Filmsko-serijska svaštara

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#451 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

nobody:
ja: nikad nisam vidjela i am legend. :D will smith mi je vazda bio drkos. hejtala sam ga prije no je to bilo popularno. :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#452 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Snake Eyes »

To mu je najbolji film.
User avatar
hepekcina
Posts: 1406
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#453 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by hepekcina »

a The Pursuit of Happyness?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#454 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by tranquil »

Ma nisam ni ja nikada bio fan Will Smitha, nisam ga doduše nešto ni hejtao, uvijek mi je bio 'nako, previše nahajpan bez realne osnove. Ali je imao poneki zabavan i dobar film. A "I am legend" je sigurno među boljima, naravno ako ga računamo s alternativnim završetkom, koji je meni uvijek bio headcanon, što objašnjava zašto sam ovako brzo skočio da branim koncept najavljenog nastavka (iako sada još manje volim glavnog glumca). :D

Što se originala tiče, preporučujem, stvarno nije loš. U pitanju je skoro klasična zombie (ok, ne zombie, ali nekakvi zaraženi, isti kurac) drama gdje se zapravo priča o drugim stvarima, a ne o zombijima. U ovom slučaju, priča se o samoći.

Priča ima 3, skoro teatarski razdvojena čina.
Spoiler
Show
Prvi čin, glavni junak i pas, sami na svijetu, gdje se stvara dojam da se glavni lik nekako prilagodio situaciji i samoći.

Drugi čin, glavni lik je sada bez ikoga, gdje tek tada, kada je nestao pas s kojim je do tada "razgovarao", shvatamo koliko je zapravo glavni lik mentalno stradao.

Treći lik, glavni lik sreće prava ljudska bića, i slijede problemi zbog njegovih mentalnih oštećenja uzrokovanih dotadašnjom izolacijom.

Will Smith je u većem dijelu filma ne glavni, nego jedini glumac, i dobro nosi cijeli film, tako da se slažem sa komentarima da mu je ovo jedna od boljih uloga u karijeri.
Dakle kada se posmatra kao studija o mentalnim efektima izolacije, to je jedna solidna drama. I uz to sa zombijima, ili šta je već ono. Kraj su uprskali, ali postoji alternativa, o čemu je već rečeno.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#455 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 16/02/2023 18:02 Akiva Goldsman, najgori scenarista Holivuda svih vremena, piše scenario za I Am Legend 2, u kojem neće koristit' zvanični kraj iz prvog dijela gdje je Will Smith zagin'o, nego će koristit' dodatni kraj sa DVD-a gdje je preživio. :lol:

Takođe radi i na Constantine 2.

Izvinjavam se na lošim vijestima ovako blizu pred vikend. :D
Zar bilo kome treba nastavak I Am Legenda? Što se tiče Goldsmana sve njegove mane su mi dobro poznate i iz novih Star Trek serijala.
User avatar
medvjed23
Posts: 26802
Joined: 16/07/2010 13:49

#456 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

Kad govorimo o Smithu, meni je Six Degrees of Separation ostao u onom dijelu sjećanja predviđenom za dobre filmove, ponajviše zbog neke holdenštine koja je u taj film zgodno nabacana.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#457 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 17/02/2023 21:57
Tito_i_Partija wrote: 16/02/2023 18:02 Akiva Goldsman, najgori scenarista Holivuda svih vremena, piše scenario za I Am Legend 2, u kojem neće koristit' zvanični kraj iz prvog dijela gdje je Will Smith zagin'o, nego će koristit' dodatni kraj sa DVD-a gdje je preživio. :lol:

Takođe radi i na Constantine 2.

Izvinjavam se na lošim vijestima ovako blizu pred vikend. :D
Zar bilo kome treba nastavak I Am Legenda? Što se tiče Goldsmana sve njegove mane su mi dobro poznate i iz novih Star Trek serijala.
Tebi i meni nije potreban, al' potreban je studijskim guzonjama iz Warner Brothersa za novu jahtu, jer je prvi dio zaradio više od 500 miliona dolara. :D

Pa majka mu stara, kud ćeš dalje kad snimaju Gladiator 2? :-D

http://collider.com/gladiator-2-release ... t-filming/
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#458 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 18/02/2023 02:03
dale cooper wrote: 17/02/2023 21:57

Zar bilo kome treba nastavak I Am Legenda? Što se tiče Goldsmana sve njegove mane su mi dobro poznate i iz novih Star Trek serijala.
Tebi i meni nije potreban, al' potreban je studijskim guzonjama iz Warner Brothersa za novu jahtu, jer je prvi dio zaradio više od 500 miliona dolara. :D

Pa majka mu stara, kud ćeš dalje kad snimaju Gladiator 2? :-D

http://collider.com/gladiator-2-release ... t-filming/
WTF Ridley? :| Tačno je Hollywood u bankrotu što se tiče novih i svježih ideja.
Darre95
Posts: 2
Joined: 11/12/2018 15:01

#460 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Darre95 »

Ne znam jel bas tema za ovdje al negdje moram... Eo citava 2 dana ne mogu da pustim nikakav film, samo mi se pokazuje onaj tuzni smjesko i pise "vapley.top refused to connect." ili za bilo koji drugi server koji pokusam izabrati, kao i na svakoj drugoj stranici ili platformi koju izaberem da gledam bilo koji film. Pokusam sam sa nekim updateima ali nista, bilo koji savjet je dobro dosao. Hvala i izvinjavam se ako sam fulio topic :)
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1069
Joined: 23/02/2020 14:50

#461 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by ANamelessGhoul »

All quiet uze najbolji iflm na BAFTI, a Butler i Cate za najboljeg glumca i glumicu. Vjerovatno ce oni i OScar, mada bih ja Frasera volio.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#462 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by tranquil »

Bravo za "Na Zapadu ništa novo" ("Im Westen nichts Neues"), osim za najbolji film, uzeli su još 6 BAFTA nagrada: režija, film koji nije na engleskom, prilagođeni scenario, kinematografija, originalni soundtrack, zvuk. Meni lično nije na nivou "Života drugih ljudi" ("Das Leben der Anderen"), što je trenutno posljednji njemački oskarovac, ali mi je i dalje jedan od najboljih filmova zadnjih godina, i svakako favorit u nadolazećim dodjelama oskara.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#463 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Od pet najvećih box office filmova svih vremena, tri dolaze od Camerona. Ludilo. :-)
James Cameron's blockbuster epic “Titanic” has relinquished its spot as the third-highest grossing movie in history to another James Cameron blockbuster epic, “Avatar: The Way of Water.”

The sci-fi sequel has generated $2.2433 billion globally, enough to overtake “Titanic” ($2.2428 billion) at the worldwide box office. Now, “The Way of Water” trails only “Avatar” ($2.92 billion) and “Avengers: Endgame” ($2.7 billion) on the all-time charts. Cameron, the sole filmmaker with three movies to gross $2 billion or more, has directed the first, third and fourth biggest releases ever.

“James Cameron just continues to chase himself on the box office charts,” says Shawn Robbins, the chief analyst at BoxOfficePro. “He clearly knows how to engage a modern audience.”
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#464 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by tranquil »

Dobro nedjeljno jutro svima, naročito @n+1 :D

halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#465 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by halo_ba »

Tito_i_Partija wrote: 20/02/2023 15:29 Od pet najvećih box office filmova svih vremena, tri dolaze od Camerona. Ludilo. :-)
James Cameron's blockbuster epic “Titanic” has relinquished its spot as the third-highest grossing movie in history to another James Cameron blockbuster epic, “Avatar: The Way of Water.”

The sci-fi sequel has generated $2.2433 billion globally, enough to overtake “Titanic” ($2.2428 billion) at the worldwide box office. Now, “The Way of Water” trails only “Avatar” ($2.92 billion) and “Avengers: Endgame” ($2.7 billion) on the all-time charts. Cameron, the sole filmmaker with three movies to gross $2 billion or more, has directed the first, third and fourth biggest releases ever.

“James Cameron just continues to chase himself on the box office charts,” says Shawn Robbins, the chief analyst at BoxOfficePro. “He clearly knows how to engage a modern audience.”
Zna covjek sta plebejci vole.
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#466 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by zomri »



:lol: :lol:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#467 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

mrenica je nepismeni odron i plitka ko bara, jasno, ali kako zazalih klikanje na taj tviter profil. koji krindz.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#468 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by tranquil »

BTW, po citiranoj Mrenicinoj "rečenici", ako se ovo nepismeno imitiranje Vedrane Rudan može nazvati tako, prepoznao sam (valjda, ne pada mi na pamet da tražim njene "tekstove" i provjeravam) da se radi o filmu "Faraway", novom Netflixovom filmu, koji je haman neka njemačko-hrvatska koprodukcija, i koji stvarno ima taj neki "starinski", pre-woke feeling, i to nimalo ne smeta, naprotiv.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#469 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by omar little »

Image

:D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#471 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by Tito_i_Partija »

Mislim da na ovoj planeti nema niko da više isčekuje Joker 2 nego Medo. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26802
Joined: 16/07/2010 13:49

#472 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by medvjed23 »

To bi sigurno bilo tako da se ne radi o mjuziklu :D A pošto se ipak radi o mjuziklu, žanru koji ne preferiram, ostavljam malu mogućnost da negdje na planeti ima neko ko je trunkicu više uzbuđen :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#473 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by tranquil »

Očekujem da "muzičke" sekvence budu urađene slično kao u Trierovom "Dancer in the Dark", dakle da muzičke "tačke" nisu stvarne, nego bijeg od stvarnosti glavnog lika (ili možda, kako naslov filma sugeriše, dva glavna lika). Takva vrsta "prevare" i nije nova stvar za ovog Jokera - u prvom dijelu Arthur je imao romansu sa komšinicom, za koju se ispostavilo da je samo u njegovoj glavi (romansa, ne komšinica).

U Trierovom slučaju, šaltanje između mjuzikla i stvarnosti postiže efekat da dijelovi koji se dešavaju u stvarnosti budu još tegobniji, jer stvarnost još jače udara nakon što Selma privremeno pobjegne iz nje. Nije nemoguće da i Joker 2 krene sličnim putem, i da izmjenom stvarnosti i muzičkih dijelova postigne željene emocionalne efekte.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#474 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by dale cooper »

Da, i ja ne očekujem da će Joker 2 biti mjuzikl u nekom Broadwayskom stilu.
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#475 Re: Filmsko-serijska svaštara

Post by zomri »



Ovo je predobro :mrgreen:
Post Reply