Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1101 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by shake69 »

Ovaj Avdo je pokazao kako lik bez formalnog obrazovanja i skromnog znanja o reziji i filmu opcenito moze uraditi solidan posao u dokumentiranju ratne proslosti BiH. Dok su nasi skolovani reziseri mudrovali po kancelarijama rtv kuca i fakulteta on je radio i skupljao gradju.
Baska je pitanje kako tako jednostavno cova dobije po 40 000 KM za svoje filmove od raznih SDA fondacija, preko ministarstava itd. a koji mozda ne vrijede ni trecinu toga. Imao sam priliku da se sretnemo i malo me nervira njegova arogancija i iskljucivost. Valjda se covjek uzivio da je reziser i krenula ga lova pa poletio.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#1102 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by kockakockica »

shake69 wrote:Ovaj Avdo je pokazao kako lik bez formalnog obrazovanja i skromnog znanja o reziji i filmu opcenito moze uraditi solidan posao u dokumentiranju ratne proslosti BiH. Dok su nasi skolovani reziseri mudrovali po kancelarijama rtv kuca i fakulteta on je radio i skupljao gradju.
Baska je pitanje kako tako jednostavno cova dobije po 40 000 KM za svoje filmove od raznih SDA fondacija, preko ministarstava itd. a koji mozda ne vrijede ni trecinu toga. Imao sam priliku da se sretnemo i malo me nervira njegova arogancija i iskljucivost. Valjda se covjek uzivio da je reziser i krenula ga lova pa poletio.

Dok ti mudrujes po forumu on radi. To je ta razlika
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1103 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by shake69 »

kockakockica wrote:
shake69 wrote:Ovaj Avdo je pokazao kako lik bez formalnog obrazovanja i skromnog znanja o reziji i filmu opcenito moze uraditi solidan posao u dokumentiranju ratne proslosti BiH. Dok su nasi skolovani reziseri mudrovali po kancelarijama rtv kuca i fakulteta on je radio i skupljao gradju.
Baska je pitanje kako tako jednostavno cova dobije po 40 000 KM za svoje filmove od raznih SDA fondacija, preko ministarstava itd. a koji mozda ne vrijede ni trecinu toga. Imao sam priliku da se sretnemo i malo me nervira njegova arogancija i iskljucivost. Valjda se covjek uzivio da je reziser i krenula ga lova pa poletio.

Dok ti mudrujes po forumu on radi. To je ta razlika
Ma hajde, ko mi to kaze?
Idi se ti vrati dobrim vijestima iz BiH i nastavi zivjeti u iluziji!
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#1104 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by kockakockica »

shake69 wrote:
kockakockica wrote:
shake69 wrote:Ovaj Avdo je pokazao kako lik bez formalnog obrazovanja i skromnog znanja o reziji i filmu opcenito moze uraditi solidan posao u dokumentiranju ratne proslosti BiH. Dok su nasi skolovani reziseri mudrovali po kancelarijama rtv kuca i fakulteta on je radio i skupljao gradju.
Baska je pitanje kako tako jednostavno cova dobije po 40 000 KM za svoje filmove od raznih SDA fondacija, preko ministarstava itd. a koji mozda ne vrijede ni trecinu toga. Imao sam priliku da se sretnemo i malo me nervira njegova arogancija i iskljucivost. Valjda se covjek uzivio da je reziser i krenula ga lova pa poletio.

Dok ti mudrujes po forumu on radi. To je ta razlika
Ma hajde, ko mi to kaze?
Idi se ti vrati dobrim vijestima iz BiH i nastavi zivjeti u iluziji!

:lol:
degenek
Posts: 100
Joined: 26/04/2009 12:54

#1106 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by degenek »

SARAJEVSKI VITEZOVI-POZDRAV DOMOVINI, novi film Avde Huseinovića, premijera 18.juni 2018. u 20 sati, Multimedijalna sala Općine Novi Grad Sarajevo.



https://www.youtube.com/watch?v=qiyYGUj16jI
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1108 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by El_comadante »

degenek wrote:SARAJEVSKI VITEZOVI-POZDRAV DOMOVINI, novi film Avde Huseinovića, premijera 18.juni 2018. u 20 sati, Multimedijalna sala Općine Novi Grad Sarajevo.



https://www.youtube.com/watch?v=qiyYGUj16jI
hvala na obavještenju
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1109 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by corsa »

Gledao sinoc premijeru. Film kao i drugi avdini fimovi, odličan. Bilo je i suza i smijeha. :bih: :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1110 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by karanana »

jel ima gdje ovaj novi? meni se cini da nije bio na tvsa. mozda kako je tvsa preuzeo drugi rezim pa ne pustaju, jer obicno bi njegov film iso na tvsa dan nakon premijere.

avdo ljudina si sto se tice ovih filmova, ali si u isto vrijeme i karinas jer ti 5 puta saljem frend rikvest a ti me hladno odbijas. kad si takav pakash, ne trebas mi ni biti frend, ne zasluzujes, nije ni bitno, samo pravi filmove , ja cu ih gledati i rispektovati te zbog toga, ali sad te namjerno bombardujem sa novim rikvestom cim mi prethodni odbijes, ali cu prestati.
degenek
Posts: 100
Joined: 26/04/2009 12:54

#1111 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by degenek »

karanana wrote:jel ima gdje ovaj novi? meni se cini da nije bio na tvsa. mozda kako je tvsa preuzeo drugi rezim pa ne pustaju, jer obicno bi njegov film iso na tvsa dan nakon premijere.

avdo ljudina si sto se tice ovih filmova, ali si u isto vrijeme i karinas jer ti 5 puta saljem frend rikvest a ti me hladno odbijas. kad si takav pakash, ne trebas mi ni biti frend, ne zasluzujes, nije ni bitno, samo pravi filmove , ja cu ih gledati i rispektovati te zbog toga, ali sad te namjerno bombardujem sa novim rikvestom cim mi prethodni odbijes, ali cu prestati.
KARANANA POŠALJITE HUSEINOVIĆU PRIVATNU PORUKU, NJEGOV FCB PROFIL NE MOŽE PRIMATI, ALI KAD MU SE JAVITE PRIVATNOM PORUKOM I PREDSTAVITE ON ĆE VAMA POSLATI ZAHTJEV-POZDRAV OD AVDINOG SARADNIKA
degenek
Posts: 100
Joined: 26/04/2009 12:54

#1112 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by degenek »

https://www.youtube.com/watch?v=IrX9aZtiC2k
BOŠNJACI SU PRADJEDOVI BOSANSKIH SRBA I HRVATA
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1113 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by vjesticanametli »

karanana wrote:jel ima gdje ovaj novi? meni se cini da nije bio na tvsa. mozda kako je tvsa preuzeo drugi rezim pa ne pustaju, jer obicno bi njegov film iso na tvsa dan nakon premijere.

avdo ljudina si sto se tice ovih filmova, ali si u isto vrijeme i karinas jer ti 5 puta saljem frend rikvest a ti me hladno odbijas. kad si takav pakash, ne trebas mi ni biti frend, ne zasluzujes, nije ni bitno, samo pravi filmove , ja cu ih gledati i rispektovati te zbog toga, ali sad te namjerno bombardujem sa novim rikvestom cim mi prethodni odbijes, ali cu prestati.
Ev ide na tvsa sada
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1114 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by karanana »

vjesticanametli wrote:
karanana wrote:jel ima gdje ovaj novi? meni se cini da nije bio na tvsa. mozda kako je tvsa preuzeo drugi rezim pa ne pustaju, jer obicno bi njegov film iso na tvsa dan nakon premijere.

avdo ljudina si sto se tice ovih filmova, ali si u isto vrijeme i karinas jer ti 5 puta saljem frend rikvest a ti me hladno odbijas. kad si takav pakash, ne trebas mi ni biti frend, ne zasluzujes, nije ni bitno, samo pravi filmove , ja cu ih gledati i rispektovati te zbog toga, ali sad te namjerno bombardujem sa novim rikvestom cim mi prethodni odbijes, ali cu prestati.
Ev ide na tvsa sada
aha. tenks. izgleda da je poceo poodavno u 8, ali mislim da mogu premotat nazad ovo cudo.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1115 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by vjesticanametli »

Ev gledam mislim da je to i ja naletih slucajno
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1116 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by karanana »

solidan. neke se price ponavljaju iz ranijih filmova. neke mi price ni akcije ni desavanja bas nisu jasne iz filma, ali ok je film.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1117 Re: "DŽELATI NARODA MOG" knjiga o najvećim ratnim zločincima

Post by vjesticanametli »

reuf69 wrote:U prodaji je knjiga " Dželati naroda mog" autora Avde Huseinovića .
narudžbe na broj mob. :
062 257 281
062 347 001
ili putem maila [email protected]

Narudžbe za dijasporu http://www.interliber.com (isporuka za sedam dana)
Cijena: 20,00 KM
Image
Ima li gdje uzeti il naruciti knjigu ....ovaj link mi cudan a sveCki ne znam
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1118 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by vjesticanametli »

I zasto se filmovi ne prevode na eng. Itd
Ja sam Avdi na jednoj od premijera ponudila da uradim prevod na njem. Sigurno bi nasi ljudi odradili besplatno i na eng fr itd
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#1120 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by Vilajet_Bosna »

vjesticanametli wrote:I zasto se filmovi ne prevode na eng. Itd
Ja sam Avdi na jednoj od premijera ponudila da uradim prevod na njem. Sigurno bi nasi ljudi odradili besplatno i na eng fr itd
pa odradi, skini film sa YT, prevedi, ubaci titl, uploaduj na YT ponovo i nek se gleda.
User avatar
argyle
Posts: 1838
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#1121 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by argyle »

Novi film

Film o bosanskim pravoslavcima, herojima odbrane Bosne i Hercegovine

Image

U multimedijalnoj sali Memorijalnog centra Kovači u srijedu, 9. januara 2019. godine, s početkom u 19 sati, premijerno će biti prikazan dokumentarni film Junak umire jednom autora Avde Huseinovića.

Film je priča o bosanskim Srbima, herojima odbrane Republike Bosne i Hercegovine od agresije (1992.-1995.).

Zanimljivo je da će film biti prikazan 9. januara, istog dana kada se u bh. entitetu RS obilježava neustavni dan RS, kao, u osnovi, početak realizacije projekta koji je rezultirao ratnim zločinima i genocidom. Film prikazuje istinske heroje srpskog naroda koji su branili bosanski narod i Bosnu, zemlju i njihovih predaka.

„Interesantno je da su ovi ljudi izabrali stranu na kojoj su branili svoju jedinu državu, iako su mnogi članovi njihovih porodica bili na suprotnoj strani. Bosanski Srbi u redovima svoje bosanske armije, pokazali su veliku hrabrost“, priča Huseinović za Radiosarajevo.ba.

Film je, kaže Avdo, spontano rađen dvije godine.

„Pored toga što je ovo prvo video svjedočanstvo o velikom doprinosu u odbrani od agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu, koji su kao pripadnici Armije RBiH dali bosanski Srbi, zbog velikih ličnih, ljudskih drama koje opisuje, ovo nije običan film“, objašnjava naš sagovornik.

U filmu autor posebno opisuju ratne sudbine i herojski put: Čede Domuza, Mihajla Petrovića, Radenka Abazovića, Gorana Stošića, Sretena Lojanice, Aleksandra Ace Stankovića, Nenada Milojevića, Vlajke Bandića, Dragana Ćurka…

Neki od njih su posthumno odlikovani najvećim ratnim priznanjima kao heroji bosanske vojske. Također, u filmu o svom ratnom putu govore neki od bosanskih Srba, danas veterana Armije RBiH.

Jedan od njih Predrag Vukosav iz Mostara, dobitnik Zlatnog ljiljana, koji je čak pet puta ranjavan. Tri puta u borbama sa srpskim snagama, a dva puta sa snagama HVO-a.

Stopostotni invalid je ostao nakon ranjavanja, koje je nastupilo poslije potpisivanja Washingtonskog sporazuma dok je izvlačio tijela ubijenih u mostarskoj Šantićevoj ulici, na liniji razgraničenja. Tada ga je snajperista HVO-a pogodio u glavu.

„Šokantna je i priča o pokojnoj Radinki Radi Kovač, bolničarki 182. viteške fočanske brigade Armije Republike Bosne i Hercegovine. Njezin tek punoljetni sin poginuo je kao pripadnik Fočanske brigade Vojske Republike Srpske u napadnu na položaje jedinice bosanske vojske u kojima je pripadnik bila njegova majka“, prenosi nam Huseinović.

Huseinović je ovjekovječio i priču o pokojnom Radenku Abazoviću po kome jedna sarajevska ulica nosi ime. Poginuo je u nevjerovatnoj situaciji kada je minobacačka granata uletjela kroz kupolu transportera tokom velikih bitaka na Stupu, i to u trenutku, dok je transporter bio u pokretu.

„Tada je stradala cijela posada. Radenko je bio grobar u Pokopu. Prije nego što je odlučio da se priključi Armiji RBiH, u sarajevskom groblju Lav iskopao je nekoliko grobova jer su se grobovi unaprijed kopali. I sahranjen je u grob koji je sam sebi iskopao!“, navodi autor.

A, šta reći za pokojnog Sretena Lojanicu, heroja iz Pazarića. U jednom pismu je napisao svom najboljem prijatelju Sudi Mehmediću da se, u slučaju da pogine, “Sudo pobrine za njegovu rodicu“.

„Nedugo nakon toga, zajedno će poginuti u borbama sa bojovnicima HVO-a iz Kreševa, u junu 1993. godine“, ističe Huseinović.

Čedo Domuz, jedna herojska tragična figura, također, je dobio značajno mjesto u filmu. Čovjek je to koji je obilježio herojske borbe za oslobađanje Igmana i Trnova 1992, kada i gine.

Major Mihajlo Petrović, rođeni Beograđanin, opet priča za sebe. Za samo nekoliko mjeseci borbe, srodio se sa Bošnjacima vlašičkog sela Mudrike, i pogibijom otišao u legendu.

„I film smo naslovili po rečenici iz njegovog čuvenog govora, održanog pred prvim braniocima Travnika u aprilu 1992. godine“, veli Avdo.

Film, također, govori i o Prvoj slavnoj brigadi Armije RBiH koju su zbog nekoliko stotina Srba u njoj, u Sarajevu tokom opsade prozvali „Prva slavna-pravoslavna“.

Film će iste večeri, 9. januara, u 19 sati imati i TV premijeru na Televiziji Sarajevo, kao i na YouTube kanalu „Pravda Bosna“.



User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1123 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by vjesticanametli »

Hvala za info...ukljucih se kasno ali gledam :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1124 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by karanana »

pogledo. nako. ustvari nije lose. par stvari mi je ostalo da pitam....ona focanka sto je otisla na rogoj a sin joj pogino u vrs, jesu ono pokazali njen sprovod 2015? ima li neko vise datalja o njoj, pomalo mi je prica rupicasta.
i spomenu jedan od prezivjelih nekog srbina imenom i prezimenom i sad rece da radi u nevesinju u nekom rudniku a bio borac armije bih. jesam li to dobro cuo? i to mi je pomalo cudno bilo ali valjda je moguce.
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#1125 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by branimir stulic »

karanana wrote:pogledo. nako. ustvari nije lose. par stvari mi je ostalo da pitam....ona focanka sto je otisla na rogoj a sin joj pogino u vrs, jesu ono pokazali njen sprovod 2015? ima li neko vise datalja o njoj, pomalo mi je prica rupicasta.
i spomenu jedan od prezivjelih nekog srbina imenom i prezimenom i sad rece da radi u nevesinju u nekom rudniku a bio borac armije bih. jesam li to dobro cuo? i to mi je pomalo cudno bilo ali valjda je moguce.
Na internetu procitah da je radila na Kosevu do penzije... Iskreno, u ratu nisam cuo za nju...Ali sa mnom u jedinici su bili Zoka, Tata, Slobo, Mladen, Miljan.... Ne znam sta je sada s tim ljudima. Ostale vidjam uglavnom na dzenazama nasih saboraca, i svi smo otprilike kao hodajuce utvare.... Eto u sta su nas pretvorili...
A ovog iz Nevesina su bas zavalili. Dabogda da covjek bez posla ne ostane.
Post Reply