fiksni Haparat :) za zube

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#551 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

maliq53 wrote:
BAN___KAI wrote:
Eh super na informacija. Nisam još otišao ali planiram cim skupim para za kaparu
Ne znaš mozda koliko se treba odmah platiti? Mozda budem i taj Damon uradio ali ne znam koliko se odmah placa a koliko u ratama

I kad pricaš o vadjenje zube ne misliš valjda i na Damon? Jer sam cuo da se tu ne moraju vaditi zubi
E ne znam za Damon da li mora vaditi zube. Za taj damon sam cuo da brze ispravi zube ali se mora rigorozno zubi nadgledati da se ne bi vratili poslije na isto mjesto jer naglo se isprave, pa se mora nositi retaineri i ne smije se zapostavljati inace se pocinje vracati na staru situaciju. Naravno ovo vjerovatno vazi za sve aparatice ali eto sto je damon najbrzi onda treba dodatno obratiti paznju . I da se ogradim nisam protiv damona, mozda je najbolja opcija ali i najskuplja pa ko moze sto da ne :-D . Za placanje ne znam, gledam vecina ide jednu spravicu odma a druga moze u ratama i tako neke kombinacije zavisi sad kako ko dogovori...
Cuo sam da je to jedna od najvecih prednosti damon sistema. Da se zubi ne moraju vaditi kao i da nema previše mjesecnih kontrola. Tj ne mora se toliko cesto ici ortodontu da se koriguje.
Vidjet cu da taj Damon uradim jer ovdje u Sarajevu košta preko 4000km :-)
Samo eto što još moram saznati koliko se daje odmah kapere
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#552 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by alphonse kauders »

Ko misli da će za 1.500 KM dobiti dobru terapiju, onda fakat ne zna ništa o ovome.

Razmislite o sljedećem:

- Ako sam nov materijal košta ortodonta 800 KM - 1200 KM, a vama je ukupan tretman 1.500 KM, možete poći od pretpostavke da vam za tu cijenu neko stavlja bravice koje su već bile u nečijim ustima i sad ste ih naslijedili..

- I najteži ortodontski slučajevi se u današnjoj medicini tretiraju max. 2.5 godine, pa kad pročitam ovdje da ljudi po 5 godina nose aparatić, hoće mi nešto biti...

- koliko često imate preglede za 1.500 KM? Vjerovatno nikad ili 1-2 u pola godine? ja sam imao oko 20 kontrolnih pregleda za dvije godine terapije, pa se malo presaberite koliko brige se zaista posvećuje vašim zubima..

- Ovo pojedinačno ravnanje gornje ili donje vilice je malo reći čudno, jer nije samo bitno da vam budu budi ravni, već da imate poslije i pravilan zagriz.

- Retaineri se MORAJU nositi poslije svake terapije, i to minimalno 5 godina, da bi došlo do, prostim riječnikom, "ukoštavanja" i fiksiranja zuba na poziciji na koju su dovedeni terapijom. Kvalitetan ortodont će vam postaviti unutrašnji retainer da i ne znate da ga imate.


U svakom slučaju, ovo su stvari na kojima ne treba pokušati proći "jeftinije", i realna cijena kvalitetne terapije je 3-4 hiljade KM, (vani je ovo duplo). Ako nemate redovne preglede, nosite aparatić preko 3 godine i sl - bježite od tog ortodonta kako znate i umijete, i potražite drugo mišljenje. Nemojte dozvoliti da se zbog vašeg neznanja neko igra sa vašim novcem i zubima..
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#553 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

Mora li se uzeti otisak zuba za nošenje aparatića :D
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#554 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

Donnie Smith wrote:Mora li se uzeti otisak zuba za nošenje aparatića :D
Mora , prije toga odes sa snimkom vilice da ti procjeni situaciju kako sta.
Ma meni su nerealne cijene bez obzira na sve, malo metala i 4 hiljade ali eto sta je tu je. Svakako da stoji ta prica da treba dobro ispitati kod koga ces raditi aparatic jer sam citao za slucajeve da im naprave belaj sa zubima...
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#555 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

maliq53 wrote:
Donnie Smith wrote:Mora li se uzeti otisak zuba za nošenje aparatića :D
Mora , prije toga odes sa snimkom vilice da ti procjeni situaciju kako sta.
Ma meni su nerealne cijene bez obzira na sve, malo metala i 4 hiljade ali eto sta je tu je. Svakako da stoji ta prica da treba dobro ispitati kod koga ces raditi aparatic jer sam citao za slucajeve da im naprave belaj sa zubima...
Kakav belaj :D
Hoće li mi zdravi-pravi tj krivi malo, poispadati nakon aparatića :-?
Toga me strah :D
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#556 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

Donnie Smith wrote:
maliq53 wrote:
Donnie Smith wrote:Mora li se uzeti otisak zuba za nošenje aparatića :D
Mora , prije toga odes sa snimkom vilice da ti procjeni situaciju kako sta.
Ma meni su nerealne cijene bez obzira na sve, malo metala i 4 hiljade ali eto sta je tu je. Svakako da stoji ta prica da treba dobro ispitati kod koga ces raditi aparatic jer sam citao za slucajeve da im naprave belaj sa zubima...
Kakav belaj :D
Hoće li mi zdravi-pravi tj krivi malo, poispadati nakon aparatića :-?
Toga me strah :D
Ma nece poispadati vec se svodi na to da pojedini ortodonti izgleda na silu hoce da ti povade odredene zube da bi se "kao" stvorilo mjesta. A kasnije moze biti situacija da ti se zubi pocnu vracati na stara mjesta jer citao sam pojedini nikada nisu ni nosili retainere niti su im ortodonti govorili ista posebno o tome pa onda kasnije ni tamo ni vamo :D Najbolje je dobiti misljenja od vise njih pa procjeni koji ti je bio najuvjerljiviji i najprofesionalniji, ja sam uvijek za to da platis mozda vise ali profesionalnije odradjen posao ;)
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#557 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

maliq53 wrote:
Donnie Smith wrote: Kakav belaj :D
Hoće li mi zdravi-pravi tj krivi malo, poispadati nakon aparatića :-?
Toga me strah :D
Ma nece poispadati vec se svodi na to da pojedini ortodonti izgleda na silu hoce da ti povade odredene zube da bi se "kao" stvorilo mjesta. A kasnije moze biti situacija da ti se zubi pocnu vracati na stara mjesta jer citao sam pojedini nikada nisu ni nosili retainere niti su im ortodonti govorili ista posebno o tome pa onda kasnije ni tamo ni vamo :D Najbolje je dobiti misljenja od vise njih pa procjeni koji ti je bio najuvjerljiviji i najprofesionalniji, ja sam uvijek za to da platis mozda vise ali profesionalnije odradjen posao ;)
Kod mene trojka malo naprijed, četvorka malo unazad, a šestice nema, ali vremenom se to nekako samo od sebe, slijeganjem i erozijom popunilo :D pa se višak šestice ne primijeti da fali ali planira tu pomjeriti trojku koja strši. Više me brine što kaže da se aparat nosi godinu, a svi drugi nose po 2 ii više. Retainer je riječ koja mi je zafalila maloprije, to će mi dr. dati ili šta. Kupuje se naknadno ili? Da tražim i naglasim ako se sami ne sjete ili?
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#558 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

Donnie Smith wrote:
maliq53 wrote:
Donnie Smith wrote: Kakav belaj :D
Hoće li mi zdravi-pravi tj krivi malo, poispadati nakon aparatića :-?
Toga me strah :D
Ma nece poispadati vec se svodi na to da pojedini ortodonti izgleda na silu hoce da ti povade odredene zube da bi se "kao" stvorilo mjesta. A kasnije moze biti situacija da ti se zubi pocnu vracati na stara mjesta jer citao sam pojedini nikada nisu ni nosili retainere niti su im ortodonti govorili ista posebno o tome pa onda kasnije ni tamo ni vamo :D Najbolje je dobiti misljenja od vise njih pa procjeni koji ti je bio najuvjerljiviji i najprofesionalniji, ja sam uvijek za to da platis mozda vise ali profesionalnije odradjen posao ;)
Kod mene trojka malo naprijed, četvorka malo unazad, a šestice nema, ali vremenom se to nekako samo od sebe, slijeganjem i erozijom popunilo :D pa se višak šestice ne primijeti da fali ali planira tu pomjeriti trojku koja strši. Više me brine što kaže da se aparat nosi godinu, a svi drugi nose po 2 ii više. Retainer je riječ koja mi je zafalila maloprije, to će mi dr. dati ili šta. Kupuje se naknadno ili? Da tražim i naglasim ako se sami ne sjete ili?
Ne brini se ti sto ti je oko godinu odredjeno da nosis, moze biti da ti nije toliko strasno. Mislim da je normalno godinu, godinu i pol da se nosi, sve iznad je ili stvarno zubi u losem stanju ili nestrucnost... A retainer najbolje da vidis sa ortodontom jer imaju koliko ja znam neki mobilni sto mozes npr nocu kada hoces spavati staviti, a imas i neke fiksne koji se stave trajno nazad na zube ali je to vjerovatno kod tezih slucajeva. Tako da najbolje malo ispitaj da vidis sta ce ti reci :)
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#559 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by aldm »

Ja vec 3 godine nosim fiksni aparat. Radio na Palama kod dr Nade Radjenovic. Mogu reci da nista ne smeta. Meni je trebalo da se priviknem mozda 2 sedmice, poslije ok skroz. Jedino sto smeta je sto se poslije svakog obroka trebaju prati zubi (ili barem dobro isprati usta) posto ostaje bas puno hrane. Isto tako, dosadile su mi , al bas, kontrole svake 2 do 4 sedmice. Meni su zubi bili bas katastrofa i ispravili su se super. Jos malo sitnih korekcija i to je to. Sto se tice njih generalno, ok je sve osim profesionalizma. Medicinske sestre rade 90% pregleda i zatezanja, kontrola. Doktorica je tu samo ponekad. Ali, s obzirom koliko se ustedi, opet toplo preporucujem u odnosu na ove ublehase u Sa koji za 5-minutni pregled uzimaju 35 KM :-)

Sto se tice aparata generalno, ne bih ga nikome preporucio kome zubi nisu bas kriticni. Vidim ljudi imaju pola mm razmak izmedju 2 zuba i odmah aparat. Hem je peglanje vise godina ga nositi, hem ljudi koji nose aparate imaju vecu vjerovatnocu pojave paradentoze kasnije - ovo mi je potvrdio moj stomatolog. Za ove sto imaju karambol u ustima (k'o ja :) ), svakako preporucam
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#560 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

aldm wrote:Ja vec 3 godine nosim fiksni aparat. Radio na Palama kod dr Nade Radjenovic. Mogu reci da nista ne smeta. Meni je trebalo da se priviknem mozda 2 sedmice, poslije ok skroz. Jedino sto smeta je sto se poslije svakog obroka trebaju prati zubi (ili barem dobro isprati usta) posto ostaje bas puno hrane. Isto tako, dosadile su mi , al bas, kontrole svake 2 do 4 sedmice. Meni su zubi bili bas katastrofa i ispravili su se super. Jos malo sitnih korekcija i to je to. Sto se tice njih generalno, ok je sve osim profesionalizma. Medicinske sestre rade 90% pregleda i zatezanja, kontrola. Doktorica je tu samo ponekad. Ali, s obzirom koliko se ustedi, opet toplo preporucujem u odnosu na ove ublehase u Sa koji za 5-minutni pregled uzimaju 35 KM :-)

Sto se tice aparata generalno, ne bih ga nikome preporucio kome zubi nisu bas kriticni. Vidim ljudi imaju pola mm razmak izmedju 2 zuba i odmah aparat. Hem je peglanje vise godina ga nositi, hem ljudi koji nose aparate imaju vecu vjerovatnocu pojave paradentoze kasnije - ovo mi je potvrdio moj stomatolog. Za ove sto imaju karambol u ustima (k'o ja :) ), svakako preporucam
A je li istina da poslije aparatića ne pričaš baš isto, k'o prije :D
Da moraš vježbati i tako to. I koliko dugo se postavlja aparatić, jedna vilica? Drže li se dugo usta otvorena? Stavljaju li šta gorko, ljuto, slano bla bla :D :D
Meni se grlo osuši pa kad počnem da hiperventiliram, tačno i doktorici pozli od mene, pa ako se moraju dugo bez pauza držati usta otvorena...ima li pauza :D
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#561 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nagibSA »

Donnie Smith wrote:I koliko dugo se postavlja aparatić, jedna vilica? Drže li se dugo usta otvorena? Stavljaju li šta gorko, ljuto, slano bla bla :D :D
Meni se grlo osuši pa kad počnem da hiperventiliram, tačno i doktorici pozli od mene, pa ako se moraju dugo bez pauza držati usta otvorena...ima li pauza :D
Koliko se sjecam, Boga mi najmanje sat vremena. Stavi ti ono crijevo u usta (da izvlaci pljuvacku) koje meni vise smeta nego sto pomaze, malo tampona posto mora biti suvo kad se lijepi bravica. Ima tu i nekih kiselina (meni ne smetaju nikakvi ti ukusi), pumpica, obiljezavanja, ljepilo, UV lampa itd.

Uglavnom, meni nije bas prijatno. Moze se praviti pauza posle svake ualijepljene bravica, ali je peglanje i ortodontu, gleda da brze odradi.

ja nisam zatvarao usta pola sata sigurno... :izet: :D


Sto se tice vadjenja, vadio sam gornje trosjke obe (zdrave), da se naprai mjesta u vilici. Izvadio sam dva umnjaka koji smetaju, ostaje jos dva (jos jedna operacija posto nije iznikao, a imao sam jednu, iskustva grozna), ne mogu da se nakanim nikako, posle losih iskustava. :)
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#562 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

nagibSA wrote:
Donnie Smith wrote:I koliko dugo se postavlja aparatić, jedna vilica? Drže li se dugo usta otvorena? Stavljaju li šta gorko, ljuto, slano bla bla :D :D
Meni se grlo osuši pa kad počnem da hiperventiliram, tačno i doktorici pozli od mene, pa ako se moraju dugo bez pauza držati usta otvorena...ima li pauza :D
Koliko se sjecam, Boga mi najmanje sat vremena. Stavi ti ono crijevo u usta (da izvlaci pljuvacku) koje meni vise smeta nego sto pomaze, malo tampona posto mora biti suvo kad se lijepi bravica. Ima tu i nekih kiselina (meni ne smetaju nikakvi ti ukusi), pumpica, obiljezavanja, ljepilo, UV lampa itd.

Uglavnom, meni nije bas prijatno. Moze se praviti pauza posle svake ualijepljene bravica, ali je peglanje i ortodontu, gleda da brze odradi.

ja nisam zatvarao usta pola sata sigurno... :izet: :D


Sto se tice vadjenja, vadio sam gornje trosjke obe (zdrave), da se naprai mjesta u vilici. Izvadio sam dva umnjaka koji smetaju, ostaje jos dva (jos jedna operacija posto nije iznikao, a imao sam jednu, iskustva grozna), ne mogu da se nakanim nikako, posle losih iskustava. :)
Čuj pola sata, nisam Moldavka. Znači, mogu pauze, znači... :bih: :bih:
A kakve kiseline, nešto otrovno :| :-) :shock: :oops: :mrgreen:
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#563 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Melanholik »

BAN___KAI wrote:
maliq53 wrote:
BAN___KAI wrote:
Eh super na informacija. Nisam još otišao ali planiram cim skupim para za kaparu
Ne znaš mozda koliko se treba odmah platiti? Mozda budem i taj Damon uradio ali ne znam koliko se odmah placa a koliko u ratama

I kad pricaš o vadjenje zube ne misliš valjda i na Damon? Jer sam cuo da se tu ne moraju vaditi zubi
E ne znam za Damon da li mora vaditi zube. Za taj damon sam cuo da brze ispravi zube ali se mora rigorozno zubi nadgledati da se ne bi vratili poslije na isto mjesto jer naglo se isprave, pa se mora nositi retaineri i ne smije se zapostavljati inace se pocinje vracati na staru situaciju. Naravno ovo vjerovatno vazi za sve aparatice ali eto sto je damon najbrzi onda treba dodatno obratiti paznju . I da se ogradim nisam protiv damona, mozda je najbolja opcija ali i najskuplja pa ko moze sto da ne :-D . Za placanje ne znam, gledam vecina ide jednu spravicu odma a druga moze u ratama i tako neke kombinacije zavisi sad kako ko dogovori...
Cuo sam da je to jedna od najvecih prednosti damon sistema. Da se zubi ne moraju vaditi kao i da nema previše mjesecnih kontrola. Tj ne mora se toliko cesto ici ortodontu da se koriguje.
Vidjet cu da taj Damon uradim jer ovdje u Sarajevu košta preko 4000km :-)
Samo eto što još moram saznati koliko se daje odmah kapere
Kod dr. Bandić je rata 500 KM, prva se daje čim postavi
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#564 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Melanholik wrote:
Kod dr. Bandić je rata 500 KM, prva se daje čim postavi
Problem je kapara koja je 1500km :-)
Uradit cu ja na Ilidzi kod Dr Jasmine. 2000km aparatic i moze sve na rate bez kapare
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#565 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

BAN___KAI wrote:
Melanholik wrote:
Kod dr. Bandić je rata 500 KM, prva se daje čim postavi
Problem je kapara koja je 1500km :-)
Uradit cu ja na Ilidzi kod Dr Jasmine. 2000km aparatic i moze sve na rate bez kapare
Haj javi kako je sve proslo :)
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#566 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Melanholik »

BAN___KAI wrote:
Melanholik wrote:
Kod dr. Bandić je rata 500 KM, prva se daje čim postavi
Problem je kapara koja je 1500km :-)
Uradit cu ja na Ilidzi kod Dr Jasmine. 2000km aparatic i moze sve na rate bez kapare
pa isto tako je kod Bandićke, isto košta 2000 i plaća se na rate.

čudi me da ona nije više preporučena ovdje, baš je specijalista za ortodonciju, a znam i da je popravljala slučajeve kojima je Pirović vratio pare poslije par godina jer nisu uspio uraditi ništa.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#567 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Melanholik wrote:
BAN___KAI wrote:
Melanholik wrote:
Kod dr. Bandić je rata 500 KM, prva se daje čim postavi
Problem je kapara koja je 1500km :-)
Uradit cu ja na Ilidzi kod Dr Jasmine. 2000km aparatic i moze sve na rate bez kapare
pa isto tako je kod Bandićke, isto košta 2000 i plaća se na rate.

čudi me da ona nije više preporučena ovdje, baš je specijalista za ortodonciju, a znam i da je popravljala slučajeve kojima je Pirović vratio pare poslije par godina jer nisu uspio uraditi ništa.
Hoces da kazes 3000? Jer kad sam ja bio kod nje rekli su mi da to košta 3000km, i da se odmah 1500 mora isplatiti. A ostatak po 500km na 3 rate, što je baš previše

jesam impresioniran ordinacijom samo što cim sam došao onda došla i rece o o bit ce ovo veoma teško, i to 15 puta ponavljala. A kod ove na Ilidzi dodji sjedi, to to to cemo uraditi :-D
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#568 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nagibSA »

Govorili su i meni tezak slucaj, ovo/ono, a jos malo pa skidam posle 2godine i 2-3 mjeseca. Vjerujem da nece biti duze od 3god. U gornjoj vilici su se svi poredali, ostaje donja da se rasiri. Morao sam vaditi zdrave obe trojke da se napravi prostor gore. Imao sam malo izbacenu gornju vilicu.

Bilo je zayebancija raznih, te zulja, te mrsko prati zube cesto, voditi racuna...ali kad vidis drasticnu promjenu i pravilan zagriz, isplati se. :-D
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#569 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

BAN___KAI wrote:
Melanholik wrote:
Kod dr. Bandić je rata 500 KM, prva se daje čim postavi
Problem je kapara koja je 1500km :-)
Uradit cu ja na Ilidzi kod Dr Jasmine. 2000km aparatic i moze sve na rate bez kapare
Na Ilidži su dvije Jasmine, misliš na Heliodent u M. Aleji ili? Ona koliko sam ja ukapirala nije ortodont, dođe neka seka, koja jeste, pa radi s Jasmininim pacijentima? :D
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#570 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Donnie Smith wrote:
BAN___KAI wrote:
Melanholik wrote:
Kod dr. Bandić je rata 500 KM, prva se daje čim postavi
Problem je kapara koja je 1500km :-)
Uradit cu ja na Ilidzi kod Dr Jasmine. 2000km aparatic i moze sve na rate bez kapare
Na Ilidži su dvije Jasmine, misliš na Heliodent u M. Aleji ili? Ona koliko sam ja ukapirala nije ortodont, dođe neka seka, koja jeste, pa radi s Jasmininim pacijentima? :D
eh jeste Heliodent. I cuo za tu seku da navrati :D Planirao sam uraditi taj aparatic u maju i ne znam jel sve usluge poput vadjenja i popravljanja zuba ulazi u cijenu apratica. Zna li iko?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#571 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

BAN___KAI wrote:
Donnie Smith wrote:
BAN___KAI wrote:


Na Ilidži su dvije Jasmine, misliš na Heliodent u M. Aleji ili? Ona koliko sam ja ukapirala nije ortodont, dođe neka seka, koja jeste, pa radi s Jasmininim pacijentima? :D
eh jeste Heliodent. I cuo za tu seku da navrati :D Planirao sam uraditi taj aparatic u maju i ne znam jel sve usluge poput vadjenja i popravljanja zuba ulazi u cijenu apratica. Zna li iko?
Logično ne ulaze. Ja kod nje popravljam, plaćam, aparatić slijedi ubrzo i cijena, reče mi 1000. A velika je razlika između 1000 i 2000. :cry: Da ti nemaš više krivih zuba :mrgreen: :|
Helem, nađoh maloprije neki komentar tu da je treba zaobilaziti u širokom luku, sad sam ono paf :| :cry:
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#572 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Donnie Smith wrote:
Logično ne ulaze. Ja kod nje popravljam, plaćam, aparatić slijedi ubrzo i cijena, reče mi 1000. A velika je razlika između 1000 i 2000. :cry: Da ti nemaš više krivih zuba :mrgreen: :|
Helem, nađoh maloprije neki komentar tu da je treba zaobilaziti u širokom luku, sad sam ono paf :| :cry:

Gledao sam ja i ostale komentare i izgleda da kod drugih ordodonta kod kojih je cjena 3000km popravci i vadjenje ulaze u cijenu aparatica. Ili je mozda bio jedan slucaj idk.
U vezi cega si procitala komentar?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#573 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Donnie Smith »

BAN___KAI wrote:
Donnie Smith wrote:
Logično ne ulaze. Ja kod nje popravljam, plaćam, aparatić slijedi ubrzo i cijena, reče mi 1000. A velika je razlika između 1000 i 2000. :cry: Da ti nemaš više krivih zuba :mrgreen: :|
Helem, nađoh maloprije neki komentar tu da je treba zaobilaziti u širokom luku, sad sam ono paf :| :cry:

Gledao sam ja i ostale komentare i izgleda da kod drugih ordodonta kod kojih je cjena 3000km popravci i vadjenje ulaze u cijenu aparatica. Ili je mozda bio jedan slucaj idk.
U vezi cega si procitala komentar?
U vezi Jasmine, u search foruma ukucaj Heliodent.
Kod Pirovića je prije mjesec dana drugarica postavila aparatić, obje vilice, 5000 KM. Pitam je što je tako skupo, kaže, ne zna ni ona ali, spadala joj žica, pucalo nešto, pregledi...sad je sve to kao besplatno. Ne naplaćuje joj dodatno. Dakle, sve se na isto svodi valjda :D
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#574 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Donnie Smith wrote:
BAN___KAI wrote:
Donnie Smith wrote:
Logično ne ulaze. Ja kod nje popravljam, plaćam, aparatić slijedi ubrzo i cijena, reče mi 1000. A velika je razlika između 1000 i 2000. :cry: Da ti nemaš više krivih zuba :mrgreen: :|
Helem, nađoh maloprije neki komentar tu da je treba zaobilaziti u širokom luku, sad sam ono paf :| :cry:

Gledao sam ja i ostale komentare i izgleda da kod drugih ordodonta kod kojih je cjena 3000km popravci i vadjenje ulaze u cijenu aparatica. Ili je mozda bio jedan slucaj idk.
U vezi cega si procitala komentar?
U vezi Jasmine, u search foruma ukucaj Heliodent.
Kod Pirovića je prije mjesec dana drugarica postavila aparatić, obje vilice, 5000 KM. Pitam je što je tako skupo, kaže, ne zna ni ona ali, spadala joj žica, pucalo nešto, pregledi...sad je sve to kao besplatno. Ne naplaćuje joj dodatno. Dakle, sve se na isto svodi valjda :D
Evo sad sam kucao i ništa korisno nije izbacilo. Samo ono o cemu smo mi pricali
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#575 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by natascha »

Stavila u ortodonciji A-A-A u zgradi Avaza u Nedžarićima. Damon sistem 4.000 KM obje vilice, odmah po postavljanju 1.500 i onda svako 3 mjeseca po 250 KM znaci 10 rata.
Drugi ortodonti su mi htjeli vaditi 4 zdrava zuba u obe vilice međutim taj sistem ispravlja i bez vađenja zuba. Stanje nakon 8 mjeseci fantastično.
Profesionalni, ljubazni, imaju ortodonta koji dolazi iz Njemačke s vremena na vrijeme i uz njih prati promjene na zubima. Kontrole ispočekta svako mjesec, sad već svako 2 mjeseca i ne naplaćuje se ništa dodatno. Kontrole i mjenjanje žica, zatezanje i sve što ide uz to su uračunate u cijenu aparata
Post Reply