi filmovi koje jedva čekam". :)

Al' istina je da Asteroid City izgleda k'o Anderson na steroidima. :D Meni lično ne smeta jer su mi njegovi filmovi baš super za opuštanje. Ono što je upadljivo je da ima toliko zvijezda da Margot Robbie i Edward Norton nisu imali mjesta u traileru. :-D
E pa postaviću ga ovdje, neće se medo ljutiti. :-D



Ma vjerovatno da neki od spomenutih glumaca imaju samo cameo. Hanks izgleda kao stvoren za Andersonovih filmova. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#483 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Nema Bill Murray, il' je možda uncredited cameo. Il' su ga isjekli iz filma zbog seksualnog napadanja. Sa njim nikad ne znaš. :D

A Medo se nema šta ljutit', ustvari on bi baš treb'o pogledat' koji Andersonov film posle onih njegovih tegoba poput Jokera, da malo odmori dušu. :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#484 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Mislim da bi medi čak i odgovarala Andersonova filmska estetika i poetika. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#485 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Nemojte tako; ima i u Jokeru vedrih, lijepim humorom ispunjenih momenata, kao stvorenih da ozare dušu. Primjera radi:
Image

Djeluje zanimljivo taj Asteroid. Možda i pogledam, ako naleti pravo raspoloženje :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#486 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Pa jesi li gled'o ijedan drugi film od Wesa Andersona? Ako jesi i ne sviđa ti se, nemoj gubit' vrijeme, svi njegovi filmovi su jako slični.

Ako nisi nikad, imaš ih kamaru s kojim možeš počet', al' ja bi ti preporučio Grand Budapest Hotel il' The Darjeeling Limited, mada svi su mi dobri.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#487 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Hvala ti na preporukama :thumbup:

Gledo sam The Life Aquatic with Steve Zissou; vrtio se jedno vrijeme na TV-u. Nekako mi je ni tamo ni vamo, može se gledati, al ništa spektakularno. Guglajući ostale Andersonove filmove, čini mi se da svi naginju prema komediji. A mene komedija teško može oduševiti, no to nije do komedije nego do mene :mrgreen:

Vidjeću, ko zna kakve interese i raspoloženja budućnost nosi...
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#488 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

Tom Hardy's period drama series Taboo has received an encouraging update from producers.

Co-created by Tom, his father Chips and Peaky Blinders' Steven Knight, the BBC drama originally aired in 2017 and a second series has been stalled in various stages of development ever since.

While Hardy has often expressed hopes of returning to Taboo, Knight has re-teamed with producers Dean Baker and Kate Crowe on an adaptation of Great Expectations.

Baker has now confirmed to The Radio Times that his team have officially started work on Taboo too and are hopeful it'll be hitting screens before too long.

"Currently we are working on a second season of Taboo, and hopefully we will get to explore more Dickens [like Great Expectations] with Steve, Ridley and Tom," Baker explained.


https://www.msn.com/en-gb/entertainment ... r-AA18Uubc

ne znam vala, sta je dizu nakon toliko godina. naravno da cu gledati, ali malo mi je bez veze to, preveliki razmak...
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#489 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

omar little wrote: 30/03/2023 16:37 Tom Hardy's period drama series Taboo has received an encouraging update from producers.

Co-created by Tom, his father Chips and Peaky Blinders' Steven Knight, the BBC drama originally aired in 2017 and a second series has been stalled in various stages of development ever since.

While Hardy has often expressed hopes of returning to Taboo, Knight has re-teamed with producers Dean Baker and Kate Crowe on an adaptation of Great Expectations.

Baker has now confirmed to The Radio Times that his team have officially started work on Taboo too and are hopeful it'll be hitting screens before too long.

"Currently we are working on a second season of Taboo, and hopefully we will get to explore more Dickens [like Great Expectations] with Steve, Ridley and Tom," Baker explained.


https://www.msn.com/en-gb/entertainment ... r-AA18Uubc

ne znam vala, sta je dizu nakon toliko godina. naravno da cu gledati, ali malo mi je bez veze to, preveliki razmak...
Meanwhile Tom Hardy:

https://www.index.hr/magazin/clanak/sla ... 50662.aspx

On je haman krenuo Mickey Rourkeovim stazama revolucije. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#490 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 30/03/2023 13:48 Pa jesi li gled'o ijedan drugi film od Wesa Andersona? Ako jesi i ne sviđa ti se, nemoj gubit' vrijeme, svi njegovi filmovi su jako slični.

Ako nisi nikad, imaš ih kamaru s kojim možeš počet', al' ja bi ti preporučio Grand Budapest Hotel il' The Darjeeling Limited, mada svi su mi dobri.
Moj top 5:

1. The Life Aquatic with Steve Zissou
2. The Royal Tenenbaums
3. The Grand Budapest Hotel
4. Rushmore
5. Moonrise Kingdom
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#491 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

dale cooper wrote: 30/03/2023 16:51 Meanwhile Tom Hardy:

https://www.index.hr/magazin/clanak/sla ... 50662.aspx

On je haman krenuo Mickey Rourkeovim stazama revolucije. :D
upratila sam to. a cuj, kad si obijesan od silnih milijuna lako je izmisljati i realizirati hirove. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#492 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

omar little wrote: 30/03/2023 16:58
dale cooper wrote: 30/03/2023 16:51 Meanwhile Tom Hardy:

https://www.index.hr/magazin/clanak/sla ... 50662.aspx

On je haman krenuo Mickey Rourkeovim stazama revolucije. :D
upratila sam to. a cuj, kad si obijesan od silnih milijuna lako je izmisljati i realizirati hirove. :D
Ima i toga. A nije loš, već je valjda osvajao neke turnire. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#493 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote: 30/03/2023 14:16 Hvala ti na preporukama :thumbup:

Gledo sam The Life Aquatic with Steve Zissou; vrtio se jedno vrijeme na TV-u. Nekako mi je ni tamo ni vamo, može se gledati, al ništa spektakularno. Guglajući ostale Andersonove filmove, čini mi se da svi naginju prema komediji. A mene komedija teško može oduševiti, no to nije do komedije nego do mene :mrgreen:

Vidjeću, ko zna kakve interese i raspoloženja budućnost nosi...
Pa ima komedije odnosnu humora, ali u Andersonovim filmovima ima dosta i melankolije.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#494 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

dale cooper wrote: 30/03/2023 17:12
medvjed23 wrote: 30/03/2023 14:16 Hvala ti na preporukama :thumbup:

Gledo sam The Life Aquatic with Steve Zissou; vrtio se jedno vrijeme na TV-u. Nekako mi je ni tamo ni vamo, može se gledati, al ništa spektakularno. Guglajući ostale Andersonove filmove, čini mi se da svi naginju prema komediji. A mene komedija teško može oduševiti, no to nije do komedije nego do mene :mrgreen:

Vidjeću, ko zna kakve interese i raspoloženja budućnost nosi...
Pa ima komedije odnosnu humora, ali u Andersonovim filmovima ima dosta i melankolije.
U kojem najviše? :D
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#495 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

the royal tenenbaums

edit: ovo gore je za najvise humora. no, smetnuh s uma da medo pita pa je vjerovatno potraznja za najvecom melankolijom. :D nisam ih sve gledala da sudim. wes mi cesto ide nakurac. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#496 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Ovo za Taboo je velika vijest za Nihu, sjećam se koliko mu je se svidjela prva sezona i paralela sa životom i djelima Lorda Byrona. :-D

Što se mene tiče, ne vidim neku poentu nastavljat' seriju posle onakvog završetka, al' haj eto. Steven Knight je završio sa Peaky Blinders, pa mu haman treba nova serija. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#497 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote: 30/03/2023 17:14
dale cooper wrote: 30/03/2023 17:12

Pa ima komedije odnosnu humora, ali u Andersonovim filmovima ima dosta i melankolije.
U kojem najviše? :D
Evo omarka je odgovorila. Royal Tenenbaums. Ali i u svim ostalim zaista. Ne znam kako ti je promakla u Life Aquatic ta nota.
Film je meditacija na teme starenja i žala za propuštenim prilikama. Što jedna recenzija za taj film kaže "Wes Anderson shvata
da se tuga ne može pobijediti, već se samo može naučiti kako živjeti sa njom".
no_sikiriki
Posts: 16347
Joined: 11/12/2012 13:21

#498 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by no_sikiriki »

Anderson nije inače my cup of tea, gledala sam samo The Royal Tenenbaums i Grand Budapest Hotel.
Ali Royal Tenenbaums mi je bio :thumbup: Još u srednjoj sam ga gledala prvi put.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#499 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

dale cooper wrote: 30/03/2023 17:24
medvjed23 wrote: 30/03/2023 17:14

U kojem najviše? :D
Evo omarka je odgovorila. Royal Tenenbaums. Ali i u svim ostalim zaista. Ne znam kako ti je promakla u Life Aquatic ta nota.
Film je meditacija na teme starenja i žala za propuštenim prilikama. Što jedna recenzija za taj film kaže "Wes Anderson shvata
da se tuga ne može pobijediti, već se samo može naučiti kako živjeti sa njom".
A ne znam, možda me drmala disocijacija. Pred očima film, u glavi mimovi ili koncert NIN-a umazanog blatom il stihovi Williama McGonagalla il štajaznam...

The Royal Tenenbaums ću pogledati, što zbog vaših preporuka, što zbog upravo završenog guglanja koje kaže da je film stvaran pod uticajem Salingera. Ako mi se svidi, posvetiću se i ostalim naslovima koje ste spomenuli. Hvala, raja, na širenju vidika :thumbup:
John Cleese
Posts: 36487
Joined: 25/05/2010 18:30

#500 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by John Cleese »

omar little wrote: 30/03/2023 17:15 the royal tenenbaums

edit: ovo gore je za najvise humora. no, smetnuh s uma da medo pita pa je vjerovatno potraznja za najvecom melankolijom. :D nisam ih sve gledala da sudim. wes mi cesto ide nakurac. :D
:lol: :kiss: :D
Post Reply