Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9426 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 08:04 Da su kupili najbolje moguce respiratore na trzistu, postupci su opet za krivicno gonjenje. Jer naglasak nije bio na tome sta ce se kupiti, nego ko ce kupiti i bilo je jedino bitno da ih kupi ON.
Ovo sto ti pises je upravo ono sto sud tretira kao: predpostavku i pausalno nagadjanje...
Sud cijeni dokaze, a ne predpostavke i nagadjanja...da se kojim slucajem ljudi osudjuju tako kako bi neki zrljeli ovdje na forumu...ne bi nas bilo ni u p.m.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66220
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9427 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by _BataZiv_0809 »

Ne kvotaj me i stavi me na foe.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9428 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by spreca »

Davno bi oni lezali u Zenici da se u sve ovo nije direktno umijesala SDA ,ali izgleda da nisu usamljeni,izgleda da je i HDZ chopno malo dok je bilo vruce
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#9429 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Iker C »

Fikroooo brate , ne daj seeeeee!!!! Ljibomorni su na tebe , na tvoj izgled , uspjeh, na elokventnost...Mogao si raditi na bilo kojoj svjetskoj tv jer poznajes engleski jezik ali ti si kao dijete Srebrenice ostao ovdje i borio se. Ne daj da te zastrase, vrati se jos jaci.
PS Polahko razgledaj ponude za vakcine. 8-)
Novak20
Posts: 13973
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#9430 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

joe_black wrote: 11/03/2021 12:14
Kakve sudije i bakraci...Kada sam tek poceo pratit ovu trmu sam jasno naglasio da ne postoji sudija na svijetu koji bi nekoha kaznio na osnovu onoga sto je poznato po pitanju dokaza iz ovog slucaja...
Jadan onaj tuzilac koji trazi krivicnu odgovornost za "IZMJENU ELEMENATA UGOVORA"
Zašto je jadan tužitelj ?

Ugovor se po ZJN može mijenjati ali samo aneksom i sporazumno. Dakle, ja u ime države sklopim ugovor čiju realizaciju plaćam fiksno iz budžeta da mi netko nabavi 100 Audija A-6, a onda bez aneksa prihvatim po istoj cijeni nabavku 100 Dacia Logan. I to sve bez bankovne garancije, garantnog roka, servisa...

Naravno da sam prekršio zakon "izmjenom elemenata ugovora". Kojeg je, uzgred, napisao kriminogeni genij.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9431 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Novak20 wrote: 11/03/2021 12:38
joe_black wrote: 11/03/2021 12:14
Kakve sudije i bakraci...Kada sam tek poceo pratit ovu trmu sam jasno naglasio da ne postoji sudija na svijetu koji bi nekoha kaznio na osnovu onoga sto je poznato po pitanju dokaza iz ovog slucaja...
Jadan onaj tuzilac koji trazi krivicnu odgovornost za "IZMJENU ELEMENATA UGOVORA"
Zašto je jadan tužitelj ?

Ugovor se po ZJN može mijenjati ali samo aneksom i sporazumno. Dakle, ja u ime države sklopim ugovor čiju realizaciju plaćam fiksno iz budžeta da mi netko nabavi 100 Audija A-6, a onda bez aneksa prihvatim po istoj cijeni nabavku 100 Dacia Logan. I to sve bez bankovne garancije, garantnog roka, servisa...

Naravno da sam prekršio zakon "izmjenom elemenata ugovora". Kojeg je, uzgred, napisao kriminogeni genij.
Jeli jos nisi skuzio da ja ZJN izuzet ida nabavka uopcenije radjena po ZJN
U zakonu o obligacionim odnosima i u poslovnom pravu imas dio koji se odnosi na ugovore, izmjenu elemenatat ugovora i pojam supstituta...
Znaci onaj tuzilac koji trazi "KRIVICNU ODGOVORNOST" za ove elemente djela ili je zavrsio pravo u Travniku i Sokoci ili je slucaj za psihijatrije :lol: :lol:
Novak20
Posts: 13973
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#9432 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

joe_black wrote: 11/03/2021 12:47
Novak20 wrote: 11/03/2021 12:38
Ugovor se po ZJN može mijenjati ali samo aneksom i sporazumno. Dakle, ja u ime države sklopim ugovor čiju realizaciju plaćam fiksno iz budžeta da mi netko nabavi 100 Audija A-6, a onda bez aneksa prihvatim po istoj cijeni nabavku 100 Dacia Logan. I to sve bez bankovne garancije, garantnog roka, servisa...

Naravno da sam prekršio zakon "izmjenom elemenata ugovora". Kojeg je, uzgred, napisao kriminogeni genij.
Jeli jos nisi skuzio da ja ZJN izuzet ida nabavka uopcenije radjena po ZJN
U zakonu o obligacionim odnosima i u poslovnom pravu imas dio koji se odnosi na ugovore, izmjenu elemenatat ugovora i pojam supstituta...
Znaci onaj tuzilac koji trazi "KRIVICNU ODGOVORNOST" za ove elemente djela ili je zavrsio pravo u Travniku i Sokoci ili je slucaj za psihijatrije :lol: :lol:
Nisam pravnik ali znam da se zakon ne može mijenjati odlukom jer postoji hijerarhija pravnih akata. Ne može pravni akt nižeg reda biti suprotan zakonu niti mijenjati zakon. Odluka o izuzeću ZJN pogotovu.

Čuj, Odluka o izuzeću od primjene ZNJ. :lol: :lol: :lol:

Onda Novalić može svaki zakon mijenjati svojom odlukom. Zašto da ne. Može i Ustav promijeniti na taj način. :D

Zato sam i napisao da je ugovor uradio kriminogeni genij koji je fakultet vjerojatno završio u Travniku ili Sokocu. Ako kadije popiju ovakve "argumente" treba im uzeti diplomu.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9433 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Novak20 wrote: 11/03/2021 13:54
joe_black wrote: 11/03/2021 12:47
Novak20 wrote: 11/03/2021 12:38
Ugovor se po ZJN može mijenjati ali samo aneksom i sporazumno. Dakle, ja u ime države sklopim ugovor čiju realizaciju plaćam fiksno iz budžeta da mi netko nabavi 100 Audija A-6, a onda bez aneksa prihvatim po istoj cijeni nabavku 100 Dacia Logan. I to sve bez bankovne garancije, garantnog roka, servisa...

Naravno da sam prekršio zakon "izmjenom elemenata ugovora". Kojeg je, uzgred, napisao kriminogeni genij.
Jeli jos nisi skuzio da ja ZJN izuzet ida nabavka uopcenije radjena po ZJN
U zakonu o obligacionim odnosima i u poslovnom pravu imas dio koji se odnosi na ugovore, izmjenu elemenatat ugovora i pojam supstituta...
Znaci onaj tuzilac koji trazi "KRIVICNU ODGOVORNOST" za ove elemente djela ili je zavrsio pravo u Travniku i Sokoci ili je slucaj za psihijatrije :lol: :lol:
Nisam pravnik ali znam da se zakon ne može mijenjati odlukom jer postoji hijerarhija pravnih akata. Ne može pravni akt nižeg reda biti suprotan zakonu niti mijenjati zakon. Odluka o izuzeću ZJN pogotovu.

Čuj, Odluka o izuzeću od primjene ZNJ. :lol: :lol: :lol:

Onda Novalić može svaki zakon mijenjati svojom odlukom. Zašto da ne. Može i Ustav promijeniti na taj način. :D

Zato sam i napisao da je ugovor uradio kriminogeni genij koji je fakultet vjerojatno završio u Travniku ili Sokocu. Ako kadije popiju ovakve "argumente" treba im uzeti diplomu.
Sta je uradjeno sada sa direktnom nabavkom vakcina? Jeli izuzet ZJN? Ne trebas biti pravnik samo procitaj ponekad vijesti.
O kakvoj hijerarhiji je rijec? koji je to ZJN na toj hijerarhiskoj ljestvici? Jeli ga izuzeo novalic ili vlada?
Nikakv genij ne treba biti dovoljno je poznavati osnove poslovnog prava i zakona o obligacionim odnosima i uraditi ovo sto je uradjeno...
Ovo ti je skolski primjer...gdje tuzioci nece moci uraditi nista, apsolutno nista kao sto moj prijatelj Doktor rece tuzilastvo ima oruzje sa corcima :lol: :lol: :lol:
Novak20
Posts: 13973
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#9434 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

joe_black wrote: 11/03/2021 14:03
Novak20 wrote: 11/03/2021 13:54
Nisam pravnik ali znam da se zakon ne može mijenjati odlukom jer postoji hijerarhija pravnih akata. Ne može pravni akt nižeg reda biti suprotan zakonu niti mijenjati zakon. Odluka o izuzeću ZJN pogotovu.

Čuj, Odluka o izuzeću od primjene ZNJ. :lol: :lol: :lol:

Onda Novalić može svaki zakon mijenjati svojom odlukom. Zašto da ne. Može i Ustav promijeniti na taj način. :D

Zato sam i napisao da je ugovor uradio kriminogeni genij koji je fakultet vjerojatno završio u Travniku ili Sokocu. Ako kadije popiju ovakve "argumente" treba im uzeti diplomu.
Sta je uradjeno sada sa direktnom nabavkom vakcina? Jeli izuzet ZJN? Ne trebas biti pravnik samo procitaj ponekad vijesti.
O kakvoj hijerarhiji je rijec? koji je to ZJN na toj hijerarhiskoj ljestvici? Jeli ga izuzeo novalic ili vlada?
Nikakv genij ne treba biti dovoljno je poznavati osnove poslovnog prava i zakona o obligacionim odnosima i uraditi ovo sto je uradjeno...
Ovo ti je skolski primjer...gdje tuzioci nece moci uraditi nista, apsolutno nista kao sto moj prijatelj Doktor rece tuzilastvo ima oruzje sa corcima :lol: :lol: :lol:
Ne sudi se trenutno nikome za nabaku cjepiva nego za nabavku respiratora.

Hijerarhija pravnih akata ti je rang i pravna snaga akta prema kojem niža norma mora biti u suglasnosti sa višom pravnom normom.

Pravni akti su ustav, zakon i podzakonski akti: uredba, odluka, pravilnik ali valjda tvoj prijatelj doktor zna bolje. Sudija koji uvaži da se bilo čijom odlukom osim eventualno zakonodavnog tijela jedan pravni postupak može izuzeti od zakona je gori kriminalac od onih kojima sudi.
Last edited by Novak20 on 11/03/2021 14:39, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9435 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Truba »

Treba zakonski utvrditi koliko ekipa moze zagrabiti
Ajd 25%
Pa da znamo s cime stvarno raspolazemo za infrastrukturu
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#9436 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by piupiu »

joe_black wrote: 10/03/2021 22:33 Veli tuzilastvo se oslanja na: PREDPOSTAVKE, NAGADJANJA I PAUSALNE STAVKE :lol: :lol: :lol:
ovo ce biti jedna od najjacih optuznica :lol: :lol: :lol:
PreTpostavke. Jednačenje po zvučnosti. Nekad davno je jedan lik dobio slučaj na osnovu pogrešne upotrebe zareza u rečenici. :D :wink:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9437 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by detroit-mercy »

Iker C wrote: 11/03/2021 12:38 Fikroooo brate , ne daj seeeeee!!!! Ljibomorni su na tebe , na tvoj izgled , uspjeh, na elokventnost...Mogao si raditi na bilo kojoj svjetskoj tv jer poznajes engleski jezik ali ti si kao dijete Srebrenice ostao ovdje i borio se. Ne daj da te zastrase, vrati se jos jaci.
PS Polahko razgledaj ponude za vakcine. 8-)
Pa vec je googlo, dje ima nabavit vakcina, pojeftino :mrgreen:
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#9438 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by statixx »

Sta ovo Fadil spominje nekakav akreditiv kod nabavke vakcina. Zar ne bi trebalo odmah prebaciti lovu kao sa malinarom.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#9439 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by jazzer »

Ovaj put traze akreditiv kao garanciju izvrsenja posla. Za respiratore im nije trebao, kao ni bankovna garancija. :)

Doduse, ko malinaru ne bi vjerovao na rijec, mumin, brat iz Srebrenice.
DonieBrasco
Posts: 15534
Joined: 31/08/2016 16:09

#9440 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

I opet SDA polusta Dodiku i narucuje ruske vakcine, a nisu ni pokuali sa europskim proizvođacima.

Opet ce neka frka biti sa ovim, mora se neko ugraditi ne moze proci bez toga nema sanse.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9441 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

piupiu wrote: 11/03/2021 14:41
joe_black wrote: 10/03/2021 22:33 Veli tuzilastvo se oslanja na: PREDPOSTAVKE, NAGADJANJA I PAUSALNE STAVKE :lol: :lol: :lol:
ovo ce biti jedna od najjacih optuznica :lol: :lol: :lol:
PreTpostavke. Jednačenje po zvučnosti. Nekad davno je jedan lik dobio slučaj na osnovu pogrešne upotrebe zareza u rečenici. :D :wink:
Na forumu obicno se za pravopis drugih hvataju oni najnepisminiji medju nama, pa i ne obracam paznju:)
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9442 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

jazzer wrote: 11/03/2021 15:12 Ovaj put traze akreditiv kao garanciju izvrsenja posla. Za respiratore im nije trebao, kao ni bankovna garancija. :)

Doduse, ko malinaru ne bi vjerovao na rijec, mumin, brat iz Srebrenice.
:lol: :lol: :lol:

Mudro pišeš druže jazzer, interesantni su ovi prenosi kod dilfaša i SDA, sad ovako sad onako, kakiću piškiću, pogubili se jadni.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9443 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by spreca »

joe_black wrote: 11/03/2021 14:03
Novak20 wrote: 11/03/2021 13:54
joe_black wrote: 11/03/2021 12:47

Jeli jos nisi skuzio da ja ZJN izuzet ida nabavka uopcenije radjena po ZJN
U zakonu o obligacionim odnosima i u poslovnom pravu imas dio koji se odnosi na ugovore, izmjenu elemenatat ugovora i pojam supstituta...
Znaci onaj tuzilac koji trazi "KRIVICNU ODGOVORNOST" za ove elemente djela ili je zavrsio pravo u Travniku i Sokoci ili je slucaj za psihijatrije :lol: :lol:
Nisam pravnik ali znam da se zakon ne može mijenjati odlukom jer postoji hijerarhija pravnih akata. Ne može pravni akt nižeg reda biti suprotan zakonu niti mijenjati zakon. Odluka o izuzeću ZJN pogotovu.

Čuj, Odluka o izuzeću od primjene ZNJ. :lol: :lol: :lol:

Onda Novalić može svaki zakon mijenjati svojom odlukom. Zašto da ne. Može i Ustav promijeniti na taj način. :D

Zato sam i napisao da je ugovor uradio kriminogeni genij koji je fakultet vjerojatno završio u Travniku ili Sokocu. Ako kadije popiju ovakve "argumente" treba im uzeti diplomu.
Sta je uradjeno sada sa direktnom nabavkom vakcina? Jeli izuzet ZJN? Ne trebas biti pravnik samo procitaj ponekad vijesti.
O kakvoj hijerarhiji je rijec? koji je to ZJN na toj hijerarhiskoj ljestvici? Jeli ga izuzeo novalic ili vlada?
Nikakv genij ne treba biti dovoljno je poznavati osnove poslovnog prava i zakona o obligacionim odnosima i uraditi ovo sto je uradjeno...
Ovo ti je skolski primjer...gdje tuzioci nece moci uraditi nista, apsolutno nista kao sto moj prijatelj Doktor rece tuzilastvo ima oruzje sa corcima :lol: :lol: :lol:
Jestel vi primjetrili da sve ove lopove brani uglavnom jedna te ista ekipa advokata,Senka Nozica ,Vasvija ,Adamov i jos par ,izgleda da oni imaju svoje sudije ,gledam izjavu Nozice i Vavije povodom respiratora,one su sigurne ne sto ahiljadu posto da njihovim klijentima nece biti nista ,od kuda tolika uvjerenost i u svakoj parnici tako
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9444 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

spreca wrote: 11/03/2021 15:47
joe_black wrote: 11/03/2021 14:03
Novak20 wrote: 11/03/2021 13:54

Nisam pravnik ali znam da se zakon ne može mijenjati odlukom jer postoji hijerarhija pravnih akata. Ne može pravni akt nižeg reda biti suprotan zakonu niti mijenjati zakon. Odluka o izuzeću ZJN pogotovu.

Čuj, Odluka o izuzeću od primjene ZNJ. :lol: :lol: :lol:

Onda Novalić može svaki zakon mijenjati svojom odlukom. Zašto da ne. Može i Ustav promijeniti na taj način. :D

Zato sam i napisao da je ugovor uradio kriminogeni genij koji je fakultet vjerojatno završio u Travniku ili Sokocu. Ako kadije popiju ovakve "argumente" treba im uzeti diplomu.
Sta je uradjeno sada sa direktnom nabavkom vakcina? Jeli izuzet ZJN? Ne trebas biti pravnik samo procitaj ponekad vijesti.
O kakvoj hijerarhiji je rijec? koji je to ZJN na toj hijerarhiskoj ljestvici? Jeli ga izuzeo novalic ili vlada?
Nikakv genij ne treba biti dovoljno je poznavati osnove poslovnog prava i zakona o obligacionim odnosima i uraditi ovo sto je uradjeno...
Ovo ti je skolski primjer...gdje tuzioci nece moci uraditi nista, apsolutno nista kao sto moj prijatelj Doktor rece tuzilastvo ima oruzje sa corcima :lol: :lol: :lol:
Jestel vi primjetrili da sve ove lopove brani uglavnom jedna te ista ekipa advokata,Senka Nozica ,Vasvija ,Adamov i jos par ,izgleda da oni imaju svoje sudije ,gledam izjavu Nozice i Vavije povodom respiratora,one su sigurne ne sto ahiljadu posto da njihovim klijentima nece biti nista ,od kuda tolika uvjerenost i u svakoj parnici tako
Senka i Vasvija su prije svega sa stanovista struke koje rade u oblasti krivicnog prava jako cijenjene i strucne...Odbrana ovog trojca u ovom slucaju sa ovako tankom optuznicom je mali zalogaj za krivicare tog kalibra, a misljenja sam da cak i pocetnici tipa Fikretove advokatice ovo mogu veoma lahko zavrsiti ali se vjerovatno nista nije htjelo prepustati slucaju, a su angazovani oni koji to i jesu, a definitivno su medju najjacim u drzavi po pitanju krivicnog prava i advokature...
Ono sa Osmicom je izgledalo kao sigurica za tuzilastvo , pa na sudjenju tuzioci nisu znali gdje im je glava, a vdje dupe...I KAKO ZAVRSI?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#9445 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by MorningStar »

Tanka optuznica :D

Nego sta je sa tim respiratorima - spasavaju li zivote evo godinu nakon svecanog narucivanja :D jel ono sefica rekla mora se to do tri naruciti - prije tih godinu dana :lol:
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9446 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

MorningStar wrote: 11/03/2021 15:55 Tanka optuznica :D

Nego sta je sa tim respiratorima - spasavaju li zivote evo godinu nakon svecanog narucivanja :D jel ono sefica rekla mora se to do tri naruciti - prije tih godinu dana :lol:
Za nas je to tragedija sto oni ne sluze svrsi za koju su kupljeni, a sa stanovista optuznice je jedono relevantno to sto odbrana ima crno na bijelo da su verifikovani, ispravni i mogu se koristiti, pa neka optuzba svira k.rcu.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#9447 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by MorningStar »

joe_black wrote: 11/03/2021 16:07
MorningStar wrote: 11/03/2021 15:55 Tanka optuznica :D

Nego sta je sa tim respiratorima - spasavaju li zivote evo godinu nakon svecanog narucivanja :D jel ono sefica rekla mora se to do tri naruciti - prije tih godinu dana :lol:
Za nas je to tragedija sto oni ne sluze svrsi za koju su piljeni, a sa stanovista optuznice je jedono relevantno to sto odbrana ima crno na bijelo da su verifikovani, ispravni i mogu se koristiti, pa neka optuzba svira k.rcu.
To je kad ti treba bager a ti dobijes traktor i registrujes pa kazes sto ne koristi se :lol:

Mogu se koristiti al za sta - za dugotrajnu invazivnu respiraciju na covid odjeljenjima - jel to se tvrdi ? :D
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#9448 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by jazzer »

MorningStar wrote: 11/03/2021 15:55 Tanka optuznica :D

Nego sta je sa tim respiratorima - spasavaju li zivote evo godinu nakon svecanog narucivanja :D jel ono sefica rekla mora se to do tri naruciti - prije tih godinu dana :lol:
Koliko dobro rade govori i ovaj podatak od 09.03.2021.
Univerzitet Johns Hopkins objavio je statistiku koja prikazuje da je Bosna i Hercegovina na 11. mjestu od 175 zemalja svijeta po smrtnosti od oboljenja Covid-19. Riječ je o broju umrlih na svakih 100.000 stanovnika.

U BiH je od početka pandemije (mart, 2020) zabilježeno 137.291 zaraženih koronavirusom, od čega je 5.297 preminulo od posljedica oboljenja Covid-19, piše Klix.

Prema podacima Johns Hopkinsa, na 100.000 stanovnika u našoj zemlji umrlo je 159 ljudi.

Smrtnost od koronavirusa u BiH, prema ovoj statistici je 3,9 posto, odnosno takav je omjer oboljelih i smrtno stradalih.
Ali ako Sebija kaze da radi fantastican posao u pandemiji, ko smo ja i ti da sumnjamo u to? :)
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9449 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

MorningStar wrote: 11/03/2021 16:08
joe_black wrote: 11/03/2021 16:07
MorningStar wrote: 11/03/2021 15:55 Tanka optuznica :D

Nego sta je sa tim respiratorima - spasavaju li zivote evo godinu nakon svecanog narucivanja :D jel ono sefica rekla mora se to do tri naruciti - prije tih godinu dana :lol:
Za nas je to tragedija sto oni ne sluze svrsi za koju su piljeni, a sa stanovista optuznice je jedono relevantno to sto odbrana ima crno na bijelo da su verifikovani, ispravni i mogu se koristiti, pa neka optuzba svira k.rcu.
To je kad ti treba bager a ti dobijes traktor i registrujes pa kazes sto ne koristi se :lol:

Mogu se koristiti al za sta - za dugotrajnu invazivnu respiraciju na covid odjeljenjima - jel to se tvrdi ? :D
U tehnickoj specifikaciji koja pravljena prilikom nabavke respiratora su tacno navedene specifikacije respiratora koji se nabavljao...
To je jedna naj najstarijih caka prilikom raspisivanja tendera gdje se trazeni predmet opise u milimetar dimenzijama i tehnickim karakteristikama s tim nije dozvoljeno naviditi MARKU trazene opreme jer ostavlja prostor da se konkurencija zali, obara tender i oduzima vrijeme onom kome je nasteljeno...
U ugovoru, u tehnickoj dokumentaciji i dr je tacno navedeno koji tip i koje marke respiratora se trazi, a hoceli se on koristiti za dugotrajnu invazivnu respiraciju ili za puhanje guma sluzbenih vozila civilne zastite to optuzene zaboli ona stvar (NARAVNO U KOLIKO NIJE NAVEDENO DA CE SE KORISTITI ZA DUGOTRAJNU RESPIRACIJU)
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9450 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

jazzer wrote: 11/03/2021 16:16
MorningStar wrote: 11/03/2021 15:55 Tanka optuznica :D

Nego sta je sa tim respiratorima - spasavaju li zivote evo godinu nakon svecanog narucivanja :D jel ono sefica rekla mora se to do tri naruciti - prije tih godinu dana :lol:
Koliko dobro rade govori i ovaj podatak od 09.03.2021.
Univerzitet Johns Hopkins objavio je statistiku koja prikazuje da je Bosna i Hercegovina na 11. mjestu od 175 zemalja svijeta po smrtnosti od oboljenja Covid-19. Riječ je o broju umrlih na svakih 100.000 stanovnika.

U BiH je od početka pandemije (mart, 2020) zabilježeno 137.291 zaraženih koronavirusom, od čega je 5.297 preminulo od posljedica oboljenja Covid-19, piše Klix.

Prema podacima Johns Hopkinsa, na 100.000 stanovnika u našoj zemlji umrlo je 159 ljudi.

Smrtnost od koronavirusa u BiH, prema ovoj statistici je 3,9 posto, odnosno takav je omjer oboljelih i smrtno stradalih.
Ali ako Sebija kaze da radi fantastican posao u pandemiji, ko smo ja i ti da sumnjamo u to? :)
Misljenje javnosti VS misljenje ovlastene ustanove
Sta mislis sta ce sud vise cijeniti?
Post Reply