FIFA 23

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#151 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

Kvalifikacije za WL 6-0, WL 11-3, gledam malo ove rankove, rank 5 mi izgleda najbolje za ulozeno vrijeme, rank 4 razlika minimalna

Koliko su ljudi kukali kako je tesko igrati prvu WL, pa cak i same kvalifikacije, ocekivao sam 5 pobjeda u 20 meceva :lol:

Smijesno, svi igraju isto, samo salji loptu na krilo i trci s jednog kraja terena na drugi, kad to zatvoris onda salju duge lopte preko sredine prema cr7 i Haalandu, naravno sve iz kontri... poceo WL sa 0-2 bas na taj nacin izgubio, ping mi bio 60ms iz nekog razloga, nisam se mogao pomjeriti, zaustavio 20 lobova preko centra, ali dva prodjose kad mi zakasnise igraci i to je bilo dovoljno, prvu izgubio na penale, drugu na produzetke... navecer zvao Telemach, oni popravili konekciju i ostatak tekmi gameplay bio vrlo dobar, treci poraz od solidnog igraca, isto je isao samo preko krila, ali je onda peglao strafe driblingom po 20 minuta s coska kaznenog i ja iz dosade izvlacio igrace iz odbrane i tako mu dopustio da zabije gol.

Image

Image

Nagrade ocekivano ocajne, nijedan walkout iz packova, sreca da nisam sve tekme odigrao :run:
AnonymousBIH
Posts: 1497
Joined: 10/11/2014 14:20

#152 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

I meni isti problem sa pingom, krenuo 0:5 i onda zavrsim 11:5 i ostalo poklonim. Crveni pickovi haman isti, umjesto tog RB dobio Sorlotha, totw pack Smalling, Sorloth i jos neki mali, sve discard. U packovima Odegaard ovaj rttk i ostalo sranja.

Eh sto sam profulao hero pack ne mogu da sebi dođem. Prvo sam u to vrijeme igrao WL, drugo vidio da cijene divljaju jer sam htio Milita zamijeniti i opet nista nisam skontao, niti sam otvorio pack niti koga kupio. Na kraju, kad je voz prosao, kupim Brolina za 195000, i to je jedino pozitivno, jer sam ga htio prije kupiti ali nisam imao dovoljno coina.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2617
Joined: 28/02/2010 19:25

#153 Re: FIFA 23

Post by Plavo-bijeli »

Fakat sam se nadao da će malo promjeniti raspored WL i učiniti ga zanimljivijim, ali ništa...faktički osim ako baš ne kreneš tipa 9-1 nema poente da se boriš za išta jače od 11w.
Jel realno da mi je već nakon prve wl dosadilo igrat jer evo kontam jos jedna godina gdje opet ides od wl do wl , a wl zavrsis u nedjelju navecer i onda opet docekas nagrade koje su sve za quick sella i eto u krug...

dobio Dybalu u ultimate packu, eto barem 20k
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#154 Re: FIFA 23

Post by MarkoIvkovic »

Juce dobijem TOTW Haalanda i ubacim ga u ekipu umjesto Kane, e sad pitanje godine, kakvu god taktiku igrao, kakvu god formaciju igrao, uvijek primam iste golove, stoperi kao da prestanu postojati pa ako moze neka preporuka za stil odbrane i sta staviti na njih od taktika i moze neka preporuka do 50k za odbranu da poboljsam :?
I da, nema sanse da prodjem 8 diviziju, imam skoro 60 utakmica, uvijek povedem na pocetku i ko god da igra protiv mene zavrsi minimalno 2 razlike za njega
Image
AnonymousBIH
Posts: 1497
Joined: 10/11/2014 14:20

#155 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

MarkoIvkovic wrote: 11/10/2022 08:32 Juce dobijem TOTW Haalanda i ubacim ga u ekipu umjesto Kane, e sad pitanje godine, kakvu god taktiku igrao, kakvu god formaciju igrao, uvijek primam iste golove, stoperi kao da prestanu postojati pa ako moze neka preporuka za stil odbrane i sta staviti na njih od taktika i moze neka preporuka do 50k za odbranu da poboljsam :?
I da, nema sanse da prodjem 8 diviziju, imam skoro 60 utakmica, uvijek povedem na pocetku i ko god da igra protiv mene zavrsi minimalno 2 razlike za njega
Image
Prvo, odbrana ti je katastrofa. Laportea i Jesusa Navasa izbaci momentalno. Nemas razbijaca u sredini, Modric i Kroos su prespori i ofanzivno orijentisani. Kupi Varana npr. i dobrog DMF.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#156 Re: FIFA 23

Post by MarkoIvkovic »

AnonymousBIH wrote: 11/10/2022 19:01
MarkoIvkovic wrote: 11/10/2022 08:32 Juce dobijem TOTW Haalanda i ubacim ga u ekipu umjesto Kane, e sad pitanje godine, kakvu god taktiku igrao, kakvu god formaciju igrao, uvijek primam iste golove, stoperi kao da prestanu postojati pa ako moze neka preporuka za stil odbrane i sta staviti na njih od taktika i moze neka preporuka do 50k za odbranu da poboljsam :?
I da, nema sanse da prodjem 8 diviziju, imam skoro 60 utakmica, uvijek povedem na pocetku i ko god da igra protiv mene zavrsi minimalno 2 razlike za njega
Image
Prvo, odbrana ti je katastrofa. Laportea i Jesusa Navasa izbaci momentalno. Nemas razbijaca u sredini, Modric i Kroos su prespori i ofanzivno orijentisani. Kupi Varana npr. i dobrog DMF.
Hvala, ide Varane umjesto Laporte :-D
Probio se u 7 diviziju :thumbup:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#157 Re: FIFA 23

Post by Zoooka »

Hoce li biti World cup mode? Jedino radi toga razmisljam da je uzmem
AnonymousBIH
Posts: 1497
Joined: 10/11/2014 14:20

#158 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

Zoooka wrote: 12/10/2022 19:07 Hoce li biti World cup mode? Jedino radi toga razmisljam da je uzmem
Hoce, evo vec nasli bug kako uci u taj mode prije oficijalne objave.
User avatar
thekupus
Posts: 6869
Joined: 25/06/2011 22:38

#159 Re: FIFA 23

Post by thekupus »

Nisam igrao fifu dvije godine, uđem sad da pogledam streamove neke, ma je li moguće da igrači onako klize? sve kontam da mi se pričinjava, ali kao da je grafika gora nego prije par godina

sad, jesam li ja lud ili je stvarno tako, molim vas recite mi
AnonymousBIH
Posts: 1497
Joined: 10/11/2014 14:20

#160 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

thekupus wrote: 13/10/2022 02:10 Nisam igrao fifu dvije godine, uđem sad da pogledam streamove neke, ma je li moguće da igrači onako klize? sve kontam da mi se pričinjava, ali kao da je grafika gora nego prije par godina

sad, jesam li ja lud ili je stvarno tako, molim vas recite mi
Pojačaj kvalitetu streama. :-D

Grafika je nikad bolja, posebno na next gen. Ne klize igrači, meni kao zagriženom dugogodišnjem PES fanu, koji od 2018. igra FIFU je ovo nesto najblize realnosti što je FIFA prišla. Ima svojih mana i ostalog, ali definitivno igra je super dobra.
User avatar
vaučer
Posts: 9475
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#161 Re: FIFA 23

Post by vaučer »

Nakon dvije sedmice tuniranja slidera i ostalih postavki, meni je u Career modu sad taman igra. Rijetke su utakmice s preko tri gola, odbranu ako ne igram koncentrirano - fasujem golove od skoro svake ekipe. U napadu raznoliki golovi. Volio bi da su sudije malo aktivnije, iako sam stavio na 'Very Strict' ovo samo znači da će neki faul prije okvalificirati kao žuti ili crveni, ali uglavnom ne sude dovoljno prekršaja i toleriraju previše grube igre. I dalje me tu i tamo ugodno iznenadi neka animacija koju nisam prije vidio - iako naravno ima totalno random idiotskih trenutaka gdje se Hypermotion sjebe i izgleda smiješno.

Ako ne unakaze igru s patchevima i ne ubrzaju je - najbolji gameplay zadugo.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3566
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#162 Re: FIFA 23

Post by JavierBosnia »

Zasto se kod prekrsaja ne dopusta brzo izvodjenje lopte, vec animacija zabaguje i igrac doda loptu negdje nasumicno, pa onda prebacuje scenu na samo izvodjenje faula. Kako to jos ne rjesavaju?

Zasto su zenske sudije u 90% meceva u UT, nervira me to ganjanje ravnopravnosti, ajde neka ih ali nek bude 1 u 10 utakmica, nije bas da i u stvarnosti svaku tekmu imamo zenske sudije.
User avatar
liaar
Posts: 3794
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#163 Re: FIFA 23

Post by liaar »

JavierBosnia wrote: 14/10/2022 11:50 Zasto se kod prekrsaja ne dopusta brzo izvodjenje lopte, vec animacija zabaguje i igrac doda loptu negdje nasumicno, pa onda prebacuje scenu na samo izvodjenje faula. Kako to jos ne rjesavaju?

Zasto su zenske sudije u 90% meceva u UT, nervira me to ganjanje ravnopravnosti, ajde neka ih ali nek bude 1 u 10 utakmica, nije bas da i u stvarnosti svaku tekmu imamo zenske sudije.
Ja sam kontao da su videi na tiktoku montaže i zajebancije, ali gdje god mi je bila žensko sudija na meču, bilo je toliko retardiranih faulova i prekida igre da je nevjerovatno.

Znači sinoć mi igrač dobija žuti karton samo jer se našao pored protivnika koji je šutao, nisam ga uopšte kontrolisao niti je nešto uradio na replayu.

Iduća akcija, pravim faul, pušta ona prednost, završava se onaj žuti krug za prednost, brat bratu nakon 15 sekundi kad sam uzeo loptu, vraća faul gdje je incijalno bio.
User avatar
vaučer
Posts: 9475
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#164 Re: FIFA 23

Post by vaučer »

To im je sad neka fora, to vraćanje faula nakon minute. Prednost ne poznaju niti registriraju, igrač u galopu sam prema golu - ups, vrati nazad prije centra za neki faul. Sviraju za tko zna šta, ako nije karton ne pokazuju replay. Sudije su banana uglavnom, premalo faula. Milwall me prebio neki dan, tri igrača mi ozljedili - ni jednom nisu svirali faul.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#165 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

6-0 Jopet

Edit: ipak 9-1, zadnju izgubim 3-2 :run:

Image

Ovo je ekipica

Image

Ronaldinho je tu samo dok ne vidim kakve su cijene rulebreaker kartica, on pra'o tanak, jedino sto ga vadi je 5* skills pa se oslobodi protivnika sa reverse elasticom ili step overima (koje i kante moze raditi :mrgreen: ) Ne bih dao vise od 300k za njega :-)

Al' je zato ovaj momcic masina :izet:

Image

Odradio 50 upgrade packova 80+ i on naleti u zadnja 3, prije toga nijedan walkout :oops:

Treba mu 3 minute da se okrene s loptom u ovom sporom gameplayu, ali pogadja 6 od 10 suteva u kaznenom, sto je za moj prosjek odlicno :lol:

Jos mi izadje jedan levat na 0:0 pa mu pokvari statistiku

Valjda naprave ovog rulebreaker Dzeku da bude bas meta, da parira Ronaldu i Haalandu, zasluzio je :izet:
AnonymousBIH
Posts: 1497
Joined: 10/11/2014 14:20

#166 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

Odradim sinoc WL, napokon nesto i da dobijem konkretno. Cancelo, Pedri i Frimpong red picks, Pedri, Martinelli i neki levat u totw packu. Rare pack Kovacic, ultimate pack walkout Benzema, kad unutra jos i Haaland. Sad imam coina da kupim Vollera i Brolina, vidim Alaba sbc izlazi. Abedi Pele apsolutna zvijer, krenuo sa Forlanom, niđe veze, prodam, kupim Abedija i ljepota.



Image
brazzo19
Posts: 3191
Joined: 25/09/2008 13:43

#167 Re: FIFA 23

Post by brazzo19 »

Jelde da je sporija ova 23 u odnosu na 22 bar meni na ps5 :D Nekakvi mi "tromi" igraci :-D
User avatar
febo_acm
Posts: 10244
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#168 Re: FIFA 23

Post by febo_acm »

Jos 30k da skupim i onda ce biti KO JE BABO?!
AnonymousBIH
Posts: 1497
Joined: 10/11/2014 14:20

#169 Re: FIFA 23

Post by AnonymousBIH »

febo_acm wrote: 15/10/2022 20:43 Jos 30k da skupim i onda ce biti KO JE BABO?!
Spada lagano, otopice se tih 30k ujutru. I ja cu ga uzeti, ako nista kao super sub.
Son1
Posts: 1218
Joined: 24/07/2012 16:29

#170 Re: FIFA 23

Post by Son1 »

Imam 150k i planiran u ekipi ostaviti robertsona i arnolda, ostalo su sve levati do 3k.
Nisam igrao fifu 3 godine, pa sam ispao iz fazona.
Koji su best buy igraci za ovaj budget onako okvirno, da znam u kom smjeru da gradim ekipu?
User avatar
liaar
Posts: 3794
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#171 Re: FIFA 23

Post by liaar »

febo_acm wrote: 15/10/2022 20:43 Jos 30k da skupim i onda ce biti KO JE BABO?!
I ja planiram da ga uzmem, izgleda baš bolesno kartica.
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#172 Re: FIFA 23

Post by MensurM »

Izgubim prvu utakmicu na penale jer sam se zajebavao i završim 19-1. Al sam birao sve s PC-a i Xboxa, puno su lošiji igrači nego PS.

Image

Image
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#173 Re: FIFA 23

Post by Rodzer Mur »

Ma probaj ti legendo odigrati s PCa pa ces vidjeti u kakvim se uslovima ovdje igra :lol: Nakon zadnjeg patcha su nesto ujebali, 2 sekunde input laga imam cak i na squad battles, probavao ukljuciti vsync i ograniciti fps na 60, spustiti hercazu monitora sa 144hz na 60, ma ne mozes gledati u monitor na sta to lici, treperi slika, cize se pojavljuju po ekranu, lopta se dupla, ostaju tragovi iza nje :lol:

Ljudi na 5x skupljim racunarima nego ps5 ne mogu igrati igru kako treba :-)

Dugo je i potrajala fifa, a jesam je pohvalio jebo me tata :mrgreen: radila odlicno, jedan patch i neigrivo postane... sto je najgore i ovi s konzole se svi boje PC igraca pa pogasili crossplay, nema vise laganih pobjeda :mrgreen:

A supci iz EA kontaju kad mi vec laga da me poguraju s CBovima iz svih mogucih liga, dzaba nece me natjerati da igram formaciju s 5 nazad :mrgreen:

Image

Uzeo za WL Messija, Neymara, OTW Sterlinga, IF Correu, ma okrenut se ljudi ne mogu na terenu ni sa r1, da ne pricam kako su okretni cr7 i novi Sissoko uz input lag, ovo se cuje kad driblaju



Do sljedeceg patcha (ili igre)

:run:
MensurM
Posts: 4158
Joined: 04/10/2015 00:19

#174 Re: FIFA 23

Post by MensurM »

Ma samo vanjska

User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2617
Joined: 28/02/2010 19:25

#175 Re: FIFA 23

Post by Plavo-bijeli »

Ja uzeo novi monitor, Samsung g7 kontam bit ce i bolje, veci refresh, manji input lag...nasekirao se ko nikad. Prvo je krenuo takav lag da znaci doslovno nista nisam mogao. Zao mi bilo gubiti progress na rivalsima i kontam hajde isprobavat cu razne postavke tokom WL, svakako idem na 11w. Pa igram 2min i izadjem ako vidim da je neigrivo.

Nema sta nisam isprbao i ispokusavao.. na kraju nesto taman namjestim, smanjim i rezoluciju i dobijem 90fps, nije idealno, ali do sad najbolje... dobijem koju i ostane mi da moram dobiti 3/7 za 11w.. ko u sale.

Upalim igru, samo mi izadje skroz i hajd...opet upalim kad opet dok se loada stadion :shock: restartujem pc hajd sad radi kad iadje mi u sred igre javlja kao conekcija da se izgubila... od ko u sale cemo do 3/4 moram.. .

morao onda sa Henryom i Mbappeom pocinjati i svaka tekma patnja ko... jer mi je opet lag ja ne znam...(al opet prave prevagu i tu vidim koliko znaci i imat ekipu dobru)
90ps pokazuje, 35-40ms a laga koooo

fakat sad premisljao da je obrisem i da se ne peglam, dok ne uzmem novu graficku, ili dok oni nesto ne poprave

kad vidim da neki imaju 3070 i 3080 i da im nije sve perfektno i da brisu igru e onda..

Helem nabrao sam nekih coinsa , joe gomez u pickovima, trebao bi biti bolji od varana jelde..

helem mozda kad sve prodam mozda se sakupi 700k.. vidjet dal del piera il dalglisha 4fun

moram nauciti ovo vanjskim, nisam ni 1g do sad dao tako, uvijek odbrane

ali dzaba sve to ak su ovakvi uslovi tj neuslovi za igru, fakat mi nije jasno da jos nisu izbacili nikakav update za sve to do sad.
Post Reply