FETVA na Zapadnom Krajinom!?

Post Reply
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#76

Post by Fratris »

StarScream wrote: Kad sve ovo bude juce, kad na krilo stavis unuce, ti reci; ja sam bio tu kad je bilo najteze, ja sam bio s Bosnom kad je bilo najteze?
Cim neko citira buduceg reisa Dina Merlina, znas da je vrlo ozbiljna i akademska tema. :lol:

Da je meni te srece i manjka inteligencije da su mi pjesme Dina Merlina moralni kompas. Joj, meraka.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#77

Post by dr.gog »

hik-meta wrote:[quote="Dado

a tamo u cazinskoj krajini nije nikad ni bilo bogumila, na srednjovjekovnim mapama cazinska krajina nikad nije ni bila dio Bosne, a vecina naroda su bili hrvati dok nisu primili islam. nije da branim abdicevce i njihov ulogu u ratu, ali pusti ljude nek se izjasnjavaju kako hoce.

ne treba ti nista da se osjecas kao hrvat. hvala bogu pa smo osvjesteni i ujedinjeni u cjelovit narod u ovom zadnjem ratu, kako god se zvali, Bosnjaci, Hercegovnjaci ili Marsovci.
samo sam primjetila da u tzv "turskoj krajini" kako je moj dedo nekad zvao to podrucje, gdje nema stecaka, i nikad nije bilo srednjovjekovne bosanske drzave, ljudi i dan danas teze zagrebu vise nego sarajevu. tu treba i traziti korijene odmetanja od vlasti u Sarajevu.
samo provjeri koliko krajisnika, a da nisu "babini", ima hrvatske putovnice.
[/quote]
Glede primjećenog,podvučenog s moje strane...
Mislim da ono što si kao dijete slušala od svojega djeda,naziv "turska "Krajina",zatim tradicionalno oslanjanje Krajišnika na Hrvatsku,te pominjanje bogumilskih stećaka kao traga državnosti na teritoriju predstavlja izraz neznanja i neshvatanja same tegobe koja je legla na te ljude tijekom rata..

U samoj toj priči tim mistificiranjima naprosto nema mjesta,koliko god argumenata se povuklo.
Naime dr.Tuđman,poznatiji kao omiljeni čitalac Feral Tribunea, te otac suvremene hrvatske tisućljetne uljudbe, s početka je kao povjesničar umio manipulirati mitovima,a kao ruski drilovan mladi general, osobito mu je polazilo za rukom da pobudi osjećaje domoljublja zaradi filovanja topničkih cjevi svježim mesom.
Pored suhe potrebe za zaleđinom bojišnice u Krajini, imao je njegov mutant HDZ i spodobe poput Šuška i Vukojevića,..imali su taktiku vještog proizvođenja novih HDZovaca dijeljenjem putovnica naivnim i pohlepnim muslimanskim političarima iz Bosne uz granicu, kao i njihovijem sljedbenicima. Stoga svo petljanje kojekakvih priča o srednjemu vijeku nema svrhe a i neukusno je zbog "biblijskog" zla koje se tamo zbilo,kad su izmanipulirani i sluđeni ljudi okretali cijevi na članove svojih obitelji.

general Manojlo Milovanović,Mladićev omiljeni terenski zlikovac i veliki praktičar, je ostao zaprepašten fanatizmom i odanošću Autonomaša u borbi protiv vlastitog naroda u Krajini i krvoločnošću borbi.Isti Milovanović je izdao zapovijed da se prestane privremeno pucati kako bi nesmetano mogao da proučava dvogledom borbu između zakrvljenih Krajišnika na jednome dijelu ratišta.
Težište zbog sve priče zato i ne može biti na korijenima porijekla i mitovima ,jer su najviše zle radosti iiz svega izvlačili Miloševićevi pretorijanci "Crvene Beretke" i njihovi master-mind-ovi Stanišić i terenski šef Simatović,skupa sa sad već poznatim Legijom.
Poenta te bizarne ratne epizode jeste prosta pljačka prebogate Krajine kroz manipulaciju Fikretom Abdićem,i od strane Tuđmanovih pipaka i od strane tajnih agenata Srbije kroz "velikodušnu pomoć" Autonomiji(što su obilno u gotovini i robi naplaćivali) naspram džihadski raspoloženog Sarajeva i neumoljivog Dudakovića.
Rezultat jeste tragedija koja se ne da opisati" normalnim" ratnim dešavanjima,jer sami akteri su bili dio uspješnog plana izvlapčenja novca, i što je bio strateški cilj srpske vlasti i vojske ---prostog umanjivanja broja omrznutih Krajišnika kroz međusobno klanje(jer bi u suprotnom Milovanović izgubio čitav Korpus da je Armija BiH gore ostala jedinstvena,a novaca i ljudstva Srbima je nedostajalo kritično)

I onda, na koncu svega, nakon zločina Srbijancima (JSO RDB Srbije,Odjel 5)vođene Vojske AP ZB, kraha tragičnog Abdića ,i osveta vlastitih sunarodnika nad dijelom njegovih sljedbenika, došla je FETVA (kojoj značenje,svrhu i tekst poznajem,kao i autore).
Samo posebi,izdavanje fetve je autonomno pravo i gledano sa strane islamskoga prava neophodno u kritičnim momentima.
No ovo fetvarenje partijskih imama zapravo je djelovalo kao konačno ostvarenje zadatka Tajne policije Srbije.Nesvjesno su sujetni i arogantni vjerski učenjaci zapravo doprinijeli mračnom ugledu generala policije Srbije Franka Simatovića,koji je osmislio zavađanje i manipulaciju Fikretom Abdićem( njegovi su ga ljudi eskortovali kroz srpske teritorije).
Fetva i svo zlo proisteklo iz nje je bilo zapravo nalijeganje fanatičnih hodža na rudu DBa Srbije.
Ionako umlaćenom narodu serviran je novi otrov,hiljade ljudi se odselilo u Hrvatsku i treće zemlje ,razvaljene su obitelji, uništena ekonomska baza Krajine i time stvorena kontrolisana zaleđina Velike Hrvatske&Srbije.

Dijeljenjem putovnica HDZ je dobio glasače u vidu ostarjelih nana, i njihovih sinova kojima je putovnica bila karta za bijeg u Hrvatsku i rad na austrijskim bauschtellen( naime pola Krajine ima gastarbajtersku rodbinu u Austriji,a šiling je do eura bio domaća valuta u Bihaću, čime priča o HRVAŠTINI krajišnika pada u vodu jer je u pitanju trbuh i kruh nakon pada Agrokomerca i opšteg osiromašenja).

Mnogo ljudi je poginulo ,nestalo,mnogo obitelji razdvojeno, i svaka demagogija i povlačenje pitanja patriotizma i izdaje je sad suvišno--kad djeca plaču za očevima i bivaju šikanirana,kad se ne dopušta dženaza prostome narodu...tu ideolozima IZ-e nema mjesta...

A ja imam moralnu zaleđinu ko beton da javno kažem da niko nema pravo izopćavati dio mojih sugrađana u mojoj zemlji, po bilo kojem osnovu
I strah nek je od Boga svakom onome zadrtom fetvarošu,koji nema milosti i razumjevanja za nametnutu tragediju,već tjera svoj-partijski zadatak i lični inat.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#78

Post by osa »

hik-meta wrote:
Dado dijasporitus wrote:
hik-meta wrote: a tamo u cazinskoj krajini nije nikad ni bilo bogumila, na srednjovjekovnim mapama cazinska krajina nikad nije ni bila dio Bosne, a vecina naroda su bili hrvati dok nisu primili islam. nije da branim abdicevce i njihov ulogu u ratu, ali pusti ljude nek se izjasnjavaju kako hoce.
Pa sta sam ja to onda, poturceni hrvat :-) . Neznam ko to vise ovdje tezi fildzan drzavi.
ne treba ti nista da se osjecas kao hrvat. hvala bogu pa smo osvjesteni i ujedinjeni u cjelovit narod u ovom zadnjem ratu, kako god se zvali, Bosnjaci, Hercegovnjaci ili Marsovci.
samo sam primjetila da u tzv "turskoj krajini" kako je moj dedo nekad zvao to podrucje, gdje nema stecaka, i nikad nije bilo srednjovjekovne bosanske drzave, ljudi i dan danas teze zagrebu vise nego sarajevu. tu treba i traziti korijene odmetanja od vlasti u Sarajevu.
samo provjeri koliko krajisnika, a da nisu "babini", ima hrvatske putovnice.
Nije se taj kraj nazivao "turska krajina" nego "turska hrvatska" i ban Josip Jelačić je porijeklom iz tog kraja, mislima iz Bužima. Tijek turskih napada na hrvatsku to potvrđuje jer se Bihać i Kostajnica nazivaju vratima Hrvatske i branile su ih hrvatske posade, doduše neuspješno.
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#79

Post by Phantea »

Odavno nisam posjecivao ovaj forum i nakon toliko vremena dodjem i nadjem ovoliku glupost. Ovoj gluposti nema kraja. Pretpostavljam momak da si iz VK jer vam je babo dao kruh, a kako vam ga je dao. Zavrsis 8. razreda a dosta njih i 4. i babo kaze evo ti njiva evo ti koke radi imas kruh. Vi glupi naravno prihvatate, jebo skolu i ostale derivate. E ba imas poso sa cetiri razreda ili osam razreda osnovne skole. AFERIM BABO. Tako vas je unazadio i zaglupio da vam nije bilo ravnih na Balkanu. Taj isti babo da vam je zelio dobro dao bi poso vasim ocevima a ne i vama djeci nego bi vas skolovao, ali jarane njemu nisu bili potrebni skolovani ljudi, ne njemu su trebali nepismeni seljaci da moze njima da diriguje. Uzeo vam je najbolju zemlju koju ste imali. Dali ste je babi bagatela. Babu odvedose u zatvor. Vi ga spektakularno iz Bihaca do Kladuse dovedoste nazad, po tepisima perzijskim je babo gazio. Ja sam ubjedjen da je to sve dio plana velikosrpske masinerije koji su pripremali teren i imali su odlicnog covjeka za to i jos bolje podrucje kojim su uspjeli da zavladaju. Dobro se sjecam pred sami rat u hotelu u B.Krupi je bila organizovana neka proslava u svezi sa nekom godisnjicom rodjenja rahmetli Dzemaludina Causevica i tu je bio babo. Nakon vecere se je ucila dova i fatiha, babo je i tu pokazao da nije musliman nego da je krmak. Dok su svi ucili fatihu on je ko krme oborio ruke i smjeskao se. Dabogda mu se tjelo raspadalo 30 godina u zatvoru i bolnu smrt da okusi za sve ono zlo koje je nanio ponosnim krajisnicima.
Potpisujem.

Kazu, treba oprostiti autonomaskim izdajnicima?!
Kako ce oprostiti majka sina koji je imao 21 godinu a koji je streljan pred skolom na Skokovima.
Kako ce oprostiti zena kojoj je brat ubio muza, ostavio je sa 3 male djece?!
Kako cu oprostiti ja kad su mi ubili nekog iz porodice?!
I kaze neko, zakopali njihova vojnika u dvoristu pod grozdjem, i? Zar su ga trebali na tabutu odnijeti do sehidskog mezarja u Donjoj Koprivni ?I zakopati ga do sehida na koje je on pucao i koje je ON pobio.
Ne, mi ih ne mrzimo, naprotiv sazaljevamo ih jer nikad nece shvatiti i nikad se nece pokajati. Zaboga, pa Fikret ih je pridobio za vrecu brasna i tako je skupio vojsku. Dijelio im je po 50 kg brasna i kilu banana, i da umalo zaboravih, sepet agrokomercevih narezaka. Obecao im je kraj rata ako pobiju oslabljenu bracu. Pa nije ih ni slagao, bio bi kraj rata jer bi oni pobili nas a Mladic njih...i pade Krajina.
Al ne dade se Krajina tako lako.

Da Krajina je blize Zagrebu no Sarajevu, ali nemaju svi domovnice. Ruku na srce i Sarajevo zapostavlja Krajinu desetljecima.
A sto se tice Reisa postovanog, on je zavadjenim Krajisnicima najmanja briga. Taj konflikt i bratoubilastvo je dublje i od Reisove fetve, i od odnosa Sarajeva prema nama a i od Alijine politike.
Kad se sve zbroji uvijek prevagne to da su oni na nas digli pusku i drzali nas u logorima i tu se svaki vid oprosta zakopa duboko u zemlju.
Stoga, ostanite pod grozdjem, u Kuplenskom ili sakriveni po dragoj vam Americi jer vam ljuta Krajina nikad nece oprostiti.
:bih:
Last edited by Phantea on 16/03/2009 09:29, edited 1 time in total.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#80

Post by Rottweiler »

osa wrote:
hik-meta wrote:
Dado dijasporitus wrote: Pa sta sam ja to onda, poturceni hrvat :-) . Neznam ko to vise ovdje tezi fildzan drzavi.
ne treba ti nista da se osjecas kao hrvat. hvala bogu pa smo osvjesteni i ujedinjeni u cjelovit narod u ovom zadnjem ratu, kako god se zvali, Bosnjaci, Hercegovnjaci ili Marsovci.
samo sam primjetila da u tzv "turskoj krajini" kako je moj dedo nekad zvao to podrucje, gdje nema stecaka, i nikad nije bilo srednjovjekovne bosanske drzave, ljudi i dan danas teze zagrebu vise nego sarajevu. tu treba i traziti korijene odmetanja od vlasti u Sarajevu.
samo provjeri koliko krajisnika, a da nisu "babini", ima hrvatske putovnice.
Nije se taj kraj nazivao "turska krajina" nego "turska hrvatska" i ban Josip Jelačić je porijeklom iz tog kraja, mislima iz Bužima. Tijek turskih napada na hrvatsku to potvrđuje jer se Bihać i Kostajnica nazivaju vratima Hrvatske i branile su ih hrvatske posade, doduše neuspješno.
A ovako u pjesmi kazu:
"Nebjez bane niz Buzimske strane, netjera te Ali-pase vojska, vec te tjera sedam Jezerana!"
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#81

Post by trlica »

Krajisnicima je najbolja kontramjera reisovoj fetvi da se kolektivno odreknu Islama.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#82

Post by Rottweiler »

trlica wrote:Krajisnicima je najbolja kontramjera reisovoj fetvi da se kolektivno odreknu Islama.
Jednom davno su pitali Krajisnika. Za koliko para bi pristo biti Musliman???
Njegov odgovor je glasio:
Nema tih para za koje bi pristo biti Musliman, ali cu biti svima vama IZ INATA!!!
I od tada do danasnjeg dana i do kraja svijeta ce Krajisnici iz inata dusmanima biti ponosni Bosnjaci i Muslimani.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#83

Post by trlica »

Rottweiler wrote:
trlica wrote:Krajisnicima je najbolja kontramjera reisovoj fetvi da se kolektivno odreknu Islama.
Jednom davno su pitali Krajisnika. Za koliko para bi pristo biti Musliman???
Njegov odgovor je glasio:
Nema tih para za koje bi pristo biti Musliman, ali cu biti svima vama IZ INATA!!!
I od tada do danasnjeg dana i do kraja svijeta ce Krajisnici iz inata dusmanima biti ponosni Bosnjaci i Muslimani.
Krajisnici se ni dan danas nedaju nazivati Bosnjacima nego mild muslimanima.

u Krajini nikad bosnjastvo nece zazivjeti.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#84

Post by trlica »

rotvajlere,po tvom iskrenom misljenju ko je kriv za taj sukob medju Krajisnicima?

okani se samo srbijanske DB i prebacivanja vlastite odgovornosti na druge.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#85

Post by trlica »

http://www.bhdani.com/arhiva/228/t22803.shtml
rotvajlere evo mesa a jel' bilo salate.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#86

Post by Vodenjak »

Bosanac_21 wrote:
foreigndude wrote:Nikad se mi necemo kotarisati onoga sto je bilo. U svemu ovome je tuzna jedna stvar. Ljudi iz dijelova Bosne i Hercegovine koji nisu blizu Cazinskoj Krajini imaju vece predrasude i mrznju protiv "Babinih" nego Krajisnici koji bili u Krajini '93-'95. i borili se protiv Narodne Odbrane Zapadne Bosne i najzlogasnije srbijanske bande naseg vremena.

Razlika je drugovi sto niko ne razumije taj konflikt kao sto razumijemo mi koji smo otamo, nevazno sa koje strane smo bili. To je bilo doba kad se politika umijesala u familiju, kad je brat iso na brata. Bukvalno.

Dvije sestre danas oplakuju svoja dva sina. Jedna "šehida", a druga "poginulog borca NOZB-a". Sta mislite je li njima stalo da mrze? Koga one da mrze?

Imam vam jos nesto reci. Ja sam bio klinac kad se to sve desavalo. Da sam kojom prilikom tad imao 25 godina, najvjerovatnije bi podrzo Abdicevu politiku kao i vecina moje rodbine. Ne jer nisam Bosanac, ne sto ne volim Bosnu i Hercegovinu, nego zato sto mi je bio obecan izlaz iz rata i krize. Rane 1993. godine, Cazinska Krajina je bila okruzena sa vise srpskih korpusa koji su nas, bez zajebancije, mogli zgaziti u 3-4 sata da nam se za sjeme ne zna. Da nije bilo ono sto je bilo, mislim da bi Cazinska Krajina zavrsila puno gore nego Srebrenica.

Sto se tice mudzahedina koje je neko naveo u prijasnjim postovima, istina je. To svi znaju. Ja sam ih gledo svojim ocima i iako klinac, znao sam ko su i sta su, a bili su uz 505. Vitesku Buzimsku brigadu. Nepotrebno je dalje komentarisati o tome.

Kada ti neko ponudi hranu, izlaz iz govana i eventualno povratak u normalu, ti se braco fatish toga i ne pustas. E to je ono sto se desilo sa obicnom kladuskom i cazinskom rajom. To da smo mi odozgo bili posebna vrsta stoji.
Ove ti price prodaji nekom drugom :roll:
Babo je napravio gigant od Agrokomerca, ne sam vec podrskom naroda. Znamo i sami da je veliki napredak Agrokomerca brinuo dusmane, tako je i Fikro zavrsio u zatvoru, da da zatvoru u kojem je sklopio dogovor sa srbima da postane izdajnik! Kako? Eh, isti je prevario svoj narod, prodao svoju drzavu za obecanje iz zatvora :x Taj kreten je tu tvoju HRANU slao srbima i cetnicima za vrijeme ofanzive na Hrvatsku, a Bosanska Krajina dobi praznu municiju za svoju odbranu.
To sto spominjes o "zgaziti u 3-4 sata" je tvoja teorija i nista vise. Bosanska Krajina je imala kudikamo vise nego drugi djelovi BiH oruzja, a i iz HR i stranim svercom smo jos nesto nakupili.
Za primjer uzimam Bosansku Krupu, opstinu koja je jedna od najgore stradalih porusenih gradova u BiH, padala je dva-tri puta, al uvijek branjena i odbranjena s ono malo sto se imalo i ono sto se samo moglo naparviti da bi se odbranilo.
Sve u svemu Bosna je opstala i zivi i dalje, kome smeta nek' crkne od pakosti! Bosanska Krajina je imala i babine dusmane, arkanovce, marticevce, i opet je uspjela da se izbori za svoju slobodu. Danas Unsko-Sanski kanton spada u zaboravljene djelove nase vlade, ali za razliku od drugih kantona Unsko-Sanski kanton se izgradjuje i koraca naprijed zbog ulaganja i podrske svojih gradjana, koji su i danas kao i u ratu pokazali svoju ljubav prema rodnom kraju, Bosni i Hercegovini, a vala i nasem Sarajevu!
Barem 95% muslimanskog naroda je samo godinu i pol dana prije frtutme klicalo kriminalcu Abdicu i dovelo ga na celo drzave da sjedi u Predsjednistvu Bosne i Hercegovine!

Zato je prebacivanje cjelokupne krivice sto se mjenichar Abdic digao iz mrtvih i postao prakticno faca broj 1 cijele BiH samo na stanovnike Cazinske Krajine - podlo, drsko i bezobrazno!

Pobjednici su vazda pisali istoriju pa to pokusavaju da rade i oni koji misle da su izasli kao pobjednici iz svega sto nas je snaslo.

Mozda i jesu pobjednici ali bi to klasicna Pirova pobjeda samo sto nema nikoga da im to kaze.... :oops:
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#87

Post by Phantea »

trlica wrote:
Rottweiler wrote:
trlica wrote:Krajisnicima je najbolja kontramjera reisovoj fetvi da se kolektivno odreknu Islama.
Jednom davno su pitali Krajisnika. Za koliko para bi pristo biti Musliman???
Njegov odgovor je glasio:
Nema tih para za koje bi pristo biti Musliman, ali cu biti svima vama IZ INATA!!!
I od tada do danasnjeg dana i do kraja svijeta ce Krajisnici iz inata dusmanima biti ponosni Bosnjaci i Muslimani.
Krajisnici se ni dan danas nedaju nazivati Bosnjacima nego mild muslimanima.

u Krajini nikad bosnjastvo nece zazivjeti.
Trlica, to sto rece je uvreda za svakog Krajisnika, stoga....ne mlati praznu slamu. :roll:
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#88

Post by Rottweiler »

Trlica ja sam ponosni Krajisnik i Bosnjak sam od glave do pete, nepisi nebuloze i kojekakve gluposti. Ako se iko u ovoj drzavi ponosi svojim Bosnjanstvom i pripadnosti DRZAVI BiH onda dobro znaj da su to Krajisnici. KAzes evo mesa a jel bilo salate. Nemas pojma sta se je desavalo u Krajini i pisanja novina tipa SB i Dani i jesu pisanja za tipove poput tebe koji krivicu vazda traze na strani ponosnih boraca Armije BiH i ponosnih sinova jedine nam drzave. Zlocina je garantovano bilo od strane pripadnika petog korpusa i treba ih procesuirati to je fakt i cinjenica. Ali isto tako znaj da su ti zlocini kap u moru zlocina koje su pocinili babini autonomasi i srbocetnicke horde u Krajini. Svako ko se je mogo udruziti sa onima koji su napravili pokolj u Srebrenici, pokolj u Prijedoru, pokolj u Bratuncu, pokolj u Visegradu, pokolj u Kozarcu, pokolj u Foci i inim drugim gradovima BiH, sa onima koji su silovali nase majke, nase sestre, nasu djecu nezasluzuje bolju kaznu od smrti. Dabogda im se sjeme zatrlo u Kanadi i Americi. Ja nemrzim ali nemogu ni da nijemo gledam i sutim na ono sto su oni pocinili. Mogu osobe poput tebe koje zaboli ona stvar za ono sto se desilo jer mozda neznaju sta znaci izgubiti mnostvo rodbine od strane takvih gadova kakvi su bili ti babini.
Neznas ti prijatelju kakav je osjecaj kad ti na liniji sa druge strane stoji dajdza i doziva te da mu se predas pa kad to odbijes on ospe paljbu po tebi, e pa jebem ti ja takvog dajdzu i takve ljigavce.
Koju mi to vlastitu odgovornost prebacujemo na druge. Jeli to neka odgovornost sto smo se branili da nas nepokolju.
Mozda bi im i mogli halaliti da danas uvide koje su greske cinili, ali ti babini i dan danas nakon svega sto se desilo, nakon svih zlocina koje su pocinili i danas stoje iza te ideologije. E takvima netreba halaliti. Jer ko halali zlocincima da Bog da ga vlastita djeca proklinjala.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#89

Post by Vodenjak »

Rottweiler wrote:Trlica ja sam ponosni Krajisnik i Bosnjak sam od glave do pete, nepisi nebuloze i kojekakve gluposti. Ako se iko u ovoj drzavi ponosi svojim Bosnjanstvom i pripadnosti DRZAVI BiH onda dobro znaj da su to Krajisnici. KAzes evo mesa a jel bilo salate. Nemas pojma sta se je desavalo u Krajini i pisanja novina tipa SB i Dani i jesu pisanja za tipove poput tebe koji krivicu vazda traze na strani ponosnih boraca Armije BiH i ponosnih sinova jedine nam drzave. Zlocina je garantovano bilo od strane pripadnika petog korpusa i treba ih procesuirati to je fakt i cinjenica. Ali isto tako znaj da su ti zlocini kap u moru zlocina koje su pocinili babini autonomasi i srbocetnicke horde u Krajini. Svako ko se je mogo udruziti sa onima koji su napravili pokolj u Srebrenici, pokolj u Prijedoru, pokolj u Bratuncu, pokolj u Visegradu, pokolj u Kozarcu, pokolj u Foci i inim drugim gradovima BiH, sa onima koji su silovali nase majke, nase sestre, nasu djecu nezasluzuje bolju kaznu od smrti. Dabogda im se sjeme zatrlo u Kanadi i Americi. Ja nemrzim ali nemogu ni da nijemo gledam i sutim na ono sto su oni pocinili. Mogu osobe poput tebe koje zaboli ona stvar za ono sto se desilo jer mozda neznaju sta znaci izgubiti mnostvo rodbine od strane takvih gadova kakvi su bili ti babini.
Neznas ti prijatelju kakav je osjecaj kad ti na liniji sa druge strane stoji dajdza i doziva te da mu se predas pa kad to odbijes on ospe paljbu po tebi, e pa jebem ti ja takvog dajdzu i takve ljigavce.
Koju mi to vlastitu odgovornost prebacujemo na druge. Jeli to neka odgovornost sto smo se branili da nas nepokolju.
Mozda bi im i mogli halaliti da danas uvide koje su greske cinili, ali ti babini i dan danas nakon svega sto se desilo, nakon svih zlocina koje su pocinili i danas stoje iza te ideologije. E takvima netreba halaliti. Jer ko halali zlocincima da Bog da ga vlastita djeca proklinjala.
Misli o sebi sta hoces, ali sudeci po ovome tekstu, ti si 95. izisao iz gradjanskog rata sa svim onim sto to sa sobom nosi...
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#90

Post by Rottweiler »

o kojem ti ratu pricas u Bih nije bio gradjanski rat, na Republiku Bosnu i Hercegovinu je izvrsena agresija, ovo je samo da se razumijemo
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#91

Post by Vodenjak »

Rottweiler wrote:o kojem ti ratu pricas u Bih nije bio gradjanski rat, na Republiku Bosnu i Hercegovinu je izvrsena agresija, ovo je samo da se razumijemo
Ja znam sta sam rekao a ti procitaj jos jednom svoj post pa se skontaj... :oops:
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#92

Post by zlata »

Rottweiler wrote:
trlica wrote:Krajisnicima je najbolja kontramjera reisovoj fetvi da se kolektivno odreknu Islama.
Jednom davno su pitali Krajisnika. Za koliko para bi pristo biti Musliman???
Njegov odgovor je glasio:
Nema tih para za koje bi pristo biti Musliman, ali cu biti svima vama IZ INATA!!!
I od tada do danasnjeg dana i do kraja svijeta ce Krajisnici iz inata dusmanima biti ponosni Bosnjaci i Muslimani.
:lol: Jole meni....ti si nam ziv dokaz...da su nam oni dole...krkani iz Like...pravo rod. Cini mi se.....Ko da smo...jos na Krbavi! :P :D
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#93

Post by osa »

Rottweiler wrote:o kojem ti ratu pricas u Bih nije bio gradjanski rat, na Republiku Bosnu i Hercegovinu je izvrsena agresija, ovo je samo da se razumijemo
I Kladušani izvršili agresiju na BiH, onda oni nisu bosanci.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#94

Post by Rottweiler »

Okrecete teze, autonomasi su potpomogli agresorske snage i oni su isto toliko bosanci koliko sam i ja i jedan sarajlija, banjalucan, tuzlak, mostarac, biscan ili bilo koji drugi stanovnik BiH bosanac. A ako ste vi svi toliko merhametli duse halalite onima koji su granatirali Sarajevo cjeli rat, halalite onima koji su silovali po Foci, halalite onima koji su mucili nasu bracu po logorima diljem BiH. Skidam vam kapu i divim se tolikom merhametu. Eto jebat me ali ja nemam tako dobru dusu i nehalalim ni njima kao ni autonomasima.
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#95

Post by Fratris »

Nemoj im onda ni oprastati ni halaliti. Bacaj kletve i fetve, i stalno im ponavljaj da su ne samo oni izdajice, i monstrumi, i koljaci, i kurvini sinovi, nego i njihove zene, roditelji, djeca, i sve sto je njihovo. I oni sto nisu bili rodjeni tada, i tako za vijeke vijekova.

Samo, nemoj se ibretiti i izcudjavati kad u nekom buducem ratu budu opet pucali na tebe.
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#96

Post by Poglavica »

Nemoj im onda ni oprastati ni halaliti. Bacaj kletve i fetve, i stalno im ponavljaj da su ne samo oni izdajice, i monstrumi, i koljaci, i kurvini sinovi, nego i njihove zene, roditelji, djeca, i sve sto je njihovo. I oni sto nisu bili rodjeni tada, i tako za vijeke vijekova.

Samo, nemoj se ibretiti i izcudjavati kad u nekom buducem ratu budu opet pucali na tebe.
"Fetvu" je donio i Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine, da se zene, djeca ili roditelji tih "autonomasa" ili ne-autonomasa moraju isplacivati u obliku te neke, meni nepoznate, drzavne ispomoci za ucesnike rata na podrucju bivse BiH, kao i zrtve tog rata.

Da li je ta "Fetva" odnosno odluka najviseg Sudskog organa Federacije BiH ipostovana? Tj. da li se provodi?

Zahvalnost za odgovor.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#97

Post by Rottweiler »

Fratris wrote:Nemoj im onda ni oprastati ni halaliti. Bacaj kletve i fetve, i stalno im ponavljaj da su ne samo oni izdajice, i monstrumi, i koljaci, i kurvini sinovi, nego i njihove zene, roditelji, djeca, i sve sto je njihovo. I oni sto nisu bili rodjeni tada, i tako za vijeke vijekova.

Samo, nemoj se ibretiti i izcudjavati kad u nekom buducem ratu budu opet pucali na tebe.
Ja im halaliti necu, nek im halali ko hoce.
Nisam ja carobnjak da bacam kletve i te nekakve fetve.
Treba stalno ponavljati da oni jesu koljaci, ubojice, izdajnici, krace receno zlocinici. U tu klasu nespadaju njihova djeca i sve sto je njihovo to nigdje nisam rekao pa da te samo usput demantujem.
A ako bi nedaj Boze opet doslo do nekog rata u BiH, ja se necu ibretiti ni cuditi ko na mene puca, ibreti ce se tvoja djeca i djeca tvojih istomisljenika koji olahko zaboravljaju ko ih je do juce klao. Budi siguran da ce moje dijete znati ko mu je ubijao i klao familiju i njegov bosanski narod. Nemoj me samo pogresno citirati, necu ga uciti da mrzi jer mi to moj odgoj i moja vjera nedozvoljavaju i nespadam u one sto mrze. Ali cu ga uciti i pricacu mu o onome sto je zadesilo njegov narod, jer ako zaboravimo vratice nam se opet. Ali je tebi i takvima to dzaba govoriti, jer vam je kontrateza treba suzivot neuciti da se mrzi. Suzivot treba i treba da zvimo u slozi bez obzira na vjeru i naciju. Ali opet da ponovim ja necu zaboraviti i necu im halaliti.
boergoat
Posts: 156
Joined: 19/09/2007 03:27
Location: Sarajevo

#98

Post by boergoat »

trlica wrote: kratko i jasno..

trojica Arapa,

mnogo,mnogo vise,nisi dobro informisan

iz koje su drzave bili ovi Arapi.

ko ih je pobio i opljackao mrtve,

ko ih je odveo na hrvatsku stranu i pravo u minsko polje.

ko je napao u rano zimsko jutro na srpske polozaje i ubio 29 cetnickih vojnika.

mudzahedini i niko drugi.

ali zao mi sto nisu imali srecu pri povratku odakle su i dosli.
Covjece, citaj malo pazljivije. Ja nisan uopste "informisan" nego tebe informisem jer sam bio sudionik dogadjaja. I zato sam napisao vrlo jasno - trojica arapa, iako ni njih nisam imao priliku licno vidjeti. Pa valjda bih ja u toku tri i po godine guljenja na polozajima uzduz i poprijeko Krajine sreo nekakvu mudzahedinsku jedinicu, ako ih je vec bilo "mnogo, mnogo vise" kako ti kazes. To si mogao da pokupis jedino iz srpskih vijesti, a ako njih uzimas kao relevantne zanemarujuci ucesnike cijele price onda - bravo. Pa opstepoznato je da se njima od jednog tekbira odmah cinilo da idu stotine midzahedina sa sabljama.
Ko je, i da li je, ovu trojicu pobio i opljackao mrtve potpuno je nebitno, isto i to ko ih je odveo na hrvatsku stranu. A onome ko je u rano zimsko jutro ubio 29 cetnika - cestitike, samo po tvome postu ispada da su to bila ta trojica mudzahedina - pa nije valjda.
Meni nije zao sto nisu imali srece u povratku jer drzim da nisu trebali ni dolaziti. Svaki njihov dolazak je mogao samo naskoditi nasoj reputaciji.
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#99

Post by Fratris »

Rottweiler wrote: Ja im halaliti necu, nek im halali ko hoce.
Nisam ja carobnjak da bacam kletve i te nekakve fetve.
Treba stalno ponavljati da oni jesu koljaci, ubojice, izdajnici, krace receno zlocinici. U tu klasu nespadaju njihova djeca i sve sto je njihovo to nigdje nisam rekao pa da te samo usput demantujem.
A ako bi nedaj Boze opet doslo do nekog rata u BiH, ja se necu ibretiti ni cuditi ko na mene puca, ibreti ce se tvoja djeca i djeca tvojih istomisljenika koji olahko zaboravljaju ko ih je do juce klao. Budi siguran da ce moje dijete znati ko mu je ubijao i klao familiju i njegov bosanski narod. Nemoj me samo pogresno citirati, necu ga uciti da mrzi jer mi to moj odgoj i moja vjera nedozvoljavaju i nespadam u one sto mrze. Ali cu ga uciti i pricacu mu o onome sto je zadesilo njegov narod, jer ako zaboravimo vratice nam se opet. Ali je tebi i takvima to dzaba govoriti, jer vam je kontrateza treba suzivot neuciti da se mrzi. Suzivot treba i treba da zvimo u slozi bez obzira na vjeru i naciju. Ali opet da ponovim ja necu zaboraviti i necu im halaliti.
Ako ne oprastas, onda mrzis. Druge nema.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#100

Post by Vodenjak »

Fratris wrote:
Rottweiler wrote: Ja im halaliti necu, nek im halali ko hoce.
Nisam ja carobnjak da bacam kletve i te nekakve fetve.
Treba stalno ponavljati da oni jesu koljaci, ubojice, izdajnici, krace receno zlocinici. U tu klasu nespadaju njihova djeca i sve sto je njihovo to nigdje nisam rekao pa da te samo usput demantujem.
A ako bi nedaj Boze opet doslo do nekog rata u BiH, ja se necu ibretiti ni cuditi ko na mene puca, ibreti ce se tvoja djeca i djeca tvojih istomisljenika koji olahko zaboravljaju ko ih je do juce klao. Budi siguran da ce moje dijete znati ko mu je ubijao i klao familiju i njegov bosanski narod. Nemoj me samo pogresno citirati, necu ga uciti da mrzi jer mi to moj odgoj i moja vjera nedozvoljavaju i nespadam u one sto mrze. Ali cu ga uciti i pricacu mu o onome sto je zadesilo njegov narod, jer ako zaboravimo vratice nam se opet. Ali je tebi i takvima to dzaba govoriti, jer vam je kontrateza treba suzivot neuciti da se mrzi. Suzivot treba i treba da zvimo u slozi bez obzira na vjeru i naciju. Ali opet da ponovim ja necu zaboraviti i necu im halaliti.
Ako ne oprastas, onda mrzis. Druge nema.
Cini se da on nije losh covjek, ali je ocito puno toga prosao...
To ga ne opravdava i, ako se ne trgne, kako prolaze dan za danom, sve ce vise ostajati sam...
Na zalost, to je sudbina svih zrtava pa ma na koji nacin to postale... :(
Post Reply