Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#26 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by Loulou »

Richard Wagner wrote:neki su toliko besposleni da ugrešićku čitaju :lol:
A nekima su i slikovnice prekomplicirane.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#27 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by Mr. Brightside »

što mu spusti :cry: :lol:
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#28 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by thea »

mislim sta reci koem poruku poslati...

ovo je samo jedan film, koliko njih samo gledamo jos gorih, srecom nisu svi istiniti.

evo ja sam zena, protiv sam svakog oblika nasilja.

bilo za zene bilo za muskarce, smatram da neki ljudi koji ne mogu da prikvate istinu su prave kukavice u dusi.

ovo je samo jedna od prica da zena takoder smije mijenjati muskarca ako sa svojim nije zadovoljna, samo sto muskarci to teze prihvacaju pa se okrenu nasilju jer jer nasilje posljednji i najgori nacin komunikacije.

nisu svi muskarci pokvareni kao ni zene, oni koji se smatraju korektni privucice ih slican buduci partner.
Last edited by thea on 01/04/2012 19:24, edited 1 time in total.
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#29 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by Richard Wagner »

Loulou wrote:
Richard Wagner wrote:neki su toliko besposleni da ugrešićku čitaju :lol:
A nekima su i slikovnice prekomplicirane.
Richard Wagner u raljama sarkazma :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#30 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by dale cooper »

JThomas wrote:ja to uopšte tako ne shvatam. ti filmovi su prikazivali socijalnu realnost kakva je tada bila. a onda gledalac za sebe sudi treba li to tako ili ne treba. na mene lično takvi filmovi imaju upravo suprotan efekat.
Slažem se, autori su pravili ovakve filmove dijelom i kao kritiku društva u kojem živimo.
Međutim činjenica je da na ovim prostorima ima jako mnogo muškaraca kojima je seksizam i
šovinizam jednostavno dio karaktera i vrlo često se dešava da takvo ponašanje sa verbalnog
vrijeđanja pređe u fizičko nasilje. I jedno i drugo je strašno jer za cilj ima omaložavanje i
degradiranje žene.
User avatar
index_box
Posts: 556
Joined: 03/07/2010 22:48

#31 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by index_box »

Pa šta bi sad trebalo? Da se zbog tih 1% ne snimi film?
Daleko od toga da opravdavam nasilje, ni nasilnik nije normalan, a niti onaj nad kojim se vrši nasilje. Čim ne funkcioniše - trgaj! "Ni haljinu ne valja krpiti, a kamoli ljubav.", kazao je Meša Selimović.
Sasvim je druga stvar što u ovom slučaju imamo sumanute i poremećene mozgove i sa jedne i sa druge strane.
On je podsvjesno volio sliku i priliku da bude žrtva, da ga ona vara, a ona je naprosto takva - švrlja, i takvim likovima, i prvom i drugom, nema lijeka.
mirage77
Posts: 230
Joined: 09/01/2012 15:59

#32 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by mirage77 »

snaga_znanja wrote:
mirage77 wrote:Ruka se pozlatila Beciru Kuduzu. Samo je pogrijesio sto je ranije nije poceo marisati. Mozda bi se i promijenila. Tipican primjer kada se zeni da slobode, pa ona pomahnita. :D
Razvod nije opcija ocigledno?
Pa rekao joj je na pocetku: ''A znas li ti da se ja nemislim dvaput zeniti''. Ipak mi smo patrijahalno drustvo i sada, a pogotovo u tim 80-tim. A Sidranu za pricu i tragediju naravno neodgovara razvod.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#33 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by vox-populi »

snaga_znanja wrote:
mirage77 wrote:Ruka se pozlatila Beciru Kuduzu. Samo je pogrijesio sto je ranije nije poceo marisati. Mozda bi se i promijenila. Tipican primjer kada se zeni da slobode, pa ona pomahnita. :D
Razvod nije opcija ocigledno?
Pa rekao joj je da se ne misli dva put' zenit'

:D

P.S. daleko da opravdavam postupak. Samo, to je ipak film. Ne treba preozbiljno shvatati, iako je baziran na istinitom dogadjaju. Bilo prije skoro 30 godina, valjda je drustvo malo napredovalo u medjuvremenu.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#34 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by thea »

snaga_znanja wrote:
mirage77 wrote:Ruka se pozlatila Beciru Kuduzu. Samo je pogrijesio sto je ranije nije poceo marisati. Mozda bi se i promijenila. Tipican primjer kada se zeni da slobode, pa ona pomahnita. :D
Razvod nije opcija ocigledno?

ja sam sigurna da ti ne smijes kako treba prdnut pred zenom
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#35 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by Richard Wagner »



Kuduz otvoreno podriva obrazovni sistem!
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#36 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by snaga_znanja »

mirage77 wrote:
snaga_znanja wrote:
mirage77 wrote:Ruka se pozlatila Beciru Kuduzu. Samo je pogrijesio sto je ranije nije poceo marisati. Mozda bi se i promijenila. Tipican primjer kada se zeni da slobode, pa ona pomahnita. :D
Razvod nije opcija ocigledno?
Pa rekao joj je na pocetku: ''A znas li ti da se ja nemislim dvaput zeniti''. Ipak mi smo patrijahalno drustvo i sada, a pogotovo u tim 80-tim. A Sidranu za pricu i tragediju naravno neodgovara razvod.
Pa u tome i jest problem. Sto se kroz citav film propagira nasilje u smislu jedinog rjesenja. On kad je nju ozenio ona je postala njegovo vlasnistvo. On odlucuje o njenom oblacenju, ponasanju, radnom mjestu, drustvenom zivotu itd. I na kraju odlucuje o tome da li ce ona zivjeti ili ne.

Niko ne spori da je Kuduz (Namjerno pricam o Kuduzu, a ne o Junuzu jer je kritika filma. Nije kritika istinitog dogadjaja) mnogo toga uradio za njih dvoje, ali ubistvo koje je onda sama ona na ekranu opravdala uz osmjeh je ogavno. Bar za mene.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#37 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by thea »

vox-populi wrote:
snaga_znanja wrote:
mirage77 wrote:Ruka se pozlatila Beciru Kuduzu. Samo je pogrijesio sto je ranije nije poceo marisati. Mozda bi se i promijenila. Tipican primjer kada se zeni da slobode, pa ona pomahnita. :D
Razvod nije opcija ocigledno?
Pa rekao joj je da se ne misli dva put' zenit'

:D

P.S. daleko da opravdavam postupak. Samo, to je ipak film. Ne treba preozbiljno shvatati, iako je baziran na istinitom dogadjaju. Bilo prije skoro 30 godina, valjda je drustvo malo napredovalo u medjuvremenu.

e pa vidis, muskarac je i dalje primitivan ali su zene zato prihvatile da same sebi kupuju svoje dijamante
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#38 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by Mr. Brightside »

kurve evoluirale :roll: :lol:
Last edited by Mr. Brightside on 01/04/2012 19:34, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#39 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by cyprus »

Mene više interesuje sljedeće pitanje: kako to da ono što je Badema radila nije krivično djelo? :-) :D
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#40 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by thea »

bolje biti kurva nego robinja
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#41 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by vox-populi »

thea wrote:
e pa vidis, muskarac je i dalje primitivan ali su zene zato prihvatile da same sebi kupuju svoje dijamante
Ako te zanimaju dijamanti, ja ih prodajem. Mozes sama kupiti :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#42 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by JThomas »

snaga_znanja wrote:to se kroz citav film propagira nasilje u smislu jedinog rjesenja. On kad je nju ozenio ona je postala njegovo vlasnistvo. On odlucuje o njenom oblacenju, ponasanju, radnom mjestu, drustvenom zivotu itd. I na kraju odlucuje o tome da li ce ona zivjeti ili ne.
e vidiš, ja se apsolutno ne slažem da prikazivanje toga znači i propagiranje. za mene je upravo obratno, jer će normalan čovjek sam izvući zaključak je li to dobro ili nije.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#43 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by vox-populi »

JThomas wrote:
snaga_znanja wrote:to se kroz citav film propagira nasilje u smislu jedinog rjesenja. On kad je nju ozenio ona je postala njegovo vlasnistvo. On odlucuje o njenom oblacenju, ponasanju, radnom mjestu, drustvenom zivotu itd. I na kraju odlucuje o tome da li ce ona zivjeti ili ne.
e vidiš, ja se apsolutno ne slažem da prikazivanje toga znači i propagiranje. za mene je upravo obratno, jer će normalan čovjek sam izvući zaključak je li to dobro ili nije.
Pod uslovom da obilujemo normanim svijetom... Sto se i ne moze bas reci. Misilm da je to bila poenta teme.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by JThomas »

svijet je bio takav i prije pojave kinematografije uopšte.
User avatar
index_box
Posts: 556
Joined: 03/07/2010 22:48

#45 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by index_box »

Ne znam kako možete govoriti o tako relativnim pojmovima - normalno?
Šta je NORMALNO?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#46 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by vox-populi »

index_box wrote:Ne znam kako možete govoriti o tako relativnim pojmovima - normalno?
Šta je NORMALNO?
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#47 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by thea »

ja samo znam da eto nakon toliko vremena zena kao ni muskarac ne trebaju dozvoliti da budu stvar svojim partnerima, a tog na nasu zalost ima jako puno

muskarci su totalni debili kad trce za jednom zenom kad opet drugu mogu naci kad god pozele. dok zena ne
Last edited by thea on 01/04/2012 19:42, edited 1 time in total.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#48 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by snaga_znanja »

index_box wrote:Ne znam kako možete govoriti o tako relativnim pojmovima - normalno?
Šta je NORMALNO?
Ako nista barem ono sto je u skladu sa zakonskim normativima drustva u kojem zivi.
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#49 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by PasoDzigera007 »

vox-populi wrote:
Pa rekao joj je da se ne misli dva put' zenit'

:D

P.S. daleko da opravdavam postupak. Samo, to je ipak film. Ne treba preozbiljno shvatati, iako je baziran na istinitom dogadjaju. Bilo prije skoro 30 godina, valjda je drustvo malo napredovalo u medjuvremenu.
Naravno,BIH postala puna kurvetina,kojima su idoli turbofolkaske drolje i koje vide uzore u istim,pa se povlace po kafancinama,zaljevaju alkoholom,penju po stolovima. (Cast pametnim zenama,ali ih je rijetkost u BIH).

Da pitam ovog sto je postavio ovu temu.

Zamisli vlastitu zenu ,kako je neki tamo "roka",da li bi imao isto misljenje?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#50 Re: Film Kuduz - poziv za nasilje nad ženama?

Post by vox-populi »

snaga_znanja wrote:
index_box wrote:Ne znam kako možete govoriti o tako relativnim pojmovima - normalno?
Šta je NORMALNO?
Ako nista barem ono sto je u skladu sa zakonskim normativima drustva u kojem zivi.
Plus neki common sense.

Mislim, mozemo mi sada otici u filozofsku rapspravu sta je normalno a sta nije. Ali umjesto toga, eto ukratko:

ubiti zenu zato sto te vara nije normalno
Locked