FIKRET ABDIC BABO

User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#76 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by SmokingMan »

seln wrote:Image
A pomalo su nalik jedan drugome. :D :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22312
Joined: 15/01/2010 06:28

#77 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by luckylaka »

SmokingMan wrote:
seln wrote:Image
A pomalo su nalik jedan drugome. :D :D
Braca po zlocinu
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#78 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by RagibUzoriti »

Jel ono Keba iza Karadzica?

Dragan Kojic Keba :lol: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#79 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by BarbaDue »

Ludzak wrote:Sta imam mislit o zlikovcu koji je suradjivao sa cetnicima? Nisam ljubitelj ni Alije I. , al vise ga postujem od tog krajiskog zlikovca.
Ti si definitivno luđak
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#80 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

BarbaDue wrote:
Ludzak wrote:Sta imam mislit o zlikovcu koji je suradjivao sa cetnicima? Nisam ljubitelj ni Alije I. , al vise ga postujem od tog krajiskog zlikovca.
Ti si definitivno luđak

:hm:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#81 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by BarbaDue »

kladusanka wrote:
BarbaDue wrote:
Ludzak wrote:Sta imam mislit o zlikovcu koji je suradjivao sa cetnicima? Nisam ljubitelj ni Alije I. , al vise ga postujem od tog krajiskog zlikovca.
Ti si definitivno luđak

:hm:
Sta ti nije jasno?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#82 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

BarbaDue wrote:
Sta ti nije jasno?

Zašto je luđak po tvom mišljenju? :-D
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#83 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Milenkov buraz »

BarbaDue wrote:
Ludzak wrote:Sta imam mislit o zlikovcu koji je suradjivao sa cetnicima? Nisam ljubitelj ni Alije I. , al vise ga postujem od tog krajiskog zlikovca.
Ti si definitivno luđak
Možda jeste lud ali nije glup. F.A prokockao životnu šansu, krenuo protiv vlastitog naroda, završio vojnički poražen, osuđen kao ratni zločinac. Danas sjedi starac jendom nogom u grobu, podržavaju ga uglavnom nepismeni i krezubi svijet iz ruralnih krajeva BiH. Do duše treba reći da ni današnja SDA politika stalnih ustupaka velikosrpskoj i velikohrvatskoj politici nije puno odmakla od "Babine".
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#84 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by BarbaDue »

kladusanka wrote:
BarbaDue wrote:
Sta ti nije jasno?

Zašto je luđak po tvom mišljenju? :-D
Zato što u istu rečenicu stavlja F.A. i Aliju I. Znači zločinac i izdajnik svog naroda ne može sa Alijom ni na koji način da se poredi.
Do duše treba reći da ni današnja SDA politika stalnih ustupaka velikosrpskoj i velikohrvatskoj politici nije puno odmakla od "Babine".
A od današnje SDA se definitivno ograđujem.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#85 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Chloe »

BarbaDue wrote:
kladusanka wrote:
BarbaDue wrote:
Sta ti nije jasno?

Zašto je luđak po tvom mišljenju? :-D
Zato što u istu rečenicu stavlja F.A. i Aliju I. Znači zločinac i izdajnik svog naroda ne može sa Alijom ni na koji način da se poredi.

Aham ... :thumbup: Sviđa mi se odgovor. :-D
User avatar
luckylaka
Posts: 22312
Joined: 15/01/2010 06:28

#86 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by luckylaka »

Milenkov buraz wrote:
BarbaDue wrote:
Ludzak wrote:Sta imam mislit o zlikovcu koji je suradjivao sa cetnicima? Nisam ljubitelj ni Alije I. , al vise ga postujem od tog krajiskog zlikovca.
Ti si definitivno luđak
Možda jeste lud ali nije glup. F.A prokockao životnu šansu, krenuo protiv vlastitog naroda, završio vojnički poražen, osuđen kao ratni zločinac. Danas sjedi starac jendom nogom u grobu, podržavaju ga uglavnom nepismeni i krezubi svijet iz ruralnih krajeva BiH. Do duše treba reći da ni današnja SDA politika stalnih ustupaka velikosrpskoj i velikohrvatskoj politici nije puno odmakla od "Babine".
:thumbup: U sridu
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#87 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Nivelacija »

Ne rusi se gnezdo lahko dok je babo ziv.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#88 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by tovarish »

SDA i FA se razlikuju samo po tome što je FA predao Bosnu neprijateljima javno,a SDA je to činila tajno.A to se naročito odnosi na ovu Bakirovu SDA,mada ni Alijina nije bila bezgresna u citavom ovom procesu.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#89 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by pici »

tovarish wrote:SDA i FA se razlikuju samo po tome što je FA predao Bosnu neprijateljima javno,a SDA je to činila tajno.A to se naročito odnosi na ovu Bakirovu SDA,mada ni Alijina nije bila bezgresna u citavom ovom procesu.
:thumbup: ima i ta mjesta
Salih1984
Posts: 61
Joined: 30/09/2018 19:42

#90 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Salih1984 »

I eto vjerovali ili ne odkad je posto nacelnik tkz. Babo je unistio sve sto je mogo u Kladusi.
Nikad veci lopovluk nije bio,nikad gore stanje nije bilo,nikad nesposobniji ljudi nisu bili na funkcijama,prave veci lopovluk nego Sda vjerovali ili ne.(ko hoce nesto o ovome svemu vise da zna neka ukuca na Faceboku stranicu "Huse Husic")
Svoju djecu jadnu je zaposlio sve kao savjetnike SVE TROJE DJECE(svaki savjetnik ima 3-4 hiljade km platu)+neku djecu je zaposlio po parlamentima.
Ugoro je opstinu u toliki minus da taj minus ni Merkel nebi mogla vratiti.
Sto je najsmjesnije preko svog rezimskog medija(Radio Velika Kladusa)pise kako nikad u Kladusi nije bilo bolje i da je sad potpuno blagostanje u Kladusi.
Neka mu je na cast.
User avatar
luckylaka
Posts: 22312
Joined: 15/01/2010 06:28

#91 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by luckylaka »

tovarish wrote:SDA i FA se razlikuju samo po tome što je FA predao Bosnu neprijateljima javno,a SDA je to činila tajno.A to se naročito odnosi na ovu Bakirovu SDA,mada ni Alijina nije bila bezgresna u citavom ovom procesu.
nidje veze.Zlocinac se okrenuo protiv drzave,armije i stao na stranu agresora o cemu ti vjerovatno pojma nemas.I da govorim samo o krajini s kojom Bakir u to vrijeme veze nije imao(kao ni sada).Izjednacavanje agresora,domaceeg izdajicu i ABiH ni ide nikako u istu recenicu
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#92 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by tovarish »

luckylaka wrote:
tovarish wrote:SDA i FA se razlikuju samo po tome što je FA predao Bosnu neprijateljima javno,a SDA je to činila tajno.A to se naročito odnosi na ovu Bakirovu SDA,mada ni Alijina nije bila bezgresna u citavom ovom procesu.
nidje veze.Zlocinac se okrenuo protiv drzave,armije i stao na stranu agresora o cemu ti vjerovatno pojma nemas.I da govorim samo o krajini s kojom Bakir u to vrijeme veze nije imao(kao ni sada).Izjednacavanje agresora,domaceeg izdajicu i ABiH ni ide nikako u istu recenicu
Gdje sam ja izjednačio našu armiju sa babom, prije da si ti izjednačio sda i armiju.
User avatar
luckylaka
Posts: 22312
Joined: 15/01/2010 06:28

#93 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by luckylaka »

tovarish wrote:
luckylaka wrote:
tovarish wrote:SDA i FA se razlikuju samo po tome što je FA predao Bosnu neprijateljima javno,a SDA je to činila tajno.A to se naročito odnosi na ovu Bakirovu SDA,mada ni Alijina nije bila bezgresna u citavom ovom procesu.
nidje veze.Zlocinac se okrenuo protiv drzave,armije i stao na stranu agresora o cemu ti vjerovatno pojma nemas.I da govorim samo o krajini s kojom Bakir u to vrijeme veze nije imao(kao ni sada).Izjednacavanje agresora,domaceeg izdajicu i ABiH ni ide nikako u istu recenicu
Gdje sam ja izjednačio našu armiju sa babom, prije da si ti izjednačio sda i armiju.
Hoces reci da u Armiji nije bilo casnih i postenih pripadnika sda
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#94 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by tovarish »

luckylaka wrote:
tovarish wrote:
luckylaka wrote: nidje veze.Zlocinac se okrenuo protiv drzave,armije i stao na stranu agresora o cemu ti vjerovatno pojma nemas.I da govorim samo o krajini s kojom Bakir u to vrijeme veze nije imao(kao ni sada).Izjednacavanje agresora,domaceeg izdajicu i ABiH ni ide nikako u istu recenicu
Gdje sam ja izjednačio našu armiju sa babom, prije da si ti izjednačio sda i armiju.
Hoces reci da u Armiji nije bilo casnih i postenih pripadnika sda
Ni to nisam rekao i konstantno mi ubacuješ riječi koje nisam rekao, al šta drugo očekivati od SDA bota, a sa njima se ne raspravljam.Doviđenja.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#95 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Maraschino »

Salih1984 wrote:I eto vjerovali ili ne odkad je posto nacelnik tkz. Babo je unistio sve sto je mogo u Kladusi.
Nikad veci lopovluk nije bio,nikad gore stanje nije bilo,nikad nesposobniji ljudi nisu bili na funkcijama,prave veci lopovluk nego Sda vjerovali ili ne.(ko hoce nesto o ovome svemu vise da zna neka ukuca na Faceboku stranicu "Huse Husic")
Svoju djecu jadnu je zaposlio sve kao savjetnike SVE TROJE DJECE(svaki savjetnik ima 3-4 hiljade km platu)+neku djecu je zaposlio po parlamentima.
Ugoro je opstinu u toliki minus da taj minus ni Merkel nebi mogla vratiti.
Sto je najsmjesnije preko svog rezimskog medija(Radio Velika Kladusa)pise kako nikad u Kladusi nije bilo bolje i da je sad potpuno blagostanje u Kladusi.
Neka mu je na cast.
Tek treba klupko da se odmota ako babo ne krepa.
Ogromna imovina Agrokomerca je nestala kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji. Sta se desilo sa tom imovinom samo babo i njegova djeca znaju.
Raspolagao je imovinom Agrokomerca kao sa vlastitom i jos narod glasa za njega.
Salih1984
Posts: 61
Joined: 30/09/2018 19:42

#96 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by Salih1984 »

Maraschino wrote:
Salih1984 wrote:I eto vjerovali ili ne odkad je posto nacelnik tkz. Babo je unistio sve sto je mogo u Kladusi.
Nikad veci lopovluk nije bio,nikad gore stanje nije bilo,nikad nesposobniji ljudi nisu bili na funkcijama,prave veci lopovluk nego Sda vjerovali ili ne.(ko hoce nesto o ovome svemu vise da zna neka ukuca na Faceboku stranicu "Huse Husic")
Svoju djecu jadnu je zaposlio sve kao savjetnike SVE TROJE DJECE(svaki savjetnik ima 3-4 hiljade km platu)+neku djecu je zaposlio po parlamentima.
Ugoro je opstinu u toliki minus da taj minus ni Merkel nebi mogla vratiti.
Sto je najsmjesnije preko svog rezimskog medija(Radio Velika Kladusa)pise kako nikad u Kladusi nije bilo bolje i da je sad potpuno blagostanje u Kladusi.
Neka mu je na cast.
Tek treba klupko da se odmota ako babo ne krepa.
Ogromna imovina Agrokomerca je nestala kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji. Sta se desilo sa tom imovinom samo babo i njegova djeca znaju.
Raspolagao je imovinom Agrokomerca kao sa vlastitom i jos narod glasa za njega.
Evo samo 1 primjer covjeka koji je na visokim funkcijama odkad je Babo nacelnik:
https://m.yutube.com/watch?v=fap_JBBqlVU
Stavite izmedju y i u O
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#97 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by spreca »

Salih1984 wrote:
Maraschino wrote:
Salih1984 wrote:I eto vjerovali ili ne odkad je posto nacelnik tkz. Babo je unistio sve sto je mogo u Kladusi.
Nikad veci lopovluk nije bio,nikad gore stanje nije bilo,nikad nesposobniji ljudi nisu bili na funkcijama,prave veci lopovluk nego Sda vjerovali ili ne.(ko hoce nesto o ovome svemu vise da zna neka ukuca na Faceboku stranicu "Huse Husic")
Svoju djecu jadnu je zaposlio sve kao savjetnike SVE TROJE DJECE(svaki savjetnik ima 3-4 hiljade km platu)+neku djecu je zaposlio po parlamentima.
Ugoro je opstinu u toliki minus da taj minus ni Merkel nebi mogla vratiti.
Sto je najsmjesnije preko svog rezimskog medija(Radio Velika Kladusa)pise kako nikad u Kladusi nije bilo bolje i da je sad potpuno blagostanje u Kladusi.
Neka mu je na cast.
Tek treba klupko da se odmota ako babo ne krepa.
Ogromna imovina Agrokomerca je nestala kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji. Sta se desilo sa tom imovinom samo babo i njegova djeca znaju.
Raspolagao je imovinom Agrokomerca kao sa vlastitom i jos narod glasa za njega.
Evo samo 1 primjer covjeka koji je na visokim funkcijama odkad je Babo nacelnik:
https://m.youtube.com/watch?v=fap_JBBqlVU
Stavite izmedju y i u O
Koji skupak...popeo se on na svoju rodjenu mater i sa nje drzao govore
murathans
Posts: 247
Joined: 03/05/2013 19:11

#98 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by murathans »

super prica o posljednjim danima babove paradržave

Zbjegovi, kokoši i Država od Platona

http://www.tvornicaprica.xyz/2019/08/28 ... d-platona/


Bio je august ‘95, Okrug Bihać, širi rejon kote Metla, sjedim na terasi nečije napuštene kuće u kojoj je smještena radio-stanica za koju radim. U krilu mi četiri knjige do mene dospjele stalnom razmjenom koju sam dogoovorila sa jednim Apačom. On meni knjige a ja njemu kutiju mlijeka u prahu, kesu makarona il’ šta već dobijem kao platu.

Drvena sam od sedativa koje sam dobila prethodnog dana. Bio je težak taj dan. Ujutro nam je došao I.S. i donio malu drvenu gajbu punu ručnih bombi. Na gajbi se još jednim ćoškom držala papirna naljepnica sa lijepim crtežom mandarina. Dugo do tada nisam vidjela mandarine ni na slici. Uputa je bila jasna. Neprijatelj je stisnuo sa svih strana, ukoliko dođe do proboja sa lijevog boka, zadatak je bombu baciti u radijsku opremu a nama je dato na volju- ili sa opemom ili niz livadu. Taj dio s livadom značio je sve one horor rizike ako te uhvate.

Vojska Milana Martića je bila jako blizu. Mogli smo ih čuti kako dozivaju megafonima. Trebala sam čitati popdnevne vijesti koje sam prikupila noseći uher na obližnje brdo gdje se mogao uhvatiti signal Bh radija i znati za aktivnosti na Špicastoj stijeni duboko u Bosni. Tonac je spustio regler na prvoj rečenici jer nisam mogla reći slovo R. U dvije minute vilica i jezik su otkazali poslušnost i počelo je gušenje. Šok je utopljen u izdašnim dozama intravenoznih bromodijazepama Pošteđena sam posla narednog dana.

Od četiri knjige jedna je Platonova Država. Lijepa, očuvana. Gladim joj korice, nasumično čitam dijelove i ništa ne razumijem. Podno balkona na kom sjedim slijevaju se rijeke ljudi koji bježe prema Cazinu,Bihaću…Ne razumijem ni to zašto prve idu kokoši. Uznemirene,šire krila kao da se nadaju da će ipak poletjeti. Za njima podvijene žene sa punim tačkama. Stvari u njima diskretno pokrivene dekom, sustižu ih oni na traktorima….


Opet je august. Zbjegove iz moje zemlje gledam na ekranu laptopa. Dobar latptop, jasne slike. Otplaćivat ću ga jos 20 mjeseci. U autobusu za Njemačku za koji dan sjediće moja Sabina.

Posljednja «moja» koja odlazi. Rekla mi je da ne tugujem. Da će biti tamo daleko za moju djecu kada jednog dana krenu na studije, da će biti najbolja tetka iz Njemačke a ja evo opet ne znam reći R a i svu sam nadu usput potrošila.

Da slici zbijega ne bi nedostajala kokoš, ja ću Sabina da ti je ispečem jednu domaću i stavim u foliju. Biće ti dosta do Njemačke. Bez tebe neću više imati s kim biti ponekad mlada. Volim te i s tobom ide pola moga srca i cijela kokoš.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#99 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by freelancerusk »

Ko god podržava Abdića, dabogda mu četnici po kući hodali.

Lijep pozdrav iz Bihaća!
murathans
Posts: 247
Joined: 03/05/2013 19:11

#100 Re: FIKRET ABDIC BABO

Post by murathans »

freelancerusk wrote:Ko god podržava Abdića, dabogda mu četnici po kući hodali.

Lijep pozdrav iz Bihaća!
Mislim da je autorica price bila pripadnica Petog korpusa...Krajiškinje su najbolje žene u Bosni...
Post Reply