fiksni Haparat :) za zube

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#601 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by natascha »

IcemanSL wrote:Ako neko ima iskustva sa dr. Hromalić iz Sa, da napiše... HITNO!
ODLIČNA!!! Ja prezadovoljna, i pristupom i učinkom!!
IcemanSL
Posts: 23
Joined: 04/08/2016 20:02

#602 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by IcemanSL »

Pomoc HITNO!!

Stavio sam aparatic prije 20 dana, sve super, bio neki dan na kontroli, ali danas mi se jedna bravica ODLIJEPI skroz, a problem je u tome sto je stomatolog na godisnjem od danas. Da li ima neko sa ovim iskustva, sljedeca mi kontrola tek za mjesec dana!
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#603 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by mali Ninja »

IcemanSL wrote:Pomoc HITNO!!

Stavio sam aparatic prije 20 dana, sve super, bio neki dan na kontroli, ali danas mi se jedna bravica ODLIJEPI skroz, a problem je u tome sto je stomatolog na godisnjem od danas. Da li ima neko sa ovim iskustva, sljedeca mi kontrola tek za mjesec dana!
nazovi stomatologa i trazi pare nazad :-D
IcemanSL
Posts: 23
Joined: 04/08/2016 20:02

#604 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by IcemanSL »

mali Ninja wrote:
IcemanSL wrote:Pomoc HITNO!!

Stavio sam aparatic prije 20 dana, sve super, bio neki dan na kontroli, ali danas mi se jedna bravica ODLIJEPI skroz, a problem je u tome sto je stomatolog na godisnjem od danas. Da li ima neko sa ovim iskustva, sljedeca mi kontrola tek za mjesec dana!
nazovi stomatologa i trazi pare nazad :-D

Napiši mi barem 2 validna razloga zasto bih to uradio?
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#605 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by alphonse kauders »

IcemanSL wrote:Pomoc HITNO!!

Stavio sam aparatic prije 20 dana, sve super, bio neki dan na kontroli, ali danas mi se jedna bravica ODLIJEPI skroz, a problem je u tome sto je stomatolog na godisnjem od danas. Da li ima neko sa ovim iskustva, sljedeca mi kontrola tek za mjesec dana!
Ne čekaj ni slučajno taj period, idi kod bilo kog ortodonta da ti je zalijepi, dogovori koliko će koštati ta intervencija, ali ne bi trebalo biti skupo..
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#606 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nagibSA »

Jbg brate, pazi kad jedes, ne stiskaj jako ako je tvrda 'rana! I meni se na pocetku par puta odljepljivala, ali nisam cekao nikad mjesec dana.

Mislim nista strasno, ako ne smeta tebi, bode zica i sl, nema problema.
IcemanSL
Posts: 23
Joined: 04/08/2016 20:02

#607 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by IcemanSL »

nagibSA wrote:Jbg brate, pazi kad jedes, ne stiskaj jako ako je tvrda 'rana! I meni se na pocetku par puta odljepljivala, ali nisam cekao nikad mjesec dana.

Mislim nista strasno, ako ne smeta tebi, bode zica i sl, nema problema.

Ma meni se nije odljepila radi jela, nego jednostavno kad sam ustao, to sam primijetio. Mislim ne smeta to meni nista, nego me samo strah da nece utjecat na cijeli proces...
IcemanSL
Posts: 23
Joined: 04/08/2016 20:02

#608 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by IcemanSL »

alphonse kauders wrote:
IcemanSL wrote:Pomoc HITNO!!

Stavio sam aparatic prije 20 dana, sve super, bio neki dan na kontroli, ali danas mi se jedna bravica ODLIJEPI skroz, a problem je u tome sto je stomatolog na godisnjem od danas. Da li ima neko sa ovim iskustva, sljedeca mi kontrola tek za mjesec dana!
Ne čekaj ni slučajno taj period, idi kod bilo kog ortodonta da ti je zalijepi, dogovori koliko će koštati ta intervencija, ali ne bi trebalo biti skupo..

Ne smeta meni to sto je otpalo, nego samo se bojim da nece utjecati na cijelu terapiju... Znaci ne smijem toliko cekat? Jer dan prije kontrole, malo mi se odlijepila ta bravica, i na kontroli sve regule mi je stomatolog zalijepio, i evo opet za par dana mi se odlijepila...
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#609 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by mrgreen »

IcemanSL wrote: Ne smeta meni to sto je otpalo, nego samo se bojim da nece utjecati na cijelu terapiju... Znaci ne smijem toliko cekat? Jer dan prije kontrole, malo mi se odlijepila ta bravica, i na kontroli sve regule mi je stomatolog zalijepio, i evo opet za par dana mi se odlijepila...
mislim da nije haos havarija kako zamisljas i ako ostavis tako, ali bih ja ipak otisla za svaki slucaj kod nekog ortodonta da je zalijepi. ne bi trebalo biti nesto skupo.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#610 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nagibSA »

Ne prepadajte covjeka, nidje veze. Ni ni opasno niti hitno. Mislim kako hoces, ja se ne bih peglao, ako meni ne smeta ne zulja i sl.

Mozda je mnogo luk savijen i vrsi pritisak (takav raspored zuba). To mi se desavalo na jednoj bravici 2-3x je spadala, na kraju ortodotnica je malo vise ljepila stavila i evo OK je godinama.

Valjda znate na koji nacin funkcionise sve to, uloga bravica, lukova i sl.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#611 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by aldm »

Prosle sedmice skinuo aparat.

https://www.dropbox.com/s/dw0inowmvb7ae ... oslije.png

Uglavno, nosio sam 3.5 godine ali se isplatilo. Sad ide retainer jos godina. Ne bih preporucio nikome ko ima male korekcije, jer je malo previse peglanja, ali kome su zubi fakat losi, svakako. Trebalo mi je 3-4 dana da se priviknem na aparat nakon postavljanja i isto toliko na retainere. Osim toga, jedino peglanje je sto sam stalno morao ici na Pale na kontrolu i sto malo hrana ostaje na aparatu, pa se moraju makar isprati usta dobro poslije svakog obroka
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#612 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

Ja jucer vadio dva zuba sa desne strane (dvije petice, jedna gore i jedna dole)... Nazalost ortodontica mi je rekla da imam komplikovanu vilicu i gornju i donju, zbijeni zubi, zagriz nepravilan...Uglavnom bila je i opcija da vadim osmice, al na desnoj strani nisu ni izasle plus mi udaraju u sedmice, a znajuci da mi je brat mjesec dana bio los zbog vadenja jedne osmice ispod mesa onda sam odustao od te opcije... Treba mi svakako mjesta da se napravi, pa vadenje zubiju je neophodno, e sad ortodontica se konsultovala sa nekim kolegama iz Amerike i kao govorili joj da osmice vadi, medutim to je receno mozda iz razloga da se napravi mjesta a ne u principu da je bolja opcija vec cisto da se ne vade ostali ako ne moraju...Ja sam svkako popricao i rekao da ako mogu i petice ili cetvorke se vaditi nije problem ako je zaista neophodno da bi se napravilo mjesta i slozila se da moze da nije bitno... Ostaje jos samo nedoumica kad se malo izvuku zubi sa desne strane od osmica (jer udaraju trenutno u sedmice) da li ce te osmice izaci normalno ili ce na kraju ipak i njih trebati vaditi; na lijevoj strani su fino izasli medjutim desna strana zeza... Nadam se na kraju svega da ce se svo ovo smaranje isplatiti jer nije nimalo jednostavno, evo sad moram cekat jedno sedmicu da zaraste pa onda valja na lijevoj strani vadit' pa da i to zaraste i onda tek stavljanje aparatica...Ima dosta zafrkavanja al' nadam se najboljem :-) :-D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#613 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Ductus Holedocus »

Koliko dugo ste nosili retainer nakon aparata? I ds li je cijena bila ukljucena u cijenu aparata
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#614 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dzejkej »

Iscitah temu trazeci odgovor ko je najbolji ortodont..
Kcerka treba aparatic pa mi kazu da je na stomatologiji cekanje po 1,5 godinu na prvi termin. Takodje, da nema garancije ko ce te preuzeti a ne bih da se neko uci ortodonciji na njenim zubima. Da li vi imate neke info sa stomatologije?
Voljela bih da procitam novija iskustva sa stavljanjem aparatica a i ona nakon skidanja aparatica. Da li ste imali nekih komplikacija nakon skidanja aparatica i koga bi/ne bi preporucili...
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#615 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Melanholik »

kolegica je sina vodila u Heliodent i zadovoljna je i tokom i nakon skidanja aparata. i još sam čula dobrih preporuka za njih.

ja sam radila kod dr. Bandić i nisam baš zadovoljna, u smislu da ne posvećuje dovoljno vremena, prepusti te mlađim doktoricama da one rade, ne obraća pažnju na ono što joj se kaže - imaš li bolove, šta ti smeta isl. jednostavno izignoriše i moraš insistirati da bi nešto riješila i to uradi nevoljno.

isto tako mi je smetalo što se predugo čeka, bez obzira na zakazani termin, znala sam čekati dugo da uđem uopšte u ordinaciju i onda još pola sata bezveze sjedim na stolici i čekam, dok ona sjedi u kancelariji. mene taj pristup strašno nervira. također su bile dvije situacije da su mi otkazali termin u zadnji tren, jednom sam bila skoro pred ordinacijom kad su me nazvali, drugi put sam već bila došla u ordinaciju da bi mi rekli da nema doktorice i da će me nazvati da zakažu naredni. :-)

uglavnom, ja sam naišla na dobre preporuke za Heliodent i dr. Amru Lutvikadić, nažalost nakon što sam već uradila kod ove.
sad idem kod dr. Amre za ostale stvari i dobra je, baš je posvećena i detaljna.
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#616 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dzejkej »

Melanholik wrote:kolegica je sina vodila u Heliodent i zadovoljna je i tokom i nakon skidanja aparata. i još sam čula dobrih preporuka za njih.

ja sam radila kod dr. Bandić i nisam baš zadovoljna, u smislu da ne posvećuje dovoljno vremena, prepusti te mlađim doktoricama da one rade, ne obraća pažnju na ono što joj se kaže - imaš li bolove, šta ti smeta isl. jednostavno izignoriše i moraš insistirati da bi nešto riješila i to uradi nevoljno.

isto tako mi je smetalo što se predugo čeka, bez obzira na zakazani termin, znala sam čekati dugo da uđem uopšte u ordinaciju i onda još pola sata bezveze sjedim na stolici i čekam, dok ona sjedi u kancelariji. mene taj pristup strašno nervira. također su bile dvije situacije da su mi otkazali termin u zadnji tren, jednom sam bila skoro pred ordinacijom kad su me nazvali, drugi put sam već bila došla u ordinaciju da bi mi rekli da nema doktorice i da će me nazvati da zakažu naredni. :-)

uglavnom, ja sam naišla na dobre preporuke za Heliodent i dr. Amru Lutvikadić, nažalost nakon što sam već uradila kod ove.
sad idem kod dr. Amre za ostale stvari i dobra je, baš je posvećena i detaljna.
Hvala puno :thumbup: :thumbup:
korisne info :thumbup: :thumbup:
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#617 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by simbabimba »

Molim za iskustva ako neko ima kod dr Amre Lutvikadic, treba nam ortodontski tretman za djevojcicu 10 godina.


Hvala!
Emina07
Posts: 2
Joined: 16/03/2020 00:48

#618 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Emina07 »

dzejkej wrote: 19/08/2019 16:32
Melanholik wrote:kolegica je sina vodila u Heliodent i zadovoljna je i tokom i nakon skidanja aparata. i još sam čula dobrih preporuka za njih.

ja sam radila kod dr. Bandić i nisam baš zadovoljna, u smislu da ne posvećuje dovoljno vremena, prepusti te mlađim doktoricama da one rade, ne obraća pažnju na ono što joj se kaže - imaš li bolove, šta ti smeta isl. jednostavno izignoriše i moraš insistirati da bi nešto riješila i to uradi nevoljno.

isto tako mi je smetalo što se predugo čeka, bez obzira na zakazani termin, znala sam čekati dugo da uđem uopšte u ordinaciju i onda još pola sata bezveze sjedim na stolici i čekam, dok ona sjedi u kancelariji. mene taj pristup strašno nervira. također su bile dvije situacije da su mi otkazali termin u zadnji tren, jednom sam bila skoro pred ordinacijom kad su me nazvali, drugi put sam već bila došla u ordinaciju da bi mi rekli da nema doktorice i da će me nazvati da zakažu naredni. :-)

uglavnom, ja sam naišla na dobre preporuke za Heliodent i dr. Amru Lutvikadić, nažalost nakon što sam već uradila kod ove.
sad idem kod dr. Amre za ostale stvari i dobra je, baš je posvećena i detaljna.
Hvala puno :thumbup: :thumbup:
korisne info :thumbup: :thumbup:
Melanholik wrote: 18/08/2019 21:00 kolegica je sina vodila u Heliodent i zadovoljna je i tokom i nakon skidanja aparata. i još sam čula dobrih preporuka za njih.

ja sam radila kod dr. Bandić i nisam baš zadovoljna, u smislu da ne posvećuje dovoljno vremena, prepusti te mlađim doktoricama da one rade, ne obraća pažnju na ono što joj se kaže - imaš li bolove, šta ti smeta isl. jednostavno izignoriše i moraš insistirati da bi nešto riješila i to uradi nevoljno.

isto tako mi je smetalo što se predugo čeka, bez obzira na zakazani termin, znala sam čekati dugo da uđem uopšte u ordinaciju i onda još pola sata bezveze sjedim na stolici i čekam, dok ona sjedi u kancelariji. mene taj pristup strašno nervira. također su bile dvije situacije da su mi otkazali termin u zadnji tren, jednom sam bila skoro pred ordinacijom kad su me nazvali, drugi put sam već bila došla u ordinaciju da bi mi rekli da nema doktorice i da će me nazvati da zakažu naredni. :-)

uglavnom, ja sam naišla na dobre preporuke za Heliodent i dr. Amru Lutvikadić, nažalost nakon što sam već uradila kod ove.
sad idem kod dr. Amre za ostale stvari i dobra je, baš je posvećena i detaljna.
simbabimba wrote: 25/10/2019 08:31 Molim za iskustva ako neko ima kod dr Amre Lutvikadic, treba nam ortodontski tretman za djevojcicu 10 godina.


Hvala!
Moze li pitanje?
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#619 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by simbabimba »

naravno, rafo cu odgovoriti ako mogu
User avatar
MrErko
Posts: 63
Joined: 12/04/2014 09:21

#620 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrErko »

Zdravo ekipa, da li neko ima updejtovane informacije za ovu doktoricu na Palama, zovem danima ovaj broj i niko se ne javlja, niti ima informacija drugdje na netu?
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#621 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Strpljiva »

MrErko wrote: 07/08/2020 08:51 Zdravo ekipa, da li neko ima updejtovane informacije za ovu doktoricu na Palama, zovem danima ovaj broj i niko se ne javlja, niti ima informacija drugdje na netu?
065 023 200
User avatar
MrErko
Posts: 63
Joined: 12/04/2014 09:21

#622 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrErko »

Strpljiva wrote: 07/08/2020 08:58
MrErko wrote: 07/08/2020 08:51 Zdravo ekipa, da li neko ima updejtovane informacije za ovu doktoricu na Palama, zovem danima ovaj broj i niko se ne javlja, niti ima informacija drugdje na netu?
065 023 200
Hvala puno!
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#623 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dzejkej »

Vec 7 mjeseci nosim fiksni aparatic a imala sam samo jednu kontrolu pa mi to izgleda malo.
Koliko cesto ste vi imali kontrolu kod ortodonta kada ste nosili aparatic?
nekome
Posts: 2879
Joined: 17/05/2011 10:41

#624 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nekome »

svake 3 sedmice, 4 sedmice max
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#625 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dzejkej »

Hvala na odgovoru.
Moracu razgovarati sa doktorom da vidim o cemu se radi.
Post Reply