Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post Reply
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#276 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by haubica_i_to_teshka »

blekstena wrote:
haubica_i_to_teshka wrote:@hocesh li da se upoznamo da ti dokazem moju praksu i znanje .... sve tvoje nick-ove koji si do sada koristio...
dajem ti jedno mogucnost da poshaljemo nashe detalje nekom od adm (ja ne poznajem ni jednog, ti izaberi) kada dobiju nashe podatke neka razmjene (da ne bi bilo prevare ti meni poslao ja tebi nisam) sa tim da adm mora poshtovati mnashu privatnost u drugom slucaju da snose zakonske posljedice..
ako imash drugi prijedlog izvoli ,napishi....

??????????????
hahaha,,stvarno si smjesan,,,trazi od administratora da ti dostavi moje podatke ako uopste moze jer ja neznam ,,,
slabo se razumijem u to
nisi razumio, ti poshalji svoje a ja cu svoje podatke adm...
kada adm dobije nashe podatke od nas onda ih razmijeni SAMO izmedju nas tebi moje, meni tvoje..
u slucaju da neko drugi sazna nashe podatke da snose odgovornost (zbog tvoje zashtite privatnosti)...
jel' malo jasnije
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#277 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by haubica_i_to_teshka »

blekstena wrote:tebi nesto opasno stalo do moji podataka
da nisi i ti iz hrasna
sve mozesh da saznash, napisao sam ti kako....
i opet ako ti imash kakv prijedlog napishi..
ubacio sam adm SAMO zbog toga da ne bude "haj'd ti prvi poshalji" i slicnih izvlakusha...
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#278 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by haubica_i_to_teshka »

blekstena wrote:sto bi to mene interesovalo ko si ti,,,mene to nezanima
shta je, nemash "muda'....
ja ti napisao gdje sam/shta sam radio
mozda josh i radim..a mozda te foliram 8)
a mozda imam druge nacine da ti saznam ime...
haj'd ga sad znaj....vrijeme ce pokazati.. 8-)
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#279 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by haubica_i_to_teshka »

blekstena wrote:ma jok eto ti imas muda,,,prestavi se ti mudonja ,,i ti si sigurno bio sa zornicem i ekipom pa te kopka odakle znam detalje
koliko puta da ti napishem....daj ti prijedlog kako da razmijenimo info...
p.s. 92 g, bio sam trinaestogodishnjak nisam bio vojno obavezan :D

Ako necesh da razmijenimo podatke...ugodan ostatak veceri (jel' kod tebe noc :? :D )
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#280 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by haubica_i_to_teshka »

blekstena wrote:tebe neki propuh udario u glavu
kad oces da saznas gdje neko zivi ,,, nekaze se jel kod tebe noc nego gdje zivis
Shto se nervirash :?
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#281 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by haubica_i_to_teshka »

blekstena wrote:uh bas se iznervira gledam neki film na tv kolko me nervoza uhvatila
ako te vec konkretno interesuje imas privatne poruke a ne da mlatis gluposti ovuda
Josh si nervozan ?
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#282 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Koshpa »

blekstena wrote:ma pravo,,,odo da pustim pitona da se ne upiskim,,,hahaha :lol: :lol:

Dejo jesi to ti ? :shock: :-D
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#283 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by riko-ga »

@blekstena neodgovori ti na moj poslednji post.Potrazi ga pa odgovori.Moja namjera nije da tebi nesto dokazujem jer je sve jasno i dokazano ali nevolim da mi neko prica lazi u oci i ocekuje da mu vjerujem.I da uopste me nezanima ko si ni gdje si sve dotle dok nediras u moje...
lin116
Posts: 36
Joined: 10/04/2006 00:48

#284 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by lin116 »

Dragi Blekstena

Fakat mi te zao ....
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#285 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by karanana »

meni se svidjaju lazi i zato mi se svidja ovaj film. eto kraj diskusije. u ovom filmu je sve laz i mi turci zivimo u zabludama gdje su nam heroji koljaci, pljackasi i silovatelji od 15. vijeka pa do danas. lazemo da je poginulo 10-11 hiljada civila, od toga 1500 djece, lazemo da je grad bio u opsadi 4 godine i da je bio sav popaljen i porusen, lazemo da nas je iko napadao nego smo sami svojim potezima izazvali gnjev miroljubivih srba i boga koji je ionako na strani pravovjernika a ne nas poturica i izdajnika. i naravno lazemo da smo imali ikakvih vojnih pobjeda nad srbima od bitke na kosovu pa na ovamo, ali i ta na kosovu je upitna da li je to vojni uspjeh ili ne. eto. blekstena, dozvoli nam da lazemo i ne ljuti se na nase lazi, samo predji preko njih. ako vi mozete lagati sami sebi vijekovima, kao sto ugledni akademik dole napisa, sto ne bi i mi turci? pa ionako smo jedno te isto, samo jedni prodali vjeru a drugi ostali na pravom putu, jelde?
“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”
Dobrica Cosic
Islamovic
Posts: 58
Joined: 04/03/2010 09:24
Location: Hrasno
Contact:

#286 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Islamovic »

blekstena wrote:
Islamovic wrote:
blekstena wrote: pitaj envera zornica iz filma ko pobi srbe zene muskarce djevojke civile iz stanova na trgu,,,
ko ih zapali u varazdinskoj ulici,,,,to su civili za koje se zna citava javnost da su oni pobili i zapalili a koliko ih ima sto se nezna i opet ih nazivate herojima
Nijedan covjek u kucama nije izgorio. Sve i jedna srpska kuca je zapaljena, a znas li sta se desavalo dok su kuce gorile? Desavale su se velike eksplozije skrivenih bombi i granata koje su "komsije cetnici" stekali da nasi ne nadju. I nakon detaljnog pretresa u 90% kuca nije sve pronadjeno nego je ekspodiralo tokom paljevine. Toliko o tvom poznavanju desavanja u Varazdinskoj. :x
imas i izjave sa sudjenja kako su neke civile u napustenoj kuci u varazdinskoj polili benzinom pa zapalili
ako nista proguglaj malo
Koje napustene kuce? Reci mi na kojem dijelu ulice? Od Bazdariceve kuce do krivine ili od krivine do Ceranica basti ili od krivine do Varazdinske 50?
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#287 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by goibos »

blekstena wrote:
jedini koji je ostao ispod linije na hrasnu brdu je jedan dobrovoljac srbijanac koji je bio retardiran u mozak
bio sam na strazi otisao sam ispad linije na vasu stranu i vasi ga opkolili u kuci i ubili
posle su ga svukli na tranzit okacili neku tablu na njega i prikazivali na televiziji njegovo pismo majci
drugi koji se nasao kod vas na barama je nas komandir cete kojeg je vjerovatno neko od nasih ubio i bacio ispod linije
il je sam pjan zaluto
ovo je djelimično tačno, ovog Beograđanina su zatekli kako izlazi i jedne od kuća na ničijoj zemlji sa televizorom u rukama i puškom na ramenu. ekipa koja je naletila na njega je imala namjeru da ga zarobi međutim potegao je pušku i tu su ga ubili i ponjeli njegov leš u naselje Hrasno. Leš je stajao među zgradama skoro mjesec dana(a bilo je proljeće, možda i ljeto) i na kraju je civilna zaštita odnjela i ukopala tijelo. imao je i to pismo koje je se poslije objavilo u Oslobođenju.
znam da su tokom rata u više navrata kroz naselje proveli i desetak zarobljenika sa Hrasnog brda.
blekstena wrote: Na području mjesne zajednice "Ivan Krndelj" bila je smjeљtena komanda Љeste muslimanske brdske brigade, čiji je komandant bio Adem Alijagić, zamjenik Fahrudin Fazlić, a pomoćnici Ante Marjanović i Enver Zornić. U zoni odgovornosti ove brigade vrљena su brojna ubistva Srba civila, u koja su direktno bili uključeni i sami članovi komande brigade. U kući Gavre Ćeranića u Varaћdinskoj ulici br. 24 pred kraj 1992. godine ubijeno je najmanje troje Srba civila: Sreten Nikolić, Jagoda Janković i Jovan Popović. Nakon svirepih likvidacija tijela su, u pokuљaju da se prikriju tragovi zločina, zapaljena. Godine 1993. počiniocima ovog zločina je, istini za volju, suđeno i dobili su dugogodiљnje zatvorske kazne, ali je suđenje upriličeno tako da su pravi motivi za ubistva ostali prikriveni.
eto i sam kažeš da je ovima suđeno i mislim da to pokazuje razliku između vaše i naše borbe... nažalost, većina ljudi koja je bila ubijane u Sarajevu jest ubijena upravo zbog koristoljublja, da bi se neko tu uselio i sl.
na kraju krajeva, svaki rat (mada ne tako očigledno) se vodi upravo radi nečije zarade i generalno iza svega se krije nečija korist...


e sad, pošto vidim da si dobro informisan o četnicima na Hrasnom brdu, haj nam reci koji je od tvojih bolesnika snajperom ubijao civile ispred žutog nebodera... ubio je dva momka ispred nebodera(16 godina su imali tad), ubio je jednu ženu iza crvene zgrade, još par ljudi je ranio ... jel to junaštvo ??? jel to hrabri srpski ratnik???

mada, bilo je i gamadi na našoj strani, npr. onaj bolesnik što je snajperom ubio dvije djevojčice na Grbavici
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#288 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by goibos »

blekstena wrote:znam da su tokom rata u više navrata kroz naselje proveli i desetak zarobljenika sa Hrasnog brda.
---------------------------------------------------------------
zarobljenika sa hrasna brda sigurno nisu ni jednog proveli

a za te ubijene momke i zenu ti nebi znao reci jer kod nas nije bio nijedan snajperista niti ga je duzio
dali je neki snajperista dolazio sa strane ili je neko puco iz neceg drugog to ti nebi ti znao reci
vise sam zaboravio gdje su zuti neboderi,,,to bi trebalo da je kad gledas sa brda ljevo od plavi i nije se mogao viditi prostor ispred njega sa moje linije
bolesnika je bilo na obadvije strane al takvi garantujem ti da nisu bili u rovovima na prvoj liniji
ne znam odakle, vjerovatno su ih sproveli sa druge linije, bili su u uniformama uglavnom i obično bi im stavili nešto preko glave

kad gledaš sa brda idu prvo (sa desna na lijevo) plavi, crveni pa žuti neboderi
mogao se sa linije vidjeti jako mali dio tačno ispred nebodera, možda 2 metra širine ako ne i metar, kad gledaš možda je u liniji sa rezervoarom u Hrasnom al to je milinkladska ili ne sjećam se imena druge ulice...

i usput padalo je tamo mnogo minobacačkih granata koje su takođe ubijale, mada nisam siguran da li su dolazile sa grbavice ili sa brda... udarali su i tenkovi i haubice ali to je moglo sa više strana...
i da ne zaboravim PAM i PAT koji su rokali sve iznad VI sprata ravno sa hrasnog brda, tako da nije baš da ste jedan PAM imali
čak je i jedna navođena(sa onim žicama) pala pred zgradu valeru
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#289 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by goibos »

blekstena wrote: i sad smo dosli na temu ko su bili ti sprovodjeni,,,dal civili prikazivani kao cetnici ili vojska
ja stvarno bi volio da mi neko navede ime nekog naseg zarobljenog sa ove strane miljacke ,,,valjda bi ako nista cuo da je neko od nasi zarobljen
ma kažem ti da su bili u uniformama i imali pokrivena lica, radi se o oko 10 ljudi tokom čitavog rata, samo bi ih sproveli kroz ulici, pod pratnjom jednog ili dva vojnika
može biti da su neki od ranije zarobljenih bilo gdje na sarajevskom ratištu pa ih vodili od kasarne viktor bubanj(koja je bila i zatvor) do mupa na malti a može biti i da su neki od naših vojnika koji us pohapšeni radi različith stvari

nego jesu li preko tvoje linije bježali ovi iz Sarajeva (govorim o uglavnom srbima koji su bili u ABiH, pa kad bi sve dogovorili samo jedan dan nestanu na liniji i jave se nakon dva mjeseca iz neke zapadne države)?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#290 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by riko-ga »

blekstena wrote:
riko-ga wrote:@blekstena neodgovori ti na moj poslednji post.Potrazi ga pa odgovori.Moja namjera nije da tebi nesto dokazujem jer je sve jasno i dokazano ali nevolim da mi neko prica lazi u oci i ocekuje da mu vjerujem.I da uopste me nezanima ko si ni gdje si sve dotle dok nediras u moje...
ako se vratis malo nazad vidices da sam ti odgovorio
jedino sto nisam spomeno u teksti kucu ceramaginu,,,oko nje se prepucavalo al nije bilo nikakvi napada kako ti navodis
rekao si da su tu negdje ostali nasi mrtvi i da su posle iskopani i da postoji spisak imena
pa daj mi taj spisak,,,bas bi volio da vidim i to

OK.Dobit ces tacan datum obadva napada kao i imena poginuli.Jer tej je bio zakopan do moje kuce a u mojoj basti je poginulo nji jos 2-3.E sad dali sam ja lud ili sam to sanjo neznam.Uglavnom potrudit cu se oko toga najdalje do sutra.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#291 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by riko-ga »

A evo dok nedobijes sve crno na bijelo da ti malo objasnim gdje je sta bilo.

Na prvoj slici je otprilike vase linije.

Zutom bojom je oznacena Ozrenska.
Tamno plavom linijom je oznacena Miliklanska.
A svjetlo plavom linijom je oznacena Zagorska.
Tamno plavo zaokruzeno je naselje koje smo mi zvali Tresnjavica.
Crveno je vodovod.
Tamno zelenom je zaokruzeno mjesto to jeste brdasce koje smo mi zvali Breze.
Svjetlo zelenim je oznaceni vasi rovovi.Iz "jedinice" je djelovo snajper po dnu Miliklanske i tom djelu Hrasno naselja. 2 i 3 su rovovi vasi a 4 je Comagina kuca koja je nekad bila vasa pa nasa pa vasa i nakraju nicija.

Image

Na drugoj slici je nasa linija.
Zuto je Ozrenska,crno Vrbovska,crveno Miliklanska a bordo Zagorska.
Svijetlo zelenom je gdje su bile nase linije napocetku i za vrijeme ta dva vasa napada.
Tamno zelenom je oznaceno gdje su bile nase linije poslije i sve do Dejtona.
Tamno plavim je oznaceno dokle je dosao vas Tenk i vas trocijevac.
Svjetlo plavom je okruzeno gdje su poginuli vasi vojnici a svjetlo plavom linijom je oznaceno gdje je bio ukopan vas jedan vojnik koga niste izvukli.

Image
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#292 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by goibos »

blekstena wrote: kako nisu bjezali,,,hahaha,,,kad ostanu na stazi sami prelazili kod nas
nisi valjda mislio da su dobrovoljno bili sa vama,,,ostali su oni koji nisu smjeli preci jer im je porodica ostala u gradu i strahovali od odmazde,,,mozda neki vama pricaju jednu pricu al kad dodju na nasu stranu pricaju sve sta im se desavalo u gradu u toku rata
sjecam se jednog dok sam bio na strazi skace ko kengur izmedju kuca,,misli ima mina,,,zviznem mu ja,,reko aj vamo
dodje on sav isprepadan,,,kazemo mu mi onako u zajebanciji ,,daj licnu kartu,, a on izvadi vojnu knjizicu sa ljiljanima i onako isprepadan vice sve cu vam rec sve cu vam rec,,a mi se odvalimo smijat i posaljemo u komandu da zaduzi oruzije i sutradan ga sa nama na strazu,,,samo se preselio iz vaseg u nas rov
nisu oni bježali od nas, nego su bježali od rata... možda su morali kod vas odraditi 2 mjeseca linije a poslije toga dalje u svijet ... ovaj kojeg ja znam je ostavio čitavu porodicu u Sarajevu i sestru i roditelje i ništa im se nije desilo što je on pobjegao
i ti slučajevi da je neko maltretiran zato što je srbin su pojedinačni incidenti, nemoj nas u isti koš stavljati...
dok su granate padale oko mene, padale su i oko mojih prijatelja srba, hrvata, muslimana.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#293 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by riko-ga »

blekstena wrote:@ riko-ga
ti uglavnom pricas o mjestu na kojem ja nisam bio,,,ja sam bio desno prema prema vracama
mi smo svi bili rasporedjeni po vodovima i svaki vod je drzao iste rovove tokom cjelog rata
na comaginoj kuci nikad nisam bio,,tamo prema comaginoj kuci je bilo prepucavanja oko tih kuca
i dolazili su im nekad u ispomoc sa strane pa mozda je i moguce da neko osto kod tvoje kuce al da je sa strane,,,
mada nisam cuo da je bilo takvi slucajeva,,, al od nasih neznam nikog da je osto ispod linije
mozda to tebi zvuci cudno gore na liniji vodovi su bili jedni do drugih al je svako vodio svoju politiku i svoj rejon
maltene da nismo ni imali nista jedni sa drugima



Cekaj sad me zbunjuje.Kazes neznas sta se desavalo od tebe 200-300 metara ali znas vrlo dobro sta se desavalo kod 11 plavi a to je od tebe kilometar.Znas sve a neznas nista meni se tako cini.Zato ja mrzim globalnu pricu.Mislio sam da si bio tu i da znas.Sta ti mislis da je kod nas to bilo sredjeno sve po propisu.Pa mi ni rova nismo imali do vasega prvoga napada.Sve mi to kod tebe zvuci nekako rekla kazala.Cuj prepucavali se.A oni krenuli tenkom na nas.Cuj prepucavali se a oni pjesadijom krenuli na nas a kod jednog od nji mi nasli 10-15 komada "kurtona".Samo kontam za sta su mu trebali?Po meni da siluje redom.Ali mozda ti imas i za to objektivno objasnjenje.Pokazo sam ti "breze" i reci mi sta je bilo u njima od naoruzanja.Samo nemoj reci nije nista.Koliko ste bili "neorganizovani" vidio sam kada smo u jednoj od kuca pronasli spisak komsija rasporedjeni po vodovima.I tacno ko je komandir ko je vojnik.
Posto si bio kod "vodovoda" sigurno si odatle pa mi reci zasto niste ostali u kucamo po reintegraciji ako ste imali jedan tenk zapaljen jedan pokvaren trocijevac i jedan rastiman minobacac a samo ste pucali u vazdu dabi skrenuli paznju.Realno meni ovo izgleda kao tragikomican roman.Vidis ja ti govorim o konkretnim stvarima a ti o opstim.Mogu ja pricati o globalnim stvarima ali sam siguran da neznam tacno sta se desavalo u Bihacu naprimjer i zato o tome mogu pricati globalno ali o Hrasno brdu mogu od rova do rova od kuce do kuce mogu ti navesti kod koga smo nasli naoruzanje poslije odlaska Srba iz moje mahale i koje oruzje.Mogu ti napisati sta je ko od nji odnijo sa sobom kada su u sred bijela dana u Aprilu otisli prema Vracima.Prosli su pored mene na 1-2 metra.A svakog od nji znam od mali nogu.Znaci mogu reci sve to a da nepogrjesim ni za milimetar.Naravno dosta toga se zaboravi vremennom ali ima komsija pa se uvijek neko sjeti necega.
User avatar
emilliano
Posts: 76
Joined: 10/04/2010 19:43

#294 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by emilliano »

blekstena wrote:odgovori na pitanja sto sam ti postavio

odgovori ti meni zasto se tvoji ne kriju iako sva javnost zna sta su radili
odgovorimi zasto velicate i pravite herojem envera zornica i ostale zlocince iako su sudjeni zbog ubistava civila
odgovori mi zasto snimate filmove i pravite heroje o zlocincima koji su osudjivani ali ne za zlocine vec za obicna ubistva iako su detalji svima poznati i imaju njihove izjave o likvidaciji

nemoj ti sad meni postavljati pitanja

ti odgovori na moja pitanja koja ti opet postavljam

blekstena

zasto su se svi vasi srpski ''heroji'' (draza,karadzic,mladic,batko itd.) krili i kriju od zakona ako su oni heroji kako ih vi zovete???
zasto su se krili po nekakvim rupama,podrumima,sumama,P.M. i mijenjali svoje identitete ako su oni heroji???
kakvi su to heroji???

hoces li odgovoriti ''srpski junace'' ???
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#295 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Dupli_skalp »

@blekstena

pozorno sam pratio topic od trenutka kad si se uključio u raspravu i ono što je sasvim jasno svima je da si jedan veliki manipulator i provokator.

prvo pričaš kako samo znaš šta se dešavalo u tvom rejonu i kada su se javili momci koji su u isto to vrijeme bili par metara od tebe na liniji sa konkretnim pričama, dokazima, kartama, ti odjednom nemaš pojma ni o čemu. naravno da nemaš, niti si imao od samog početka. tu i tamo si čuo neke priče i jedini razlog tvog uključivanja u ovu temu jeste manipulacija i provokacija.

divim se ovim ljudima koji imaju živaca čak i karte da ti crtaju i ovom prilikom ih pozivam da više ne diskutuju s tobom, jer pročitan si kao bukvar.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#296 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by riko-ga »

blekstena wrote:ma hajde nelupaj,,,kod koga si ti to naso kurtone,,,ja zensko prvi put vidio u lukavici 93

sta se desavalo po gradu pricali nam ovi sto su prelazili na nasu stranu i strazarili sa nama
sto mozda neznam sta je bilo nekih dvjesto metara od mene ,,,mi nismo rasporedjivani sad vamo sad tamo ko vi,,,gdje smo se zatekli u pocetku u tom djelu smo proveli rat a komanda zna se za sta je sluzila i kome su mogli komandovat

i jeste bilo prepucavanje ,,OKO KUCA,,,a ne nekog djela grada,,,da je bila neka veca akcija dosli bi i tenkovi i transporteri i sa grbavice i sa vraca i iz lukavice,
kao drugo ja nisam sa vodovoda ,,tu sam se zatekao u pocetku rata a sto srbi tu nisu ostali nakon rata,,,nezele vise da zive u tom gradu,,,to nije onaj isti grad
otisli su i vasi sa nasi teritorija,,,,ostali samo starci bas kao i kod vas dok ne prodaju imovinu,,,sto nepitas one srbe koji su nakon rata izasli iz sarajeva zasto su otisli
mi svoje komsije nismo pretresali vec ih cuvali dok sami nisu otisli i cak su do 8 juna prelazili na nasu stranu da uzimaju stvari iz kuca

te gluposti kosto onaj izvali davali srbi svjetlosne signale nama na brdima pa ih pretresali i hapsili okaci macku o rep
u nasoj komandi je ostao spisak naoruzanja koje smo imali,,,cak i ko je dobio koji broj cizama
i objavljivan je u vasim novinama pa ga ti pronadji i provjeri sta smo imali

Nemam ja sta lupetati.Covjek ostao i nasli mu u dzepu to.E sad mozda je on boi kreno u svaleranciju pa umedjuvremenu ispala akcija i on krenuo.Neznam samo znam sta smo mu nasli u dzepu.Pa gdje si ti bio do 93 nisi valjda neprekidno na liniji bijo.

Pa ja ti nacrta da su bili tenkovi to jeste tenk.Ili ima neka mjera koliko treba tenkova da krene pa da to bude kao akcija.

Cuj nije odatle vec se zateko tu.Ja se zateko kod svoje kuce.Ti malo seto po gradi i rat starto a ti taman do vodovoda stigo i samo zalegao i tako do Dejtona.

A da ja zaboravio sad je to Teheran.Do mene je.

A ko kaze dasmo mi pretresali kuce dok su ljudi bili tu.To se desavalo najmanje 15-20 dano poslije njihovoga odlaska prema Vracima.

Ovo nisam ja izjavio ovdje tako da meni nestavljas tudje rijeci u usta.

Nemam ja sta provjeravati.Kazem ti ti ljudi iz moga komsiluka su prosli pored mene u sred dana.Najmanje sto su imali je automatska puska.Uz zolje i pokoji mitraljescic.A da mi smo imali puske napravljene od vodovodne cijevi.A kada smo pretresli te kuce naoruzali smo citav vod.I ti meni sad pricaj sta je ko imao 92 godine.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#297 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Dupli_skalp »

možda ne poznajem rejon kao ljudi koji su čitav život tu proveli, ali prolazio sam u par navrata i dobro znam konfiguraciju ulica (btw, imao sam djevojku koja je tu stanovala). ti apsolutno nikakav dokaz za potkrepu svoje priče nisi ponudio. ovih par momaka s druge strane linije jesu. i tu završava svaka argumentovana priča. a te priče o snajperu su presmiješe. dobro se zna ko je tukao snajperima i odakle i po kojim ciljevima. pitaj i unprofor, pa će ti isto reći. da ne govorimo da su se naši goloruki ljudi naoružali upravo od vaših ekstremista koji su imali maltene magacine oružja i municije po kućama i stanovima.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#298 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Prozor »

:lol: :lol: došao četnik da se malo prisjeti starih dana, i svog starog grada.... :lol:

meni je samo merak čitati takve kao ti da ne zaboravim ko živi oko mene. znaš ja kad po šeheru bacim pogled nema četnika dokle ti pogled seže, a po šumama ne volim da hodam, pa čovjek zaboravi kakvi "ljudi" sve žive oko njega. zato hvala ti na tvom doprinosu (ne)zaboravu :thumbup:

vi pripadate najgoroj sorti ljudi - četnicima. vi ste ološ, crvi, gnoj što iz rane teče. odvratni ste i ja vas iz dubine duše prezirem. u mom podrinju ste radili tako odvratne stvari, takve zločine da kažem hvala Allahu što dade nasera orića da vas tamani kao stoku što i jeste. a što se sarajeva tiče znaš ti dobro da ste vi njega htjeli, da ste položili i krvi i života na njemu. ne moram ni navoditi 2. maj, pofaliće, dobrinju, hrasno, vojničko polje, vasin han, žuć, trebević, sve vaše smrti i propasti. prosipaš klasičnu srpsku propagandu i još živiš u 93.oj. veliš mogli ste uzeti sarajevo za 24h, mi pobijedili medijski rat, mi činili zločine, mladić i karadžić nevini, vi čuvali svoje komšije, svi su protiv vas bla bla bla marš u pičku materinu! jebo li ti risto đogo mater lažljivu. vi ste planirali uzeti sarajevo za 24h to jeste ali ste dobili rasrpskane mozgove i mrtva tijela da nosite u bratunac i podvaljujete kao tamošnje žrtve. borili ste se, ginuli i pucali i nešto ste malo uzeli ali nikad niste ušli u zmajevo gnijezdo zvano sarajevo! pa jesi li ti normalan čovječe vi ste bili 25.000 pički što ste samo znali da se krijete iza oklopa a nas 70.000 momaka sa mudima do poda što bi vas sve preklali da ste pokušali odjednom napasti, a pokušavali ste na razne načine od toga da grad presječete do vojnog udara do zauzimanja glavnih tačaka odbrane ali ste uvijek pušili. nisam romantičar i mi smo znali zaglaviti ali smo pobijedili u borbi za sarajevo a vi ste lijepo spakovali prnje i otišli u planine odakle su vam i preci došli pa vam bi džabe i sva krv što ste prolili. seronja hoće da kaže kao nebeskom narodu niko ništa nije mogao, ma metak nije mogao srbina probušiti nije kurac bušili smo vas i to dobro. tako ste se i htjeli prikazati u vašoj propagandi ali čim se vidjelo kako bježite pred mecima i padate od njih bi gotovo sa mitom o vama na našoj strani. to sad možete samo svojoj djeci da prosipate a nastavite li tako povjerovat će vam pa će i oni krenuti u vaše avanture i najebat kao što ste i vi. ali vi ne znate bolje, vas poje mržnjom od rođenja i vi samo preuzimate emanet. a to što su vam dezerteri pričali okači mačku o rep lagali su vam o svemu i svačemu da ih za muda ne objesite za vaše drugove što su ih baš oni ubijali. a kad su vidjeli kako je jebeno sjedit u rovu sav mokar skontaše hajmo mi kod braće kod njih ima i tenkova i granata a kod balija ni suhog mesa. samo se preračunaše pa završiše u brdima i parkovima ali neka svakome po zasluzi. više se neću javljati niti išta ovdje pisati jer neću nakon što ste mi uzeli 4 godine života da mi još uzmete ni minut. a vi što će te se raspravljati sa ovim trolom bar se odnosite prema trolu kako to treba. pičke četničke kao vi pričate o zločinima? vi koji ste ubijali, klali, silovali i protjerivali šta ste mogli? što ste svaku džamiju srušili? vi što branite mladića pa halo za ovo ban trebaš da dobiješ stočaru jedan! jesu li i markale bile namještene? mi smo branili i sebe i svoj narod i jeste haman smo vas napali u patikama i sa jednim okvirom municije a vi se samo branili jest al u kurcu došli ste sa 4 najjačom armijom i klali ko životinje vaše stare kumove, komšije i što ste stigli pa ste najebali od pravih vojnika bosanskih što su svoju zemlju i narod i vjeru branili. sjedite sad u vašim vukojebinama i znajte da ste završili sa sarajevom. jednog dana ćete se suočiti i sa istinom o svojim zločinima i genocidu a i agresijom i tek ćete tad vidjeti kako ste jadni mada mislim da već znate.

Daće Bog agresorima i koljačima njihovo a i braniteljima njihovo. već vam je dao planine a čeka vas i vatra prokletnici jedni odgovarat ćete i za moju rodbinu i desetine hiljada drugih nevinih što ste pobili. izgubili ste sarajevo i sve što valja zapadno od podrinja pa sad živite u lažima i krepajte od muke a mi ćemo brat plodove naše borbe. avdi huseinoviću svaka čast a vi što ga kritikujete dignite se pa sami nešto bolje napravite! ako ne znate avdi su prijetili iz ravnogorskog pokreta i momak je otišao u višegrad gdje li do njihovog okupljališta poveo prijatelje i kameru i nigdje ih nije bilo eto pički četničkih čak je nazvao i onog pjesnika pa se sav smotan poče izvlačit svaka čast avdo išćekujemo još filmova aBd :thumbup: :bih: :bih:

http://blog.sarajevorose.com/wp-content ... rajevo.jpg
grad - heroj :bih:
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#299 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by riko-ga »

@ blekstena
suplja ti je ova prica kako su pored vas izlazili sa zoljama mitraljezima
mozda oces da kazes da ste ih pustili da idu sa oruzijem u rukama,,,smjesno


Kakva bolan suplja.Pa ti kao dasi zivio u Australiji 92g.Eto rece ti imao dobosar.Odakle ti?Ono sto znam a govorim ponovo o svoim komsijama je da su svi do jednoga zaduzili naoruzanje.
Vidi mi smo drzali straze jos od zime 91g.Kad kazem mi mislim na sve u mom komsiluku.Prvo smo primjetili da ponoci Srbi drze neke straze oko kuca.I onda se dogovorimo hajmo mi skupa drzati straze da nebi neko sa strane kao usao u naselje.Kad se sad toga sjetim lijepo me stid koliko smo bili naivni.To je trajalo neko vrijeme i onda kao netreba vise smirilo se.Medjutim pocetkom 92 g. ponovo smo poceli drzati straze.Po jedan "nas" po jedan "vas".Poslije nekoga vremena kad se vec pocelo kuhati u BiH ono oko sela Ravno kazu Srbi trebali smo sa oruzjem na strazu.Do tada smo bili bez oruzja.I sad nama frka jer znamo dasu oni naoruzani a mi nismo.Ali Oni jos neznaju sta mi imamo to jeste sta nemamo.Ako sad krenemo javno sa oruzjem vidje ce da nemamo nista i onda smo ga popusili.Tako mi njima kao ma jok sa oruzjem ipak mi nismo ni vojska ni policija da javno nosimo oruzje vec ako ko sta ima neka nosi ispod jakne i tako.Vjeruj dasam ja stavljao drvo pod jaknu dabi izgledalo kao puska.Bilo bi smjesno da nije zalosno ali je tako kod mene bilo.Uglavnom do pred sam rat se malo drzala zajednicka straza malo nije kako je situacija bila.Ali znam prvo vece na Bajram kad su sa Vraca ili iz toga pravca pale prve minobacacke granate na Mojmilo mi bili po podrumima kuca jos Srbi nisu otisli iz komsiluka nama troici u jednom podrumu dolazi jedan komsija Srbin sa automatom i bombama.A mi imamo jedan jedini pistolj.I nama drago sto je tu jer sad imamo pusku.Zene i djeca su u jednom podrumu i nasa i njihova.To je sve bilo dok nisu jedan dan otisli prema Vracima.

A ko je sta odnijo znam bolje od tebe i vise cu vjerovati svom ocima vec tvoim tvrdnjama a sam kazes da neznas sta se desavalo 200 metara od tebe.Kazes bio si u Zagorskoj.Sta bi od kuca Kutincica,Comaga,Kurtovica....................

Evo navest cu ti par imena moji komsija sto odose sa puskom preko ramena u Veliki park.Djogici,Jovovic,Avram,Przulj,Telebak,Samardzic,Savici izd............A ako ti kazem da su nji 2-3 imali kokardu na kapi kad su odlazili tices reci dasam lud.Ako ti kazem dasmo u njihovim kucama nasli gotovo u svakoj kokardu tices reci da lazem,ako ti kazem da smo nasli slike komsija kako u 2-3 mjesecu 92 se obucavaju na tenku u kasarni u Lukavici ti ces reci da izmisljam ako ti kazem kako su se slikali 89-90 god. u JNA sa Titovkom na celu a sa podignuta tri prsta tices reci dasam ja nacionalista.I sve to moje lijepe i drage komsije sa koim sam djelio zadnji zalogaj.
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#300 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by goibos »

@riko-ga
nemoj se nervirati :)

znamo svi mi izgleda bolje od njega kad su se ukopali i kad su se naoružali...

još u proljeće '91 je u lukavici ukopana teška artiljerija i tenkovi
u to isto vrijeme je podjeljena velika količina automatskog naoružanja skoro svim srbima... znam neke koji su prije nego što je počeo rat te puške predali komšijama(bosancima) i rekli ja ne želim da učestvujem u ovome i razgulili iz države
isto tako nije tajna da je za dobrinju oružje prvo smješteno u crkvu na Veljinama i da se odatle dijelilo

istina je da se i jedan dio muslimana, prije svega patriotska liga naoružavala u to vrijeme... oružje su kupovali često preko srba

pred rat je bila mobilizirana i rezervna policija koja je odigrala bitnu ulogu jer kad su vidjeli gdje to sve vodi, lagano su jedno jutro kolegama srbima pokucali na vrata i izuzeli zaduženo oružje
kad je rat već počeo, u stanovima srba koji su napustili grad nerijetko bi našli čitav arsenal, sanduke municije, dragunove, automate

a joj dobro si me podsjetio na te komšijske straže hahha, par pištolja, poneka malokalibarka il karabin, lovačke puške

@blek, bio je solidan broj srba na početku u arbih, ipak nisu svi popušili te vaše priče o velikoj srbiji i turcima nego su ostali da se bore za svoj grad i nezavisnu državu... mnogi su sa druge strane nišana gledali svog brata, oca
nažalost, politika se tokom rata mijenjala, pa je ispalo da ni muslimani nisu za nezavisnu bosnu nego za muslimansku bosnu

i nego blek, haj priznaj(ako uopšte živiš u sarajevu ili okolini) da redovno prošetaš Sarajevom, odoš na ćevape i u šoping
masa ljudi iz I. Sarajeva i radi i redovno izlazi po Sarajevu
Post Reply