FIKRET ABDIC BABO

User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#126 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

Jesi vidio gada... :-D u ovo godina, iz Kladuše je otišao samo u vozilima policije i SIPE. U izbornim kampanjama odbijao našim TV kućama gostovanje, i sad frajko Srbima otišao... :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#127 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by 90minut »

Nevjerovatno je s obzirom na sve okolnosti da je on i dalje živ mnogi su 10 puta manje stvari gubili živote..
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#128 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

Ovim putem obavještavam članove i simpatizere SDP-a BiH da sam na jučerašnjoj sjednici Općinskog odbora SDP Velika Kladuša dao neopozivu ostavku na sve funkcije unutar OO SDP BiH Velika Kladuša.

Razlog moje ostavke je činjenica da na dugo očekivanoj sjednici Općinskog odbora nisu donesene konkretne odluke vezano za neodržavanje sjednice Općinskog vijeća Velika Kladuša zbog nedolaska SDP-ovog vijećnika, čime je ova organizacija preuzela odgovornost za neodržavanje iste.

Razlozi nedolaska na sjednicu koja je bila prvobitno zakazana za 11,00 sati od strane vijećnika SDP-a nisu utemeljene, jer isti nije htio prisustvovati sjednici ni u terminu od 18,00 sati jer su svi ostali vijećnici tadašnje većine potvrdili da mogu prisustvovati i u 18,00 sati ukoliko vijećnik SDP-a ne može prisustvovati u 11,00 sati!

Što bi rekli, pametnom dosta, sama ova činjenica govori da njegova isprika da je spriječen poslovnim obavezama pada u vodu jer isti ne radi u 18,00 sati.

Nesankcionisanjem ovog poteza, OO SDP BiH Velika Kladuša je preuzela odgovornost neodržavanja sjednice na sebe, ili da budem jasniji, OO SDP BiH Velika Kladuša je ovim preuzela odgovornost za to što nije donesena odluka o pokretanju opoziva načelnika Fikreta Abdića, jer je 24.11. bio krajnji rok da se ista donese.

Zakon je jasno propisao da su vijećnici dužni da u roku od 30 dana od dana izglasavanja inicijative donesu odluku o pokretanju postupka opoziva načelnika, a taj rok je bio upravo 24.11.2021.

Sve priče o tome da se ta sjednica može ponoviti padaju u vodu jer to i jeste cilj pojedinih "igrača", da se donesu odluke koje će sud kasnije proglasiti ništavnim i ponovo sačuvati aktuelnog
načelnika Fikreta Abdića od opoziva i da ispadne da oni nisu krivi, a sve su znali i od početka radili na tome.

Neizglasavanjem opoziva propuštena je prilika da se načelnik Fikret Abdić legalno i legitimno smijeni na predstojećim izborima, te da se konačno Velika Kladuša oslobodi okova prošlosti, stagnacije, izolacije i autokratskog režima.

Ukoliko je Oćinski odbor SDP Velika Kladuša spreman da nosi breme "spasa" aktuelnog načelnika Fikreta Abdića, ja lično nisam.

Ja lično i dalje ostajem odan ideji socijaldemokratije te lojalnosti SDP-u BiH i čekat ću neka bolja vremena u velikokladuškom SDP-u.

Pozivam KO SDP BiH USK i SDP BiH da ne ostanu nijemi na ovu pogubnu politku, te da ne propuste priliku da se jasno distanciraju od poteza pojedinaca koji nanose ogromnu štetu ugledu SDP-a BiH, dok ne bude prekasno.

:kafa1:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#129 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Ironman_88 »

Već 5 godina koliko sam na forumu strpljivo čekam kad će se neko sjetiti da nelik i nedjelo ovog nečovjeka prebaci u politiku, a ne da mi ovdje blati rodnu grudu. @Chloe bio bi napokon red da ga parkirate u političku močvaru, nek se tamošnji krokodili pozabave s njim.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#130 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

Ironman_88 wrote: 05/05/2022 11:45 Već 5 godina koliko sam na forumu strpljivo čekam kad će se neko sjetiti da nelik i nedjelo ovog nečovjeka prebaci u politiku, a ne da mi ovdje blati rodnu grudu. @Chloe bio bi napokon red da ga parkirate u političku močvaru, nek se tamošnji krokodili pozabave s njim.
Nije u mom domenu, da jeste davno bi bio. :)

:hm: od kud ja ovdje moderator :? :shock:

@Ironman_88 ev' ...... opletiiiii ... a ja odoh Bobija potražiti ... :oops:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#131 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Ironman_88 »

Chloe wrote: 05/05/2022 12:06
Ironman_88 wrote: 05/05/2022 11:45 Već 5 godina koliko sam na forumu strpljivo čekam kad će se neko sjetiti da nelik i nedjelo ovog nečovjeka prebaci u politiku, a ne da mi ovdje blati rodnu grudu. @Chloe bio bi napokon red da ga parkirate u političku močvaru, nek se tamošnji krokodili pozabave s njim.
Nije u mom domenu, da jeste davno bi bio. :)

:hm: od kud ja ovdje moderator :? :shock:

@Ironman_88 ev' ...... opletiiiii ... a ja odoh Bobija potražiti ... :oops:
Hvala, pravda zadovoljena :D
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#132 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

Ironman_88 wrote: 05/05/2022 12:16
Chloe wrote: 05/05/2022 12:06

Nije u mom domenu, da jeste davno bi bio. :)

:hm: od kud ja ovdje moderator :? :shock:

@Ironman_88 ev' ...... opletiiiii ... a ja odoh Bobija potražiti ... :oops:
Hvala, pravda zadovoljena :D
hjooj, da mi ga je ovako u stvarnosti prebaciti na kakav pusti otok :trep: ... klik-klik i papa .... :lol:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#133 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Ironman_88 »

Chloe wrote: 05/05/2022 12:21
hjooj, da mi ga je ovako u stvarnosti prebaciti na kakav pusti otok :trep: ... klik-klik i papa .... :lol:
Parkirat će njega biologija uskoro gdje mu je mjesto :izet:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#134 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Point. »

Vidim obnovljena tema, ponadao se da je pačće crklo.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#135 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by sehohari »

Pa dobro, koliko je realna podrška ljudi u Kladuši Abdiću? Ima li simpatizera i u okolnim mjestima (Cazinu npr.)?

Bili smo prije jedno deset godina tamo (u periodu od dvije godine jedno 6 puta), ali nikad nisam doživio neku neugodnost.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#136 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Ironman_88 »

sehohari wrote: 05/05/2022 13:01 Pa dobro, koliko je realna podrška ljudi u Kladuši Abdiću? Ima li simpatizera i u okolnim mjestima (Cazinu npr.)?

Bili smo prije jedno deset godina tamo (u periodu od dvije godine jedno 6 puta), ali nikad nisam doživio neku neugodnost.
Dovoljna podrška da ondese izbore. U Kladuši nema nikakvih neugodnosti, "atmosfera" u gradu je manje-više ista kao recimo u Cazinu ili Bihaću. Većim dijelom ga bira kladuška dijaspora koja je izbjegla u Ameriku nakon što su napravili sranje, lokalni simpatizeri se se više drže u pozadini/tajnosti. Mislim da će se zatrati i zadnji djelić tog "pokreta" kad govedo rikne, gura kćer da ide dalje tim putem ali je daleko od toga da postane ozbiljnija politička figura jer ne postoji organizacija nikakva iza toga već samo kult Babe.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#137 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

Ironman_88 wrote: 05/05/2022 13:43
sehohari wrote: 05/05/2022 13:01 Pa dobro, koliko je realna podrška ljudi u Kladuši Abdiću? Ima li simpatizera i u okolnim mjestima (Cazinu npr.)?

Bili smo prije jedno deset godina tamo (u periodu od dvije godine jedno 6 puta), ali nikad nisam doživio neku neugodnost.
Dovoljna podrška da ondese izbore. U Kladuši nema nikakvih neugodnosti, "atmosfera" u gradu je manje-više ista kao recimo u Cazinu ili Bihaću. Većim dijelom ga bira kladuška dijaspora koja je izbjegla u Ameriku nakon što su napravili sranje, lokalni simpatizeri se se više drže u pozadini/tajnosti. Mislim da će se zatrati i zadnji djelić tog "pokreta" kad govedo rikne, gura kćer da ide dalje tim putem ali je daleko od toga da postane ozbiljnija politička figura jer ne postoji organizacija nikakva iza toga već samo kult Babe.
Nisu lokalni simpatizeri u pozadini, oni su ponosni jer su babini. :)

Al' nema tenzija kao nekad među građanima, niti incidenata, niti se sjećam da je iko imao neugodnosti u Kladuši ko je došao sa strane.

On ne gura nikoga, on je marioneta u rukama svoje kćerke (djece) godinama.
Senilan je i priča k'o pokvarena ploča, one je u prošlosti totalno.
Njegova smrt će nešto malo oslabiti njihove redove al' uspomena na njega će ih držati i biti podrška njegovoj djeci, Bože daj da griješim.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#138 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by swanfilter »

Chloe wrote: 05/05/2022 15:32
Ironman_88 wrote: 05/05/2022 13:43

Dovoljna podrška da ondese izbore. U Kladuši nema nikakvih neugodnosti, "atmosfera" u gradu je manje-više ista kao recimo u Cazinu ili Bihaću. Većim dijelom ga bira kladuška dijaspora koja je izbjegla u Ameriku nakon što su napravili sranje, lokalni simpatizeri se se više drže u pozadini/tajnosti. Mislim da će se zatrati i zadnji djelić tog "pokreta" kad govedo rikne, gura kćer da ide dalje tim putem ali je daleko od toga da postane ozbiljnija politička figura jer ne postoji organizacija nikakva iza toga već samo kult Babe.
Nisu lokalni simpatizeri u pozadini, oni su ponosni jer su babini. :)

Al' nema tenzija kao nekad među građanima, niti incidenata, niti se sjećam da je iko imao neugodnosti u Kladuši ko je došao sa strane.

On ne gura nikoga, on je marioneta u rukama svoje kćerke (djece) godinama.
Senilan je i priča k'o pokvarena ploča, one je u prošlosti totalno.
Njegova smrt će nešto malo oslabiti njihove redove al' uspomena na njega će ih držati i biti podrška njegovoj djeci, Bože daj da griješim.
Zar se ne desi ubistvo u VK momka iz Buzima bas iz tih razloga? I nije bas dugo unazad ...
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#139 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

swanfilter wrote: 06/05/2022 00:17
Chloe wrote: 05/05/2022 15:32

Nisu lokalni simpatizeri u pozadini, oni su ponosni jer su babini. :)

Al' nema tenzija kao nekad među građanima, niti incidenata, niti se sjećam da je iko imao neugodnosti u Kladuši ko je došao sa strane.

On ne gura nikoga, on je marioneta u rukama svoje kćerke (djece) godinama.
Senilan je i priča k'o pokvarena ploča, one je u prošlosti totalno.
Njegova smrt će nešto malo oslabiti njihove redove al' uspomena na njega će ih držati i biti podrška njegovoj djeci, Bože daj da griješim.
Zar se ne desi ubistvo u VK momka iz Buzima bas iz tih razloga? I nije bas dugo unazad ...
U onoj situaciji, u onakvim okolnostima mogao je biti i momak iz Kladuše.

Ne može niko reći da je došao u Kladušu, pa imao probleme ili neugodnosti zbog politike,
ne teka tako, ne ulazim u situacije ako se nađu u društvu i raspravljaju o politici i prošlosti.
geoxx
Posts: 1090
Joined: 08/08/2015 23:39

#140 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by geoxx »

swanfilter wrote: 06/05/2022 00:17
Chloe wrote: 05/05/2022 15:32

Nisu lokalni simpatizeri u pozadini, oni su ponosni jer su babini. :)

Al' nema tenzija kao nekad među građanima, niti incidenata, niti se sjećam da je iko imao neugodnosti u Kladuši ko je došao sa strane.

On ne gura nikoga, on je marioneta u rukama svoje kćerke (djece) godinama.
Senilan je i priča k'o pokvarena ploča, one je u prošlosti totalno.
Njegova smrt će nešto malo oslabiti njihove redove al' uspomena na njega će ih držati i biti podrška njegovoj djeci, Bože daj da griješim.
Zar se ne desi ubistvo u VK momka iz Buzima bas iz tih razloga? I nije bas dugo unazad ...
Mislim da se tu ispostavilo da to nije bio motiv ubistva. Moze biti da grijesim, kao da sam to procitao negdje. Ubica je bio psihicki bolesnik i pod dejstvom alkohola.

Ali i nevezano za to, nema nikakvih tenzija. Sve normala.
Post Reply