FIFA 21

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

ljudmila
Posts: 168
Joined: 13/10/2020 23:28

#876 Re: FIFA 21

Post by ljudmila »

febo_acm wrote: 06/06/2021 18:28
ljudmila wrote: 06/06/2021 18:04 Prati li neko EU scenu.

Kako igraju cross finala box/ps4 kad crossplay nama nije mogući, kako ih spoje na isti server?
Prije su igrali jednu na ps4 i revans na xbox, nije omogucen cross play. Ne znam da nije kakva maksuzija sad 😂
Moguće da je tako i sada
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#877 Re: FIFA 21

Post by TinNBANFL »

kupio 300k gold rare, sada za upgrade packove trebaju samo dvije :) trebat ce mi godina da sve ove odradim
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#878 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

ja nakon godinu dana investiranja i cuvanja sakupio 3.5 mil za mid Cruyffa na pcu, (samo jednom dobio igrača tradable da je vise od 150k - gold Rashforda u novembru)
i hajd uradim ovog DEmbelea jer sam imao puno foddera... i sta imam vidjet, Dembele bolji od Cruyffa u napadu... probao Cruyffa sa hunterom al los shot power... eo sad sa hawkom bolji, ali Dembele bolji igrač uzas...

Otvorio 50 paketića u zadnjih 5 dana, srijeda, čet i petak, najbolje dobio 87 tradable busqueta i 87 untradable chiellinia.. uradio i 84x20 i nista.. ne mogu ni nania dobit koga svi dobivaju...
Image
Pope mi mora na prodaju, ali nemam 180-200k za edersona na pcu...
Cruyffa cu isto 99% prodat, a kao zamjenu.. nez mozda 94 cronaldo... cijene na pcu pre prevelike..
valjda cu i ja jednom nesto packovat u zivotu pa makar untradable d ane moram sve i jednog igrača kupovat.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#879 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Da je centralna kartica odmah bih odradio Dembelea, ali ne'am pojma gdje s njim, morao bi mi Pele CM igrati... odigrao samo 6 utakmica u WL 6-0, ovaj Neymar za sada nista vise nije pruzio u odnosu na gold karticu, cak ga morao prebaciti sa ST na CAM da se malo vise vidi u igri, nigdje ga kao napadaca :-) Aouar isto nit' smrdi nit' mirise...

Image

Dokaz da me ni solidna ekipa ne moze natjerati da igram ovo smece, vjerovatno sam zato i dobio sve ove igrace :mrgreen:

Ma ja na PCu ne bih nikad upalio igru, dobio besplatno, nisam ni pomislio da instaliram, bolji su serveri, manje igraca, ali market mrtav... cak ni na xboxu ne bih igrao... trenutno recimo PS ima 3m listinga na marketu, xbox 800k, a PC samo 200k, smijesno
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#880 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

Odigrah ipak jos tekmi, Neymar se popravio otkako je prebacen na CAM, ali ne vrijedi 10m, nije toliko bolji od gold verzije, ali to dovoljno govori kako je gold jak, Mbabu me prodavao na CB pa ga prebacio na beka, a Zambrottu na CB i to puno bolje radi, Marcelo presmijesan nekad, lik hladno bjezi u sredinu ostavlja kompletnu lijevu stranu praznu :-)

Igrao sve tekme od prve do zadnje minute sa 41212(2) vratio se korijenima :mrgreen:

Jah... ne znam ni trebam li ovo spominjati, ali jedan poraz je bio od trebe neke :lol: :-) znaci u zivotu ovo nisam vidio, poveo 2-0 u 8. minuti, kontam e'o ga g3 rank up lagan mec, nije skriptano sranje... kad cuna... igraci se bukvalno poceli sklanjati u odbrani iz cista mira, TOTS Messi mi zabije 4 gola iz 4 kontre kroz sredinu s pasom od 70 metara :-) kad krenem na loptu igrac mi pravi polukrug, odbija stati direktno pred protivnika :-)

Dvije tekme nakon toga dobijem 8-1 lika koji je bio dva puta ove godine u top 400 mjesecne, a tu je mene igra pogurala strasno, prvo je napucao svog igraca kad je izbijao s golmanom za jedan gol, a onda mi se odbila nakon suta direktno u noge i to je bilo za 4-1, nakon toga je okrenuo sve u napad, ali sam se izborio sa lagom i team pressom :mrgreen:

Image
Image
Gameplay ocajan :run:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#881 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Ja igrao finale u Hrvatskoj... Izgubio finale, dobio 5 000 kuna, a prodala me igrica u 90+ za titulu (3.43:30)



Nakon toga putujem 9 sati, dođem sinoć u 21h u Sarajevu i zaredam vikend ligu. Na 18-1 izgubim u 90+ od pro igrača iz Češke, a sljedeću utakmicu mi dođe drug kojem je bitnija vikend liga nego meni pa ga pustih 8)
THEC
Posts: 545
Joined: 05/01/2016 14:49

#882 Re: FIFA 21

Post by THEC »

ako sam fulio temu halalite ali nekako mislim da je ovdje najbolje da pitam, zanima me ako neko od vas igra na PC-u Fifu cisto neki savjet koji dzojstik da nabavim, ne igram ja ovaj Ultimate team, bukvalno samo volim pokoju tekmu dnevno baciti na onom Seasons modu, ali mi dosadilo vise pegladnje sa ovim jeftinim dzojsticima od 20-30 KM, jednostavno iako sam amater itekako vidim da su losi za online igranje, pa me eto cisto zanima ima li sta do 100njak KM da se moze uzeti a da nije lose ? - svejedno mi je je li dzojstik wired ili wireless
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#883 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

THEC wrote: 07/06/2021 22:06 ako sam fulio temu halalite ali nekako mislim da je ovdje najbolje da pitam, zanima me ako neko od vas igra na PC-u Fifu cisto neki savjet koji dzojstik da nabavim, ne igram ja ovaj Ultimate team, bukvalno samo volim pokoju tekmu dnevno baciti na onom Seasons modu, ali mi dosadilo vise pegladnje sa ovim jeftinim dzojsticima od 20-30 KM, jednostavno iako sam amater itekako vidim da su losi za online igranje, pa me eto cisto zanima ima li sta do 100njak KM da se moze uzeti a da nije lose ? - svejedno mi je je li dzojstik wired ili wireless
Standardni ps4 joystick i instaliraš ds4 windows. Meni super radi, samo uvijek poslije restarta PCa moram ga iz usba isključivati i uključivati.
Vjerovatno nekad bude na snizenju ispod 100km.
Nikakvih problema sa podrskom itd...
THEC
Posts: 545
Joined: 05/01/2016 14:49

#884 Re: FIFA 21

Post by THEC »

Plavo-bijeli wrote: 07/06/2021 22:28
THEC wrote: 07/06/2021 22:06 ako sam fulio temu halalite ali nekako mislim da je ovdje najbolje da pitam, zanima me ako neko od vas igra na PC-u Fifu cisto neki savjet koji dzojstik da nabavim, ne igram ja ovaj Ultimate team, bukvalno samo volim pokoju tekmu dnevno baciti na onom Seasons modu, ali mi dosadilo vise pegladnje sa ovim jeftinim dzojsticima od 20-30 KM, jednostavno iako sam amater itekako vidim da su losi za online igranje, pa me eto cisto zanima ima li sta do 100njak KM da se moze uzeti a da nije lose ? - svejedno mi je je li dzojstik wired ili wireless
Standardni ps4 joystick i instaliraš ds4 windows. Meni super radi, samo uvijek poslije restarta PCa moram ga iz usba isključivati i uključivati.
Vjerovatno nekad bude na snizenju ispod 100km.
Nikakvih problema sa podrskom itd...
super onda ako moze i na pc :thumbup: , bas cu potrazit po piku da vidim kako se cijene krecu
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#885 Re: FIFA 21

Post by TinNBANFL »

THEC wrote: 07/06/2021 22:06 ako sam fulio temu halalite ali nekako mislim da je ovdje najbolje da pitam, zanima me ako neko od vas igra na PC-u Fifu cisto neki savjet koji dzojstik da nabavim, ne igram ja ovaj Ultimate team, bukvalno samo volim pokoju tekmu dnevno baciti na onom Seasons modu, ali mi dosadilo vise pegladnje sa ovim jeftinim dzojsticima od 20-30 KM, jednostavno iako sam amater itekako vidim da su losi za online igranje, pa me eto cisto zanima ima li sta do 100njak KM da se moze uzeti a da nije lose ? - svejedno mi je je li dzojstik wired ili wireless
najbolje je za pc xbox dzojstik, ima native support, sve igrice koje se igraju sa dzojstikom imaju support, nisam siguran cijene trenutno, ali orginalni su super kvalitetni
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#886 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

Defitinitivno gamepad od xboxa zbog toga sto radi out of box... i od ps4 i ps5 su odlicni u svakom slucaju.
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#887 Re: FIFA 21

Post by hotaa »

THEC wrote: 07/06/2021 22:06 ako sam fulio temu halalite ali nekako mislim da je ovdje najbolje da pitam, zanima me ako neko od vas igra na PC-u Fifu cisto neki savjet koji dzojstik da nabavim, ne igram ja ovaj Ultimate team, bukvalno samo volim pokoju tekmu dnevno baciti na onom Seasons modu, ali mi dosadilo vise pegladnje sa ovim jeftinim dzojsticima od 20-30 KM, jednostavno iako sam amater itekako vidim da su losi za online igranje, pa me eto cisto zanima ima li sta do 100njak KM da se moze uzeti a da nije lose ? - svejedno mi je je li dzojstik wired ili wireless
Koristio i xbox i ps4 dzojstik na kompu, ako ces mene poslusati uzmi dzojstik za ps4. Samo ga spojis kablom i igras bez ikakvih skidanja, pravljenja itd.
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#888 Re: FIFA 21

Post by soul_eclipse »

THEC wrote: 07/06/2021 22:06 ako sam fulio temu halalite ali nekako mislim da je ovdje najbolje da pitam, zanima me ako neko od vas igra na PC-u Fifu cisto neki savjet koji dzojstik da nabavim, ne igram ja ovaj Ultimate team, bukvalno samo volim pokoju tekmu dnevno baciti na onom Seasons modu, ali mi dosadilo vise pegladnje sa ovim jeftinim dzojsticima od 20-30 KM, jednostavno iako sam amater itekako vidim da su losi za online igranje, pa me eto cisto zanima ima li sta do 100njak KM da se moze uzeti a da nije lose ? - svejedno mi je je li dzojstik wired ili wireless
Isti sam ti bio ,pljake kupovao do 35 KM i svakome otisao analog.Kupi Xbox One gamepad i miran si,drug mi je nedavno posudio PS4 controller dobar je ali meni je ubjedljivo bolji xbox one i ono sto je isto vazno puno bolje lezi u ruci nego PS4 barem meni :D
THEC
Posts: 545
Joined: 05/01/2016 14:49

#889 Re: FIFA 21

Post by THEC »

A evo vidim na piku raznih cijena ima, u čemu je razlika izmedju Xbox one i Xbox one PDP dzojstika jer vidim da su ovi drugi jeftiniji ? - mada iskreno mislim da ću prije PS4 uzeti jer nekako sam više navikao na taj tip dzojstika, da su mi oba analoga jedan pored drugog, iako imam trenutno neki ZNj dzojstik koji izgledom više podsjeća na Xbox i moram priznati baš mi je trebalo dosta vremena da se donekle naviknem :D


Ps. Ustvari možda i ne bih bježao od ovog PDP Xbox ako je kvalitetan jer je cjenovno jeftiniji od ova ostala dva, pa ima li neko iskustva s tim jel šta valja ili bi bilo bacanje para ?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#890 Re: FIFA 21

Post by Raigor Stonehoof »

THEC wrote: 08/06/2021 15:21 A evo vidim na piku raznih cijena ima, u čemu je razlika izmedju Xbox one i Xbox one PDP dzojstika jer vidim da su ovi drugi jeftiniji ? - mada iskreno mislim da ću prije PS4 uzeti jer nekako sam više navikao na taj tip dzojstika, da su mi oba analoga jedan pored drugog, iako imam trenutno neki ZNj dzojstik koji izgledom više podsjeća na Xbox i moram priznati baš mi je trebalo dosta vremena da se donekle naviknem :D


Ps. Ustvari možda i ne bih bježao od ovog PDP Xbox ako je kvalitetan jer je cjenovno jeftiniji od ova ostala dva, pa ima li neko iskustva s tim jel šta valja ili bi bilo bacanje para ?
https://genelec.ba/game-pad-speedlink-t ... 6-bk-02-p2

Zahvaljivat mi mozes kad ga probas :)

@ferratilis ce potvrditi :)
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#891 Re: FIFA 21

Post by TinNBANFL »

THEC wrote: 08/06/2021 15:21 A evo vidim na piku raznih cijena ima, u čemu je razlika izmedju Xbox one i Xbox one PDP dzojstika jer vidim da su ovi drugi jeftiniji ? - mada iskreno mislim da ću prije PS4 uzeti jer nekako sam više navikao na taj tip dzojstika, da su mi oba analoga jedan pored drugog, iako imam trenutno neki ZNj dzojstik koji izgledom više podsjeća na Xbox i moram priznati baš mi je trebalo dosta vremena da se donekle naviknem :D


Ps. Ustvari možda i ne bih bježao od ovog PDP Xbox ako je kvalitetan jer je cjenovno jeftiniji od ova ostala dva, pa ima li neko iskustva s tim jel šta valja ili bi bilo bacanje para ?
u mom iskustvu bacanje para, nakon dva mjeseca propao RT i analog poceo zajebavat, ako ces kupovati kupi original neki ili neki jeftiniji ovaj Torid mozda
User avatar
zenny
Posts: 883
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#892 Re: FIFA 21

Post by zenny »

kad vec spominjete bacanje para, jedno pocetnicko pitanje
npr. prosle sedmice kupio icons Rivalda ya 220k, sinoc gledam kosta 130k. konstantno mi se desavaju te stvari, ovo je najsvježiji primjer. kako znate kada koga kupiti ili prodati? ja samo trosim, nikako da zaradim na nekome :-)
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#893 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Potpisao sam za NK Osijek nedavno... Uz Zvezdu valjda jedini imaju FIFA esport tim na Balkanu.

A evo i utakmica vikend lige protiv timskog kolege (od 6.20 videa).

Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#894 Re: FIFA 21

Post by Rodzer Mur »

2x Cancelo u red pickovima (kojeg vec imam jos od Prem tots na klupi :-) ) jedini koji se pojavio uopste iz "ultimate" :lol: s tim je zavrsena ova fifa za mene... mislio odraditi Dembelea, ali koji ce mi racku... ostaje solidan tim od 30m, 8m coina i jedno 3m u fodderu koji nisam imao na sta ni iskoristiti, mozda puste r9 sbc tamo nekad u septembru... ovo je ubjedljivo fifa sa najmanje odigranih utakmica za mene jos od fife 18, definitivno najlosiji gameplay od svih sto se tice servera i delaya... pa et' kad se u ovoliko mjeseci od izlaska nisam nijednom uspio natjerati da odigram cijelu WL, a u rivalsima imam mozda 30 tekmi ukupno :-)

Sljedeca fifa na istom engineu za ps4, za novu generaciju valjda koriste frostbite 4 umjesto 3 sto i ne obecava previse da ce liciti na nesto, opet ce serveri biti najveci problem... vidjeti samo sta ce Konami izbaciti, dvije godine se ceka novi PES, ako sad ne izbace nesto dobro onda nema nade za fudbalske "simulacije"...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#895 Re: FIFA 21

Post by MensurM »

Joj životne forme

Image

Image

Kod njega Toty Rona, mid Pele, a kod mene Thomas Muller i Tapsoba
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#896 Re: FIFA 21

Post by TinNBANFL »

Elite 3 ovaj vikend iz 2 tab out dca i dva poraza na penale , evo ekipice, dobar Zakaria na CB, nadam se da ce biti barem 500k iz elite packa.
ImageImage
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#897 Re: FIFA 21

Post by TinNBANFL »

ImageImageImage
evo Elite rewards i nova ekipa
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#898 Re: FIFA 21

Post by febo_acm »

ljudi nemojte bekove na cb :D pa nema smisla. ja sam prestao igrati zbog toga. prestao sam igrati pocetkom maja, sto mi se nikad nije desilo.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#899 Re: FIFA 21

Post by Plavo-bijeli »

ja u proslim ultiamte nagradama dobio de vrija i oblaka.. to je jedino od ultimatea.. sreca dobio nania inace ne bi ni proslu sedmicu igrao.. sto je najgore sto bi mi cak i cancelo odgovarao :-)

Sreća naredne barem 3 od 4 sedmice i da hocu ne mogu igrati tako da taman odmorim..

Nedavno sam skontao da je igra potpuno govno, cak i gora od prosle godine. Sve se sastoji na milion dodavanja i onda dribling na 16 metara tj kombincija 3 driblinga i to je to... a autoblockovi i neki nenormalni blockovi.. ne mozes sutat ni sa 20 metara a da ga petorica ne izblokiraju iz kojeg god ugla odakle god... helem da Armin ima normalan ms bio bi top 100 svake sedmice s obzirom na njegov stil igre.

Vidjet ćemo naredne godine, šta će novo usrati :D

Sve sam prodao od nekih velikih tradable kartica i imam nekih 3,6 3,7mil pa nek stoji.. malo cu ove pickove mozda koji zeleni izleti...
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#900 Re: FIFA 21

Post by TinNBANFL »

Plavo-bijeli wrote: 17/06/2021 20:36 ja u proslim ultiamte nagradama dobio de vrija i oblaka.. to je jedino od ultimatea.. sreca dobio nania inace ne bi ni proslu sedmicu igrao.. sto je najgore sto bi mi cak i cancelo odgovarao :-)

Sreća naredne barem 3 od 4 sedmice i da hocu ne mogu igrati tako da taman odmorim..

Nedavno sam skontao da je igra potpuno govno, cak i gora od prosle godine. Sve se sastoji na milion dodavanja i onda dribling na 16 metara tj kombincija 3 driblinga i to je to... a autoblockovi i neki nenormalni blockovi.. ne mozes sutat ni sa 20 metara a da ga petorica ne izblokiraju iz kojeg god ugla odakle god... helem da Armin ima normalan ms bio bi top 100 svake sedmice s obzirom na njegov stil igre.

Vidjet ćemo naredne godine, šta će novo usrati :D

Sve sam prodao od nekih velikih tradable kartica i imam nekih 3,6 3,7mil pa nek stoji.. malo cu ove pickove mozda koji zeleni izleti...
Usrali si brate ove godine passing, jedini dobar pas je onaj koji je broken, through ball sa krila, dribbling=5* skill moves, potpuno sranje, left stick driblanje prelose, danas probam tots Messija i nakon 2 okreta ko u blatu, da ne pricam o bridgeu i directional nutmegu
Post Reply