Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10101 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by 90minut »

Ovi moraju biti osuđeni po ovome što se vidjelo do sada na suđenju
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10102 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Gensek grupu je trebalo optužiti za pokušaj masovnog ubojstva ljudi slabijeg zdravstvenog stanja koji su igrom sudbine oboljeli u F BiH od Covida 19.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10103 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

hajd sto nas pljackaju neg nas i ubijaju... aferim
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10104 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

PREDMET "RESPIRATORI"
Nastavlja se suđenje Novaliću i ostalima, danas svjedoči Mustafa Kadribegović iz FUCZ-a

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nastavl ... /211006008

Njih optužnica tereti i za pranje novca, falsifikovanje ili uništenje poslovnih ili trgovačkih knjiga ili isprava, falsifikovanje službene isprave i povredu obaveze vođenja trgovačkih ili poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izvještaja te njihovo falsifikovanje ili uništavanje.

izgleda da su ljudi tj obicno puČanstvo zamoreni i razočarani ovim postupkom... ovako zelena banda i radi, kad ih se uhvati na djelu, razvuku sudjenje par godina i onda oslobadjajuca presuda... nedo bog da se ja nasalim pa prodjem kroz crveno, ukradem iz granapa strucu kruHa, proderem se titovom itd, expresno bi me zatvorili i kaznili...
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#10105 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by costacurta »

pici wrote: 06/10/2021 11:59
PREDMET "RESPIRATORI"
Nastavlja se suđenje Novaliću i ostalima, danas svjedoči Mustafa Kadribegović iz FUCZ-a

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nastavl ... /211006008

Njih optužnica tereti i za pranje novca, falsifikovanje ili uništenje poslovnih ili trgovačkih knjiga ili isprava, falsifikovanje službene isprave i povredu obaveze vođenja trgovačkih ili poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izvještaja te njihovo falsifikovanje ili uništavanje.

izgleda da su ljudi tj obicno puČanstvo zamoreni i razočarani ovim postupkom... ovako zelena banda i radi, kad ih se uhvati na djelu, razvuku sudjenje par godina i onda oslobadjajuca presuda... nedo bog da se ja nasalim pa prodjem kroz crveno, ukradem iz granapa strucu kruHa, proderem se titovom itd, expresno bi me zatvorili i kaznili...
Očekujem poslije Nove godine da svjedoče kafe kuharice, oko proljeća teta sa kioska gdje je Fadil dopunu kupovao tako da bi do ljetne pauze tužilaštvo moglo završiti sa svjedocima kako bi odbrana mogla iznijeti svoje nekad poslije izbora 2022.
Prvostepenu presudu očekujem prije kolektivnog ljetnjeg godišnjeg 2023. A konačnu ne prije ljeta 2024.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10106 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Musljenja sam upravo da ce to i teci tim tokom, medjutim upravo SDA ima interes u tome da se presuda donese kao oslobadjajuca i to prije izbora 2022 jer ce ona svakako biti oslobadjajuca po svakoj tacki optuznice...sada sti ce to imati i negativan efekat po pitanju revolta kod naroda to je druga strana price...
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10107 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Danasnje rociste, stara prica. Svedoci tuzilastva apsolutno svojim iskazima svjedocili u korist optuzenih.
Obratiti paznju na: "Bila je velika potraznja za respiratorima i mnige zemlje su zabranule izvoz", "Razmatrali smo opciju raskida ugovora i vracanja novca, nije postojala mogucnost"
Posebnu tezinu te izjave imaju pogotovo zato sto su to svjedoci tuzilastva...
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10108 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

:lol:

Ja bih od savjetnika očekivao da će imati bolje pamćenje, a ovaj sve zaboravio. Ima li kakav dokaz da mu je netko iz Tužiteljstva BiH prijetio ?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hasan-g ... /211008126
Na današnjem suđenju u aferi "Respiratori" svjedočio je bivši šef kabineta premijera Federacije BiH Hasan Ganibegović, koji je u velikoj mjeri promijenio iskaz u odnosu na one koje je davao ranije u Tužilaštvu BiH.

Njegovo svjedočenje je prekinuto nakon prvog seta dokaza s obzirom na to da je ponašanje Ganibegovića iznenadilo tužioce, a bit će nastavljeno na sljedećem ročištu, 13. oktobra.

Svjedok se uglavnom nije mogao sjetiti ni ranijih događaja, niti svojih izjava i komunikacija s drugim osobama pa ga je tužilac Džermin Pašić podsjećao na iskaze koje je ranije davao Tužilaštvu tokom provođenja istrage.

Jedna od izjava se odnosila na to da je premijer Fadil Novalić znao da će Fikret Hodžić poslati ponudu za respiratore i prije nego što je stigla u kabinet: "Fikretova ponuda se jednostavno pojavila u kabinetu, moguće da je to dogovoreno na nekom od ranijih sastanaka u Vladi FBiH kada sam i vidio Hodžića u zgradi. Premijer mi je samo najavio da će doći ponuda neposredno prije nego što je stigla".

Nakon toga je za ranije iskaze u Tužilaštvu BiH, koje je davao tokom istrage, Ganibegović rekao da ih je davao pod prisilom i prijetnjom hapšenjem, no ipak je potpisom tada potvrdio istinitost svega izečenog.
I još jadnog cukicu ostavio na kijametu samog.
Naime, Ganibegović je ispred Suda BiH, svezao za drvo psa, koji je skoro četiri sata čekao da mu se gazda vrati i odveže ga.
Image
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#10109 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RtrnOfSalisbury »

...cim se to zavrsava na begovic, nema tu leba. dobice makar ukor pred iskljucenje i placanje troskova 8)
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10110 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

NOVALIĆEV ŠEF KABINETA
Hasan Ganibegović na suđenju u aferi "Respiratori" mijenjao iskaz: Prijećeno mi je zatvorom
biceovoga jos... dok se mumini presloze i potplate koga mogu a koga ne mogu, sajini crnci stupaju na snagu... cosa nostra je macic za ove...
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10111 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

:pisnuo:

Ja bajki za malu djecu. Umjesto Fikreta Maline zvao Fikreta Prevljaka. :lol:

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/21 ... hahta.html
U nastavku suđenja Fadilu Novaliću i drugima u predmetu "Respiratori", svjedočio je Hasan Ganibegović, bivši Novalićev savjetnik. Ganibegović je pojasnio da je bio začuđen da su postojala dva pisma namjere za nabavku respiratora, da je jedno bilo potpisano, a na drugom faksimil premijera Fadila Novalića.

O postojanju pisma, kaže upoznat je slučajno kada je sekretarica federalnom premijera Bahra Džaka slučajno na njegovom printeru isprintala dokument.

“Bacio sam joj taj papir i rekao da ne solira. Ona je odgovorila - tako je rekao Fikret iz Crvenog Krsta”, rekao je Ganibegović, dodajući da ga je ta njena konstatacija zbunila, zbog čega je kasnije na molbu premijera da kontaktira Fikreta, zvao, kako kaže Fikreta Prevljaka.

U viber prepisci s Editom Kalajdžić, Ganibegović se žalio Editi Kalajdžić da je ignorisan u tom procesu.

Piše da su “Bahra i šef nabavljali, ako se nije i Čahta upetljao“, napisao je Ganibegović, da bi danas pojasnio ulogu Gordana Čahtarevića, jednog od savjetnika premijera Novalića.

“Na stepenicama mi je jednom Novalić rekao: 'Jel’ znaš da Čahta ima respirator kod kuće, ostao mu od pokojnih roditelja'", svjedočio je Ganibegović pred Sudom BiH.

Odgovarajući na pitanja o avansnoj uplati novca za respiratore, Genibegović je ocjenio da ne postoji mogućnost da ministri u Vladi FBiH nisu znali na šta su davali saglasnost.

“Niti jedna tačka ne prolazi da je Vesko Drljača i Edita Đapo ne odobre" kaže Ganibegović.

"Iz Iskustva znam da uvijek znaju o čemu odlučuju. Ta priča da je Fadil Novalić presvukao 16 ljudi ne stoji“, zaključio je svjedok.

Komentarišući ponude koje su pristizale u Vladu FBiH, svjedok je kazao da su one proslijeđivane Zavodu za javno zdravstvo FBiH, na čijem je čelu tada bio Davor Pehar. Kazao je da nije čitao mailove u kojima je bio na CC. Ipak, potvrdio je da je bio u kontaktu sa izvjesnim Edvinom Kučukovićem koji je upozoravao na opasnost od respiratora koji se trenutno nalaze na tržištu.

“K'o i svi Bošnjaci, sve može. Kad ne zna naučiće za četiri dana”, opisao je Ganibegović Kučukovića koji se, kako je rekao “stavljao na raspolaganje” za nabavku respiratora, no bez službene ponude.

Opisujući stanje u tom momentu Ganibegović navodi da su stizela različite ponude za pomoć.

“Bio neki kontakt Arapska humanitarna organizacija. Čovjek nudio 10 000 dolara da popravi odnose između Katara i Bosne i Hercegovine”, rekao je Ganibegović.

Opisujući svoj odnos sa premijerom Fadilom Novalićem Ganibegović je na samom početku svog svjedočenja rekao da je taj odnos bio narušen od 2019. godine kada su preko Britanske ambasade u kabinetu premijera Novalića angažovana tri savjetnika čemu se Ganibegović protivio.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#10112 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RtrnOfSalisbury »

... dobro da nije izletio da je konto na abdica, to ni sud nebi razmrsio
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#10113 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Sta je ovo pocela amnezija i mjenjanje iskaza ?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#10114 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by deogest »

Ovdje ce se nakucat 10k stranica, a niko odgovarat nece. Standardno. :lol:
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#10115 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Laertes »



Fun fact from the past: Šef kabineta H.G. na bas gitari :D
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10116 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Do sada najobimniji izvještaj sa današnje rasprave. Ovaj lik jedini ostao bez posla od čitave Gensek grupe. A postavljao samo slike ljubimca. :D

A Bahra sekretarica sastavlja dokumente sama. :lol: :lol:

https://vijesti.ba/clanak/548597/novali ... -ide-novac
Svjedočenjem Hasana Ganibegovića, nekadašnjeg direktora Ureda premijera Federacije BiH Fadila Novalića danas je u Sudu Bosne i Hercegovine nastavljeno suđenje u predmetu "Respiratori".
Njega je danas djelimično ispitalo Tužilaštvo BiH, ali nije završilo sa njegovim ispitivanjem, te će ono biti nastavljeno na ročištu koje je zakazano za 13. oktobar.

Ganibegović je odgovarajući na pitanja tužioca Džermina Pašića, kazao da je u vrijeme proglašenja stanja prirodne nesreće u Federaciji BiH u martu prošle godine, bio direktor Ureda premijera, te je na toj poziociji ostao do kraja 2020. godine. Trenutno je nezaposlen.

Osim njega, u to vrijeme u Uredu premijera radili su premijerovi savjetnici Gordan Čahtarević, Nadir Jahić, Sead Lisak i Zoran Blagojević, kao i vanjski konsultanti koje angažuje Britanska ambasada Goran Miraščić, Zlatko Hurtić i Aida Soko, te dvije sekretarice Bahra Džaka (koja je svjedočila pred Sudom u ovom predmetu) i Lejla Hadžimujić.

Svjedok je na samom početku svjedočenja kazao da su mu normativno svi oni bili podređeni, ali da to u praksi nije bilo tako, te da je "dobar dio savjetnika direktno komunicirao i sa premijerom i sa sekretaricama".

Kazao je da su ti problemi datirali još od augusta 2019. godine kada je, kako je naveo, došlo i do sukoba njega i premijera "oko ovih konsultanata i savjetnika", a da su Bahra i Lejla bile u "unakrsnoj vatri i morale slušati i njega i premijera".

Ganibegović je danas kazao da je jedina sjednica na kojoj je on bio prisutan u 2020. godini bila proširena sjednica Vlade na kojoj su, osim ministara, prisustvovali razni akteri - premijeri kantona, direktori bolnica... a čija je tema bila odgovor Federacije BiH na pandemiju.

Prije toga, kako je naveo, vodili su se brojni formalni i neformalni sastanci u vezi s nabavkom potrebne opreme, jer je, kako je kazao, sa terena traženo da se pomogne.

Kazao je i da se Novalić "žestoko protivio proglašenju stanja nesreće", koje je tražio Fedralni štab civilne zaštite, jer je znao šta to znači za privredu, ali da je "uvidio da ako se usprotivi da će sva krivica biti svaljena na njega".

Rekao je i da je ova sjednica bila jako konfuzna, te da ni sam većinu onih koji su govorili nije razumio "krenuvši od Đenana Salčina (tadašnjeg direktora Agencije za javne nabavke BiH, op.a.) do direktora kliničkih centara".

- Tada se prisutnima obratila Snježana Bodnurak (sekretar Federalnog ministarstva zdravstva, op.a.) koja je rasplinula raspravu i nikome ništa nije bilo jasno šta se predlaže. To se sve vidi iz stenograma sa te sjednice - kazao je Ganibegović.

Rekao je da je prvi njegov posao vezan za nabavku opreme bio kada je premijer od njega tražio da pokuša pomoći firmi "Belamionix" iz Gradačca da uveze opremu i da se tada upoznao sa procedurama Agencije za lijekove i medicinska sredstva. Tada je, kako je kazao, zvao Gorana Čerkeza. Kasnije ga je premijer također kontaktirao da pomogne Petru Ćorluci, direktoru "Violete", te da je i tada kontaktirao Čerkeza, a on ga uputio na Namika Hodžića iz Crvenog križa, te da je i tada informiran da postoji "ta neka procedura". Nije se mogao dansas sjetiti da li je to prenio premijeru.

Na pitanje tužioca da li je 25. marta održan neki sastanak u Uredu premijera, kazao je da jeste i da su tom sastanku, osim premijera, prisustvovali Jelka Milićević, Davor Pehar i Fahrudin Solak, ali je kazao da mu nije poznat sadržaj sastanka jer mu nije prisustvovao.

Tužilac je tada prezentiro njegov iskaz iz istrage u kojem navodi da "sastanku nije prisustvovao ali da mu je kasnije preneseno da sve nabavke idu preko Federalne uprave civilne zaštite". Svjedok se, međutim, danas nije mogao sjetiti je li to tako bilo.

- Meni ni danas nije jasno zašto se FUCZ bavila pitanjem nabavke zaštitne opreme. Ja sam iskazao mišljenje premijeru da sam protiv nabavke, ne protiv Civilne zaštite, a pogotovo nakon prezentacije Davora Pehara i njegovih saradnica. Premijer je tada bio na svim snajperima, zbog preraspodjele novca kantonima. Šta god da je uradio bio bi mu priređen sudski postupak. Unatoč svemu tome on se žrtvovao i krenuo u tu nabavku. Rekao je: "Hoćeš li ti izaći i objasniti da se ne nabavlja?" - ispričao je danas Ganibegović.

Također je ispričao da je 28. marta održan sastanak kojem je, između ostalih, prisustvovao Pehar sa pomoćnicama, premijer i sekretarka Vlade, Fahrudin Solak, te Goran Čerkez i Marina Bera, te da je "atmosfera na tom sastanku bila čudna".

- Peharove saradnice su održale power point prezentaciju i to su isprintano podijelile, bez memoradnduma i ičega (ranije pominjane tabele potreba za medicinskom opremom, op.a.). One kao da su došle posvađati se sa svima. Sjećam se da je Solak pitao odakle 300 respiratora, na što su one žustro odgovorile da one nemaju šta sa njima pričati, da su one epidemiolozi. Nisu odgovorile kojom metodom su došle do 300, došlo je do svađe i taj je sastanak okončan bez zaključka. Tu su navedene bile količine, Izrael ih ne bi mogao nabaviti - kazao je svjedok, te dodao da mu nije poznato je li taj papir službeo dostavljen Uredu premijera.

Za Fikreta Hodžića je kazao da ga "poznaje od 23. aprila kada ga je upoznao u kancelariji u Vladi FBiH nakon njegovog pokušaja pribavljanja dozvola od Agencije za lijekove".

Na pitanje tužioca da li je prije toga imao ikakav dokument sa potpisom Fikreta Hodžića, rekao je da se ne sjeća. Tužilac je nakon toga prezentirao email poslan 30. marta iz Ureda premijera na adresu kabineta direktora Zavoda za javno zdravstvo FBiH Davora Pehara, u čijem prilogu je ponuda Srebrene maline", a gdje je u "cc-u" i Ganibegovićev email.

- Ne sjećam se. Takvih emailova u kojima sam u cc-u sam tih dana imao bezbroj, bilo je po 80 mailova dnevno. Prema toj ponudi sam se odnosio kao i prema svim u kojim sam tih dana bio u cc-u, nisam stizao da ih pročitam - rekao je Ganibegović, te dodao da je generalni stav bio da se ponude proslijeđuju Zavodu za javno zdravstvo.

Tužilac je prezentirao komunikaciju između Ganibegovića i Solaka, gdje je u formi fotografije proslijeđena ponuda Srebrene maline, na što je Ganibegović kazao da je to za njega tada bio jedan "potpuno efemeran događaj", da "ne zna odakle je to njemu došlo na sto", te da mu je "u istrazi prezentirano da je od Solaka došao neki odgovor da je Solak nešto sabirao i da pola toga ne treba". Kazao je da je on "naknadno dobio saznanja i sklapao kockice", kao i da je "imao nepotpuna saznanja da su respiratori naručeni".

Rekao je i da je 22. aprila premijer proslijedio poruku od Fikreta da mu se pomogne sa dozvolom, te da je on uvečer zvao Haruna Avdagića, koji ga je uputio na Indiru Fazlagić (iz Agencije za lijekove i medicinska sredstva, op.a.), te da je 23. tražio ugovor od Solaka.

Na pitanje tužioca da li je bilo ko drugi na ovaj način slao poruke, rekao je da se ne sjeća.

Inače, svjedok je danas na više pitanja tužioca rekao da se ne sjeća, zbog čega ga je Tužilaštvo proglasilo za neprijateljskog svjedoka, te najavilo da će morati koristiti drugu strategiju ispitivanja ovog svjedoka.

On je prilikom prezentiranja nekih dijelova iskaza iz istrage kazao da ih je tužiocu Pašiću dao "uz Vašu pomoć".

- Nije zapisnik išao direktno nego je išlo Vaše navođenje. Ja sam 14. maja imao primjedbu na zapisnik. Tada su Klix i Raport korišteni kao PR Tužilaštva...- pokušao je objasniti svjedok, ali predsjedavajuća Sudskog vijeća Džemila Begović mu nije dala da dovrši obrazloženje, i pored insistiranja braniteljice premijera Novalića Vasvije Vidović, koja je tražila da se dopusti da svjedok iznese tvrdnje u korist odbrane optuženih.

Svjedok je nastavio govoriti o tome da mu je "na prethodna dva saslušanja prijećeno hapšenjem".

Na pitanje tužioca da li je imao advokata i jesu li podnosili primjedbe, Ganibegović je rekao da nije.

- Doveo sam advokate, išli ste po SIPA-u, nisam htio da sjedim sam. Pa bilo je po šest osoba, ne znam da li je iko ostao u Tužilaštvu, pa sam doveo pojačanje - rekao je, te dodao da "nije imao kome podnositi primjedbe" i da je "čekao da dođemo na Sud, da završimo s Tužilaštvom".

Govoreći o pismima namjere koja su poslana iz Ureda premijera kazao je da je za njih saznao kada su tužioci došli u zgradu Vlade FBiH. Rekao je da se sjeća da je jednom Bahra (Džaka, sekretarica, op.a.) greškom poslala nešto na njegov printer, da je on to izvukao i bacio joj na sto uz primjedbu da "ne solira".

Kazao je da zna da postoje dva pisma namjere, da je jedno ovjereno faksimilom potpisa premijera, a da je drugo potpisao premijer, te da nisu isti i da su na njima dvije vrste respiratora. Također je naveo i da se i ranije žalio sekretarki Vlade Editi Kalajdžić "da Bahra preskače stepenice i sama sastavlja akte".

Kako je danas kazao, saznanja o postojanju dva ugovora dobio je tek u kancelariji Kadrije Kolića 10. maja.

Na pitanje tužioca da li su drugi članovi Vlade mogli znati za šta se izdvajaju novci iz tekuće rezerve, kazao je da "na osnovu empirijskog iskustva zna da znaju, bez obzira što je odluka štura".

- Naknadna priča da ne znaju je u najmanju ruku smiješna. Ministri dobijaju materijale za sjednice i ako su nepotpuni onda se informišu o čemu se radi. Nijedan tačka ne može proći da se dobro ne izbistri. Znali su za šta se izdvajaju sredstva. Ta priča da je Fadil Novalić "presvukao" 16 ljudi, ne znam kome je pričaju - kazao je Ganibegović, te dodao i da su "i u Federalnom štabu Vladini službenici, a ne iz udruženja pčelara".

Tužilac je također prezentirao prepisku iz grupe "Gensek", gdje se iz komunikacije vidi da je Edita Kalajdžić predlagala premijeru raskid ugovora sa Srebrenom malinom, jer nisu ispoštovali rokove, te da premijer odgovara: "Kako ćemo raskinuti ugovor kad su pare u Kini?".

Ganibegović je kazao da je to "viber grupa, gdje se neformalno razgovara, gdje su slike njegovih pasa, djeteta i palačinaka", kao i da su ujutro o tome ozbiljno razgovarali, te da je razmatrana mogućnost angažovanja Pravobranilaštva i raskid ugovora"
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#10117 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Joj joj joj joj....ma nisu ni trebali podizati optužnicu, zajebavaju i sebe i druge, troše se i vrijeme i novac na realno bezvezno proganjanje heroja borbe protiv covid-19 u naske. Trebali su brate odmah naći kakvog valjanog umjetnika koji bi svoju viziju ovih nadasve velikih humanista pretočio na platno, gips, žicu, beton....hmmmm, kad smo već kod betona, dobrovoljno se javljam, naravno za izlivanje betonskih blokova sa instalacijom oko nogu plejade likova koji su učestvovali u ovome, i porinućem ofskroz odnosno spuštanjem istih na mjestu najdublje poznate tačke recimo Marijanske brazde....jes da je poskupa akcija al' spreman sam državu i narod osloboditi svakog svog eventualnog troška, od materijala do prevoza i izvedbe (da ne napišem egzekucije).

Na ovako ovim primjerima dolazi do potpunog ogoljavanja stvarne krize kod nas, gdje vidiš koliko smo mi u suštini propala država i društvo, gdje vidiš koliko duboko i široko je kancerogeno tijelo u vidu korumpiranih, nesposobnih, kvarnih likova i likuša instaliranih i pozicioniranih bukvalno u svakom segmentu države i institucija. S obzirom da nas ove krvopije unazađuju konstantno već decenijama, vraćaju u prošlost i u nekakve društvene odnose koji su imali za cilj potpunu kontrolu života od strane probranih vladara sa odsustvom bilo kakve empatije prema podanicima možda je i najispravnije govoriti o linču kao najadekvatnijoj kazni ne samo ovog trojca nego mnogo njih koji su aminovali ili učestvovali na neki način u ovome.

Neka ih oslobode, čim prije, nadati se samo da će im sve doći na naplatu jednog dana. pocrkali dabogda, u mukama naravno.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10118 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Pa ne bih se baš složio da nisu trebali podizati optužnicu. Meni je ova saFunica za razliku od onih na TV skroz interesantna. Gledati ćemo i slušati svakakve likove, vidjeti koliko su ljudi kvarni, a na kraju tko zna.

Možda uskoči netko mimo scenarija. :D
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#10119 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Ovo ne poznaje naciju, etnicku pripadnost pa ni vjeru, da ovakve stvari radis moras biti ne covjek blago recno.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10120 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by drndalo »

Neka makar moraju 2 godine se s advokatima druziti i pamtiti sta treba reci... Ovoj plejadi je i to kazna....

Sta kazu, razmatrali smo raskid ugovora i povrat sredstava? Pa sto odustaste mater vam glupu spomenem... Ovako bar neki mogu shvatiti vrijednosti kontacepcije.... :roll:
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10121 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

drndalo wrote: 09/10/2021 11:49 Neka makar moraju 2 godine se s advokatima druziti i pamtiti sta treba reci... Ovoj plejadi je i to kazna....

Sta kazu, razmatrali smo raskid ugovora i povrat sredstava? Pa sto odustaste mater vam glupu spomenem... Ovako bar neki mogu shvatiti vrijednosti kontacepcije.... :roll:
Jeste samo sto je to druzenje opasno, zamisli samo koilko ce biti Fikretov odstetni zahtjev u koliko presuda bude oslobadjajuca...masno ce se to naplatiti obzirom da isti nema morala, a firma, izgubljena dobit, narusen ugled i sve kada se sastavi ima da poreznim obveznicima, tj nama zamanta kada taj podatak izadje u javnost.
Sam sudski proces pored 10,5 mil koje su bespovratno otisve ce kostati priblizno 1 mil, a zato da bi se narodu servirala predstava da drzava funkcionise, da sud i tuzilastvo rade svoj posao...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10122 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by drndalo »

Kao da je odsteta problem, svasta smo vec platili, platicemo jos, ima se, moze se...

Sta ti mislis koliko ce dobiti odstete ako bi bio oslobodjen opruzbi? Sigurno ne vise od onoga sto smo mu vec platili... A to neka potrosi na advokate, i oni moraju od necega zivjeti... :zzzz:

Pa da ne moraju strajkovati kao u Bgd...
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#10123 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by deogest »

Sjecate li se kad je dosao u emisiju na Fejsu i onaj glas i pokreti ruku ko u Bakira? Sve kaze po zakonu bilo, niko nije umjesan, sam on, spremio ga Asim za emisiju. :lol: :lol: :lol:
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10124 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

drndalo wrote: 09/10/2021 14:56 Kao da je odsteta problem, svasta smo vec platili, platicemo jos, ima se, moze se...

Sta ti mislis koliko ce dobiti odstete ako bi bio oslobodjen opruzbi? Sigurno ne vise od onoga sto smo mu vec platili... A to neka potrosi na advokate, i oni moraju od necega zivjeti... :zzzz:

Pa da ne moraju strajkovati kao u Bgd...
:lol:
:thumbup:

Treba gonit' bandu lopovsku. .ebo ih Gensek.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10125 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

drndalo wrote: 09/10/2021 14:56 Kao da je odsteta problem, svasta smo vec platili, platicemo jos, ima se, moze se...

Sta ti mislis koliko ce dobiti odstete ako bi bio oslobodjen opruzbi? Sigurno ne vise od onoga sto smo mu vec platili... A to neka potrosi na advokate, i oni moraju od necega zivjeti... :zzzz:

Pa da ne moraju strajkovati kao u Bgd...

Muslim da dobit od prodaje respirazora ce bit p.ckin dim u odnosu na dobit koju ce imati za nadokandu nematerijalne stete i izgubljene dobiti jer je bio onrmoguceno normalno poslovanje firne...
Napominjem to sami ako bude totalno oslobodjen.
Post Reply