Festival prijateljstva

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#226 Re: Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

BarbaDue wrote:Samo jedna exkluziva za vas,

...a tice se benda Dubioza kolektiv, znamo da prosle godine nisu uspjeli nastupiti na festivalu (razlog: najvjerovatnije politika)...
ove godine organizacioni odbor je imao jednu nemoralnu ponudu, naime od naseg velikog gorazdanina
Redža Bekta stigla je ponuda od 60.000KM samo da Dubioza NE nastupi. Naravno to nije naislo na odobravanje nacelnika i organizacionog
odbora pa je ovaj htio povuci svoje dosadasnje sponzorstvo, ali je na kraju ipak odustao.

Toliko o velikom gorazdaninu Redzu Bektu.
Razlog?
Jel to vazniji nastup jedne grupe od Redza? :lol:
Zato ujedati ruku koja te hrani?...Ne kontam...Ako se čovjek toliko trudi da doprinese svojim sponzorstvom,valjda ima pravo i da se pita ko ce da nastupa a ko ne.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#227 Re: Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

idealnaM wrote:Zato ujedati ruku koja te hrani?...Ne kontam...Ako se čovjek toliko trudi da doprinese svojim sponzorstvom,valjda ima pravo i da se pita ko ce da nastupa a ko ne.
boga mi, domacinski receno :zjev:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#228 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

idealnaM wrote:
BarbaDue wrote:Samo jedna exkluziva za vas,

...a tice se benda Dubioza kolektiv, znamo da prosle godine nisu uspjeli nastupiti na festivalu (razlog: najvjerovatnije politika)...
ove godine organizacioni odbor je imao jednu nemoralnu ponudu, naime od naseg velikog gorazdanina
Redža Bekta stigla je ponuda od 60.000KM samo da Dubioza NE nastupi. Naravno to nije naislo na odobravanje nacelnika i organizacionog
odbora pa je ovaj htio povuci svoje dosadasnje sponzorstvo, ali je na kraju ipak odustao.

Toliko o velikom gorazdaninu Redzu Bektu.
Razlog?
Jel to vazniji nastup jedne grupe od Redza? :lol:
Zato ujedati ruku koja te hrani?...Ne kontam...Ako se čovjek toliko trudi da doprinese svojim sponzorstvom,valjda ima pravo i da se pita ko ce da nastupa a ko ne.
E pa onda bi to bio Festival prijateljstva porodice Bekto, naravno, na koji ja nikad nebi otisao...On neka pravi festivale u svom zamku na Laletima ako mu je ćejf, ali ovak ipak ne...
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#229 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

BarbaDue wrote:
idealnaM wrote:
BarbaDue wrote:Samo jedna exkluziva za vas,

...a tice se benda Dubioza kolektiv, znamo da prosle godine nisu uspjeli nastupiti na festivalu (razlog: najvjerovatnije politika)...
ove godine organizacioni odbor je imao jednu nemoralnu ponudu, naime od naseg velikog gorazdanina
Redža Bekta stigla je ponuda od 60.000KM samo da Dubioza NE nastupi. Naravno to nije naislo na odobravanje nacelnika i organizacionog
odbora pa je ovaj htio povuci svoje dosadasnje sponzorstvo, ali je na kraju ipak odustao.

Toliko o velikom gorazdaninu Redzu Bektu.
Razlog?
Jel to vazniji nastup jedne grupe od Redza? :lol:
Zato ujedati ruku koja te hrani?...Ne kontam...Ako se čovjek toliko trudi da doprinese svojim sponzorstvom,valjda ima pravo i da se pita ko ce da nastupa a ko ne.
E pa onda bi to bio Festival prijateljstva porodice Bekto, naravno, na koji ja nikad nebi otisao...On neka pravi festivale u svom zamku na Laletima ako mu je ćejf, ali ovak ipak ne...
Naivno je to razmisljanje, sponzor ti odredjuje uslove, ako si ti recimo neki sportista i koji hoce na prvenstvo a neki ti sponzor daje lovu pod uslovom da ides u zlatnim utegnutim gaćama...
ti možeš samo ih navučeš i odes na takmičenje ili da ostanes kuci ako vec ne nadjes drugog sponzora ili nemas licno dovoljno novca... tako to fercera!
Ah dubioza nebuloza, bezveze su oni ba, nije neka steta i da ne dodju... :D
(sharewood- znači u vitkovićima živiš i imas konja... neću te moći fuliti ako budem prolazio blizu :lol: )
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#230 Re: Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

sodom wrote:Naivno je to razmisljanje, sponzor ti odredjuje uslove, ako si ti recimo neki sportista i koji hoce na prvenstvo a neki ti sponzor daje lovu pod uslovom da ides u zlatnim utegnutim gaćama...
ti možeš samo ih navučeš i odes na takmičenje ili da ostanes kuci ako vec ne nadjes drugog sponzora ili nemas licno dovoljno novca... tako to fercera!
Ah dubioza nebuloza, bezveze su oni ba, nije neka steta i da ne dodju... :D
(sharewood- znači u vitkovićima živiš i imas konja... neću te moći fuliti ako budem prolazio blizu :lol: )
sa prvim se slazem, ali sa drugim dijelom nikako. dubioza kolektiv ( koji jesu nastupili na festivalu ove godine ) je moj omiljeni bend i ne mogu se sloziti s tobom da su bezveze. ako imas pokret koji se ne bori protiv jednih , drugih i trecih i inih naroda ( kao sto su pogresno shvaceni u jednom dijelu drzave) , nego protiv crnila koje siju nasi jadnici politicari nacionalisti, onda to nikako ne moze biti bezveze.
ako si pratio istorijat grupa, bilo koje orjentacije, koje su bile na frontu odbrane od nazadnih ideja ( fasizma, nacionalizma, segregacije, antisemitizma, imperijalizma ) onda mozes da shvatis put kojim ide dubioza kolektiv.
shvatam da ne mozemo svi voljeti iste stvari, ali ne mozemo zanemariti kvalitet djelovanja onih koji vicu na uzas koji je evidentan u cijeloj drzavi.

upravo, na festivalu nastupa anabela. zena pjeva, nevjerovatno, na matricu.ali dobro, hajd, ne marim za njenu muziku i kako to radi, ali hvalim human gest kojim je honorar od nastupa poklonila djeci sa posebnim potrebama u skolovanju. pozitivan i hvale vrijedan gest.

a sto se tice vitkovica, to mi je komsiluk, mada sam ja laganim kasom, nekih 30 minuta nizvodno, pa ako i tim putem naidjes, neces me moci fuliti :)
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#231 Re: Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

BarbaDue,nemoj biti taki :D
Ne znam razloge,zbog kojeg taj insan ne želi vidjeti Dubiozu na Festivalu,,,ali vjerovatno ti znaš..međutim,sumnjam da se nije moglo nagodit sa njim..ipak ako ova manifestacija ,ostane bez njegovog sponzorstva ,tek ce nastati problemi oko organizacije..
Samo mislim ,da se ovom velikom covjeku,i dobrotvoru nebi trebalo zamjeriti zbog ovoga,te takodjer mislim da je zasluzio da mu se i mi ,gradjani Gz-a na neki nacin oduzimo i ukazemo respekt...zašto jedan dan festivala nebi bio predvidjen i rezervisan za njega... :roll: ..i izvodjace po njegovom ukusu...što..baš je to super ideja :D ..prije će biti da je vila" poviše" Vinarića ,nego na Laletima :lol:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#232 Re: Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

idealnaM wrote:BarbaDue,nemoj biti taki :D
Ne znam razloge,zbog kojeg taj insan ne želi vidjeti Dubiozu na Festivalu,,,ali vjerovatno ti znaš..međutim,sumnjam da se nije moglo nagodit sa njim..ipak ako ova manifestacija ,ostane bez njegovog sponzorstva ,tek ce nastati problemi oko organizacije..
Samo mislim ,da se ovom velikom covjeku,i dobrotvoru nebi trebalo zamjeriti zbog ovoga,te takodjer mislim da je zasluzio da mu se i mi ,gradjani Gz-a na neki nacin oduzimo i ukazemo respekt...zašto jedan dan festivala nebi bio predvidjen i rezervisan za njega... :roll: ..i izvodjace po njegovom ukusu...što..baš je to super ideja :D ..prije će biti da je vila" poviše" Vinarića ,nego na Laletima :lol:

:? :zoka: :zoka: :zoka:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#233 Re: Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

Šta trebam nacrtati? :-D
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#234 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

sharwoodforest wrote:
sodom wrote:Naivno je to razmisljanje, sponzor ti odredjuje uslove, ako si ti recimo neki sportista i koji hoce na prvenstvo a neki ti sponzor daje lovu pod uslovom da ides u zlatnim utegnutim gaćama...
ti možeš samo ih navučeš i odes na takmičenje ili da ostanes kuci ako vec ne nadjes drugog sponzora ili nemas licno dovoljno novca... tako to fercera!
Ah dubioza nebuloza, bezveze su oni ba, nije neka steta i da ne dodju... :D
(sharewood- znači u vitkovićima živiš i imas konja... neću te moći fuliti ako budem prolazio blizu :lol: )
sa prvim se slazem, ali sa drugim dijelom nikako. dubioza kolektiv ( koji jesu nastupili na festivalu ove godine ) je moj omiljeni bend i ne mogu se sloziti s tobom da su bezveze. ako imas pokret koji se ne bori protiv jednih , drugih i trecih i inih naroda ( kao sto su pogresno shvaceni u jednom dijelu drzave) , nego protiv crnila koje siju nasi jadnici politicari nacionalisti, onda to nikako ne moze biti bezveze.
ako si pratio istorijat grupa, bilo koje orjentacije, koje su bile na frontu odbrane od nazadnih ideja ( fasizma, nacionalizma, segregacije, antisemitizma, imperijalizma ) onda mozes da shvatis put kojim ide dubioza kolektiv.
shvatam da ne mozemo svi voljeti iste stvari, ali ne mozemo zanemariti kvalitet djelovanja onih koji vicu na uzas koji je evidentan u cijeloj drzavi.

upravo, na festivalu nastupa anabela. zena pjeva, nevjerovatno, na matricu.ali dobro, hajd, ne marim za njenu muziku i kako to radi, ali hvalim human gest kojim je honorar od nastupa poklonila djeci sa posebnim potrebama u skolovanju. pozitivan i hvale vrijedan gest.

a sto se tice vitkovica, to mi je komsiluk, mada sam ja laganim kasom, nekih 30 minuta nizvodno, pa ako i tim putem naidjes, neces me moci fuliti :)
To sam rekao u tonu onih propalih revolucionara koji hoće nešto da promjene tako što nose majcu sa likom čegevare, a neaju pojma ko je on bio, sjede po parkovima i dangube po citav dan, sa travom u jednoj i pivom u drugoj ruci...
znaš šta, takvi nam revolucionari i borci ne trebaju!
nekako me podsjecaju i ekvivalent su dosta pokreta koji fkt ne radi ništa, respekt na ideji, ali realizacija im nije dorasla današnjim izazovima i samo su jednostavno zatajili...iz tog ugla ih ne podzavam jer nikada nista nece postici osim sto ce pjevat kako nemamo autoputa, kako nam je tesko, kako su svi nacionalisti a mi kobajagi nacionalne rahatlije, kako se furaju na revoluciju ovu ili onu ali je nikada nisu ni vidjeli,niti će, niti će ikada i pomisliti da je započnu...
Imas dvije vrste ljudi, one koji rade i oni koji govore da rade, oni su ova druga vrsta.
Za ostale, mah ja bi to sve pošamaro... poukido, napravio elektro scenu i odvojio ih totalno od narodnjaka, na stadion... u baćke, na površnicu, gdje god samo da nema dodira sa narodnjacima, kladim se da kada bi se festival razvio da bi bio jedan od najjacih dogadjaja u bih, govorim za ove druge "nenarodnjacke" svirke i partije...
Druge godine ću naletit, ove sam zakasnio...;)
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#235 Re: Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

dobro
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#236 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

pa jel jos traje ovaj festival???
vidim nema nikakvih utisaka!

;-)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#237 Re: Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

sodom wrote:pa jel jos traje ovaj festival???
vidim nema nikakvih utisaka!

;-)
Sad je džamija top tema :). I tako će ove dvije teme (festival i džamija) da se smjenjuju na ovom podforumu narednih godina. :D
User avatar
king31
Posts: 176
Joined: 27/03/2006 23:44
Location: Teotihuacán

#238 Re: Festival prijateljstva

Post by king31 »

http://www.rtvbpk.com/

Jes da je u pripremi , al imaju bar dva video zapisa sa festivala .
Nadam se da ce biti vise uskoro :-D
White Goat
Posts: 19
Joined: 26/11/2009 14:19
Location: Bavar,BiH

#239 Re: Festival prijateljstva

Post by White Goat »

sodom wrote:
BarbaDue wrote:stvarno vi meni niste dobri, poredite Zagreb, Beograd, pa čak Banja Luku sa siromašnim Goraždem...

de ba čovjece priznaj da si TURBO DIZELAŠ i to je to!
vatas raju na logo cegevare gdje vecina konta da si normala tip i urban ili neki roker!

daj mi fest u ruke pa ces vidjdjeti sta cu ti napraviti od festivala za 2 godnine!
mali EXIT jbt!( exit je jedan festival u novom sadu)

a ta prica o nekom konceptu festa koji je prilagođen svakome je totalna fula!!!
KOME BA DA SE MI PRILAGOĐAVAMO!!!! čobanima sa okolnih sela koji jedino za prvi kolovoz vide goražde hahah!

si ti dobar?
valjda neobrazovani treba da se ugledaju na "urbane" a ne da se urbani prilagođavaju i popustaju čobanima!
fest i propada sto nema nikakv nivo i neka proada kad je takav!!!

(sad me obavezno optuži za antigoraždaka)
Sta si se ti navalio?Jebo te festival i tvoj komunjara Che Guevara.U CANADI JE LIK UHAPSEN ZBOG TE MAJICE.Smanji dozivljaj,Gorazde je BOG OTAC jer kod nas niko ne voli Djuru Pucara i Aliju Sirotanovica.
Post Reply