fikret abdić i agrokomerc

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by insomnia78 »

Nema, nema, nema.
Tu pricu o ponovnom dizanju agrokomerca mogu popusiti samo totaln kreteni. I onda je vjestacki prikazivana vrijednost i muljano za sta je uostalom i optuzen a sad ce eto on izaci iz zatvora obnoviti agrokomerc i zaposliti 13 000 ljudi ccc. Gori su mediji sto mu uopste daju prostor i njemu i njegovim sljedbenicima, ratni zlocinac i izdajica. Trebamo ga sad mi uhapsiti i suditi mu za veleizdaju.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#2 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by sinuhe »

Ima mjesta za svakakve pacijente u politici pa tako i za njega. Lijepo bi se i uklopio nakon godina izbivanja. Vjerujem da bi i opet jogurt pio.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#3 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Sasvim_Obican »

Agrokomerc je u vlasništvu Vlade Federacije. No, interesantno je da on nikad nije kupljen. Jednostavno, neko je napravio dokument kojim se Agrokomerc proglašava vlasništvom Federacije, iako je dioničko društvo. Neko je ( Vlada kantona na čelu sa braćom Veladžić ) lijepo mahnuo nekom svotom pred nosom i Agrokomerc je pao na koljena !

Ko ne vjeruje, može mi se na PP obratiti za imena ljudi iz Pećigrada, Cazina, Male i Velike Kladuše koji su hajdučki provalili u prostorije Agrokomerca i to proglasili svojim vlasništvom,a jedan cazinski prevoznik je tokom noći pokrao autobuse i kamione Agrokomerca koji i danas voze sa "simbolom Agrokomerca" na vratima.

Iako je nekad bio privredni gignat, danas su dvije ( brojem 2 ) fabrike grunotvno nestale jer su lopovi bukvalno cijele fabrike odnijeli u staro željezo. Čak ni zidove nisu ostavili. U međuvremenu, Vlada Federacije se pravi munjena i ne želi pokrenuti makar ono malo solventnih postrojenja jer se na taj način osvećuje "Abdićevcima", iako ne znaju da je Agrokomerc hranio Krajinu i Krajišnike, a i hranio bi i opet samo da mu se da šansa.

Situacija sa preuzimanjem Agrokomerca bi mogla biti zanimljiva. Općina Velika Kladuša i privatni dioničari (radnici ) besplatno će dati svoje dionice Fikretu Abdiću i učiniti ga jedinim parnerom Vlade Federacije u upravljačkoj strukturi Agrokomerca. Nadam se da će Sud presuditi u korist radnika koji su tužili Vladu Federacije zbog malverzacija sa Agrokomercom, i nadam se da će se naći minimalan kompromis da se pokrene makar jedna fabrika Agrokomerca.

Što se novog suđenja Abdiću tiče, to naravno nije moguće i u koliziji je sa elementarnim postulatima pravne države. Naime, on je osuđen po optužnici Tužilaštva BiH, na hrvatskom sudu, po modelu pravne pomoći između dvije države. Dakle, priča sa ratnim zločinom je završena. Što se tiče "veleizdaje", to mislim, nije po KZ BiH krivično djelo. U suprotnom bi Dodika i Čovića bilo na sudu, više nego u kući rođenoj.

Agrokomercu treba dati šansu ! Mene je prestravila izjava Baje Nadarevića, doživotnog ministra za sve i svašta, kojij je izjavio da je to "završena priča". Kako završena priča o 70 miliona EURA dugovanja prema vjerovnicima i radnicima ?!
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#4 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Agnese »

sinuhe wrote:Ima mjesta za svakakve pacijente u politici pa tako i za njega. Lijepo bi se i uklopio nakon godina izbivanja. Vjerujem da bi i opet jogurt pio.
Tuzno, al' istinito
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Hemel »

Ova tema nece i onako na dobro izaci ali eto dok nije zatvorena da se nesto i napise.

Prvo, babo trebao podnijeti racune za Agrokomerc pa se tek onda interesovati za isti. Prilikom povlacenja, sta su i u kakvom stanju ostavili fabrike, farme, postrojenja, vozni park...ako bi to sve vratio, nemam nista protiv neka ga ponovo dize iz pepela ali cisto sumnjam da je to moguce posle nasih termita koji su ono sto je ostalo, unistili.

Drugo, babu cekaju teske optuzbe zbog privrednog kriminala (mucke) u Hrvatskoj. Prebacivanje imovine sa Agrokomerca na svoja imena. Sta je jos ostalo od Agrokomerca u Hrvatskoj samo on zna pa bi valjda bio red da to i saopsti sta je Agrokomercovo a sta je njihovo (Abdica) i odakle im.

Narod ko narod, svasta guta...zivi jos u '86.toj godini.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#6 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by sinuhe »

Zanimljivi podaci Savim obicni.

A mogu zamisliti radni sastanak Abdica i Lipovace npr. Jedan mantra o Agrokomercu, drugi o cargo aerodromu od nekih 7 milijardi vrijednosti.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#7 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by atko »

ovo sto je odlezo za zlocine ... trebo bi jos minimalno toliko, pa kriminl i izdaja i saradnja sa agresorom ...

ocekujem da ga dodik primi u peCednickom kabinetu i tako ga vrati na politicku scenu ...

ma da me nebi iznenadila ni posjeta MVP kladusi :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#8 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by jasko_ba »

jadno je bilo vidjeti onu masu koja ga je docekala :roll:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#9 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Control panel »

ja se taman pitao sto nema teme o zlocincu abdicu
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by insomnia78 »

Ma frajer je kriminalac, autonomas, osudjeni ratni zlocinac i veleizdajnik i tu se sva prica zavrsava. Kome je dobar i ko mu vjeruje nek ga vodi kuci

Sent using Tapatalk
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#11 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Sasvim_Obican »

Hemel wrote:Ova tema nece i onako na dobro izaci ali eto dok nije zatvorena da se nesto i napise.

Prvo, babo trebao podnijeti racune za Agrokomerc pa se tek onda interesovati za isti. Prilikom povlacenja, sta su i u kakvom stanju ostavili fabrike, farme, postrojenja, vozni park...ako bi to sve vratio, nemam nista protiv neka ga ponovo dize iz pepela ali cisto sumnjam da je to moguce posle nasih termita koji su ono sto je ostalo, unistili.

Drugo, babu cekaju teske optuzbe zbog privrednog kriminala (mucke) u Hrvatskoj. Prebacivanje imovine sa Agrokomerca na svoja imena. Sta je jos ostalo od Agrokomerca u Hrvatskoj samo on zna pa bi valjda bio red da to i saopsti sta je Agrokomercovo a sta je njihovo (Abdica) i odakle im.

Narod ko narod, svasta guta...zivi jos u '86.toj godini.
Da se razumijemo, ja zaista nisam jedan od ljudi koji smatra Abdića pozitivnom historijskom ličnošću, al' hajmo realno !

Ako neko treba podnijeti račune za Agrokomerc onda je to onaj vlasnik za čije je vladavine potučen do koljena, a to je Vlada Federacije od Bičakčića, Hadžipašića, do Mujezinovića i Brankovića. Ljudi koji su uništili Agrokomerc su - braća Lijanovići ( prodaja i neovlašteni prevoz mašina i imovine u Hercegovinu ), razni Abdićevi "pomoćnici" i sekretari koji su poslije rata obnašali funkcije kojekakvih povjerenika, upravitelja i direktora, a u čije je vrijeme opljačkana sva ta imovina, pa tek onda Abdić koji je kapital Agrokomerca smatrao nerijetko privatnom svojinom.

Nisam optimist po pitanju tih sudskih postupaka u Hrvatskoj. Koliko ja znam, Abdić je neke stvar još prije rata "provukao" kroz papire, tako da bi vrlo lako moglo sve završiti vraćanjem luke ili nekog drugog objekta.
liberty02
Posts: 4122
Joined: 14/02/2012 19:32

#12 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by liberty02 »

kakvu on ulogu moze da u BIH uopste igra?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#13 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Control panel »

liberty02 wrote:kakvu on ulogu moze da u BIH uopste igra?
sporednu musku
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#14 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by atko »

liberty02 wrote:kakvu on ulogu moze da u BIH uopste igra?
odlicna maskota autonomasa i mrzitelja BiH ... ja vrlo ozbiljno mislim da dodik nece ovaj zicer propustiti
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by insomnia78 »

atko wrote:
liberty02 wrote:kakvu on ulogu moze da u BIH uopste igra?
odlicna maskota autonomasa i mrzitelja BiH ... ja vrlo ozbiljno mislim da dodik nece ovaj zicer propustiti
Pa vec mu je danas u Banja luci iskazana podrska


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#16 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by dale cooper »

Gledam na dnevniku ove ljude što su mu priredili doček i kako su gotovo 100% sigurni
da će Abdić dignuti Agrokomerc ponovo na noge. Žalosno je to kako su ljudi spremni
vjerovati i u iluzije i u obećanja kriminalca i ratnog zločinca da bi pobjegli od ružne
stvarnosti i beznađa. Kao davljenici koji se hvataju za zadnju slamku. Bilo mi ih je nešto
i žao da budem iskren.
Last edited by dale cooper on 09/03/2012 21:01, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by insomnia78 »

dale cooper wrote:Gledam na dnevniku ove ljude što su mu priredili doček i kako su gotovo 100% sigurni
da će Abdić dignuti Agrokomerc ponovo na noge. Žalosno je to kako su ljudi spremni
vjerovati i u iluzije i u obećanja kriminalca i ratnog zločinca da bi pobjegli od ružne
stvarnosti i beznađa. Kao davljenici koji se fataju za zadnju slamku. Bilo mi ih je nešto
i žao da budem iskren.
Pa kad mogu vjerovati Torabiju mogu i "babi".
Uostalom vjerovali su mu u ratu dovoljno da krenu u izdaju zemlje i svog naroda, sta je onda u miru strpiti se koji mjesec da babo uzme stvar u svoje ruke i da se ona digne


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#18 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Sasvim_Obican »

Opet o Babi, a ne o Agrokomercu ?!

Pitanje - Da li činjenica da je vlasnik nekog kombinata koji je hranio ( ali bukvalno hranio ) Krajinu ratni zločinac, znači da tom kombinatu ne treba dati šansu da se makar malo oporavi ? Da li činjenica da je Abdić bio direktor Agrokomerca, znači da bi radnici te firme trebali ostati uskraćeni za 70 miliona eura potraživanja, a i ono malo postrojenja raspordati ili pokrasti ?
User avatar
PeshtA
Posts: 279
Joined: 28/09/2006 23:24
Location: Kuwait

#19 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by PeshtA »

Ovoj drzavi i ovom narodu treba cudo, magija, iluzija jer ovom ambivalentnoscu cemo za par godina biti Pakistan.

Kriminalac je, zlocinac je, ali valja narodu od necega zivjeti. Nismo srbi da nam je hrana car lazar, milos obilic, stepa stepanovic itd. Bosnjo voli masnog mesa :)
Enofazni števec
Posts: 139
Joined: 13/08/2011 14:23

#20 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Enofazni števec »

Takva smo nacija. Da nam neko kaze da je mlijelo crno 70% bi potvrdilo da jeste , 20 % da nije a ovih 10% bi se smijalo i jednima i drugima
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#21 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by dale cooper »

To je to, mislim koliko moraš biti u teškoj situaciji da vjeruješ u ova prazna
"Babina" obećanja. Jad i čemer. :(
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#22 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by JoseMujica »

dobro ste Torabi je naša prava slika....al neko je dobro na drugoj temi napisao dok je ovaca biće i vune, a poznat smo stočarski kraj
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by insomnia78 »

Lud i ponosan wrote:
dale cooper wrote:To je to, mislim koliko moraš biti u teškoj situaciji da vjeruješ u ova prazna
"Babina" obećanja. Jad i čemer. :(
Veci je jad i cemer sto su svi ti ljudi digle ruke od vlasti i foteljasa svih boja... ;) Naravno opravdano.
Najveci je jad i cemer sto moras biti (ne znam ni kako bi nazvao) da u onakvom krvavom ratu stranes na stranu cetnika i pocnes sa logorima

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by dale cooper »

Lud i ponosan wrote:
dale cooper wrote:To je to, mislim koliko moraš biti u teškoj situaciji da vjeruješ u ova prazna
"Babina" obećanja. Jad i čemer. :(
Veci je jad i cemer sto su svi ti ljudi digle ruke od vlasti i foteljasa svih boja... ;) Naravno opravdano.
O tome i govorim, i zadnja im je nada Babo. Sjebano do bola. :(
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#25 Re: fikret abdić i agrokomerc

Post by Hemel »

Sasvim_Obican wrote:
Hemel wrote:Ova tema nece i onako na dobro izaci ali eto dok nije zatvorena da se nesto i napise.

Prvo, babo trebao podnijeti racune za Agrokomerc pa se tek onda interesovati za isti. Prilikom povlacenja, sta su i u kakvom stanju ostavili fabrike, farme, postrojenja, vozni park...ako bi to sve vratio, nemam nista protiv neka ga ponovo dize iz pepela ali cisto sumnjam da je to moguce posle nasih termita koji su ono sto je ostalo, unistili.

Drugo, babu cekaju teske optuzbe zbog privrednog kriminala (mucke) u Hrvatskoj. Prebacivanje imovine sa Agrokomerca na svoja imena. Sta je jos ostalo od Agrokomerca u Hrvatskoj samo on zna pa bi valjda bio red da to i saopsti sta je Agrokomercovo a sta je njihovo (Abdica) i odakle im.

Narod ko narod, svasta guta...zivi jos u '86.toj godini.
Da se razumijemo, ja zaista nisam jedan od ljudi koji smatra Abdića pozitivnom historijskom ličnošću, al' hajmo realno !

Ako neko treba podnijeti račune za Agrokomerc onda je to onaj vlasnik za čije je vladavine potučen do koljena, a to je Vlada Federacije od Bičakčića, Hadžipašića, do Mujezinovića i Brankovića. Ljudi koji su uništili Agrokomerc su - braća Lijanovići ( prodaja i neovlašteni prevoz mašina i imovine u Hercegovinu ), razni Abdićevi "pomoćnici" i sekretari koji su poslije rata obnašali funkcije kojekakvih povjerenika, upravitelja i direktora, a u čije je vrijeme opljačkana sva ta imovina, pa tek onda Abdić koji je kapital Agrokomerca smatrao nerijetko privatnom svojinom.

Nisam optimist po pitanju tih sudskih postupaka u Hrvatskoj. Koliko ja znam, Abdić je neke stvar još prije rata "provukao" kroz papire, tako da bi vrlo lako moglo sve završiti vraćanjem luke ili nekog drugog objekta.
Poznajuci dobro situaciju u Agrokomercu prije rata (radio sam tamo) znam i sa cime se uslo u rat. Agrokomerc su unistili Abdic & co. a sto nije uspio on, to su nastavili gore pomenuti tako da su svi prste uprljali u Agrokomercu.
Nekada davno sa i sam vjerovao u velike gigante kao sto su Agrokomerc, Energoinvest, Sipad...ali sada definitivno vidim da od toga nema nista. Proslo je vrijeme kada se mogao Agrokomerc pokrenuti (odmah posle rata). Narod bi radio, ne bi imali kada da razmisljaju ko je babin a ko nije. Ovako, od Agrokomerca nema nista osim nekih parcijalnih projekata koji bi se mogli pokrenuti.

Sam Abdic je rekao i pokazao na djelu kakav mu je odnos prema drzavi BiH. Drugu priliku mislim da ne zasluzuje. Sljedbenici su totalno zavedeni pa i danas nisu svjesni sta se sve u Svijetu pa i kod nas promijenilo.
Locked