Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#126 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

a moze i u mojoj basci, samo nek bude.
i ispravno sto je dao ostavku, samo nek se ne predomisli kao prethodnih godina

sta, ni djordje balasevic nije dolazio u obzir za poziv jer pjeva na ekavskom :roll:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#127 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by burekodsira »

glasali ste, gledajte :D :lol:
imate priliku pokazati (ne)zadovoljstvo na opstinskim izborima posle festivala :thumbup:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#128 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

burekodsira wrote:glasali ste, gledajte :D :lol:
imate priliku pokazati (ne)zadovoljstvo na opstinskim izborima posle festivala :thumbup:
Pa pobogu za koga da glasamo, sve se isti ljudi vrte u krug.... :-)
Ako ima jedan dobar covjek u nekoj stranci na njega dolaze petorica losih.....tu je problem!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#129 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

burekodsira wrote:glasali ste, gledajte :D :lol:
imate priliku pokazati (ne)zadovoljstvo na opstinskim izborima posle festivala :thumbup:
Odkud tebi ideja da je neko ovde glasao za SDA ili nije glasao nikako pa kao imamo sansu da nesto promjenimo na izborima.

Manje vise ovde se ne radi o izborima. Mentalitet i kulturu nekog podrucja ne mozes promjeniti izborima. A na narednim izborima svakako ce vjerovatno pobjediti SDP ali to ne znaci da ce se nesto ozbiljnije promjeniti sa festivalom jer su ljudi manje vise slicnih socijalno-kulturnih stavova.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#130 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

barba, sutis mi , sutis.........sta ima?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#131 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Ma sutim, nemam sta da kazem, nezadovoljan sam nekim stvarima. A kada ne mogu da promjenim neke stvari
onda najvise volim da sutim!
E sta ima kod tebe? Ko ti je to promjenio licni opis? Sta ti bi?. :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#132 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Evo jednog strasno zanimljivog dogadjaja:

23.-28.06.2008.
European Film Week GORAŽDE

Kino Doma kulture

23.06.2008, 20h
Ljeto pred balkonom

24.06.2008, 20h
Jasminum

25.06.2008, 20h
Pod njenim prozorom

26.06.2008, 20h
Češki san

27.06.2008, 20h
Ljeto mog brata

28.06.2008, 20h
Košnica
Image

Vise informacija o filmovima:
http://europeanfilmweek.ba/index.php?op ... &Itemid=32
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#133 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

:D :D aaaaa, slika mi se rasplinula na hiljade baloncica.....bas kako volim, nekako mi sad veseo ovaj forum,:D :D :D :lol:

uskoro nastupa ljetni solsticij, zar da budemo turobni? ne, ne, cak ni program festivala nam ne moze nista!

Obradovana sam ovom najavom filmova, super sto ima i ceskih filmova ( koliko mogu da vidim ) koji su mi na srcu od malih nogu!
jedino sto mi se ne da sjediti u kinu ljeti, pa bih apelovala da se ljetno kino fino pomete i dotjera, uljudi, kako bismo brate pod vedrim nebom uzivali u projekcijama uz kokice i colu!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#134 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Jesi vesela nema price, tako i treba i mene si razveselila. Jebiga sto ti je navika :-D

Nego nemoj mi odmah kukati, sto mora biti sve potaman. Neka ima nesto malo i da žulja. Znas kako ono ide, kad ti je sve OK, stavi kamencic u cipelu nek te zulja!

Bice akobogda ljetos filmovi na SFF u Gorazdu :-D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#135 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

Treba premjestiti ovu Sedmicu evropskog filma na rukometno igraliste, a SFF u kino. ovo govorim sto su junske noci u odnosu na avgustovske mnogo toplije i mirisnije sto je veoma vazno za ukupan dojam
Virtu4l
Posts: 126
Joined: 03/04/2008 01:11

#136 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Virtu4l »

@sharwoodforest

Samo ti puno kakis. Fest je takav kakav je, takvih forumasa kao ti ima milion, ali pametni ste samo kad je forum u pitanju. Pokreni nesta, pokusaj, ako je tvoje razmisljanje ispravno, lako ces naci istomisljenike koji ce "promijeniti Svijet", u ovom slucaju Festival Prijateljstva.

Nikad nisi pomislila na to da je tajming Festivala veoma nugodan, da npr. jedan Gibonni ne moze doci, jer u Avgustu uvijek odmara, da nas je Negativ ispalio par puta, kao i neki drugi "veliki" bendovi koje spominjete. Alternativa se mora naci, a jasno je da ona po kvalitetu nije ni blizu kao oni koji su prvobitno zamisljeni.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#137 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

Virtu4l wrote:@sharwoodforest

Samo ti puno kakis. Fest je takav kakav je, takvih forumasa kao ti ima milion, ali pametni ste samo kad je forum u pitanju. Pokreni nesta, pokusaj, ako je tvoje razmisljanje ispravno, lako ces naci istomisljenike koji ce "promijeniti Svijet", u ovom slucaju Festival Prijateljstva.

Nikad nisi pomislila na to da je tajming Festivala veoma nugodan, da npr. jedan Gibonni ne moze doci, jer u Avgustu uvijek odmara, da nas je Negativ ispalio par puta, kao i neki drugi "veliki" bendovi koje spominjete. Alternativa se mora naci, a jasno je da ona po kvalitetu nije ni blizu kao oni koji su prvobitno zamisljeni.
cccc, e pa o odgoju se nakon ovakvog vrijedjanja ne treba raspravljati, jer je izostao u tvom slucaju. malo manira ti ne bi bilo naodmet ako si vec zaduzen za kulturu u gradu :D
elem, pojedinac ne moze nista, ali nije usamljen, koliko vidim, ima jos nekoga ko iskazuje svoje misljenje. i ne moze se bolan gibonni zvat u junu jer je on sve isplanirao godinu dana prije, i normalno da cete dobiti nogu.
negativ- ivana iz grupe se porodila, ne zovite je, prece od preceg. priznaj da ste vi u odboru ukakili stvar toliko da je festival pred samim gasenjem, bas zbog takvih razmisljanja i zbog takvog nerada, da se cudim zasto me jos ista interesuje sto je vezano za festival.
Virtu4l
Posts: 126
Joined: 03/04/2008 01:11

#138 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Virtu4l »

sharwoodforest wrote: cccc, e pa o odgoju se nakon ovakvog vrijedjanja ne treba raspravljati, jer je izostao u tvom slucaju. malo manira ti ne bi bilo naodmet ako si vec zaduzen za kulturu u gradu :D
elem, pojedinac ne moze nista, ali nije usamljen, koliko vidim, ima jos nekoga ko iskazuje svoje misljenje. i ne moze se bolan gibonni zvat u junu jer je on sve isplanirao godinu dana prije, i normalno da cete dobiti nogu.
negativ- ivana iz grupe se porodila, ne zovite je, prece od preceg. priznaj da ste vi u odboru ukakili stvar toliko da je festival pred samim gasenjem, bas zbog takvih razmisljanja i zbog takvog nerada, da se cudim zasto me jos ista interesuje sto je vezano za festival.

Prije svega da smo nacisto, ja nisam u odboru i nemam nikakve veze sa Festivalom. Gibonni se nikad nije zvao u junu, vec u februaru, a sto se tice Ivane iz Negativa, ona se redovno zvala svake godine, ali uvijek je imala "pravi" razlog da nas se otarasi, npr. slomila je nogu (navodno), a desetak dana poslije je imala nastup negdje u Srbiji. Toliko o tome. Festival nije pred gasenjem, samo se malo "preorjentisao", za sta su najvise zasluzni novi gradonacelnik, Mustafa Kurtovic, a mislim da ces se sloziti sa mnom da je Fest bio najbolji kada je nacelnik Opstine bio Mersudin Kozo. Dakle, Festival vise nije ono sto je nekad bio, ali bez obzira na to, ne treba pljuvati po njemu. Jednostavno, ljudi koji su u odboru nemaju sluha, a najveci krivac je upravo gradonacelnik, jer njegova je zadnja. Medjutim, vecini populacije (da, da, vecini, gradska raja je u manjini) ovakav Festival odgovara, jedinstvena prilika da dodju u grad, da gledaju svoje zvijezde uzivo, prave probleme...

Ali i dalje sam misljenja da ne treba pljuvati po Festu, jer nije sve tako crno, dodje tu i puno dobrih izvodjaca.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#139 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

slazem se s tobom, a cula sam da je u kozovo doba festival kostao 20 hiljada, sad se trosi preko 200, a zasta boga ti, eto reci, sta se uradilo na kvalitetu ili je sve otislo u kvantitet.
meni je zbilja, kao covjeku puno srce sto nam dolazi TBF, na tome velika hvala.

i zasto podilaziti autoritetu kojem vrijeme ionako istice, bar sto se festivala tice.....a i i na politickoj sceni meni se cini
Virtu4l
Posts: 126
Joined: 03/04/2008 01:11

#140 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Virtu4l »

Pa da, kad je Kozo bio nacelnik imalo se puno manje para i puno vise slobode. U to vrijeme sam bio clan odbora, ali tada smo bili dobra ekipa, pomno odabrana, koju nisu previse interesovale dnevnice ili medijska eksponacija, samo nas je interesovao Festival. Radio se odlican posao, sa modernim prijedlozima (party na zanju (domaci i ino DJ's), turniri, veliki broj radionica za djecu, beakdance...) koji su veoma jednostavno bili prihvaceni. Nakon izbora novog nacelnika Opcine, stari odbor je bukvalno raspusten, a oni koji su ostali nisu imali pravo glasa (poznato, zar ne?). Imali smo mnogo planova i garantujem ti da bi sa ovim novcem koji oni imaju bili u stanju dovesti neke velike zvijezde sa Balkana, a vjerovatno i sire (primjer: grupa HIM, kakva je da je, ipak su megazvijezde). Medijski smo uradili ogroman posao, sve TV kuce u drzavi su izvjestavale direktno sa Festivala, Internet stranica je bila vrhunska, sa zivim prijenosom desavanja na glavnom stage-u, pa su nas ljudi u Australiji mogli gledati uzivo, hehe, ali bilo je lijepo dok je trajalo, nazalost. Bilo je jos mnogo stvari kojima smo se mogli pohvaliti, ali najbitnije je da je cijela drzava znala za Festival i da se "nesta veliko desava u tamo nekom Gorazdu".

Et' vidis da mogu biti fin, usput se izvinjavam zbog prve recenice koju sam uputio :run:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#141 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Cujem odustali svi osim mega popularne ''zone iskljucenja'' i naravno folk pjevaca. A i Rambo amadesu kao trazio da nastupa sa folk zvjezdama u toku folk-veceri, kao to mu eksperimentalno, jer kao ne moze smisliti da nastupa pred turbo-rokerima vise.

nego zna li ko od ovih sto se nisu gasili s pricom o milionima evra nakon sto se gorazde uvrsti na euro-listu festivala. Da to nisu pare ostavljene za ''festival'' u oktobru
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#142 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by burekodsira »

nesta su se usutili vladari sta bi s tom lovom... kako izgleda nisu ih utrosili na izvodjace. mozda u vatromet :dance:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#143 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Ovo bas postade festival narodne muzike. Ja sve mislio neko se zezno ono u vezi kataloga festivala, kad vidi ti sejtana
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#144 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

koliko su narodnjaka planirali, trebace mi dugotrajna terapija antidepresivima......pa jesu li oni normalni?
User avatar
dzemaludin
Posts: 38
Joined: 14/06/2008 14:13

#145 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by dzemaludin »

sharwoodforest wrote:koliko su narodnjaka planirali, trebace mi dugotrajna terapija antidepresivima......pa jesu li oni normalni?
Sve m ovo lici na onu emisiju sto je isla nedjeljom prije podne
"selo veselo".. :lol:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#146 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Jel to i elemental otkazo. Mogu misliti sta su pomislili kad su im organizatori rekli da se festival nalazi u Svjetskom katalogu festivala (pogotovo kad su provjerili).
gemiga
Posts: 16
Joined: 01/07/2008 21:29

#147 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by gemiga »

Organizacionom Odboru Festivala prijateljstva
Gorazde 2008




O S T A V K A




Ja,Enes Dzemidzic, podnosim neopozivu ostavku na mjesto clana Operativnog tima Festicvala prijateljstva,i poziciju predsjednika pododbora za pop-rock muziku, zbog:


- izbacivanja iz programa sarajevske grupe «Dubioza kolektiv»,i to bez obrazlozenja

-nametanja sadrzaja (izvodjaca),i cak uvrstavanje u program izvodjaca u pop-rock djelu programa bez mog znanja;

-nesrazmjere u potrosenim sredstvima izmedju folk i pop-rock sdrzaja,barem onih koje sam ja dogovarao i ralizovao (iako je na prvom sastanku receno da se stedi i sto vise smanje honorari mogucih izvodjaca).Ovaj pododbor ustedio je u odnosu na prvobitne ponude izvodjaca preko 7 000 km o cemu postoji evidencija kod predsjednika Operativnog tima,gosp. Sanida Ziraka;

-neprimjerenih i preplacenih izvodjaca koji ne odgovaraju urbanom festivalu kakav bi trebao biti Festival prijateljstva;

-i poslednje ali ne manje vazno zbog nepostojeceg honorara za uradjeni posao;


Gore navedeno i niz drugih sitnih nepravilnosti na koje ukazujem godinama,a koje u hodu ispravljaju clanovi Operativnog tima svojim pozrtvovanjem i nesebicnoscu,navelo me na ovu za mene veoma tesku odluku!Onima koji ostaju da rade na Festivalu zelim uspjesan rad i najkvalitetniji festival do sada!






S postovanjem,

Enes Dzemidzic
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#148 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

gemiga wrote:Organizacionom Odboru Festivala prijateljstva
Gorazde 2008




O S T A V K A




Ja,Enes Dzemidzic, podnosim neopozivu ostavku na mjesto clana Operativnog tima Festicvala prijateljstva,i poziciju predsjednika pododbora za pop-rock muziku, zbog:


- izbacivanja iz programa sarajevske grupe «Dubioza kolektiv»,i to bez obrazlozenja

-nametanja sadrzaja (izvodjaca),i cak uvrstavanje u program izvodjaca u pop-rock djelu programa bez mog znanja;

-nesrazmjere u potrosenim sredstvima izmedju folk i pop-rock sdrzaja,barem onih koje sam ja dogovarao i ralizovao (iako je na prvom sastanku receno da se stedi i sto vise smanje honorari mogucih izvodjaca).Ovaj pododbor ustedio je u odnosu na prvobitne ponude izvodjaca preko 7 000 km o cemu postoji evidencija kod predsjednika Operativnog tima,gosp. Sanida Ziraka;

-neprimjerenih i preplacenih izvodjaca koji ne odgovaraju urbanom festivalu kakav bi trebao biti Festival prijateljstva;

-i poslednje ali ne manje vazno zbog nepostojeceg honorara za uradjeni posao;


Gore navedeno i niz drugih sitnih nepravilnosti na koje ukazujem godinama,a koje u hodu ispravljaju clanovi Operativnog tima svojim pozrtvovanjem i nesebicnoscu,navelo me na ovu za mene veoma tesku odluku!Onima koji ostaju da rade na Festivalu zelim uspjesan rad i najkvalitetniji festival do sada!






S postovanjem,

Enes Dzemidzic
enese, ovo si trebao i prije uraditi, ali svejedno, cestitam ti na odluci jer je ispravna i korektna. :thumbup:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#149 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by burekodsira »

gemiga wrote:Organizacionom Odboru Festivala prijateljstva
Gorazde 2008




O S T A V K A




Ja,Enes Dzemidzic, podnosim neopozivu ostavku na mjesto clana Operativnog tima Festicvala prijateljstva,i poziciju predsjednika pododbora za pop-rock muziku, zbog:


- izbacivanja iz programa sarajevske grupe «Dubioza kolektiv»,i to bez obrazlozenja

-nametanja sadrzaja (izvodjaca),i cak uvrstavanje u program izvodjaca u pop-rock djelu programa bez mog znanja;

-nesrazmjere u potrosenim sredstvima izmedju folk i pop-rock sdrzaja,barem onih koje sam ja dogovarao i ralizovao (iako je na prvom sastanku receno da se stedi i sto vise smanje honorari mogucih izvodjaca).Ovaj pododbor ustedio je u odnosu na prvobitne ponude izvodjaca preko 7 000 km o cemu postoji evidencija kod predsjednika Operativnog tima,gosp. Sanida Ziraka;

-neprimjerenih i preplacenih izvodjaca koji ne odgovaraju urbanom festivalu kakav bi trebao biti Festival prijateljstva;

-i poslednje ali ne manje vazno zbog nepostojeceg honorara za uradjeni posao;


Gore navedeno i niz drugih sitnih nepravilnosti na koje ukazujem godinama,a koje u hodu ispravljaju clanovi Operativnog tima svojim pozrtvovanjem i nesebicnoscu,navelo me na ovu za mene veoma tesku odluku!Onima koji ostaju da rade na Festivalu zelim uspjesan rad i najkvalitetniji festival do sada!






S postovanjem,

Enes Dzemidzic
svaka cast :thumbup:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#150 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Bilo mi je bas cudno kad su rekli da je Rambo odustao takodje. Al kazu da ce doci al da nece pjevati nego ce se pridruziti demostrantima
Post Reply