Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#26 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Jel istina da nece da zovu Seku Aleksic samo zato sto je iz Srbije?
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#27 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by burekodsira »

Liberalism wrote:Jel istina da nece da zovu Seku Aleksic samo zato sto je iz Srbije?

:lol: :dance: http://youtube.com/watch?v=6385F963YEc
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#28 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Zna li iko ko se protivi dolasku pjevaca iz Srbije na Festival prijateljstva? Seka Aleksic je najpopularnija medju stanovnicima Gorazda a vlasti i ne pomisljaju da je pozovu? U cemu je problem?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#29 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

Seka Aleksic nikako ne bi smjela biti iznimka od drugih pjevaca turbo folk muzike.
Ona je meni isto ko Enes Begovic, zvijezda u svom poslu i rangu, ili Halid, ili Hasim Kucuk Hoki,ili Beki Bekic,Selma Bajrami. Svi su oni nasli put do srca svojih obozavalaca, i sta je razlika izmedju bosanskih i srpskih folk pjevaca? Nikakva. I jedni i drugi zaradjuju moju dvogodisnju platu :lol: :lol: za jednu noc, vecina ih se ne zna potpisati i totalno su ograniceni.
Zato, jesam za to da ih se ravnopravno tretira pa kud puklo da puklo.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#30 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Pa to se onda po pet puta zove Selma Bajrami a nikad Seka Aleksic? Da li je problem mozda u ksenofobiji organizacionog odbora? A traze pare od Evropske unije c,c,c,c
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#31 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

Liberalism wrote:Pa to se onda po pet puta zove Selma Bajrami a nikad Seka Aleksic? Da li je problem mozda u ksenofobiji organizacionog odbora? A traze pare od Evropske unije c,c,c,c
dobro si primjetio, to je evidentno, ako se neko sjeca otkazivanja grupe Negativ ( rekli joj da kaze da je slomila nogu :lol: ), sta drugo nego ksenofobija , nudofobija, pekatofobija......homofobija :-D :D i ine fobije......
boga mi moraju malo skontati sta rade, jer ne da evropa labavo
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#32 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Jeli opcinska vlast zabranila ucestvovanje na ''Evropskom festivalu'' i ucesnicima iz Crne Gore? Zna li neko odgovaraju li krvna zrnca izvodjaca iz Vojvodine organizacionom odboru? Ili je ovo Evropski festival sa radnim nazivom u susret Evropi iz 1939 godine
laku noć
Posts: 580
Joined: 09/04/2008 15:09
Location: ulica

#33 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by laku noć »

Liberalism wrote:Jel istina da nece da zovu Seku Aleksic samo zato sto je iz Srbije?
..a i mama joj je Bošnjakinja :lol:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#34 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

a govori se da bi Jinxi dosli
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Dok iz opcine nisu vidili imena izvodjaca...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#36 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

cudo jedno, sinoc su se pojavili znakovi u zitu, iz opstine nerjesiv rebus kako ce izgledati ovogodisnji festival.....
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#37 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Sta bi sa koridom? Kazu kad su culi da ce doci 20.000 ljudi iz opstine su poludili za koridom
User avatar
BarbaDue
Posts: 63384
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#38 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:Pa to se onda po pet puta zove Selma Bajrami a nikad Seka Aleksic? Da li je problem mozda u ksenofobiji organizacionog odbora? A traze pare od Evropske unije c,c,c,c
Mislim da nije problem ni u kakvim "fobijama", jednostavno je problem sto jos nismo preboljeli ovaj prokleti nam rat...
Svidjelo se to nekome ili ne.....Ako bi pola tih pjevaca koje narodne mase toliko zele upitali:
"Dali bi ste dosli u Gorazde da pjevate"?
Pola bi ih odgovorilo da nebi!
Zbog cega?
Pa zbog toga sto si ni oni nebi sjecali ovdje ugodno, ne "nesigurno", nego iskljucivo neugodno!
To je kljuc svega. I samo se zamarate tim nagadjanjima, taj proces oporavka ipak sporo tece, na nasu zalost.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#39 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:
Liberalism wrote:Pa to se onda po pet puta zove Selma Bajrami a nikad Seka Aleksic? Da li je problem mozda u ksenofobiji organizacionog odbora? A traze pare od Evropske unije c,c,c,c
Mislim da nije problem ni u kakvim "fobijama", jednostavno je problem sto jos nismo preboljeli ovaj prokleti nam rat...
Svidjelo se to nekome ili ne.....Ako bi pola tih pjevaca koje narodne mase toliko zele upitali:
"Dali bi ste dosli u Gorazde da pjevate"?
Pola bi ih odgovorilo da nebi!
Zbog cega?
Pa zbog toga sto si ni oni nebi sjecali ovdje ugodno, ne "nesigurno", nego iskljucivo neugodno!
To je kljuc svega. I samo se zamarate tim nagadjanjima, taj proces oporavka ipak sporo tece, na nasu zalost.
Ako bi se osjecali neugodno, to onda sigurno nebi bio razlog rat. Seka ne rece ni rijec o ratu kada je nedavno bila u Sarajevu. A nije problem ni u tome da gorazdani ne vole seku. Koliko ja vidim vole njene pjesme vise nego od svih ostalih izvodjaca zajedno. Ovde je rijec sto je festival dno dna. Zamisli smjestaj za glavne (zvijezde) izvodjace je u starackom domu. Kazu, kad je neko iz organizacije progovorio o Seki i usput prokomentarisao da nije normalno da zvijezde poput nje spavaju u starackom domu, neko progovori mrtav ozbiljan: A što?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63384
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#40 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:
BarbaDue wrote:
Liberalism wrote:Pa to se onda po pet puta zove Selma Bajrami a nikad Seka Aleksic? Da li je problem mozda u ksenofobiji organizacionog odbora? A traze pare od Evropske unije c,c,c,c
Mislim da nije problem ni u kakvim "fobijama", jednostavno je problem sto jos nismo preboljeli ovaj prokleti nam rat...
Svidjelo se to nekome ili ne.....Ako bi pola tih pjevaca koje narodne mase toliko zele upitali:
"Dali bi ste dosli u Gorazde da pjevate"?
Pola bi ih odgovorilo da nebi!
Zbog cega?
Pa zbog toga sto si ni oni nebi sjecali ovdje ugodno, ne "nesigurno", nego iskljucivo neugodno!
To je kljuc svega. I samo se zamarate tim nagadjanjima, taj proces oporavka ipak sporo tece, na nasu zalost.
Ako bi se osjecali neugodno, to onda sigurno nebi bio razlog rat. Seka ne rece ni rijec o ratu kada je nedavno bila u Sarajevu. A nije problem ni u tome da gorazdani ne vole seku. Koliko ja vidim vole njene pjesme vise nego od svih ostalih izvodjaca zajedno. Ovde je rijec sto je festival dno dna. Zamisli smjestaj za glavne (zvijezde) izvodjace je u starackom domu. Kazu, kad je neko iz organizacije progovorio o Seki i usput prokomentarisao da nije normalno da zvijezde poput nje spavaju u starackom domu, neko progovori mrtav ozbiljan: A što?

Nisam rekao samo za Seku, rekao sam za "vecinu njih".......,a sto se tice da je festival "dno dna", tu se sa tobom neslazem. On jeste malo potonuo, ali ipak vrijedi za jedan od najvecih dogadjaja u BiH tokom jedne godine. I za tvoju informaciju Hotel u Goraždu pocinje da radi za otprilike mjesec dana.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#41 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Kakve veze s tim ima hotel?

Organizatori su izvodjacima koje pozovu nasli smjestaj da biraju: ili staracki dom ili da spavaju na podu fiskulturne sale. Pa gdje to ima? Pa da bar imaju mozga svi zajedno ko jedno predskolsko dijete, skontali bi da iznajme za male pare 5-10 kuca u kojima bi im gosti mogli spavati....

Ako je ''najveci dogadjaj u BiH'' koncert na otvorenom gdje ne mozes proci od dima od cevapa i djece od 15 godina koji piju pivu od 2 litra onda festival nije dno dna - ova drzava je dno dna. Usput svi koji misle da je gorazdanski festival neki veliki dogadjaj neka odu i vide koridu u Cevljanovicima.... samo je nekoliko dana pred festival ... sve isto samo sto je 50 puta veci po broju posjetilaca.....
User avatar
BarbaDue
Posts: 63384
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#42 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:Kakve veze s tim ima hotel?

Organizatori su izvodjacima koje pozovu nasli smjestaj da biraju: ili staracki dom ili da spavaju na podu fiskulturne sale. Pa gdje to ima? Pa da bar imaju mozga svi zajedno ko jedno predskolsko dijete, skontali bi da iznajme za male pare 5-10 kuca u kojima bi im gosti mogli spavati....

Ako je ''najveci dogadjaj u BiH'' koncert na otvorenom gdje ne mozes proci od dima od cevapa i djece od 15 godina koji piju pivu od 2 litra onda festival nije dno dna - ova drzava je dno dna. Usput svi koji misle da je gorazdanski festival neki veliki dogadjaj neka odu i vide koridu u Cevljanovicima.... samo je nekoliko dana pred festival ... sve isto samo sto je 50 puta veci po broju posjetilaca.....
Prvo, tis spomenuo Staracki dom, ja ti na to kazem,Hotel se otvara i pocinje raditi za 1 mjesec mozda i prije. Znaci, pitanje smjestaja tzv. "ZVIJEZDA", bi bilo rijeseno!!!
I na kraju, Sta to fali Starackom domu? Svako kome bi smetali stariji i bespomocni ljudi, taj i onako nije za ovoga grada! Takvi ljudi i netrebaju da dolaze u Gorazde! Mozemo mi zivjeti bez tih bezdusnika!
A tebi ako je Festival prijteljstva dno dna, pa ti onda nemoj doci, i "Mirna Bosna".
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#43 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:
Liberalism wrote:Kakve veze s tim ima hotel?

Organizatori su izvodjacima koje pozovu nasli smjestaj da biraju: ili staracki dom ili da spavaju na podu fiskulturne sale. Pa gdje to ima? Pa da bar imaju mozga svi zajedno ko jedno predskolsko dijete, skontali bi da iznajme za male pare 5-10 kuca u kojima bi im gosti mogli spavati....

Ako je ''najveci dogadjaj u BiH'' koncert na otvorenom gdje ne mozes proci od dima od cevapa i djece od 15 godina koji piju pivu od 2 litra onda festival nije dno dna - ova drzava je dno dna. Usput svi koji misle da je gorazdanski festival neki veliki dogadjaj neka odu i vide koridu u Cevljanovicima.... samo je nekoliko dana pred festival ... sve isto samo sto je 50 puta veci po broju posjetilaca.....
Prvo, tis spomenuo Staracki dom, ja ti na to kazem,Hotel se otvara i pocinje raditi za 1 mjesec mozda i prije. Znaci, pitanje smjestaja tzv. "ZVIJEZDA", bi bilo rijeseno!!!
I na kraju, Sta to fali Starackom domu? Svako kome bi smetali stariji i bespomocni ljudi, taj i onako nije za ovoga grada! Takvi ljudi i netrebaju da dolaze u Gorazde! Mozemo mi zivjeti bez tih bezdusnika!
A tebi ako je Festival prijteljstva dno dna, pa ti onda nemoj doci, i "Mirna Bosna".
joj boga ti nemoj mi slatkog limuna, kiselog gorozdja! i ne mogu ja doci na festival kad je festival dosao meni, glede dileme oko toga :)
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#44 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote: Prvo, tis spomenuo Staracki dom, ja ti na to kazem,Hotel se otvara i pocinje raditi za 1 mjesec mozda i prije. Znaci, pitanje smjestaja tzv. "ZVIJEZDA", bi bilo rijeseno!!!
I na kraju, Sta to fali Starackom domu? Svako kome bi smetali stariji i bespomocni ljudi, taj i onako nije za ovoga grada! Takvi ljudi i netrebaju da dolaze u Gorazde! Mozemo mi zivjeti bez tih bezdusnika!
A tebi ako je Festival prijteljstva dno dna, pa ti onda nemoj doci, i "Mirna Bosna".
Nema to veze sa odnosom prema starijim ljudima. Jos ce ispasti da bi opcina Seku Aleksic smjestila u staracki dom kako bi obradovala penzionere... Staracki dom ima veze sa potpunim izostankom kreativnosti ljudi u opcini koji nisu sposobni ni da ucestvuju a kamoli da organizuju koridu (koja je takodje u pitanju posto volovi nece da se bore u njihovoj organizaciji).

Zar jos iko to zove ''Festival prijateljstva'' ili zar nije to sada folklorni djeciji festival? Ili je to samo opcina pogresno upisala naziv festivala u Evropski katalog festivala za koji ce se odobriti stotine hiljada ''eura''....
User avatar
BarbaDue
Posts: 63384
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#45 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

1. Mislim da meni nebi smetalo da me smjeste u "Staracki dom", mislim da sam dobar i human covjek. Znaci ako bi nekome bilo iz ponizenja da prespava u "Starackom domu", taj sebe smatra visom rasom od ostalih.
Znaci humanosti i merhameta ni na vidiku. Al` hajd sto se oni smatraju takvima nego sto ih i ti i tebi slicni tako dozivljavate???? Nije mi jasno sta imas od toga da ih branis kad znas da su 80% pjevaca i pjevacica emancipovani sljam. Ne vrti im se oko guze!!!
2. Nije Festival prijateljstva, kako ti kazes "djeciji folklorni festival".
Objasnjenje: Festival prijateljstva ima jedan svoj segment koji se zove SMOTRA FOLKLORA, eh taj dio festivala je svrstan u "svjetske folklorne smotre", znaci da nebude zabune samo je taj dio Festivala prijateljstva djeciji. Ostatak festivala ostaje u onom Svjetskom kalendaru festivala.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#46 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Uopste se ne radi o tome. Pitanje je gostoprimstva. Kakav smjestaj nudis dragim gostima? Ako je najbolji smjestaj u Gorazdu Dom penzionera onda je to dno dna. jeli odredjeno mjesto za Koridu? Omladinska ulica ili u kukuruzima pored centralne bine?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63384
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Sta si se bolan uhvatio te koride, ti ko da si Bik pa stalno korida, korida, korida......... :lol:
Za naj boljeg gosta, koji je tebi drag, i kome si ti drag, gostoprimstvo puno znaci. Ali gostoprimstvo ne podrazumjeva samo dobar smjestaj. Ima puno bitnijih stvari koje odlikuju dobro gostoprimstvo :wink:

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#48 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by burekodsira »

bolje staracki dom nego privatni smjestaj! za neupucene, u starackom domu je dio rezervisan za turisticka prenocista kao hotel, motel ili sl... znaci jedina veza je sto koriste isti ulaz u zgradu. znaci zbog tog sto grad nema JOS osposobljenog hotela trebali bi sad ukinuti festival? polako eto kako neko rece uskoro se otvara ponovo izgradjeni hotel drina (ili kako ce se sad vec zvati) pa ce biti i to. inace, ucestvovao sam par puta na festivalu i bivao s ucesnicima i nije istina da su smjesteni u dvorani/sali na podu, bilo je i takvog smjestaja koliko znam po prici ali ipak su svi imali krevete... veliki broj je dobio privatne smjestaje, kompletne stanove i sl. istina ima gostiju iz francuske koji kampuju u svojim satorima ali ne zato sto nema mjesta nego sto oni zive takav zivot u stilu cergi...
svake godine se prave pozivi stanovnistvu da ponude svoje prazne sobe i sl za smjestaj gostiju festivala uz naknadu...
i sta reci nego nismo metropola pa da vrvi od hotela, mada jos 1-2 bi dobro dosla...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63384
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#49 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Ma da @Burek. Sve je to OK,
Ali na nasu nesrecu uvjek ima onih koji prave "boze mi oprosti", "@ovna od pite".
Na srecu i pored njih, ovaj grad i sve u njemu zivi i zivjece jos dugo i dugo.
:thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :thumbup:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#50 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:Ma da @Burek. Sve je to OK,
Ali na nasu nesrecu uvjek ima onih koji prave "boze mi oprosti", "@ovna od pite".
Na srecu i pored njih, ovaj grad i sve u njemu zivi i zivjece jos dugo i dugo.
:thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :thumbup:
sanide, jesi li to ti?
Post Reply