Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post Reply
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#1026 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

Post by Dasi »

dr socrates wrote:Zar nije budalaština nekog pravoslavca/katolika koji je recimo prije tristo godina živio, a i danas živi, u Banja Luci, Mostaru i Sarajevu smatrati Srbinom/Hrvatom?
:thumbup:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1027 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

Post by listopad »



Dvije zene, pedeset genocida, a ja sam...
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#1028 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

Post by kockakockica »

Pravoslavni Bošnjaci ili kako su Srbi priznali da je Filip Višnjić Bošnjak?








Nastavite guslat :izet:
User avatar
desni
Posts: 1493
Joined: 10/03/2012 01:21

#1029 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

Post by desni »

Odličan film sa tematikom o događajima koji su se stvarno desili.Kao i svi uostalom od Avde Huseinovića.Veliki respekt za ovog čovjeka i njegov rad na očuvanju istine o genocidu nad Bošnjacima.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1030 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

Post by karanana »

listopad wrote:

Dvije zene, pedeset genocida, a ja sam...
Ja i?
Diskredutujes film(ove) jer je producent pjevac?
Kontamo poentu, hvala.
Ali posto vidim tvoj ukus kad su filmovi u pitanju, nije mi cudno.
black64
Posts: 180
Joined: 16/02/2016 18:45

#1031 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

Post by black64 »

proklet bio ko zaboravio i svi nasi preci koji su zaboravili i nisu prenijeli na svoje potomke

ugledajmo se na albance
nema oprosta
Last edited by black64 on 09/08/2017 18:01, edited 2 times in total.
User avatar
desni
Posts: 1493
Joined: 10/03/2012 01:21

#1032 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

Post by desni »

listopad wrote:

Dvije zene, pedeset genocida, a ja sam...
    To se sprdaš sa genocidom?
      Misliš da je tema za sprdnju iako i sad vade kosti ljudi iz tercijarnih grobnica žrtava genocida koji se desio u Srebrenici?
      User avatar
      bingov buraz
      Posts: 11329
      Joined: 14/04/2009 20:23

      #1033 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

      Post by bingov buraz »

      Ne zna đikan drugačije,to je njima crveni plašt u volovskim glavušama.
      User avatar
      listopad
      Posts: 800
      Joined: 18/10/2016 19:14

      #1034 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

      Post by listopad »

      karanana wrote:
      listopad wrote:

      Dvije zene, pedeset genocida, a ja sam...
      Ja i?
      Diskredutujes film(ove) jer je producent pjevac?
      Kontamo poentu, hvala.
      Ali posto vidim tvoj ukus kad su filmovi u pitanju, nije mi cudno.
      Ne vidim nikakvu vrijednost u amatersko-propagandnom djelu nizerazrednog folk pjevaca koji je skontao da je u ovome veca para nego na kafanskim i satorskim sijelima. Sto se tice flimskog ukusa, bas si se ti nasao o tome pricati.
      desni wrote:To se sprdaš sa genocidom?
        Misliš da je tema za sprdnju iako i sad vade kosti ljudi iz tercijarnih grobnica žrtava genocida koji se desio u Srebrenici?
        Sa genocidom se sprdaju oni koji dvije decenije citav narod drze u PTSP stanju dok pune dzepove. Genocid je postao jedan od najlukrativnijih biznisa u postratnoj BeHa. To je skont'o i Avdo, novopeceni genocid intelektuValac i historicar sa Burek Instituta.

        Tako su i Srbi kolektivno obolili od stalne price o 700.000 pobijenih Srba u Jasenovcu, a Hrvati od Bleiburga. Svima vama je jedno zajednicko: mislite da zbog jedne tragedije koji su vasi narodi dozivjeli imate moralno pravo na sovinizam i laganje.

        Pokolji nad muslimanima koji se u ovom filmu spominju su cinjenice, ali Avdu ocigledno ne zanima bas povijesna vjerodostojnost. Kada netko spominje da se nad Bosnjacima od 17. stoljeca vrsi genocid, znas o kakvim se kretencinama radi.

        Uzivajte u vasim SDA "dokumentarcima" i sandzackim strucnjacima za sve.
        zenit dozic
        Posts: 2406
        Joined: 07/09/2014 11:48

        #1035 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

        Post by zenit dozic »

        Cim se spomenu zlocini dokazanih genocidasa odmah isti likovi na forumu skacu odbranu istih.
        Mjesto da se pokriju usima i traze oprost.
        Ali to nema ni vjere i obraza :zzzz:
        User avatar
        mist
        Posts: 1358
        Joined: 22/08/2011 19:02
        Location: tu iza coska

        #1036 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

        Post by mist »

        Cuj Bosnjo se drznuo da dokumentuje stradanje svog naroda.Golemo,trebali smo klepnuti usima kao i uvijek.
        Jedino SANU je relevantana iznositi "cinjenice" i donositi zakljucke!!! :skoljka:
        User avatar
        Streptokok
        Posts: 3459
        Joined: 27/10/2014 08:18

        #1037 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

        Post by Streptokok »

        zenit dozic wrote:Cim se spomenu zlocini dokazanih genocidasa odmah isti likovi na forumu skacu odbranu istih.
        Mjesto da se pokriju usima i traze oprost.
        Ali to nema ni vjere i obraza :zzzz:
        Ta sorta jedino silu razumije. Oni samo ustase cijene jer su ih ovi kopali po grobnicama i na kraju potjerali na traktorima.
        User avatar
        karanana
        Posts: 47117
        Joined: 26/02/2004 00:00

        #1038 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

        Post by karanana »

        listopad wrote:
        karanana wrote:
        listopad wrote:

        Dvije zene, pedeset genocida, a ja sam...
        Ja i?
        Diskredutujes film(ove) jer je producent pjevac?
        Kontamo poentu, hvala.
        Ali posto vidim tvoj ukus kad su filmovi u pitanju, nije mi cudno.
        Ne vidim nikakvu vrijednost u amatersko-propagandnom djelu nizerazrednog folk pjevaca koji je skontao da je u ovome veca para nego na kafanskim i satorskim sijelima. Sto se tice flimskog ukusa, bas si se ti nasao o tome pricati.
        desni wrote:To se sprdaš sa genocidom?
          Misliš da je tema za sprdnju iako i sad vade kosti ljudi iz tercijarnih grobnica žrtava genocida koji se desio u Srebrenici?
          Sa genocidom se sprdaju oni koji dvije decenije citav narod drze u PTSP stanju dok pune dzepove. Genocid je postao jedan od najlukrativnijih biznisa u postratnoj BeHa. To je skont'o i Avdo, novopeceni genocid intelektuValac i historicar sa Burek Instituta.

          Tako su i Srbi kolektivno obolili od stalne price o 700.000 pobijenih Srba u Jasenovcu, a Hrvati od Bleiburga. Svima vama je jedno zajednicko: mislite da zbog jedne tragedije koji su vasi narodi dozivjeli imate moralno pravo na sovinizam i laganje.

          Pokolji nad muslimanima koji se u ovom filmu spominju su cinjenice, ali Avdu ocigledno ne zanima bas povijesna vjerodostojnost. Kada netko spominje da se nad Bosnjacima od 17. stoljeca vrsi genocid, znas o kakvim se kretencinama radi.

          Uzivajte u vasim SDA "dokumentarcima" i sandzackim strucnjacima za sve.
          Ja i jos 50 ljudi tamo na temi, pa ti vidi
          User avatar
          listopad
          Posts: 800
          Joined: 18/10/2016 19:14

          #1039 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

          Post by listopad »

          Ejs al me je to briga. Ukusi i misljenja, ima ih svatko kao i...
          User avatar
          Streptokok
          Posts: 3459
          Joined: 27/10/2014 08:18

          #1040 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

          Post by Streptokok »

          listopad wrote:Ejs al me je to briga. Ukusi i misljenja, ima ih svatko kao i...
          haj malo šetaj, eno ti se gospa ukazala u mepasu.
          User avatar
          dembele
          Posts: 2717
          Joined: 19/06/2014 09:15

          #1041 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

          Post by dembele »

          Streptokok wrote:
          listopad wrote:Ejs al me je to briga. Ukusi i misljenja, ima ih svatko kao i...
          haj malo šetaj, eno ti se gospa ukazala u mepasu.
          Ma pusti gospu je li ko svjedočio ukazanju fiskalnog računa kod nosioca europskih vrijednosti? :D
          User avatar
          Streptokok
          Posts: 3459
          Joined: 27/10/2014 08:18

          #1042 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

          Post by Streptokok »

          dembele wrote:
          Streptokok wrote:
          listopad wrote:Ejs al me je to briga. Ukusi i misljenja, ima ih svatko kao i...
          haj malo šetaj, eno ti se gospa ukazala u mepasu.
          Ma pusti gospu je li ko svjedočio ukazanju fiskalnog računa kod nosioca europskih vrijednosti? :D
          ukaže se i fiskalni svake prestupne godine
          User avatar
          O'zone
          Globalni moderator
          Posts: 22352
          Joined: 17/02/2008 20:29
          Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

          #1043 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

          Post by O'zone »

          Banned user
          » listopad
          7 dana




          Mislim da je bolje da je tema bila otvorena na (H)istorija/povijest nego na Raznim diskusijama pa ću je shodno tome prebaciti tamo
          User avatar
          desni
          Posts: 1493
          Joined: 10/03/2012 01:21

          #1044 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

          Post by desni »

          listopad wrote:Samo sam "preletio" prvi dio i koliko vidim, film je zapravo muslimanima Raske oblasti i Crne Gore. Osim toga se u njemu iznosi mnostvo neistina, namjerno ili iz cistog neznanja. Recimo na kraju prvog dijela se tvrdi da su se muslimani Sahovica masovno naseljavali u okolini Brckog, u selima Islamovac i Gornji Rahic. To jednostavno nije tocno. Veci dolazak muslimana iz CG se odvija tek nakon Drugog svjetskog rata. Naseljavali su se uglavnom u gradu, a ne okolnim selima.
            Ne postoji nešto što se zove raška oblast sem u terminologiji Šešeljevih sljedbenika.
              U Rahiću,Čeliću,Maoči i danas žive potomci onih koji su pobjegli ispred noža da budemo tačni u izrazu.Naselili su se uglavnom u Islamovac a u tom kraju su bili poznati kao Muhadžeri.Znači lažeš o nečemu što se da lahko provjeriti.Evo stranica Džemata Rahić kod Brčkog.
                http://www.dzematrahic.ba/index.php/his ... -islamovca
                  Evo novinskih tekstova u kojem se govori o njihovom dolasku koji je izazvan pokoljem u organizaciji tadašnje državeImage
                    Image
                    User avatar
                    dembele
                    Posts: 2717
                    Joined: 19/06/2014 09:15

                    #1045 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

                    Post by dembele »

                    Majorizirani je banovan. Slijede lagane sedmodnevne pripreme na poskok info a onda povratak u staro društvo.
                    Last edited by dembele on 09/08/2017 22:31, edited 1 time in total.
                    kockakockica
                    Posts: 1706
                    Joined: 25/01/2017 14:47

                    #1046 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

                    Post by kockakockica »

                    Nije dobro da ste moj topic spojili sa ovim koji se odnosi na kompletan rad Avde Huseinovica. Film "genocid u kontinuitetu" je majstorija, vrh i najvece djelo Avdinog dugogodisnjeg rada. Brian De Palma je snimio kamaru filmova, ali samo je jedan Scarface. Film kao takav, dokumentarni ili bilo koje druge vrste se bavi razlicitim tematikama, ne autorom, ne njegovim zivotnim radom ili biografijom.

                    Jesam li ja otvorio temu o Avdi Huseinovicu? Jesam li otvorio temu o njegovom radu? Nisam, otvorio sam temu o zadnjem njegovom filmu koji se zove Bošnjaci - genocid u kontinuitetu!!
                    Ako cete raditi kako vam se prahne, bez da uvazavate misljenja drugih forumasa bujrum, samo nastavite, ali u uvodu napisite da je ovo mjesto gdje se niko nista ne pita osim nekoliko moderatora i administratora.

                    Sad mozete izbrisati i ostalo, ionako ste razvodnili temu i ne znate da vodite stvari na pravi nacin. :thumbup:
                    Org
                    Posts: 624
                    Joined: 04/09/2011 14:09

                    #1047 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

                    Post by Org »

                    Potpuno se slažem da ovaj film zaslužuje posebnu temu. Ne toliko zbog same kvalitete filma. Po mom mišljenju ova tema zaslužuje puno bolju produkciju. Ali je ovo tema koju bi svaki Bošnjak trebao ko hafiz znati. A naročito ovi sto misle da je istorija počela '45.
                    100 000 nestalo od 42. do '45. a da nema ni jedan trag o tome. Ni jednog kamena da se obilježi neko stratište. Da ne pričamo o klanjima koja su se dešavala prije toga. Strašno.
                    User avatar
                    Maraschino
                    Posts: 18997
                    Joined: 10/11/2006 16:15
                    Location: ...

                    #1048 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

                    Post by Maraschino »

                    dr socrates wrote:Ovoliko količinu laži i neznanja u jednom dokumentarnom filmu može da iznese samo teško frustrirana i šovinizmom zadojena osoba.Od samog početka filma pa sve do kraja možemo da vidimo matricu kojoj pribjegavaju svi nacionalistički agitatori po kojoj su za naše nedaće uvijek krivi drugi,mi nismo nikada nikoga napadali i ubijali,mi smo dobri a ovi drugi su zli. Ako Bošnjaci smatraju da nisu nikome nikakvo zlo nanosili kroz istoriju otkud uopšte tolika mržnja prema njima kod okolnih naroda,kako je to uopšte moguće?Prije svega treba reći da tadašnje islamizovano južnoslovensko stanovništvo na području današnje Srbije,Hrvatske i Crne Gore nikako ne možemo nazivati Bošnjacima,to je prosto neopisiva glupost.Muslimansko stanovništvo koje je živjelo na jugoslovenskim prostorima nije naravno imalo nikakav nacionalni identitet kao što imaju današnje generacije,njihov primarni identitet je bio onaj vjerski,islamski. Zar nije budalaština nekog muslimana koji je recimo prije tristo godina živio u Negotinu,Karlovcu i Cetinju smatrati Bošnjakom?
                    i idol ti je isto govorio...
                    Mladić izjavljuje da se nalazi u “srpskoj Srebrenici”, da grad “predaje srpskom narodu i da je došlo vreme da se posle bune protiv dahija osvetimo Turcima ”.
                    kockakockica
                    Posts: 1706
                    Joined: 25/01/2017 14:47

                    #1049 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

                    Post by kockakockica »

                    Živi štit

                    Image




                    Film u produkciji Saveza logoraša u BiH, o velikim zločinima i ljudima koji su ih preživjeli tokom agresije na RBiH . Film svjedoči o živim štitovima na lokalitetima DULJEVAC (ROGATICA), BRDO ŽUČ I GRBAVICA (SARAJEVO), PUTNIKOVO BRDO (DOBOJ), CRNI VRH (PROZOR), ŠANTIĆEVA ULICA (MOSTAR).
                    User avatar
                    orinoco
                    Posts: 1687
                    Joined: 14/01/2017 17:46

                    #1050 Re: Bošnjaci: genocid u kontinuitetu – film Avde Huseinovića

                    Post by orinoco »

                    dr socrates wrote:Ovoliko količinu laži i neznanja u jednom dokumentarnom filmu može da iznese samo teško frustrirana i šovinizmom zadojena osoba.Od samog početka filma pa sve do kraja možemo da vidimo matricu kojoj pribjegavaju svi nacionalistički agitatori po kojoj su za naše nedaće uvijek krivi drugi, mi nismo nikada nikoga napadali i ubijali, mi smo dobri a ovi drugi su zli. Ako Bošnjaci smatraju da nisu nikome nikakvo zlo nanosili kroz istoriju otkud uopšte tolika mržnja prema njima kod okolnih naroda,kako je to uopšte moguće?Prije svega treba reći da tadašnje islamizovano južnoslovensko stanovništvo na području današnje Srbije,Hrvatske i Crne Gore nikako ne možemo nazivati Bošnjacima,to je prosto neopisiva glupost.Muslimansko stanovništvo koje je živjelo na jugoslovenskim prostorima nije naravno imalo nikakav nacionalni identitet kao što imaju današnje generacije,njihov primarni identitet je bio onaj vjerski,islamski.
                    Zar nije budalaština nekog muslimana koji je recimo prije tristo godina živio u Negotinu,Karlovcu i Cetinju smatrati Bošnjakom?
                    Nisam vidjela ovaj komentar prije. Čestitam, sve je napisano u nekoliko rečenica. Bravo :thumbup:

                    Dodala bih još da filmovi Avde Huseinovića, ne da nemaju poruku koju nose slični dokumentarci, već svakim još i izazivaju mržnju i stvaraju animozitet. Avdini filmovi su klasika šovinizma :-) :(
                    Post Reply