film čika Balaševića

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#1 film čika Balaševića

Post by Sakazulu »

Je li igdje postoji video zapis njegovog filma?
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#2 Re: film čika Balaševića

Post by Horke »

Postoji. U njegovoj kuci. :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#3 Re: film čika Balaševića

Post by apsidejzi »

čika :lol: :lol: :lol: :lol: čika Balaševića :lol: :lol: :lol:
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#4 Re: film čika Balaševića

Post by Henry Chinaski »

Stvarno je interesantno da nije uspio postići nikakav dogovor ni s kim.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5 Re: film čika Balaševića

Post by boshniak »

Velika želja mi je bila pogledati taj film kad je tek izašao, vremenom sam i zaboravio, međutim ova tema probudi mi želju. Pjesma "Priča o Vasi Ladackom" je remek djelo i po meni najbolja i najemotivnija pjesma ikad snimljena na ovim prostorima.
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#6 Re: film čika Balaševića

Post by Horke »

Henry Chinaski wrote: 09/11/2020 08:54 Stvarno je interesantno da nije uspio postići nikakav dogovor ni s kim.
Mislim da nije ni pokusao.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#7 Re: film čika Balaševića

Post by Henry Chinaski »

Teško mi je da povjerujem da nije pokušao. Uložio je puno vlastitih sredstava u film i cilj je bio da se to vrati.
Film nije loš mada nije neko remek djelo ali mogao je još prilično zaraditi. Ovako je vratio nešto para na tim inicijalnim projekcijama u sklopu koncerta.
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#8 Re: film čika Balaševića

Post by Horke »

Odrzao je on jako puno projekcija i zaradio. U Srbiji je u svakom mjestu koje ima bilo kakvu salu, dvoranu odrzao projekciju.

On, tj porodica Balasevic nisu htjeli da ustupe film nikome da se ne bi pojavili piratski snimci. Jednostavno ne zele vise da iko i na koji nacin krade njijova autorska prava. I na tim peojekcijama su clanovi porodice sve nadzirali, maltene snimak nije izlazio iz njihove ruke.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#9 Re: film čika Balaševića

Post by apsidejzi »

Horke wrote: 09/11/2020 09:58 Odrzao je on jako puno projekcija i zaradio. U Srbiji je u svakom mjestu koje ima bilo kakvu salu, dvoranu odrzao projekciju.

On, tj porodica Balasevic nisu htjeli da ustupe film nikome da se ne bi pojavili piratski snimci. Jednostavno ne zele vise da iko i na koji nacin krade njijova autorska prava. I na tim peojekcijama su clanovi porodice sve nadzirali, maltene snimak nije izlazio iz njihove ruke.
Pa kad smo lopovi i to ona najgora sorta. Krademo sami od sebe. Zato i nemamo nista. Ni infrastrukture ni kulture. Ko je lud da ulaze vrijeme i trud da nesto napravi da bi neko napravio pirat i dijelio besplatno. Zato sto nemamo kulturu da platimo tudji rad, zato i nemamo nista. Zalosno da se mora na ovakav nacin naplacivati nesto sto je sasvim normalno na zapadu.

Ne moze i kvalitet i dzabenije. Jbg.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10 Re: film čika Balaševića

Post by ExNihilo »

Čovjek je svjesno desetkovao distribuciju filma da isti slučajno ne bi ko pogledao besplatno. Valjda bi umjetniku prioritet trebala biti objava svijetu vlastite riječi, a tek onda koliko će se tim činom novca staviti u džep. Frajer je pretresao ljude na ulazu u kino kao da ulaze u Pentagon, da slučajno ko ne bi objavio snimak Ž kvaliteta, a o DVD ili streaming distribuciji nikad nije ni pomišljao.

Jebo te film, nisi ga trebao ni snimiti ako ćeš ga čuvati kući u sefu. Ako iko ima fan club koji bi kupio film, to je on. Ako su umjetnici ikada imali alternativne načine da zarade, između ostalog na streaming servisima koji umjetnika plaćaju po gledanju, onda imaju danas. Ali frajer još živi u 1960. i konta da raja treba ući u Jugofilm i pazariti kasetu. Ako ne može tako, e ne može nikako.

Nek' mu javi neko da smo stigli u 21. stoljeće.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#11 Re: film čika Balaševića

Post by ¤ jelena ¤ »

Upravo tako, no....to je čika Balašević, a u njega se ne dira. :repetirana:

Bogohulnog li posta.

Saće rafal. :run:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#12 Re: film čika Balaševića

Post by ExNihilo »

¤ jelena ¤ wrote: 14/02/2021 18:47 Upravo tako, no....to je čika Balašević, a u njega se ne dira. :repetirana:

Bogohulnog li posta.

Saće rafal. :run:
:maca: :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#13 Re: film čika Balaševića

Post by ¤ jelena ¤ »

ExNihilo wrote: 14/02/2021 18:48
¤ jelena ¤ wrote: 14/02/2021 18:47 Upravo tako, no....to je čika Balašević, a u njega se ne dira. :repetirana:

Bogohulnog li posta.

Saće rafal. :run:
:maca: :D
:D

Biću iskrena, po cijenu života....
nisam Balaš fan, samo zakuhavam... tj. zato i zakuhavam. :D

Ali stvarno....porodica snima film, a onda ga čuva od mase obožavalaca koji bi ga sigurno s oduševljenjem pogledali.
Ćerka i žena garant glume u istom....i vjerovatno neki porodični prijatelji. :-)

Ne znam, vala, sve mi to malkice ide na živce i više liči na privatni biznis, nepotizam, a bome i snobizam (dobro, možda je malo nategnuto, priznajem :D ), nego na stvaranje
vrhunske filmske umjetnosti.

No, kako god, vrijeme će pokazati. :meza:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14 Re: film čika Balaševića

Post by ExNihilo »

¤ jelena ¤ wrote: 14/02/2021 19:45
ExNihilo wrote: 14/02/2021 18:48
¤ jelena ¤ wrote: 14/02/2021 18:47 Upravo tako, no....to je čika Balašević, a u njega se ne dira. :repetirana:

Bogohulnog li posta.

Saće rafal. :run:
:maca: :D
:D

Biću iskrena, po cijenu života....
nisam Balaš fan, samo zakuhavam... tj. zato i zakuhavam. :D

Ali stvarno....porodica snima film, a onda ga čuva od mase obožavalaca koji bi ga sigurno s oduševljenjem pogledali.
Ćerka i žena garant glume u istom....i vjerovatno neki porodični prijatelji. :-)

Ne znam, vala, sve mi to malkice ide na živce i više liči na privatni biznis, nepotizam, a bome i snobizam (dobro, možda je malo nategnuto, priznajem :D ), nego na stvaranje
vrhunske filmske umjetnosti.

No, kako god, vrijeme će pokazati. :meza:
Hajd ti meni onda objasni...kako si iskopala ovu temu? Googlaš Balaševića, a sve lafo nisi fan. :oops:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15 Re: film čika Balaševića

Post by ¤ jelena ¤ »

ExNihilo wrote: 14/02/2021 19:47
¤ jelena ¤ wrote: 14/02/2021 19:45
ExNihilo wrote: 14/02/2021 18:48

:maca: :D
:D

Biću iskrena, po cijenu života....
nisam Balaš fan, samo zakuhavam... tj. zato i zakuhavam. :D

Ali stvarno....porodica snima film, a onda ga čuva od mase obožavalaca koji bi ga sigurno s oduševljenjem pogledali.
Ćerka i žena garant glume u istom....i vjerovatno neki porodični prijatelji. :-)

Ne znam, vala, sve mi to malkice ide na živce i više liči na privatni biznis, nepotizam, a bome i snobizam (dobro, možda je malo nategnuto, priznajem :D ), nego na stvaranje
vrhunske filmske umjetnosti.

No, kako god, vrijeme će pokazati. :meza:
Hajd ti meni onda objasni...kako si iskopala ovu temu? Googlaš Balaševića, a sve lafo nisi fan. :oops:
Pooojma nemam. Zalutala... :D

Samo mi nemoj reći da je film postao popularan u međuvremenu :lol: i da ga vrijedi pogledati. :cry:

:run:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#16 Re: film čika Balaševića

Post by ExNihilo »

Ma jok, još ga Balaš čuva u sefu. :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#17 Re: film čika Balaševića

Post by Raigor Stonehoof »

:( :( :(
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#18 Re: film čika Balaševića

Post by bordo gandalf »

Raigor Stonehoof wrote: 19/02/2021 17:01 :( :( :(
Ode :sad:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#19 Re: film čika Balaševića

Post by ruud »

dert
Posts: 6540
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#20 Re: film čika Balaševića

Post by dert »

Gromada ljudska, golema dobra dusa :thumbup: plovi svemirom mornaru i siri dobre vibracije .
Mir dusi tvojoj dobri predobri COVJECE :sad: :sad: :sad: :sad:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#21 Re: film čika Balaševića

Post by graue_maus »

:( :( :(
Post Reply