FIFA 23

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#126 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

Pa jedna od stvari koje mi se svidjaju ovu fifu je to sto moras daleko vise sam odraditi za ekipu, nema vise da AI sve sam radi, a ti da trcis sa CDM i ne prebacujes na druge... moras sam koristiti double man press pa brzo switchati, pokrivati po 2-3 pozicije odjednom

Isto tako u napadu imas creative runs, posaljes igraca u trk u smjeru koji ti zelis, mozes mu cak i mijenjati putanju, a ti vamo drzis loptu s drugim igracem dok se on otvara... ili ga posaljes naprijed pa vratis nazad da izbacis jednog odbrambenog

Igra ima mana naravno, ali ovo na sta se ti zalis ja vidim kao pozitivnu stvar

Mene recimo nervira sto se lopta vraca napadacu nakon 3-4 savrsena tackla s moje strane, ali to je problem u fifi godinama :run:
User avatar
vaučer
Posts: 9153
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#127 Re: FIFA 23

Post by vaučer »

Double man press ne postoji s Tactical defending, a Tactical defending je bolji u 1vs1 i ne mogu igrati s Legacy jer me igra forsira stalno u 1vs1. I ne, ne želim da AI 'sve radi' nego samo minimum razumnog kretanja u odnosu na situaciju na terenu, a ne totalno isključenje kao da je sudija svirao kraj kad im protivnik prođe izvan njihovog dezigniranog prostora. Plus nije razumno očekivati da sve sam odradiš s obzirom koliko je sjebano i neprecizno switchanje igrača. Igrao sam stotine, ako ne i tisuće sati u FIFA igrama i mislim da solidno razumijem šta je bilo i šta su od tad do sad napravili. Da su uložili 1% novca zarađenog od FUT-a u AI - svi zajedno, online i offline igrači bi uživali u najboljoj simulaciji ikad. Ali nisu. Nego su rekli eto vama pa se snađite, AI ne radi ništa. To nije nikavo rješenje po meni, trebali su lijepo izbalansirati taj aspekt igre ili barem dati otvorene opcije za editiranje Career mode igračima koji ne igraju FUT.
User avatar
TinNBANFL
Posts: 532
Joined: 29/12/2012 23:51

#128 Re: FIFA 23

Post by TinNBANFL »



tradeable Benzema, Ter Stegen, Correa, Kimpembe i Hakimi. Messi i Essien iz advanced sbca.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2558
Joined: 28/02/2010 19:25

#129 Re: FIFA 23

Post by Plavo-bijeli »

joj kako ljudi godinu iz godinu odmah ikone, messije, mbappe dobivaju na samom pocetku, a ja ih 4 godine za redom samo dobijem u julu...ako i tad..........

a sto se tice fife i gameplaya, ma nemoguce je napraviti igru da bude perfektna i da svi budu zadovoljni. Tako da sve dok nema neke pravo, pravo velike probleme i dok je drugacija od prethodne, meni super.

Raja trazi da im sve bude potaman i nadju 1001 manu, a lupam PES 4,5,6 kad se igrao tad je bilo sve fantasticno, neki govore da je idalje pes 2013 najbolja igra ikada, a igra teski odron bila itd...

Samo mi je jedna simulacija fudbala bila uzas i doslovno neigriva, prije 22,23 godine dobio nekakav Nintendo i nekakvu uzasnu fudbal 'simulaciju', a poslije svi pesovi i svi fife igras jer je fudbal i to je to...tek poslije kad nesto umislis da bi trebao biti svjetski igrac i imati najvise pobjeda u WL e onda krenes da trazis mane i sebi opravdanja, ,aha da imam coinsa vise ili samo da se igraci bolje postavljaju...izgubi se uzivanje u igri i jebo to.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#130 Re: FIFA 23

Post by liaar »

Plavo-bijeli wrote: 04/10/2022 14:57 joj kako ljudi godinu iz godinu odmah ikone, messije, mbappe dobivaju na samom pocetku, a ja ih 4 godine za redom samo dobijem u julu...ako i tad..........

a sto se tice fife i gameplaya, ma nemoguce je napraviti igru da bude perfektna i da svi budu zadovoljni. Tako da sve dok nema neke pravo, pravo velike probleme i dok je drugacija od prethodne, meni super.

Raja trazi da im sve bude potaman i nadju 1001 manu, a lupam PES 4,5,6 kad se igrao tad je bilo sve fantasticno, neki govore da je idalje pes 2013 najbolja igra ikada, a igra teski odron bila itd...

Samo mi je jedna simulacija fudbala bila uzas i doslovno neigriva, prije 22,23 godine dobio nekakav Nintendo i nekakvu uzasnu fudbal 'simulaciju', a poslije svi pesovi i svi fife igras jer je fudbal i to je to...tek poslije kad nesto umislis da bi trebao biti svjetski igrac i imati najvise pobjeda u WL e onda krenes da trazis mane i sebi opravdanja, ,aha da imam coinsa vise ili samo da se igraci bolje postavljaju...izgubi se uzivanje u igri i jebo to.
hahaha upravo, ja tek u augustu dobio 99 Ronalda u Fifi 22, do tad mi max domet bio Mbappe kad mu je cijena pala na 300k
Mraka
Posts: 206
Joined: 13/04/2009 18:31

#131 Re: FIFA 23

Post by Mraka »

Plavo-bijeli wrote: 04/10/2022 14:57 joj kako ljudi godinu iz godinu odmah ikone, messije, mbappe dobivaju na samom pocetku, a ja ih 4 godine za redom samo dobijem u julu...ako i tad..........

a sto se tice fife i gameplaya, ma nemoguce je napraviti igru da bude perfektna i da svi budu zadovoljni. Tako da sve dok nema neke pravo, pravo velike probleme i dok je drugacija od prethodne, meni super.

Raja trazi da im sve bude potaman i nadju 1001 manu, a lupam PES 4,5,6 kad se igrao tad je bilo sve fantasticno, neki govore da je idalje pes 2013 najbolja igra ikada, a igra teski odron bila itd...

Samo mi je jedna simulacija fudbala bila uzas i doslovno neigriva, prije 22,23 godine dobio nekakav Nintendo i nekakvu uzasnu fudbal 'simulaciju', a poslije svi pesovi i svi fife igras jer je fudbal i to je to...tek poslije kad nesto umislis da bi trebao biti svjetski igrac i imati najvise pobjeda u WL e onda krenes da trazis mane i sebi opravdanja, ,aha da imam coinsa vise ili samo da se igraci bolje postavljaju...izgubi se uzivanje u igri i jebo to.
FIFA 14,15 ili čak i 16 kakav je gameplay bio ako si igrao,ja sa skromnim GOLD timom osvojio divison 1 bez ikona ili tada su bile samo IF,mogli su se zaustaviti "prebrzi" igrači jer je gameplay bio skoro pa normala.A sad ako nemaš ikonu ili 94+ tim nemaš šta tražiti npr u vikend ligi,u*rali su igru sa svakakvim karticama a da ne pričamo o gameplayu kako igrači lete... Ne znam kakvo je stanje sad sa FIFA 23 pa ne mogu komentarisati gameplay ? Razmišljam još da li da kupim 23 ...
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#132 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

Ako si nekad igrao PES ova FIFA je nesto najblize PES-u u zlatnom periodu. Meni su sve FIFE do 20 prebrze i igrači kao da skejtaju po terenu. Od 20 su krenuli unositi realnost, a u ovoj doveli na do sada najveci nivo. Igram next gen i PS4 verziju miješano, igrači se kreću prirodno, igraju sa svim dijelovima tijela, uklizavanja imaju tezinu i snagu dok su prije bila komedija ... i dosta toga je dodano na realnosti. Naravno ima i dalje bugova i stvari koje treba popraviti, ali generalno najkompletnija FIFA koja je izasla godinama unazad, vidis i po reakciji igrača da se niko pretjerano ni na sta ne zali (osim na preopterećene servere), kao npr. prosle godine kada je R2 shoot bug napravio opće nezadovoljstvo.
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#133 Re: FIFA 23

Post by pepermint31 »

AnonymousBIH wrote: 04/10/2022 17:52 Ako si nekad igrao PES ova FIFA je nesto najblize PES-u u zlatnom periodu. Meni su sve FIFE do 20 prebrze i igrači kao da skejtaju po terenu. Od 20 su krenuli unositi realnost, a u ovoj doveli na do sada najveci nivo. Igram next gen i PS4 verziju miješano, igrači se kreću prirodno, igraju sa svim dijelovima tijela, uklizavanja imaju tezinu i snagu dok su prije bila komedija ... i dosta toga je dodano na realnosti. Naravno ima i dalje bugova i stvari koje treba popraviti, ali generalno najkompletnija FIFA koja je izasla godinama unazad, vidis i po reakciji igrača da se niko pretjerano ni na sta ne zali (osim na preopterećene servere), kao npr. prosle godine kada je R2 shoot bug napravio opće nezadovoljstvo.
A ova fifa ti kao nije brza? Meni igrači kao da skejtaju na ledu
sa tim nerealnim okretima. Ovo je bliže hokeju nego fudbalu ali je razumljivo kad ti kanađani rade igru.
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#134 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

pepermint31 wrote: 04/10/2022 21:01
AnonymousBIH wrote: 04/10/2022 17:52 Ako si nekad igrao PES ova FIFA je nesto najblize PES-u u zlatnom periodu. Meni su sve FIFE do 20 prebrze i igrači kao da skejtaju po terenu. Od 20 su krenuli unositi realnost, a u ovoj doveli na do sada najveci nivo. Igram next gen i PS4 verziju miješano, igrači se kreću prirodno, igraju sa svim dijelovima tijela, uklizavanja imaju tezinu i snagu dok su prije bila komedija ... i dosta toga je dodano na realnosti. Naravno ima i dalje bugova i stvari koje treba popraviti, ali generalno najkompletnija FIFA koja je izasla godinama unazad, vidis i po reakciji igrača da se niko pretjerano ni na sta ne zali (osim na preopterećene servere), kao npr. prosle godine kada je R2 shoot bug napravio opće nezadovoljstvo.
A ova fifa ti kao nije brza? Meni igrači kao da skejtaju na ledu
sa tim nerealnim okretima. Ovo je bliže hokeju nego fudbalu ali je razumljivo kad ti kanađani rade igru.
Ne znam na cemu igras, ali igra je čak spora, posebno PS5 verzija.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#135 Re: FIFA 23

Post by MensurM »

Plavo-bijeli wrote: 03/10/2022 20:01 Evo moje ekipice, u prvih 11 tradable varane, tierney, bruno, adama, casemiro.

u tradable packovima isto ništa, al sreća jučer 100k uzeo na tradanju na jednom igraču.. mogao sam vjerovatno i danas toliko, ali mi se ne da...

Casemira ne bih nikad ni u ludilu, ali čuo da je dobar i da nije toliko spor i fakat, vrlo sam zadovoljan sa njim

Adama jedini koji baš baš probija po krilu i bolji mi je i od Rashforda, Zahe, Chiese...

klupa, chiesa, ben yedder, rashford, gnabry, lacroix ...
ako ima kakva preporuka za novu ekipu...

Image
inače imao neki mix njemaca i uzeo bio i Goretzku i prodao,, nije mi toliko bio dobar za svoje coinse.

Ovaj power shot ubija pff.. morat ce ga downgradati kad krene ga raja koristiti raznosit ce sve.. jest da treba malo duze vremena al kad opali moze uc sa 30metara :D

jos nisam nista posebno formacije gledao samo na balanced i 4231 , vidjet cu poslije to
Hajde friendly. Kako ti ide username?
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#136 Re: FIFA 23

Post by djama »

pepermint31 wrote: 04/10/2022 21:01
AnonymousBIH wrote: 04/10/2022 17:52 Ako si nekad igrao PES ova FIFA je nesto najblize PES-u u zlatnom periodu. Meni su sve FIFE do 20 prebrze i igrači kao da skejtaju po terenu. Od 20 su krenuli unositi realnost, a u ovoj doveli na do sada najveci nivo. Igram next gen i PS4 verziju miješano, igrači se kreću prirodno, igraju sa svim dijelovima tijela, uklizavanja imaju tezinu i snagu dok su prije bila komedija ... i dosta toga je dodano na realnosti. Naravno ima i dalje bugova i stvari koje treba popraviti, ali generalno najkompletnija FIFA koja je izasla godinama unazad, vidis i po reakciji igrača da se niko pretjerano ni na sta ne zali (osim na preopterećene servere), kao npr. prosle godine kada je R2 shoot bug napravio opće nezadovoljstvo.
A ova fifa ti kao nije brza? Meni igrači kao da skejtaju na ledu
sa tim nerealnim okretima. Ovo je bliže hokeju nego fudbalu ali je razumljivo kad ti kanađani rade igru.
ova fifa je drama spora. u prvih par tekmi sam cak posumjano da mi dzojstik ne radi , posebno r2 (igram na ps5)
sve je nekako slow motion
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#137 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

djama wrote: 05/10/2022 21:04
pepermint31 wrote: 04/10/2022 21:01

A ova fifa ti kao nije brza? Meni igrači kao da skejtaju na ledu
sa tim nerealnim okretima. Ovo je bliže hokeju nego fudbalu ali je razumljivo kad ti kanađani rade igru.
ova fifa je drama spora. u prvih par tekmi sam cak posumjano da mi dzojstik ne radi , posebno r2 (igram na ps5)
sve je nekako slow motion
Bas, zato kazem prije ne znam na cemu igra user koji rece da je brza. Cak i PS4 verzija je spora, ali dosta brza od next gen.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2558
Joined: 28/02/2010 19:25

#138 Re: FIFA 23

Post by Plavo-bijeli »

MensurM wrote: 05/10/2022 08:38
Plavo-bijeli wrote: 03/10/2022 20:01 Evo moje ekipice, u prvih 11 tradable varane, tierney, bruno, adama, casemiro.

u tradable packovima isto ništa, al sreća jučer 100k uzeo na tradanju na jednom igraču.. mogao sam vjerovatno i danas toliko, ali mi se ne da...

Casemira ne bih nikad ni u ludilu, ali čuo da je dobar i da nije toliko spor i fakat, vrlo sam zadovoljan sa njim

Adama jedini koji baš baš probija po krilu i bolji mi je i od Rashforda, Zahe, Chiese...

klupa, chiesa, ben yedder, rashford, gnabry, lacroix ...
ako ima kakva preporuka za novu ekipu...

Image
inače imao neki mix njemaca i uzeo bio i Goretzku i prodao,, nije mi toliko bio dobar za svoje coinse.

Ovaj power shot ubija pff.. morat ce ga downgradati kad krene ga raja koristiti raznosit ce sve.. jest da treba malo duze vremena al kad opali moze uc sa 30metara :D

jos nisam nista posebno formacije gledao samo na balanced i 4231 , vidjet cu poslije to
Hajde friendly. Kako ti ide username?
baš hoćeš da mi ubijes volju za igrom, pa da onda umjesto sto ucim poker moram fifu ucit :sad:
i u 8 diviziji se sad mucim, ova mi je fifa uzas al hajd
trebalo bi biti YoungManiac1
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#139 Re: FIFA 23

Post by Mustang1 »

Ja kupio 4 Hallanda po 35k prodo po 350 :oops:
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#140 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

Ja ono rekoh kako je dobro sto u ovoj fifi moras sve sam u odbrani raditi, nema trckaranja sa CDM-om... to je tako do 5. divizije :lol: a kad dodju igraci iz top divizija sa skupljim ekipama onda to lici na ovo... jos su im izmislili novu formaciju sa 5 u odbrani i CDMom :lol: :-)



Jos kad dodas da djeluje kao da su finishing u kaznenom nerfali onda tekme lice na 20 minuta pokusavanja probijanja protivnickog sesnaesterca i kontra napad kad izgubis loptu, deja vu... ali dobro, sve u svemu zanimljivija mi je nego fifa 21, bar za sada

:run:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#141 Re: FIFA 23

Post by liaar »

Rodzer Mur wrote: 07/10/2022 13:51 Ja ono rekoh kako je dobro sto u ovoj fifi moras sve sam u odbrani raditi, nema trckaranja sa CDM-om... to je tako do 5. divizije :lol: a kad dodju igraci iz top divizija sa skupljim ekipama onda to lici na ovo... jos su im izmislili novu formaciju sa 5 u odbrani i CDMom :lol: :-)



Jos kad dodas da djeluje kao da su finishing u kaznenom nerfali onda tekme lice na 20 minuta pokusavanja probijanja protivnickog sesnaesterca i kontra napad kad izgubis loptu, deja vu... ali dobro, sve u svemu zanimljivija mi je nego fifa 21, bar za sada

:run:
Murinjov autobus na aparatima, ovaj brat parkirao brod pred gol :mrgreen:
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#142 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

Moj trenutni tim, klupa OTW: De Ligt, Richarlison, Di Maria. Gold Ben Yedder, Gomez, Rashord. Razmisljam da ne otvaram packove skuplje od 35k do TOTY. Tim mi je ok, posebno na next gen, i uzivancija je igrati.



Image
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#143 Re: FIFA 23

Post by MensurM »

Zasad lagani ko rabijesir

Image
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#144 Re: FIFA 23

Post by JavierBosnia »

Ovi sto prate cijene, Neymar ostaviti ili prodati? :mrgreen:
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#145 Re: FIFA 23

Post by djama »

JavierBosnia wrote: 08/10/2022 17:01 Ovi sto prate cijene, Neymar ostaviti ili prodati? :mrgreen:
obzirom na fail sa hero pack nadam se da si prodao prije toga jer je market propo drama
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#146 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

Smijesno sta uradise budalasi :-) u tom packu dobijem Camposa, kakvo iznenadjenje, ali hajd' bar sam vratio 25k na njemu kad su se cijene stabilizovale :lol:

S druge strane kupio Joe Colea za 100k, sad je 280k, 3x Mascherana za 55k, prodao po 180k, Brolina za 90k, prodao za 220k i jos ovih nakih Donovana, Solskjaera itd flipao, da sam bogdo imao vise coina kad se ovo desilo da uzmem ove vece zvjerke ili jos po desetak ovih manjih, ali opet uzeo sam milion lagano :mrgreen:


Image

Malo se igram s ekipicom sad, i ovi sto su u timu pored Colea od 100k isto po 50k ispod trenutne cijene uzeti, nisam jos nikog vidio sa Parkom ili Kuytom pa kontam malo pobjeci od "meta" igraca, vagam da li Keanea ili nekog drugog napadaca do 400k, a da nisu ovi Haalandi i ta sranja

Park i Kuyt cm u 41212(2) :oops:

Edit: Izleti jeftin Keane, bice testiran :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#147 Re: FIFA 23

Post by JavierBosnia »

djama wrote: 08/10/2022 20:55
JavierBosnia wrote: 08/10/2022 17:01 Ovi sto prate cijene, Neymar ostaviti ili prodati? :mrgreen:
obzirom na fail sa hero pack nadam se da si prodao prije toga jer je market propo drama
Jesam, sad sam na nekih 620k pa razmisljam sta cu kupiti.
Sada bi trebalo biti jeftinijih igraca? Nekom logikon dobijaju svi nagrade od WL i prodaje se vise igraca

ps. ja ga prodadoh za 514k, Neymar sad 542k..
Image

Cijene danas poslijepodne: .....................Cijene sad
Haaland 447k ---------------------------------- 475k
Ronaldo 550k ---------------------------------- 595k
Son 138k -------------------------------------- 130k
Benzema 124k-------------------------------- 131k
Lewandowski 97k --------------------------- 89k
Koulibaly 102k------------------------------- 114k
Varane 55k--------------------------------- 60k

Bas puno variraju cijene za kratak period
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#148 Re: FIFA 23

Post by MarkoIvkovic »

JavierBosnia wrote: 09/10/2022 00:15
djama wrote: 08/10/2022 20:55

obzirom na fail sa hero pack nadam se da si prodao prije toga jer je market propo drama
Jesam, sad sam na nekih 620k pa razmisljam sta cu kupiti.
Sada bi trebalo biti jeftinijih igraca? Nekom logikon dobijaju svi nagrade od WL i prodaje se vise igraca

ps. ja ga prodadoh za 514k, Neymar sad 542k..
Image

Cijene danas poslijepodne: .....................Cijene sad
Haaland 447k ---------------------------------- 475k
Ronaldo 550k ---------------------------------- 595k
Son 138k -------------------------------------- 130k
Benzema 124k-------------------------------- 131k
Lewandowski 97k --------------------------- 89k
Koulibaly 102k------------------------------- 114k
Varane 55k--------------------------------- 60k

Bas puno variraju cijene za kratak period
Kako si zadovoljan Casemirom? Nisam nikad fifu igrao sa CMD :-)
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#149 Re: FIFA 23

Post by JavierBosnia »

MarkoIvkovic wrote: 09/10/2022 09:31
Kako si zadovoljan Casemirom? Nisam nikad fifu igrao sa CMD :-)
Dobio sam ga, untradable pa reko da se iskoristi. A s obzirom da mi je sredina bila suplja, sada je dosta ojacana, ali fali to prikljucivanje napadu. Pa ozbiljno razmisljam da odem na 2 CMa
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#150 Re: FIFA 23

Post by MarkoIvkovic »

ImageImage
Koja vam se cini bolja ekipa (zbog ove sa cmd sam gledao casemira)?
Imam 50k novcica bezveze bidova na viniciusa zato pise samo toliko gore, pa ako moze neka preporuka za promjene slobodno recite :-D
Edit probao ovu formaciju sa cmd gubio 4:1 prebacio na 4411 i pobjedim 4:5, stavio mounta na desno krilo, lewa na cf, kane na st vezni ubacio modrica i kroosa sa posjedom lopte 70:30 :izet:
Post Reply