Fikret Delic Gugo-optužen za pedofiliju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#1 Fikret Delic Gugo-optužen za pedofiliju

Post by H »

Tešanj Čaršija znala i naslućivala, ali šutjela

Policija Delića zatekla sa 12-godišnjakinjom u podrumu

Centru za socijalni rad javile se još dvije djevojčice koje je osumnjičeni vodio u podrum * Nisam mogla naslutiti šta se dešava, kaže Razija, majka oštećene



I pored zvanične potvrde da je njihov sugrađanin Fikret Delić Gugo uhapšen i priveden zbog sumnje da je počinio bludne radnje nad 12-godišnjom djevojčicom, Tešnjaci su s nevjericom i ogorčenjem primili ovu vijest.
Anonimna dojava

Ipak, o svemu se šuti. U gradu se ne može čuti da neko komentira ovaj skandal. Naša ekipa posjetila je naselje Simetrale u blizini Policijske uprave Tešanj, gdje se sve i događalo. Gotovo stravično zvuči podatak koji su nam saopćili stanari, insistirajući na anonimnosti, da dovođenje maloljetnica u Delićev podrum traje skoro tri godine i da su svi u ovom dijelu grada to znali.
Sve je prekinuto kada je stanarka naselja anonimno u petak o svemu obavijestila PU Tešanj. Policijska patrola je Delića u njegovom podrumu zatekla s maloljetnicom iz tešanjskog sela Roše.
U naselju Roše također nailazimo na tišinu. Život se odvija normalno. Komšije ničim ne pokazuju da se dogodilo nešto neobično.
- Nešto sam čula, ali znam vrlo malo pojedinosti. Majka sam i bez obzira na to o kome se radilo, najoštrije to osuđujem. Naša sredina ne pamti da se nešto slično ikad dogodilo. Svi smo veoma zbunjeni - kazala nam je trgovkinja u Rošama Mirnesa Terzić.
Pred porodičnom kućom dočekala nas je djevojčica s kojom je navodno uhvaćen Delić. Pozvala je majku Raziju, koja je u bašti ispod kuće.
- Poznavali smo se onako površno. Ničim nismo mogli naslutiti šta se događa. Kada smo saznali, bili smo izgubljeni. Odveli smo djevojčicu na ljekarski pregled, gdje je utvrđeno da nije bilo seksualnog odnosa. Vidjet ćemo šta će uraditi vlast, pa ćemo i mi podići tužbu. Ne znam šta da kažem - priča nam djevojčicina majka Razija.
Pozivi mobitelom

Radeći ovu priču, uvjeravamo se da je čaršija ustvari sve vrijeme znala ili naslućivala da se ovo događa. Nekoliko sati poslije privođenja Delića, putem Centra za socijalni rad još dvije djevojčice uzrasta 14 i 15 godina potvrdile su da su odlazile u Delićev podrum.
O detaljima niko zasad ne može pričati, ali se ni u ovim slučajevima nije radilo o klasičnom seksualnom odnosu. Ono što zapanjuje jeste pouzdan podatak do kojeg smo došli: još nekoliko djevojčica prošlo je kroz Delićev podrum.
Iako su informacije veoma oskudne, doznajemo da su djevojčice u podrum dolazile iz obližnje škole nakon poziva putem mobitela. Postoje indicije da Delić u svemu nije bio sam. Neki tragovi vode i do Doboj-Istoka, ali policija ovaj podatak nije mogla potvrditi.

M. ČABRIĆ

Grad ga afirmirao

- Ja sam u šoku. Iznenađuje me i sama sumnja na to da je Fikret takav čovjek. Oko zgrade u kojoj on živi igra se i moja unuka, koja je nešto starija od ove djevojčice. Ovaj grad i ova čaršija afirmirali su Gugu kao radnika, inovatora i estradnog umjetnika i nismo zaslužili da nam to ovako vraća - kazao nam je Rifat Kantić, Delićev komšija, jedan od rijetkih koji je pristao govoriti.
Punac popularnog glumca

Fikret Delić rođeni je Sarajlija. Nakon što mu se majka preudala u Doboj, šezdesetih godina dolazi u Tešanj i zapošljava se u "Pobjedi". Dobitnik je više priznanja za savjestan rad i inovacije, a postao je posebno popularan poslije nastupa u filmu "Gori vatra", gdje je pjevao s Jasnom Žalicom. Dodatnu popularnost doživio je kada se njegova kćerka udala za popularnog bh. glumca Enisa Bešlagića.

http://www.avaz.ba
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#2

Post by Mahalac »

Mislim da su se mnogi jutros suzdrzali u pokretanju ove teme dok se bar ne utvrdi tacnost i iznesu dokazi za ovakvu vijest, al eto nismo svi isti :(
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#3

Post by H »

Mahalac wrote:Mislim da su se mnogi jutros suzdrzali u pokretanju ove teme dok se bar ne utvrdi tacnost i iznesu dokazi za ovakvu vijest, al eto nismo svi isti :(
Vijest je prvi put objavljena jučer, a potom danas potvrđena u najtiražnijem listu. E sad, ako ti misliš da će se više proširiti sa foruma Sarajevo-x, nego sa naslovnice Dnevnog Avaza, to je druga stvar. :oops:
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#4

Post by branimir_s »

Najbolje je "cekati potvrdu vlasti". Pa kad se sjete da potvrde... Strah me je da ce se sve ovo lijepo zataškati. Čovjek će odseliti negdje (mozda i u rodni grad - Sarajevo) ili ce sa zetom u "Nasu malu kliniku". Strašno. Ali tako nam je nazalost.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#5

Post by kekec »

Pedofile treba po kratkom postupku. :-x
Od optuzbe do izvrsenja, max 24 sata.
Nema te bolnice koja ih moze izlijeciti,
znaci, kratko i efikasno. Bolje njega jednog,
nego da djeca imaju posljedice cijelog zivota.
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#6

Post by H »

kekec wrote:Pedofile treba po kratkom postupku. :-x
Od optuzbe do izvrsenja, max 24 sata.
Nema te bolnice koja ih moze izlijeciti,
znaci, kratko i efikasno. Bolje njega jednog,
nego da djeca imaju posljedice cijelog zivota.
Znam za slučaj da je lik koji je penzioner zaustavljao dvije djevojčice, na povratku iz škole, i odvodio ih sa strane da bi potom pred njima skidao gaće unuku nešto mlađem od njih dvije. One su pobjegle i jedna je ispričala majci. Niko joj nije povjerovao, već su je optužili da izmišlja. Nakon par dana, isti lik je završio u bolnici sa polomljenim rukama i nogama. Vjerovatno je neka treća djevojčica prošla gore od ove dvije, a potom se neko njen osvetio. Lik je odselio, a navodno i danas živi u Sarajevu. :-?
Muatez
Posts: 108
Joined: 09/03/2006 20:32

#7

Post by Muatez »

kekec wrote:Pedofile treba po kratkom postupku. :-x
Od optuzbe do izvrsenja, max 24 sata.
Nema te bolnice koja ih moze izlijeciti,
znaci, kratko i efikasno. Bolje njega jednog,
nego da djeca imaju posljedice cijelog zivota.
Tacno u korijenu to treba sasjeci,sve koji imaju veze sa tom pojavom,pocev od onih sto rade sa fotografijama do onih sto rade.....Da se ja pitam svi oni bi bili pred streljackim vodom,pobij sve a bog ce ih sortirat kako su zasluzilii.Jest' malo radikalno ali otac sam dvogodisnje djevojcice i kad pomislim da mi neko takav pridze djetetu i da ga unisti za citav zivot dok ja zivim za nju.Za takve smrtna kazna i nista drugo,bez milosti i humanzima jer pedofili nisu ljudi vec zvijeri koje nazalost zive medzu nama.
lavor_
Posts: 54
Joined: 13/05/2006 12:52

#8

Post by lavor_ »

giljotina...

bruka i za enisa...mada nema s tim veze
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#9

Post by nostalgicar »

Tešanj Čaršija znala i naslućivala, ali šutjela

Ovo mi nema nikakve logike,cuj carsija znala,ali sutjela...?!?

Ovaj dnevni avaz je DNO DNA.!!!!!!!!!
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#10

Post by ztluhcs »

Dvojni moral + sindrom "noj u pjesku" = :shock:

Face it, Evropa nije ni¹ta bolesnija i nakaradnija od nas samih...
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#11

Post by edu »

lavor_ wrote:giljotina...

bruka i za enisa...mada nema s tim veze
kojeg ba enisa?.. :-) :-) ..e cuj bruka i za enisa.. :-) :-) :D ..svasta!
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#12

Post by Vingo »

edu wrote:
lavor_ wrote:giljotina...

bruka i za enisa...mada nema s tim veze
kojeg ba enisa?.. :-) :-) ..e cuj bruka i za enisa.. :-) :-) :D ..svasta!
Kad vidim ovakve komentare sve mi pocne imati drugi smek.... :roll: Mahala je to...nevidjena....
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#13

Post by H »

nostalgicar wrote:Tešanj Čaršija znala i naslućivala, ali šutjela

Ovo mi nema nikakve logike,cuj carsija znala,ali sutjela...?!?

Ovaj dnevni avaz je DNO DNA.!!!!!!!!!
Šta ti je tu čudno?! Dođe dijete požali se, niko mu ne povjeruje, neki posumnjaju i ostane na tome.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#14

Post by taxi_driver »

i ja ga krivim za ovo sa djevojcicom od 12 god.ali za ove dvije sa 15 ne bih.pa dole curice od 15 izgledaju i nose garderobu kao da im je 25.nikad ne bih ni pomislio da je maloljetna. :-) :-)
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#15

Post by H »

taxi_driver wrote:i ja ga krivim za ovo sa djevojcicom od 12 god.ali za ove dvije sa 15 ne bih.pa dole curice od 15 izgledaju i nose garderobu kao da im je 25.nikad ne bih ni pomislio da je maloljetna. :-) :-)
Ma jašta. :-) Možda se i ova od 12 ranije razvila. :-) :-) :-)
Koji si ti liiiiik. :? :? :? :-? :-? :-?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#16

Post by taxi_driver »

garant joj ciko rekao, imam cokoladu za tebe u podrumu :D :D
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#17

Post by H »

taxi_driver wrote:garant joj ciko rekao, imam cokoladu za tebe u podrumu :D :D
Jel' to sad pričaš iz iskustva?! Hajde priznaj, jesi li zlostavljan, ili ti zlostavljaš?! :-?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#18

Post by taxi_driver »

H wrote:
taxi_driver wrote:garant joj ciko rekao, imam cokoladu za tebe u podrumu :D :D
Jel' to sad pričaš iz iskustva?! Hajde priznaj, jesi li zlostavljan, ili ti zlostavljaš?! :-?
daj ba sta se palis.samo ne vjerujem da se desilo
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#19

Post by H »

taxi_driver wrote:
H wrote:
taxi_driver wrote:garant joj ciko rekao, imam cokoladu za tebe u podrumu :D :D
Jel' to sad pričaš iz iskustva?! Hajde priznaj, jesi li zlostavljan, ili ti zlostavljaš?! :-?
daj ba sta se palis.samo ne vjerujem da se desilo
Šta ne vjeruješ?! Ne vjeruješ za ovog lika iz članka, ili ne vjeruješ da u Bosni ima pedofila?! :roll:
lavor_
Posts: 54
Joined: 13/05/2006 12:52

#20

Post by lavor_ »

edu wrote:
lavor_ wrote:giljotina...

bruka i za enisa...mada nema s tim veze
kojeg ba enisa?.. :-) :-) ..e cuj bruka i za enisa.. :-) :-) :D ..svasta!
pa dobro :D preko zenu mu i njega ce stici ...*stembilj carsije*..hebiga :Ovo je bosna,jednom shvatite*

N.Gljiva :D
mada nema s tim veze
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#21

Post by ztluhcs »

stochar wrote: To je najveci problem: ljudi ne vjeruju. Dok se uvjere, pedofili se zhivi nauzhivashe. Po mom mishljenju, ovdje nisu toliko krivi pedofili koliko sredina koja im sve to dopusta. U 90 posto sluchajeva se za to zna, ali se shuti. Sto neko reche, 'sindrom glave u pijesku' i lazhni moral: 'o chemu se ne pricha, toga nema'.
:faraon1:
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#22

Post by ztluhcs »

taxi_driver wrote:ali za ove dvije sa 15 ne bih.pa dole curice od 15 izgledaju i nose garderobu kao da im je 25.nikad ne bih ni pomislio da je maloljetna. :-) :-)
Znaèi logika je "Pu jebote zajebah se mala ima manje od 15"?

Èovjeèe silovanje je silovanje a silovanje djeteta je 100x gori zloèin! Nisi ¾ivotinja jebote, pa makar i da gola stoji ispred tebe to ti nije izgovor ni opravdanje!
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#23

Post by Pearl »

Slazhem se, treba suditi tim curicama i narediti im da se pokriju od glave do pete kako ne bi uznemiravale jadne pedofile, seksualne manijake i ostale pi.kopachenike. stvarno su bezobrazne, obuku mini suknje i majice na bretele, izadju setati ulicom i provociraju neduzhne pedofile, sve ih treba silovati i to javno! fuj!!![/quote]

pa zato nam i kazu ovi malo "religiozniji" (khm khm) forumashi da moramo uvesti serijat i ovbavezno obavezno oblacenje zena "po propisu", da ne izazivamo jadne muskarce....

:? :? :? :?
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#24

Post by Santos »

E ljudi dje ja zivim pedofelija je normalna stvar.Slusajte sat kontra primjer.Djevojcica ili djevojka od 16 kuka osudjena zbog zloupotrbljavanja kobile tj. ona je nanjela kobili ozbiljne povrede u vagini tako sto joj je gurala bejzbol palicu.Kazna odma je izbacena iz konjickog kluba.Ta djevojka stanuje blizu mene.Zamislite tek sta ovi stariji rade.
tripko
Posts: 7
Joined: 14/04/2005 22:23

#25

Post by tripko »

nostalgicar wrote:Tešanj Čaršija znala i naslućivala, ali šutjela

Ovo mi nema nikakve logike,cuj carsija znala,ali sutjela...?!?

Ovaj dnevni avaz je DNO DNA.!!!!!!!!!

Carsija jest mozda znala i sutjela radi njega samoga,a inace ta carsija niocemu ne suti! Vjerute mi!
Post Reply