fiksni Haparat :) za zube

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
free_spirit
Posts: 330
Joined: 13/06/2013 13:40

#501 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by free_spirit »

Daryl Dixon wrote:Pozdrav. Treba mi preporuka nekog stomatologa koji radi dobro ove gelendere/fiksne Haparate. Lijep pozdrav. :thumbup:
ako ti nije tesko malo citaj po ovoj temi, milsim da ima dosta preporuka...da ne bi sad svi ponovo pisali svoje preporuke :)
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#502 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 16/06/2016 02:27, edited 1 time in total.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#503 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by relax11 »

Ima li neko svjeze informacije gdje je najjeftinije staviti aparatic
pahunica
Posts: 5
Joined: 24/11/2011 22:52

#504 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by pahunica »

Cao "metalci" :D
Pitanje: Zna li neko koliko se krece cijena mobilnih retinera onih koji se nose nakon fiksnog (providni, nabijaju se samo na zube) ?
Ja sam vec zavrsila sa fiksnim, dobila sam onu zicu sa unutrasnje strane i plus gornji i donji mobilni aparatic ali one sa nepcetom. Donji mi je ok, ne smeta pri pricanju ni nista, ali gornji uzas. Zaista ne mogu s njim lijepo pricati sto mi stvara probleme za posao. A trebam ih nositi 24h osim pri jelu i picu. Pa se kontala napraviti taj i nositi ga samo na poslu, kuci nositi ovaj, ali moj zubar kaze da on te ne preporucuje jer nisu toliko sigurni kao ovi. Medjutim, ja moram :-D :-D
Pa eto ako neko zna, ili ako neko moze pitati svoje ortodonte bila bih zahvalna :-D :-D
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#505 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by ortodont »

relax11 wrote:Ima li neko svjeze informacije gdje je najjeftinije staviti aparatic
Trunks wrote:Koliko kosta aparatic u privatnim ordinacijama, i je li moguce na rate placati? Cekam mjesecima da dodje materijal u Dom Zdravlja, a hitno mi je :D
800 na palama kod Nade (jedna vilica), mislim da je tako godinama, nisam bio nikada.

Ja plaćam 1200 u Istočnom Sarajevu, ordinacija Stanojevic, moze na rate. U SA su nesto skuplji i najcesce, koliko znam, nije bas da mozes svaki mjesec davati ratu kao ja vec je to iz 2 ili 3x max.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#506 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Altsa »

Daryl Dixon wrote:Pozdrav. Treba mi preporuka nekog stomatologa koji radi dobro ove gelendere/fiksne Haparate. Lijep pozdrav. :thumbup:
Ordinacija u avazovoj zgradi. Preporuka. :thumbup:
pahunica
Posts: 5
Joined: 24/11/2011 22:52

#507 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by pahunica »

Daryl Dixon wrote:Pozdrav. Treba mi preporuka nekog stomatologa koji radi dobro ove gelendere/fiksne Haparate. Lijep pozdrav. :thumbup:

Pirovic, kod kafica ORT, blizu HotelA Evropa. :thumbup: :thumbup:
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#508 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by relax11 »

Ima li neko da je nosio ovo poslije aparatica

Image

Ja nosim ovo ali nije prakticno

Image

Ovu zicu zalijepis i miran, a ovo moras stalno skidati kada nesto zvaces
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#509 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Simply_Red »

Pozdrav. Moze li neko objasniti kako funkcionise fiksni aparatic, koja sila pomice zube, bilo konvencionalni ili ovaj damon sistem novi? Nikako mi nije jasno
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#510 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Vertig0 »

E to bi ti trebao neki ortodont malo objasniti ili da malo proguglas.
Bitno je da funkcionise :-D
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#511 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by decko_sa_kovaca »

Selam alejk. Ako neko ima kontakt tel nekog ordonta da ima mogucnost placanja na rate bio bih mnogo zahvalan.
P.s. mogu podnijeti kaparu od 500 km za obe vilice
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#512 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Kataklinger »

Ordinacija Pirović. Ja mislim da kod njih može na rate. Glavna ordinacija je u ulici Sime Milutinovića (kod Orta i City Lounge-a) a odnedavno su otvorili ordinaciju i na Pofalićima...
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#513 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by miki27A »

relax11 wrote:Ima li neko da je nosio ovo poslije aparatica

Image

Ja nosim ovo ali nije prakticno

Image

Ovu zicu zalijepis i miran, a ovo moras stalno skidati kada nesto zvaces
Govoris o retainer koji se nosi cijeli zivot nakon zavrsetka ortodontske terapije. Ova gore slika sa zicom: i pored zice zubi ce se na kraju pomaknuti (pitala doktora ovdje u US) ako se ne nosi retainer , a ova druga slika: retainer se nosi prvih sedam dana 22 sata (dok jedes izvadis, nakon jela operes zube i vratis retainer), nakon toga se koristi samo navece kad ides spavati, ne kontam sta ti smeta, ne jedes valjda tokom noci ??
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#514 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by relax11 »

Meni je receno da nosam gumu svaki dan i svaku noc dok osmice ne izrastu zato mi smeta
kratos1987
Posts: 52
Joined: 20/04/2013 12:18

#515 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by kratos1987 »

Evo da se upišem i ja ...

Postavio aparatic prije 10-ak dana kod Dr. Bizovic :)
Amrushka
Posts: 12
Joined: 21/10/2014 13:23

#516 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Amrushka »

kratos1987 wrote:Evo da se upišem i ja ...

Postavio aparatic prije 10-ak dana kod Dr. Bizovic :)

Molim te, znaš li otprilike kolika će to cifra na kraju biti? Ja bih željela tu intervenciju, ali kod mene su zaista neke male razlike, jedan mi je ortodont i rekao da nema potebe za tim, ali ja bih rado da ispravim sve što se ispraviti da. Ali moje želje zavise od cijene :)
kratos1987
Posts: 52
Joined: 20/04/2013 12:18

#517 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by kratos1987 »

Amrushka wrote:
kratos1987 wrote:Evo da se upišem i ja ...

Postavio aparatic prije 10-ak dana kod Dr. Bizovic :)
Molim te, znaš li otprilike kolika će to cifra na kraju biti? Ja bih željela tu intervenciju, ali kod mene su zaista neke male razlike, jedan mi je ortodont i rekao da nema potebe za tim, ali ja bih rado da ispravim sve što se ispraviti da. Ali moje želje zavise od cijene :)
Mislim da je cijena ista za postavljanje aparatića bez obzira na "veličinu" intervencije. Cijena je 4500 KM za Damon aparatic (obje vilice), za onaj drugi je oko 3,5 ako se dobro sjećam ...
Danval
Posts: 8
Joined: 03/11/2015 10:01

#518 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Danval »

Nošenje fiksnog aparatića za zube u ortodonciji je po meni najbolje rješenje za postizanje željenog lijepog osmijeha i potpuno ravnih zubi. U početku je moguće imati manjih problema s privikavanjem na aparatić u usnoj šupljini, kao što je primjerice manja bol, ali to prođe za tjedan dana nakon čega se svi priviknu..Danas postoje i novija rješenja u ortodonciji za ravne zube, od kojih je najpoznatija Invsalign udlaga.. Ono što je dobro kod aparatića za zube jest što nikad nismo prestari za njegovo nošenje i ispravak zubi :)
Justicia_sa_86
Posts: 2
Joined: 18/10/2015 15:31

#519 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Justicia_sa_86 »

kratos1987 wrote:
Amrushka wrote:
kratos1987 wrote:Evo da se upišem i ja ...

Postavio aparatic prije 10-ak dana kod Dr. Bizovic :)
Molim te, znaš li otprilike kolika će to cifra na kraju biti? Ja bih željela tu intervenciju, ali kod mene su zaista neke male razlike, jedan mi je ortodont i rekao da nema potebe za tim, ali ja bih rado da ispravim sve što se ispraviti da. Ali moje želje zavise od cijene :)
Mislim da je cijena ista za postavljanje aparatića bez obzira na "veličinu" intervencije. Cijena je 4500 KM za Damon aparatic (obje vilice), za onaj drugi je oko 3,5 ako se dobro sjećam ...

Hvala na info...i ja se omišljam već jedno vrijeme da ispravljam zube. Strah me da neću na kraju završiti da moram nositi godinama...ili da će biti oštećenje gleđi...ili nešto.
Dariiia
Posts: 3
Joined: 12/12/2015 18:03

#520 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Dariiia »

Da li ima neko iz Tuzle da je radio fiksni, da preporuci nekog ko je dobar, a opet ne tako skup, i da li se odma sve placa, il moze u ratama :?
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#521 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by shadowchaser »

da li je neko radio aparatic kod Selmana Hodžica na Ilidzi, dobila sam preporuku za njega da je jako povoljan, dosta je jefiniji od drugih po gradu, ali prvi put cujem za njega
User avatar
Bianconeri1988
Posts: 3648
Joined: 03/02/2011 12:12
Location: Šeher sevdaha

#522 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Bianconeri1988 »

Dobar je Selman. Ko ti ga je hvalio nije lagao. Meni su dva jarana popravljali zube kod njega, obojica su zadovoljni.
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#523 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by shadowchaser »

hvala na odgovoru ima li neko da je radio aparatic kod njega, jer dosta je jeftiniji pa me zanima u cemu je kvaka :D ima li rezultata
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#524 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dosada_ziva »

je li iko bio kod ove doktorice na Palama, da napise svoje iskustvo.

i ako moze jos preporuka doktora u Sa, do 3000 km.

hvala.
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#525 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Rosso »

MrsJ wrote:Pored one klasicne cetkice za pranje zuba sa aparaticem koristim i ove dvije i njima cistim taj dio izmedju aparatica i zuba i izmedju desni i zuba. Ne znam da li si njih uzeo, ali ne vidim drugi nacin da cistis taj dio.

Image
Image
Gdje ima kupiti?
Post Reply