Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
dalipali
Posts: 18
Joined: 29/08/2005 09:06
Location: sarajevo

#1 Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by dalipali »

Veceras je premijera, a sutra debata sa reziserom o filmu.....

Inicijativa mladih za ljudska prava Bosne i Hercegovine
poziva Vas na debatu
BH. DRUŠTVO I ŽRTVE RATNIH ZLOĈINA -
PITANJE PROŠLOSTI ILI BUDUĆNOSTI?

petak, 03.decembra, 2010., u 19h
Bosanski kulturni centar, Sarajevo

Debata će uslijediti poslije projekcije filma „Belvedere“, reditelja Ahmeda Imamovića, sa poĉetkom u 17h

Učesnici debate:
Safet Halilović, ministar za ljudska prava i izbjeglice BiH, TBC
Ahmed Imamović, reditelj
Dr. Emir Suljagić, pisac i publicista
Edin Ramulić, potpredsjednik Udruženja žrtava „Izvor“ iz Prijedora
Aleksandra Letić, potpredsjednica Helsinškog odbora za ljudska prava u RS


Moderator debate bit će Refik Hodžić

Film Ahmeda Imamovića, “Belvedere” bit će prikazan sa ciljem da potakne debatu o pitanjima kojima se ne posvećuje adekvatna pažnja, a tiču se odnosa bh. društva u cjelini prema žrtvama ratnih zločina i svim implikacijama koje taj odnos može imati na budućnost naše zemlje.
Debati će prisustvovati predstavnici institucija vlasti, civilnog društva, međunarodne zajednice, te predstavnici medija, kulturni djelatnici i ostali angažirani pojedinci bh. društva.
Molimo Vas da svoje učešće potvrdite do četvrtka, 02. decembra 2010. do 15h putem telefona 033 219 047 ili putem e-maila [email protected].
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#2 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by theTruePath »

kud bas suljagic :-)
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#3 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Magarece_godine »

theTruePath wrote:kud bas suljagic :-)
Mozda zato sto je iz Srebrenice ?
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#4 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by harač »

jel' ko gledao, utisci?
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#5 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Magarece_godine »

harač wrote:jel' ko gledao, utisci?
Gledo ja prije nekoliko mjeseci, "sirovu" verziju.... Da je za siroke narodne mase, nije ... Tjera na razmsiljanje ... Kontrasti su glavna odlika filma (ne aludirajuci na boje) .... musko- zensko, staro-mlado, bez muza - bez supruge, posteno i ljigavo .... Predvidiv kraj ipak tjera na razmisljanje ... Bolje od Go west ...
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#6 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by theTruePath »

Magarece_godine wrote:
theTruePath wrote:kud bas suljagic :-)
Mozda zato sto je iz Srebrenice ?

pa sta i ja sam,ali kud bas on,,on nas najmanje moze predstavljati,ima drugih..boljih
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#7 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by theTruePath »

Magarece_godine wrote:
harač wrote:jel' ko gledao, utisci?
Gledo ja prije nekoliko mjeseci, "sirovu" verziju.... Da je za siroke narodne mase, nije ... Tjera na razmsiljanje ... Kontrasti su glavna odlika filma (ne aludirajuci na boje) .... musko- zensko, staro-mlado, bez muza - bez supruge, posteno i ljigavo .... Predvidiv kraj ipak tjera na razmisljanje ... Bolje od Go west ...
o cemu se zapravo radi,,ajd pisi malim slovima za one koji ne zele znati? sta je glavna tema
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#8 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by zemo_online »

barem smo u filmu uspjesni.
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#9 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by sarajevsko_pivo »

Kakvi su utisci????
gianna24
Posts: 33
Joined: 29/11/2010 22:15

#10 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by gianna24 »

Od ovih naših Ahmed Imamović mi je najdraži, mislim da se niko drugi, od ovih aktuelnih, ne bi mogao baviti ozbiljno ovom temom.
Imam naki osjećaj da je film pravo dobar, sudim po insertima ( npr Jasmilin ovaj film Her Way sam iz inserata odmah zanegotivila, a napisala sam engleski naslov jer je film za njih a ne za nas - što znam sad uopće nije bitno - i nisam se prevarila), stvarno imam dobar osjećaj, što je rijetkost (od naših filmova do sad dobar mi je samo Kod amidže Idriza).
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#11 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Magarece_godine »

theTruePath wrote:
Magarece_godine wrote:
harač wrote:jel' ko gledao, utisci?
Gledo ja prije nekoliko mjeseci, "sirovu" verziju.... Da je za siroke narodne mase, nije ... Tjera na razmsiljanje ... Kontrasti su glavna odlika filma (ne aludirajuci na boje) .... musko- zensko, staro-mlado, bez muza - bez supruge, posteno i ljigavo .... Predvidiv kraj ipak tjera na razmisljanje ... Bolje od Go west ...
o cemu se zapravo radi,,ajd pisi malim slovima za one koji ne zele znati? sta je glavna tema
SPOILER ALERT

Dakle, radi se o Srebrenickoj porodici i njihovim zivotnim problemima poslije rata. Jedna sestra, stalno prati nekog Srbina, tražeći od njega odgovore. NAravno on je ignorise. Njena sestra također traga za mužem, ali utjehu pronalazi u sinu koji je preživio. Taj sin želi da živi i prijavi se u kuću Velikog bratka ... Tamo je sve šareno, kičasto i dijalozi su površni i bez smisla ... Odličan kontrast stvarnosti i realnosti i onoga što nam nameću ... Tu je i brat (ako se dobro sjećam) te dvije žene. On ima mlađeg sina, na kojem iskaljuje svoje bijes. A bijes je nastao zbog toga što u ratu nije uspio spasiti drugo dijete i suprugu .... I kroz film se prepliću sitni detalji (kao Kod amidze Idriza), koji fakat tjeraju na razmisljanje .... Kasnije se malo zakuha (tek toliko dramaturgije da ne bude jednolicno) ... Neke stvari ostanu nedorecene i odgovore nađeš u glavi .... I da, ono što mi se posebno sviđa su statisti u filmu, ili su čak i stvarni preživjeli .... Vrijedi gledati ... Nije trash ...
ime_kojeg_nema
Posts: 743
Joined: 02/11/2010 16:22

#12 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by ime_kojeg_nema »

Sinoc pogledao. Zeznuto je poslije ovakvog filma izaci na ulicu i sresti se sa svijetom, sarenilom, smijehom. Meni je trebalo malo da dodjem sebi. Mozda je subjektivno ali film me duboko emotivno upleo. Pitao sam se ustvari da li je moguce napraviti bolji film na temu postSrebrenice. Ujedno shvatis i koliko je apsurdno raspravljati o Angelini Jollie i trakavicama gdje ce ona snimati i koliko bi nam novca ostalo da je snimala ovdje ili ondje.
User avatar
Blanco
Posts: 166
Joined: 23/05/2008 13:44

#13 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Blanco »

Znam da se tek prikazuje u kinima,ali da li slucajno ima vec za download??
iceman123
Posts: 1
Joined: 27/04/2013 20:11

#14 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by iceman123 »

da li iko ima link za gledanje preko neta besplatno ?
hvala na inf.
User avatar
Point.
Posts: 27749
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Point. »

Znaci jos jedan nas film sa teskom temom i tematikom da te baci u qurac. Koda nismo dovoljno bili donji pa haman svaki film mora biti tmuran, spor, drama, suza, silovanja etc, da poslije padnes u depru da zelis izvrsiti harakiri nad sopstvenim zivotom. Bjezi ba, daj kakav fil sa pozitivnom temom, daj malo smijeha (valjda smo tu dobri), daj zajebancije, akcije, no sikirki osjecaj. Uvijek filmovi o proslosti, okrenimo se buducnosti, makar u filmu.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#16 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Donnie Smith »

Blanco wrote:Znam da se tek prikazuje u kinima,ali da li slucajno ima vec za download??

f5 :-D
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#17 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Officer Crabtree »

Point. wrote:Znaci jos jedan nas film sa teskom temom i tematikom da te baci u qurac. Koda nismo dovoljno bili donji pa haman svaki film mora biti tmuran, spor, drama, suza, silovanja etc, da poslije padnes u depru da zelis izvrsiti harakiri nad sopstvenim zivotom. Bjezi ba, daj kakav fil sa pozitivnom temom, daj malo smijeha (valjda smo tu dobri), daj zajebancije, akcije, no sikirki osjecaj. Uvijek filmovi o proslosti, okrenimo se buducnosti, makar u filmu.
slažem se.. odavno nisam pogledao ništa domaće, i nd planiram..
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#18 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by Hasan006 »

Jebem im više rat i majku opraše na ruke sa tom tematikom
zemtet56
Posts: 85
Joined: 21/12/2017 16:15

#19 Re: Film "Belvedere" Ahmeaa Imamovica

Post by zemtet56 »

Belvedere uzas film
Post Reply