FIFA 19 - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#376 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Ramsey8 »

Kad bi uletio neko treci i napravio nesto bolje i od fife i od pesa najbolje bi bilo ovako ovi svake godine isto izbace kao novu igru
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#377 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by febo_acm »

Ma fifa terba da ukine ovo smece od mikrotransakcija i da regulise servere. Ostalo bi bilo podnosljivo. PES graficki na nivou Fife 12. Da se razumijemo meni je licno PES drazi, ali neigrivo je za online... pogovo za mene jer ja fut ganjam po 7-8 mjeseci nakion izlazka nove Fife.
Prosla su vremena kada se raja skupljala i PES sutala kuci do sabaha uz par gajbi :/
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#378 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Rodzer Mur »

febo_acm wrote:Ma fifa terba da ukine ovo smece od mikrotransakcija i da regulise servere. Ostalo bi bilo podnosljivo. PES graficki na nivou Fife 12. Da se razumijemo meni je licno PES drazi, ali neigrivo je za online... pogovo za mene jer ja fut ganjam po 7-8 mjeseci nakion izlazka nove Fife.
Prosla su vremena kada se raja skupljala i PES sutala kuci do sabaha uz par gajbi :/
Tomahawk11 wrote: 2019.? Grafika na PES-u užasna. Lopta ko balon.
PES graficki na nivou fife 12? Pa u fifi "ball physics" ne postoji uopste, lopta i igraci su kao magneti, nikad se ne desi da lopta odleti u prazan prostor nakon sto pogodis precku ili stativu nego se uvijek odbija direktno u noge nekom igracu (uglavnom napadacu) isto tako nakon sto odbrambeni igraci blokiraju sut... nikad se ne desi da je "nicija lopta"... bolje se lopta ponasala u Winning Eleven 97 :mrgreen:

Arkadna igrica, sad s novim patchem jos su vise smanjili skill gap, igraci koji nisu mogli savladati timed finesse suteve sad mogu samo pustiti AI da igra odbranu za njih, 11 igraca u kaznenom prostoru i nakon sto dobiju loptu samo salju duge lopte na krilo TOTY Mbappeu sa 99 brzinom, u to se pretvorila igra...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#379 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Rodzer Mur wrote:
PES graficki na nivou fife 12? Pa u fifi "ball physics" ne postoji uopste, lopta i igraci su kao magneti, nikad se ne desi da lopta odleti u prazan prostor nakon sto pogodis precku ili stativu nego se uvijek odbija direktno u noge nekom igracu (uglavnom napadacu) isto tako nakon sto odbrambeni igraci blokiraju sut... nikad se ne desi da je "nicija lopta"... bolje se lopta ponasala u Winning Eleven 97 :mrgreen:

Arkadna igrica, sad s novim patchem jos su vise smanjili skill gap, igraci koji nisu mogli savladati timed finesse suteve sad mogu samo pustiti AI da igra odbranu za njih, 11 igraca u kaznenom prostoru i nakon sto dobiju loptu samo salju duge lopte na krilo TOTY Mbappeu sa 99 brzinom, u to se pretvorila igra...
Ovo je netačno. Lopta se odbija na sve strane, ide i u polje i u gol aut, aut.
Ja sam prije više gotivio PES, ono, igralo se s rajom, noći se provele na turnirima, ali je sad FIFA bolja.
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#380 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Rodzer Mur »

Ma nema sanse, obrati paznju kad budes igrao drugi put, nakon sto pogodis precku ili stativu uvijek se odbija nekom igracu, najcesce napadacu, ili kad napadac suta, odbrambeni blokira sut, lopta se odbije u noge drugom napadacu, u biti mu samo pomognes igranjem odbrane... smijesna fizika u igri, sto manje uradis sam u odbrani, to ces bolje proci...

Naravno da moze s vremena na vrijeme otici u aut ili gol aut, ali 90% lopti ide prema igracu, neprirodno skroz

Fifa je bolja zato sto imaju licence, sadrzaj u futu se ne moze porediti s bilo cim sto pes ima, stalno rade neki promo s novim karticama, navlace raju da trose pare na packove, zato je gameplay nula... pa vecina FUT igraca 80% vremena provede u meniju, rade sbc, kupuju igrace itd... fifa fut je ustvari odlicna igrica za skupljanje slicica, kao fudbalska simulacija je nula i tu se ne mogu porediti s pesom kad je gameplay u pitanju... pes je mrtav sto se tice sadrzaja i to ih jebe najvise, ali gameplay nije uopste sablonski koliko je u fifi...

U fifi tacno mozes osjetiti kad ce protivnik zabiti gol, kad mu se lopta odbije u noge 5-6 puta, svaki tvoj pas ide u noge protivniku itd... imaju slidere u igri koji se pomjeraju u zavisnosti od rezultata, da bi rezultat bio sto zanimljiviji, kad maltretiras protivnika, odjednom se nesto promijeni i ti ne mozes pasa sastaviti kako treba, svaka lopta ide njemu u noge, a nije mogao meda 80 minuta meca :mrgreen:
Last edited by Rodzer Mur on 04/02/2019 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#381 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

Tomo gdje se lopta ono odbija kad igramo, jebem li ti precke i stative :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#382 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Ovo za pasove si u pravu, nekad tačno nervira koliko ne ide :mrgreen:
A ovo za šuteve, prečke i stative, to sam prilično siguran da nisi u pravu i tu ću obratiti pažnju.
Odigrao sam skoro u igraoni s jednim nekoliko mečeva PES19, meni se nije svidjelo.
Smor je bila igra u polju, gola nisi mogao dati da si hljeb, dok nije došao slobodnjak.
Onda sam zavuko golčinu, ne znam ni ja kako :-)
To zašta prozivate FIFU (brzi igrači, krilo), pa to su PES-ove fore od početka bile, ubaci R.Carlosa u napad i daj mu loptu da protrčava :lol:
Na FIFI nema potrebe za Carlosom, ima Bale :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#383 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:Tomo gdje se lopta ono odbija kad igramo, jebem li ti precke i stative :mrgreen:
Pa meni se nikad nije odbila od prečke ili stative, jedino kad ti golman skine, onda se zna vratiti na nogu :lol:
Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#384 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Rodzer Mur »

Ma jbg u svakoj igri se iskoristava ono sto nije balansirano kako treba, zato smo mi u raji prije dvadesetak godina imali zabranjene Brazil, Holandiju, Nigeriju itd u pesu :mrgreen:

Imao je i PES problema sa dugim loptama kroz sredinu prema C.Ronaldu, ne kazem da je igra savrsena, ali u pesu daleko vece sanse za pobjedu ima bolji igrac... u fifi je dosta stvari random, mozes imati 20 suteva, pogadjas precke, stative, protivnik ima jednu kontru, zabije i pobijedi...

Sad nakon patcha samo igraju drop back taktiku, stojis s loptom na centru ne napada te uopste, samo brani kazneni prostor, kad si na 20m vise ne moraju strahovati da ces sutati, nekako se probijes u kazneni i onda 1v1 tvoj igrac koji ima 90+ finishing i composure suta pored gola, pogledas replay, strelica pokazuje da si nisanio tacno u cosak gola, lopta otisla 2m pored gola :mrgreen: nerfali finesse suteve jer su se ovi slabiji igraci zalili na suteve iz daljine, oni sad sjebali i suteve u kaznenom prostoru :mrgreen:

Svaka tekma patnja... u vikend ligi u prvih 10 mecava stalno ljudi izlazili jer im zabijes 3 gola u prvih 10-20 minuta, sad igras protiv Murinja svaku tekmu, napatis se da nekako probijes zidove odbrane, a protivnik samo kontrolise jednog igraca u odbrani, ostalo sve AI odradi :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#385 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

Raja vjecito ce biti diskusije sto se tice PES-a i FIFA-e..... treba ba uzivat u igricama ha ya :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#386 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Ma ja se ne zamaram nešto previše s tim, meni igra služi prvenstveno za razonodu, bacim koju Battle Squad, igram Single League, nekad uletim na Online League i ovako s benijem ponekad bacimo koju prijateljsku.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#387 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:Raja vjecito ce biti diskusije sto se tice PES-a i FIFA-e..... treba ba uzivat u igricama ha ya :mrgreen:
Kad ćemo FIFE :?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#388 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:Raja vjecito ce biti diskusije sto se tice PES-a i FIFA-e..... treba ba uzivat u igricama ha ya :mrgreen:
Kad ćemo FIFE :?
Pa sinoc smo igrali :mrgreen:

Reko sam sebi da konzolu radnim danima vise na palim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#389 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote: Pa sinoc smo igrali :mrgreen:

Reko sam sebi da konzolu radnim danima vise na palim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Što :?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#390 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote: Pa sinoc smo igrali :mrgreen:

Reko sam sebi da konzolu radnim danima vise na palim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Što :?
Ode vrijeme na gluposti :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#391 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Ma ono jeste, ja sam se jučer uhvatio da gubim vrijeme na Shadow of the Tomb Rider :mrgreen:
I poslije s tobom na FIFI :oops:
Mora i to nekad, pogotovo kad je kiša, vjetar.
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#392 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by exampLe. »

FIFA je smece nevidjeno.

Lopta se odbija ko na fliperu, serveri katastrofa pogotovo vikendom gdje ne mozes dodat, sutat niti se kretati kako treba od input laga, takodjer mi se vikendom desava i da gameplay ne registruje komande (pritisnem X za first touch pas a igrac vodi loptu ko da nista nisam ni pritisnuo).

Onda su tu i ove vise besmislene promo kartice sa kojima raji muzu pare. Uredu je napraviti ikone, TOTW i sl. ali oni svake sedmice neki glupi promo izbace.

Takodjer ti vecina tvoje "karijere" ovisi sta ces iz packova izvuci jer ako te tu sreca ne pogleda nayebo si.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#393 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Vjerujem da je u neko doba tako, cilj većine igara je da ti nekim dodacima izvuku još love :D
Ja to ništa ne uzimam, meni dovoljno osnovno.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#394 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by febo_acm »

Image
google roll a coin


Ja sam ovakav tim imao nakon 45 dana igre i jos 900 igraca za sbc. Rank 1 u rivals ut rewards, gold 2-3 u wl, elite 2 u sb... Svake sedmice 300-400k u packovima + masa ovih sbc... Bilo je finih igraca koje sam izvukao Pogba 2x, Alex Sandro, Marcelo, Aguero.

I onda se pred novu godinu iznerviram i obrisem klub i prodam ps4. Nisam koristio mikrotransakcije. Danas bih sigurno imao dva toty i 3-4 ikone u ekipi da to nisam uradio...


Eh sta je problem... Pa sto debili u division 4-5 imaju prime Gulita, debelog Ronalda, Eusebia i sa tim likovima zabiju po 2 gola iz nicega. I redovno sam gubio 4-5,5-6,5-7,6-7... Nisam mogao da se odbranim od tih divljaka. Likovi nemaju pojma, ali ubise ledjima okrenutim finesse sutevima sa najboljim prime ikonama sa 25-30m... Ima likova koju me poderu po 4-5 razlike, ali vidi se da su ljudi bolji. A ovi debili iz 5 suetava daju 7 golova.
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#395 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by exampLe. »

Sad iskoristio free token za Draft koji mi je stajao neko vrijeme pa reko da odigram koju 4 fun:

-Trci frajer sa Mbappeom, finesse sut pogadja stativu, lopta od onoliko terena i mojih igraca u sesnaestercu pada tacno na nogu Messiu i daje mi gol.

-Ubrzo izjednacim, pred kraj poluvremena ja se dodajem na sredini terena i gradim napad, lopta je kod Reusa, pritiscem X jedno 3-4x frajer nece da doda (uz to se okrece ko mrtav konj), uopste ne reaguje na moju komandu i naravno ovaj pridje s ledja, uzme mu loptu, pruzi dugi pas prema naprijed i uvali mi gol.

Cao FIFA, dosta te. :lol: :run:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#396 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by febo_acm »

Ja sam isto primjetio da X slabo funkcionse, sve kontam da je do gamepada...
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#397 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by exampLe. »

febo_acm wrote:Ja sam isto primjetio da X slabo funkcionse, sve kontam da je do gamepada...
Nije nego do ovog smeca od igrice. :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#398 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by aditon »

oduvijek sam samo PES igrao i to 1 na 1 s igračem pored sebe, ništa drugo, nikakve karijere i te gluposti. Ali uvijek će biti polemike oko pitanja koja je igra bolja. Jednostavno igrajte ono što vam bolje leži.




i da priupitam kad sam se već javio, ako neko zna..ono što mene lično nervira u PES-u zadnjih godina, mislim od verzije 2013 ili 14 na ovamo da se pojavljuje konstatno taj...pa stuttering, u smislu kad je lopta u zraku, npr golman je izbije ili recimo kod šuta dolazi do, na naški, mucanja...ja PES igram na PC-u, te sam čak uključio i ovaj ScanlineSync ali jednostavno ni to nije pomoglo. Pojede mi živce ovaj problem te mi se uopšte ne igra PES zbog ovoga...
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#399 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by soul_eclipse »

PES je nekad imao dobru Master Ligu,sad nema ni to.Igram ja i pomalo PES ali sta su uradili od modova tuga ,atmosfera kao u pozoristu nema nikakvog ugodjaja, dozivljaja.. itd sve to zarad Online Modova koji su jedna velika fula a sve to da bi parirali fifi.Slabo igram online, furam samo Carrer Mode I ML što se tice online moda tu je fifa najbolja statistike su na njenoj strani.Ono cemu se nadam je da ce KONAMI vratiti PES-u stari sjaj.Svako Ce igrati sta njemu pase :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#400 Re: FIFA 19 - ALL ABOUT

Post by febo_acm »

Meni je Fifa droga, moram je igrati... Ovo je pc.

Image

Radja ulazi u 1 min umjesto Pavona i prrbacim na 4231. Anderson lcam, tevez cam, rasford rcam, arnautovic st, radja i fabinho na cdm. Odbrana ista. Sad skupljam za alabu, boatenga i neuera ili sandra,chielinija i woju. Imam niz 8 pobjeda u rivalsu. Arnautovica danas uradio, jedva cekam da ga probam.
Post Reply