Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
User avatar
joint union
Posts: 2838
Joined: 31/01/2006 09:54

#10026 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joint union »

Hajvan wrote: 26/08/2021 21:19
joint union wrote: 26/08/2021 21:14 Mora da su i Fikretu i Fadilu 'vako konsultanti oteli pare, eto gdje je razlika u cijeni. A zlobnici i tužioci kažu ukrali :oops:
nadam se da ce svi u lancu fasovati dobre robije, kao nauk ostalim pijacarskim prevarantima u fancy odjelima.
Amin.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#10027 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by foxlife »

ma poslije rata nije samo sda nego svi koji su imali doticaja sa donacijama
silom prilika najvise doticaja je imala sda jer je alija bio predsjednik drzave i tako do njegove smrti
kasnije je ionako utanjilo sa donacijama
pa jedan damir hadzic koji je sdp je unazadio opstinu pitaj boga koliko a znamo samo ovo za sto mu se sudi u vezi sa radeljasem a sta jos ne znamo ....
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10028 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by detroit-mercy »

Hajvan wrote: 26/08/2021 15:36 jbg, grad u propadanju
trebao je imat barem 900 milja stanovnika ove godine

ovako, svedeni smo na mjeru drugo- i trecerazrednih gradova u susjedstvu, tipa Nis, Niksic, Banja Luka, Zadar... :mrgreen:
A cijela Bosna 6-7 miliona :mrgreen:
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#10029 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Hajvan »

nema ni susedna HR 3,5
pa im je najveci grad u toj brojci
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10030 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by detroit-mercy »

Hajvan wrote: 26/08/2021 21:32 nema ni sucedan HR 3,5
pa im je najveci grad u toj brojci
U cemu je poenta da ti 30% stanovnistva zivi u jendom gradu :-), da bi neki sebi zalijecili komplekse metropole.
Pogledaj jednu Sloveniju, sta im fali sa ravnomjernijom rasporedjenoscu stanovnistva :skoljka:.
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#10031 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by tr_ba »

izvrsni direktor wrote: 26/08/2021 21:04
nivla wrote: 26/08/2021 17:14 poznanik radio na nekom projektu u saradnji sa evropskom komisijom, prica je navodno sljedeca
dobili 5 mil eura
morali angazovati za konsultaciju firmu iz eu, uzeli im 4 mil za konsultacije, dok se sve rasporedilo, u konacnici ulozeno 400 hiljada, mi vracamo 5 mil plus kamate, jebo takvi pomoc i kredit
Stvarno vjerujes u ovo? :lol:
A i poznanik je vjerovatno poplocao prilazni put do kuce, uradio fasadu, i uveo grijanje na pelet
:D
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#10032 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Hajvan »

detroit-mercy wrote: 26/08/2021 21:42
Hajvan wrote: 26/08/2021 21:32 nema ni sucedan HR 3,5
pa im je najveci grad u toj brojci
U cemu je poenta da ti 30% stanovnistva zivi u jendom gradu :-), da bi neki sebi zalijecili komplekse metropole.
Pogledaj jednu Sloveniju, sta im fali sa ravnomjernijom rasporedjenoscu stanovnistva :skoljka:.
point je u unutrasnjim migracijama, a ne u permanentnom 'odlivu mozgova'
point je u jakom trzistu i centru moci

odosmo od teme, svakako :run:

:lol:
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10033 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by detroit-mercy »

Hajvan wrote: 26/08/2021 21:47
detroit-mercy wrote: 26/08/2021 21:42
U cemu je poenta da ti 30% stanovnistva zivi u jendom gradu :-), da bi neki sebi zalijecili komplekse metropole.
Pogledaj jednu Sloveniju, sta im fali sa ravnomjernijom rasporedjenoscu stanovnistva :skoljka:.
point je u unutrasnjim migracijama, a ne u permanentnom 'odlivu mozgova'
point je u jakom trzistu i centru moci

odosmo od teme, svakako :run:

:lol:
Nevidim ga, ali nema veze, da ne idemo od teme.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10034 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Malo čudno ovo za tri bankovne garancije. Bankovna garancija od 4,1 milijun € ide u korist crnogorske firme koja je prodala respiratore SM ali što se dešava sa preostalim iznosom javne nabavke iznosu od 1,2 milijuna € ? Je li to Fikretov profit umanjen za troškove transporta i PDV u iznosu od 830.000 KM ?

Zar nije Srebrena malina trebala dati bankovnu garanciju u punom iznosu onome tko je vodio postupak javne nabavke, odnosno Kupcu ?

Zar je Novalićev posao da "pomaže" ljudima pri uvozu ?

Lagano se ovo zakuhava samo izgleda da ima važnijih tema poput svadbi, rođendanskih torti i "letećih kioska". :D

https://avaz.ba/vijesti/bih/676612/svje ... i-premijer
AFERA RESPIRATORI

Svjedok Kreštalica tvrdi: Hodžić mi je rekao da će se za dozvolu za uvoz pobrinuti premijer
Rekao je da su to kineski respiratori, kazao je Kreštalica

U Sudu BiH danas je nastavljeno suđenje Bakirovom premijeru FBiH Fadilu Novaliću i drugima u aferi "Respiratori".

Osim Novalića, optuženi su i suspendirani direktor Federalne uprave civilne zaštite Fahrudin Solak i Fikret Hodžić vlasnik firme „Srebrena malina“ te ministrica finansija FBiH Jelka Milićević.

Svjedok optužbe Edin Kreštalica koji je član uprave Privredne banke Sarajevo kazao je da je Hodžić bio klijent te banke.

Tužilac Mirza Hukeljić pitao je svjedoka da li lično poznaje Hodžića.

- Poznajem ga kao klijenta. Upoznao sam ga 2018. godine kada je predao zahtjev za kredit. Prošle godine 6. aprila pozvao me na sastanak jer su mu trebale bankarske garancije jer je dobio posao koji se tiče uvoza medicinske opreme. Rekao je da je novac već na njegovom računu. Tražio je da banka izda garanciju za odgođeno plaćanje dok roba ne bude isporučena. To su zapravo bile tri garancije. Prva je bila u korist crnogorske firme BTL na 4,1 miliona eura sa rokom važenja do 15. aprila. Znam da je izdata ta garancije i nikada nije bila aktivirana - naveo je Kreštalica.

Tužilac je pitao Kreštalicu da li zna konkretno koju opremu je nemjeravao Hodžić nabaviti.

- Rekao je da su to kineski respiratori. Pitao sam ga da li je registriran kao ovlašteni uvoznik medicinske opreme a on je kazao da će se premijer FBiH pobrinuti da dobije dozvolu za uvoz. Taj odgovor sam mailom dobio - odgovorio je Kreštalica.

Svjedok je kazao da se u ovom slučaju radilo o osiguranju da će naručena roba biti isporučena.

Hodžićeva advokatica Mirna Avdibegović pitala je svjedoka da li mu je poznato ko je iz banke medijima dao ugovor jer postoji obaveza da se čuvaju podaci klijenata.

- Hodžić mi je prilikom telefonskog razgovora kazao da je samo neko iz banke mogao dati medijima ugovor. Ja o tome nisam ništa znao pa sam mu rekao da se zvanično obrati banci - odgovorio je Kreštalica.

Svjedočila je i službenica Privredne banke Sarajevo Lejla Kustura koja je kazala da je na račun "Srebrene maline" leglo 10,5 miliona KM te da je to odmah registrirano u sistemu te je obavijestila Odjel za sprečavanje pranja novca.

Svoj iskaz u sudnici je dao i Namik Hadžić, sekretar Crvenog križa FBiH, koji je također član Federalnog štaba Civilne zaštite. On je opisao na koji način su se na sjednicama donosile odluke o nabavci medicinske opreme.

Nastavak suđenja zakazan je za sutra
User avatar
jazzer
Posts: 7113
Joined: 20/12/2004 14:44

#10035 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by jazzer »

Poznanik i u štali ima podno grijanje a i onaj dunum zemlje je oblozio mermernim plocama.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10037 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Novak20 wrote: 26/08/2021 22:39 Malo čudno ovo za tri bankovne garancije. Bankovna garancija od 4,1 milijun € ide u korist crnogorske firme koja je prodala respiratore SM ali što se dešava sa preostalim iznosom javne nabavke iznosu od 1,2 milijuna € ? Je li to Fikretov profit umanjen za troškove transporta i PDV u iznosu od 830.000 KM ?

Zar nije Srebrena malina trebala dati bankovnu garanciju u punom iznosu onome tko je vodio postupak javne nabavke, odnosno Kupcu ?

Zar je Novalićev posao da "pomaže" ljudima pri uvozu ?

Lagano se ovo zakuhava samo izgleda da ima važnijih tema poput svadbi, rođendanskih torti i "letećih kioska". :D

https://avaz.ba/vijesti/bih/676612/svje ... i-premijer
AFERA RESPIRATORI

Svjedok Kreštalica tvrdi: Hodžić mi je rekao da će se za dozvolu za uvoz pobrinuti premijer
Rekao je da su to kineski respiratori, kazao je Kreštalica

U Sudu BiH danas je nastavljeno suđenje Bakirovom premijeru FBiH Fadilu Novaliću i drugima u aferi "Respiratori".

Osim Novalića, optuženi su i suspendirani direktor Federalne uprave civilne zaštite Fahrudin Solak i Fikret Hodžić vlasnik firme „Srebrena malina“ te ministrica finansija FBiH Jelka Milićević.

Svjedok optužbe Edin Kreštalica koji je član uprave Privredne banke Sarajevo kazao je da je Hodžić bio klijent te banke.

Tužilac Mirza Hukeljić pitao je svjedoka da li lično poznaje Hodžića.

- Poznajem ga kao klijenta. Upoznao sam ga 2018. godine kada je predao zahtjev za kredit. Prošle godine 6. aprila pozvao me na sastanak jer su mu trebale bankarske garancije jer je dobio posao koji se tiče uvoza medicinske opreme. Rekao je da je novac već na njegovom računu. Tražio je da banka izda garanciju za odgođeno plaćanje dok roba ne bude isporučena. To su zapravo bile tri garancije. Prva je bila u korist crnogorske firme BTL na 4,1 miliona eura sa rokom važenja do 15. aprila. Znam da je izdata ta garancije i nikada nije bila aktivirana - naveo je Kreštalica.

Tužilac je pitao Kreštalicu da li zna konkretno koju opremu je nemjeravao Hodžić nabaviti.

- Rekao je da su to kineski respiratori. Pitao sam ga da li je registriran kao ovlašteni uvoznik medicinske opreme a on je kazao da će se premijer FBiH pobrinuti da dobije dozvolu za uvoz. Taj odgovor sam mailom dobio - odgovorio je Kreštalica.

Svjedok je kazao da se u ovom slučaju radilo o osiguranju da će naručena roba biti isporučena.

Hodžićeva advokatica Mirna Avdibegović pitala je svjedoka da li mu je poznato ko je iz banke medijima dao ugovor jer postoji obaveza da se čuvaju podaci klijenata.

- Hodžić mi je prilikom telefonskog razgovora kazao da je samo neko iz banke mogao dati medijima ugovor. Ja o tome nisam ništa znao pa sam mu rekao da se zvanično obrati banci - odgovorio je Kreštalica.

Svjedočila je i službenica Privredne banke Sarajevo Lejla Kustura koja je kazala da je na račun "Srebrene maline" leglo 10,5 miliona KM te da je to odmah registrirano u sistemu te je obavijestila Odjel za sprečavanje pranja novca.

Svoj iskaz u sudnici je dao i Namik Hadžić, sekretar Crvenog križa FBiH, koji je također član Federalnog štaba Civilne zaštite. On je opisao na koji način su se na sjednicama donosile odluke o nabavci medicinske opreme.

Nastavak suđenja zakazan je za sutra
Elementarno nepoznavanje osnova ekonomije i davanje ovakvog komenta??? Ovo svakako ide u korist odbrane jer jasno dokazuje tvrdnju od samog pocetka da ovdje nije ostvarena nikakva extra dobit...
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10038 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Osnovno pitanje je da li se do "zarade" na nekorisnom smeću od ventilatora došlo legalno ili kršenjem zakona.

Koliko je tko zaradio ili kakvih je "talova" bilo tek će se utvrditi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65338
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10039 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by _BataZiv_0809 »

Sporan je nacin nabavke a i ne sta su nabavili. To sto su nabavili smece je samo otezavajuca okolnost.

Ali sve i da su Drager nabavili, krivicno djelo postoji dok seljacina otvoreno kaze da ce premijer zavrsiti dozvolu da malinjak uvozi medicinsku opremu.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10040 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Novak20 wrote: 28/08/2021 10:50 Osnovno pitanje je da li se do "zarade" na nekorisnom smeću od ventilatora došlo legalno ili kršenjem zakona.

Koliko je tko zaradio ili kakvih je "talova" bilo tek će se utvrditi.
To koliko i kakvih talova je bilo ne moze ni baba Vanga utvrdit, a posebno ovi tuzioci i ovaj tip dokaza, cisto sumnjam...

Cijela optuznica zasnovana na viber prepisci...teska da sta bude od toga, pratim u medijima rad tuzioca, daj boze da i njihove diplome nisu kao i kod osmice.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10041 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

joe_black wrote: 28/08/2021 13:10
Novak20 wrote: 28/08/2021 10:50 Osnovno pitanje je da li se do "zarade" na nekorisnom smeću od ventilatora došlo legalno ili kršenjem zakona.

Koliko je tko zaradio ili kakvih je "talova" bilo tek će se utvrditi.
To koliko i kakvih talova je bilo ne moze ni baba Vanga utvrdit, a posebno ovi tuzioci i ovaj tip dokaza, cisto sumnjam...

Cijela optuznica zasnovana na viber prepisci...teska da sta bude od toga, pratim u medijima rad tuzioca, daj boze da i njihove diplome nisu kao i kod osmice.
Nije stvar diplome tužitelja nego politike i (para)sistema koji brani lopove i (in)direktno se uključujućiuje u postupak.

Sud je na zahtjev tužitelja odbio pritvor za optužene nakon izjava Cerića i Izetbegovića o "herojskom" činu optuženih. Dobilo se na vremenu za brisanje dokaza o nabavci preskupog smeća od respiratora koje je naknadno možda i ubijalo ljude u bolnici.

I da nema suda, normalan čovjek bi imao barem grizodušje zbog ovakvog "posla" ali što gladan racku napravi to nema savjesti ni odgovornosti prema drugima. Bitno je zadovoljiti glad za parama, a čime će i tko će kako platiti, novcem ili glavom, takvima nije bitno.

Iz tog razloga navijam za tužiteljstvo, kakvo je da je.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#10042 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Kad je nova modna revija i smijanje u lice građanima ispred suda ?
User avatar
zubi
Posts: 5127
Joined: 16/07/2009 00:27

#10043 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by zubi »

http://interview.ba/2021/09/14/afera-re ... i-pjevaju/

Afera “Respiratori” na respiratorima: Glavni akteri plaču i pjevaju
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#10044 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Roccohljup »

dotle jadni konj trpi fikreta.... :-)

Image
Fikret Hodžić, vlasnik firme "Srebrena malina" iz Srebrenice, koji je učestvovao u kriminalnoj nabavci fuš respiratora iz Kine, za što mu se sada sudi na Sudu BiH, živi punim plućima.
Redovno objavljuje fotografije na Instagramu praćene poučnim i ponekad pjesničkim statusima.
Jedna od posljednjih njegovih objava na Instagramu je fotografija na konju iznad Sarajeva.
Pored Hodžića za kriminalnu nabavku respiratora, koje su u SAD bacili na smeće, optuženi su i Bakirov premijer Fadil Novalić, suspendirani direktor FUCZ-a Fahrudin Solak i minsitrica finasija u Vladi FBiH Jelka Milićević.

Doviđenja, pardon, do sljedećeg ročišta.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10045 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by 90minut »

Budala je velika s ovim slikama i to samo stvara sebi veci gnjev mogli bi ga i osuditi zbog toga.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10046 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Roccohljup wrote: 15/09/2021 14:44 dotle jadni konj trpi fikreta.... :-)

Image
Fikret Hodžić, vlasnik firme "Srebrena malina" iz Srebrenice, koji je učestvovao u kriminalnoj nabavci fuš respiratora iz Kine, za što mu se sada sudi na Sudu BiH, živi punim plućima.
Redovno objavljuje fotografije na Instagramu praćene poučnim i ponekad pjesničkim statusima.
Jedna od posljednjih njegovih objava na Instagramu je fotografija na konju iznad Sarajeva.
Pored Hodžića za kriminalnu nabavku respiratora, koje su u SAD bacili na smeće, optuženi su i Bakirov premijer Fadil Novalić, suspendirani direktor FUCZ-a Fahrudin Solak i minsitrica finasija u Vladi FBiH Jelka Milićević.

Doviđenja, pardon, do sljedećeg ročišta.
Znaš onu ? Što je više laži 3 F nam miliji i draži.

Primjer, bivši Reis Cerić koji je bez trunke pameti momentalno ustao u borbu za režimske lopove. Mene bi bilo Boga i ljudi stid da sam ovo napisao. Ljudima i obiteljima preminulih na ovim respiratorima bih se barem izvinio.
"Predlažem premijeru Fadilu Novaliću da vrati 100 nabavljenih respiratora. Ili da tih 100 respiratora proda našim susjedima, koji čekaju da ih nabave. Ili svjetskom kupcu, poput Amerike, koja kupuje sve dostupne respiratore u svijetu za svoje građane. I ne pita za cijenu. Nama nisu potrebni respiratori kojima fali procedura, na koju treba čekati duže nego na tražene respiratore dok se u državi ne dogovore oni koji se inače ne mogu dogovoriti osim što im je ćejf da se dogovore, a njihov čejf je jako skup po zdavlje, mir, sigurnost i raspoloženje bosanskih građana.

Da, čudna smo mi nacija: kad nismo imali respiratore, kukali su što ih nemamo, a sad kad ih imamo, oni kukaju da nam mobilni respiratori ne trebaju. A da su nabavljeni statični respiratori, onda bi oni, vjerovatno, kukali da nam trebaju mobilni.
A kuka ko je naučio kukati makar imao. Tako je to oduvjek bilo. Dobar je ko je dobar makar ga zlo gazilo, a loš je ko je loš makar ga dobro dizalo. U muci se poznaju junaci.
Allahu Milostivi, omili nam junake koji se bore za opće dobro svih nas!", napisao je dr. Mustafa Cerić.
Last edited by Novak20 on 16/09/2021 00:05, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#10047 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

90minut wrote: 15/09/2021 22:44 Budala je velika s ovim slikama i to samo stvara sebi veci gnjev mogli bi ga i osuditi zbog toga.
To je taj mentalitet i qurcenje, "sta mi mozete, gledaj sitrotinjo".

Jado jadni zivu glavu spasio iz raspale Srebrenice, nije znao sta je asfalt dok nije dosao u Sarajevo a prije da su ga doveli. A onda Boga ti pitaj kako je on, sa kime, kojim vezama, ili na koji nacin dobio to sve sto ima i jos dobija.

Treba samo da ga bude stid Srebrenice, srebrenicana tamo koji nista nemaju, doslovce tamo nema nista, a on ima bogastvo a opet pitanje je odakle mu ?

On, Munira, Durkanovic i tako ima njih dosta sto zive po Vogosci, Brezi, Ilijasu, ovi elitniji su u Sarajevu, odu 11. jula u Srebrenicu i nikad vise - neki tamo imaju samo vikendice, svi rade po Sarajevu i ovim nabrojanim mjestima, komplene familije zaposlene, pogotovo mlađi sigurno ih ceka posao ma koji fakultet zavrisili ili ne, ali zato odani stanci zivotom - kao kartel ako pogrijese znaju sta ih ceka.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10048 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by 90minut »

DonieBrasco wrote: 15/09/2021 23:37
90minut wrote: 15/09/2021 22:44 Budala je velika s ovim slikama i to samo stvara sebi veci gnjev mogli bi ga i osuditi zbog toga.
To je taj mentalitet i qurcenje, "sta mi mozete, gledaj sitrotinjo".

Jado jadni zivu glavu spasio iz raspale Srebrenice, nije znao sta je asfalt dok nije dosao u Sarajevo a prije da su ga doveli. A onda Boga ti pitaj kako je on, sa kime, kojim vezama, ili na koji nacin dobio to sve sto ima i jos dobija.

Treba samo da ga bude stid Srebrenice, srebrenicana tamo koji nista nemaju, doslovce tamo nema nista, a on ima bogastvo a opet pitanje je odakle mu ?

On, Munira i tako ima jos njih sto zive po Vogosci, Brezi, Ilijasu, ovi elitniji su u Sarajevu, odu 11. jula u Srebrenicu i nikad vise - neki tamo imaju samo vikendice, svi rade po Sarajevu i ovim nabrojanim mjestima, komplene familije zaposlene, pogotovo mlađi sigurno ih ceka posao ma koji fakultet zavrisili ili ne, ali zato odani stanci zivotom - kao kartel ako pogrijese znaju sta ih ceka.
Ma zna se sve brate moj, prijatelj isto nije dobio posao zbog momka iz Srebrenice koji ruku na srce i jeste zasluzio isti.

Al' zna se da imaju prednost za sve.

Ovaj je totalna suprotnost i evo znamo kako je vjerovatno završio karijeru, mozda je i imao šansu sad vjerujem da nema neko mora ispaštati radi ovoga i ko drugi nego on?

Evo i kazu da nema više osmijeha pred dolazak u sudnicu kao na pocetku suđenja znaci ne ide sve po planu i programu.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10050 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Kako nas samo farbaju. Za nepovjerovati. Nitko da upita kako je moguće da Malina za jedan dan i to na dan isporuke smeća bude upisana u registar Agencije. Ovo smeće od ventilatora je također trebalo biti odobreno kao pouzdan medicinski uređaj od strane Agencije da bi se uvezlo iz Kine.

A koliko je smeće pouzdano vidjeli smo odmah na startu kada uređaji nisu prošli ni prve preglede.

Sve je ovo mafija.

https://hms.ba/rociste-novalicu-i-drugi ... -lijekove/
Tužitelj je kazao da je o tome upoznato samo Tužiteljstvo, a ne obrana i zbog toga je naveo da su dobili podnese te je istaknuo da jedino Sud može poduzeti mjere u odnosu na taj predmet.

Prvi svjedok Avdagić je kazao da je njega svojevremeno zvao muškarac iz Ureda premijera Vlade BiH vezano za dobivanje dozvole za uvoz medicinske opreme, ali da ga je uputio na Indiru Fazlagić. Avdagić, je ostavio mogućnost da ga je zvao i Hasan Ganibegović iz Ureda Fadila Novalića. Avdagića (SDA) za člana stručnog vijeća u Agenciji iz reda bošnjačkog naroda imenovala je Vlada FBiH. On je također kazao da Novalića poznaje pet – šest godina preko zajedničkih prijatelja i da među njima ima onih koji rade u Novalićevom uredu. Kazao je da mu je Novalićev savjetnik Goran Miraščić kum.

Svjedokinja Fazlagić je ispričala da ju je zvao Hasan Ganibegović i da se raspitivao što je sve potrebno za uvoz respiratora i koje su potrebne dozvole za interventni uvoz. Nakon što mu je objašnjeno da je potrebna registracija pravne osobe koje uvozi respiratore, Ganibegović se zabrinuo i pitao da mu preporuči tvrtku koja se time bavi. Indira Fazlagić je naknadno Ganibegovića nazvala i preporučila mu tvrtku Tuzlafarm koja je često radila interventne uvoze za Klinički centar u Tuzli.

Međutim, nakon toga, pravnik u Agenciji Mladen donio joj je zahtjev za upis u Registar tvrtke Fikreta Hodžića “Srebrena malina” radi nabave respiratora. Fazlagić je na predmetu napisala “hitno” i nakon provjere dokumentacije zbog pandemije izvršen je posredni, a ne neposredni inspekcijski nadzor i Srebrena malina je dobila dozvolu.

Da su respiratori stigli na sarajevski aerodrom Fazlagić je saznala iz medija.
Post Reply