Festival prijateljstva

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
gemiga
Posts: 16
Joined: 01/07/2008 21:29

#176 Re: Festival prijateljstva

Post by gemiga »

da,sa njima!mogli bi doci tek poslije 15. avgusta!za iducu godinu nema problema ili cak i prije ako ih se pozove!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#177 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Fala bogu, nek' ste ljude kontaktirali...bilo bi mi drago da dođu, pa makar i iduce godine.

U stvari i bolje naka dođu iduce godine, ovaj je i onako propao...samo neka se odrzi tradicija.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#178 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

Evo naseg slavnog festivala.

Tri grupe za cijeli festival. E stvarno, sa ponosom mogu reci nikad bolje.

1. 22.00 - 23:00 Dubioza Kolektiv (Sarajevo)
2. 23.00 - 01:00 Elemental (Hrvatska)
3. 23.00 - 01:00 Anabela (Srbija)
3. 22.00 - 24:00 King Size Co. Feat. Emir Bukovica (Španija/Goražde)

Ukupno šest sati muzike za 9 dana festivala, heheheh, pa to ima svaki malo ozbiljniji koncert...

O ovim grupama koje po 10-put nastupaju stvarno se nema sta reci.

1. 20.00 - 20:45 Jamas (Goražde)
2. 20.00 - 20.54 Lejla Hrelja (Goražde)
4. 20.00 - 21:45 Gangbengersi (Goražde)
5. 23.00 - 01:00 Zona Isključenja (Goražde)
6. 20.00 - 21:00 Predgrupa (Gračanica)

Kao i ove cetri grupe, za koje ni organizator 20 dana prije festivala zapravno ne zna ko su...

1. 20.45 - 22:00 Francuska 1
2. 21.45 - 23:00 Francuska 2
3. 21.00 - 22:00 Francuska 1
4. 20.45 - 21:54 Austrija
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#179 Re: Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

Liberalism wrote:Evo naseg slavnog festivala.

Tri grupe za cijeli festival. E stvarno, sa ponosom mogu reci nikad bolje.

1. 22.00 - 23:00 Dubioza Kolektiv (Sarajevo)
2. 23.00 - 01:00 Elemental (Hrvatska)
3. 23.00 - 01:00 Anabela (Srbija)
3. 22.00 - 24:00 King Size Co. Feat. Emir Bukovica (Španija/Goražde)

Ukupno šest sati muzike za 9 dana festivala, heheheh, pa to ima svaki malo ozbiljniji koncert...

O ovim grupama koje po 10-put nastupaju stvarno se nema sta reci.

1. 20.00 - 20:45 Jamas (Goražde)
2. 20.00 - 20.54 Lejla Hrelja (Goražde)
4. 20.00 - 21:45 Gangbengersi (Goražde)
5. 23.00 - 01:00 Zona Isključenja (Goražde)
6. 20.00 - 21:00 Predgrupa (Gračanica)

Kao i ove cetri grupe, za koje ni organizator 20 dana prije festivala zapravno ne zna ko su...

1. 20.45 - 22:00 Francuska 1
2. 21.45 - 23:00 Francuska 2
3. 21.00 - 22:00 Francuska 1
4. 20.45 - 21:54 Austrija
Očito su od festivala svi digli ruke. Svake godine sve veći javašluk u organizaciji, i sve manje para. Najbolji dokaz je ova smijurija od "organizacije" ovogodišnjeg festivala. Kako je krenulo, vrlo bi se lako moglo desiti da ove godine bude zadnji. Jednostavno, niko više nema interesa da daje pare za nešto, a da ne zna za šta ih daje.
Što bi rekli naši stari: došla kosa do brusa.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#180 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

kad se sagleda odnos vecine stanovnika iz gz prema festivalu nije se mogla bolja sudbina istog ocekivat!

u gz vecina nije sposobna da shvati da su imali priliku za zgrtanje strasnih para al... daj čobanu danas i koliko mu ruka moze dohvatiti a sta ce biti sutra koga briga... :x :x :x

tuga!

nadam se da cu ga moci otkupiti za par godina za 1KM kad se jos uvale u dugove pa cu pokusat napravit nest od toga lol
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#181 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Program XII internacionalnog Festivala prijateljstva Gorazde 2009.

1. 8. '09
Nihad Alibegovic

2. 8. '09
Jamas
Dubioza kolektiv
Elemental

3. 8. '09
Halid Muslimovic

4. 8. '09
Anabela-Funky G

5. 8. '09
Ansambl Dah ljubavi

6. 8. '09
King size Co. Feat. Emir Bukovica

7. 8. '09
Hanka Paldum

8. 8. '09
Zona iskljucenja

9. 8. '09
Semsa Suljakovic


10-tog dana festivala nema nista :D :-D
chicha-glisha
Posts: 48
Joined: 21/05/2009 10:30

#182 Re: Festival prijateljstva

Post by chicha-glisha »

OJ nevremena... :P zamisli shemsa kad raspotegne...
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#183 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

Kako i da li je uopšte moguće da se uključe ljudi koji ne žive u gz u ovaj festival, ne mislim na učešće već na organizaciju?
Koji su kriteriji za ulazak u te komisije, ko odredjuje budzet tim "granama" festivala?
Da li je moguće da se organizuje recimo parti na žanju, za sve ljubitelje house,techno, elektro, trance...etc muzike?
Za ovo će biti potrebno samo ozvučenje, uvučemo radio-sa, 202, i jos par radija koji će sigurno pomoći...
za prvi put neka ide muzika sa kasete nemora naživo...?
Može li neko opipati puls organizatorima oko ove ideje?
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#184 Re: Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

Stvarno ne znam ko se sjetio Šeemse i Anabele :shock: ...dibidus...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#185 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

sodom wrote:Kako i da li je uopšte moguće da se uključe ljudi koji ne žive u gz u ovaj festival, ne mislim na učešće već na organizaciju?
Koji su kriteriji za ulazak u te komisije, ko odredjuje budzet tim "granama" festivala?
Da li je moguće da se organizuje recimo parti na žanju, za sve ljubitelje house,techno, elektro, trance...etc muzike?
Za ovo će biti potrebno samo ozvučenje, uvučemo radio-sa, 202, i jos par radija koji će sigurno pomoći...
za prvi put neka ide muzika sa kasete nemora naživo...?
Može li neko opipati puls organizatorima oko ove ideje?
hocesa ti to sve organizovati?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#186 Re: Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

sodom wrote:Kako i da li je uopšte moguće da se uključe ljudi koji ne žive u gz u ovaj festival, ne mislim na učešće već na organizaciju?
Koji su kriteriji za ulazak u te komisije, ko odredjuje budzet tim "granama" festivala?
Da li je moguće da se organizuje recimo parti na žanju, za sve ljubitelje house,techno, elektro, trance...etc muzike?
Za ovo će biti potrebno samo ozvučenje, uvučemo radio-sa, 202, i jos par radija koji će sigurno pomoći...
za prvi put neka ide muzika sa kasete nemora naživo...?
Može li neko opipati puls organizatorima oko ove ideje?
Ovo na Žanju je bilo 2003, a možda i prije i to je po meni bila jedna od najboljih stvari. Do kasno u noć je muzika drmala, piva se točila, moglo se ostati dokle hoćeš...ali sa teškim poseljačenjem festivala i od ovoga, kao i od igara na Žanju, se odustalo.
chicha-glisha
Posts: 48
Joined: 21/05/2009 10:30

#187 Re: Festival prijateljstva

Post by chicha-glisha »

idealnaM wrote:Stvarno ne znam ko se sjetio Šeemse i Anabele :shock: ...dibidus...
treba nam jos ciko iz ko u nadrealistima da vice... a sad speTaakl...
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#188 Re: Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

chicha-glisha wrote:
idealnaM wrote:Stvarno ne znam ko se sjetio Šeemse i Anabele :shock: ...dibidus...
treba nam jos ciko iz ko u nadrealistima da vice... a sad speTaakl...
Zaposlićemo Aga Piriju :D
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#189 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

BarbaDue wrote:
sodom wrote:Kako i da li je uopšte moguće da se uključe ljudi koji ne žive u gz u ovaj festival, ne mislim na učešće već na organizaciju?
Koji su kriteriji za ulazak u te komisije, ko odredjuje budzet tim "granama" festivala?
Da li je moguće da se organizuje recimo parti na žanju, za sve ljubitelje house,techno, elektro, trance...etc muzike?
Za ovo će biti potrebno samo ozvučenje, uvučemo radio-sa, 202, i jos par radija koji će sigurno pomoći...
za prvi put neka ide muzika sa kasete nemora naživo...?
Može li neko opipati puls organizatorima oko ove ideje?
hocesa ti to sve organizovati?
Nije to uopšte velik posao, medjutim za ovu godinu jeste, jer ima jos samo 10 dana do festivala, budzet usvojen...
slijedeće godine se lagano spremati za to, šta treba 5k KM za iznajmit opreme, navaljat sponzora ovih i onih čisto da se ne bude u minusu, trazit sponzorstvo od pivare i svi sretni.
Iskreno, toliko ideja imam oko toga da bih to mogao osmisliti bez po muke, medjutim najveci problem su "organizatori" koji nemaju pojma o poslu, samo uzimaju pare za to, a svake godine je festival sve gori i gori.
Ako festival ne prelomi na fazon muzike i na fazon duzih eventa sa raznoraznijim sadrzajima i razlicitijim zanrovima, mislim da će domet fesitvala ostati na priredbama, recitacijama , folkloru itd...što od njega nikad neće napraviti događaj bitan u bih ili šire, ostaće na lokalnom nivou---
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#190 Re: Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

Ma jooj...sve se može kad se hoće...slažem se sa gore napisanim,i velim da festival može sam sebe finansirati,samo je potrebo malo ozbiljnije i sa idejom pristupiti svemu tome :D ..
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#191 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

sodom wrote:
BarbaDue wrote:
sodom wrote:Kako i da li je uopšte moguće da se uključe ljudi koji ne žive u gz u ovaj festival, ne mislim na učešće već na organizaciju?
Koji su kriteriji za ulazak u te komisije, ko odredjuje budzet tim "granama" festivala?
Da li je moguće da se organizuje recimo parti na žanju, za sve ljubitelje house,techno, elektro, trance...etc muzike?
Za ovo će biti potrebno samo ozvučenje, uvučemo radio-sa, 202, i jos par radija koji će sigurno pomoći...
za prvi put neka ide muzika sa kasete nemora naživo...?
Može li neko opipati puls organizatorima oko ove ideje?
hocesa ti to sve organizovati?
Nije to uopšte velik posao, medjutim za ovu godinu jeste, jer ima jos samo 10 dana do festivala, budzet usvojen...
slijedeće godine se lagano spremati za to, šta treba 5k KM za iznajmit opreme, navaljat sponzora ovih i onih čisto da se ne bude u minusu, trazit sponzorstvo od pivare i svi sretni.
Iskreno, toliko ideja imam oko toga da bih to mogao osmisliti bez po muke, medjutim najveci problem su "organizatori" koji nemaju pojma o poslu, samo uzimaju pare za to, a svake godine je festival sve gori i gori.
Ako festival ne prelomi na fazon muzike i na fazon duzih eventa sa raznoraznijim sadrzajima i razlicitijim zanrovima, mislim da će domet fesitvala ostati na priredbama, recitacijama , folkloru itd...što od njega nikad neće napraviti događaj bitan u bih ili šire, ostaće na lokalnom nivou---
ok, ja cu ti prvi pomoci da to organizujes, ja bi takođe volio da se na gradskom zanju desava tako nesto tokom citavog ljeta...
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#192 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

ko živ ko mrtav do slijedećeg festivala ...
otom potom ;)
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#193 Re: Festival prijateljstva

Post by anjusha »

i sta ce biti sa francuzima? da mi neko kaze, da mi koji planiramo da dodjemo iz nekih drugih mjesta iz BiH znamo da se izorganizujemo.
hvala
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#194 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

anjusha wrote:i sta ce biti sa francuzima? da mi neko kaze, da mi koji planiramo da dodjemo iz nekih drugih mjesta iz BiH znamo da se izorganizujemo.
hvala


što ce ti francuzi kada imamo svoje!!!
DOMACE JE NAJBOLJE!!!
živio ZISKO!!! :dance: :dance: :dance:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#195 Re: Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#196 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

anjusha wrote:i sta ce biti sa francuzima? da mi neko kaze, da mi koji planiramo da dodjemo iz nekih drugih mjesta iz BiH znamo da se izorganizujemo.
hvala
Francuzi dolaze sigurno.

SUBOTA , 08.08.2009. u 21:15 VIS Straight / Francuska
milijarder
Posts: 520
Joined: 24/05/2009 20:31

#197 Re: Festival prijateljstva

Post by milijarder »

meni je vala prosle godine Duško Kuliš bio najbolji. :-D
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#198 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

milijarder wrote:meni je vala prosle godine Duško Kuliš bio najbolji. :-D
Biće hanka (to je ona što sama sebi može da šapuće na uho, može da sama sebe ugrize za uho, ima dovoljno velika usta da moze dvije pjesme pjevat istovremeno :D )
:evil:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#199 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#200 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

Po otvaranju, Festival prijateljstva zaostaje i za Pračanskim ljetom ... Doduse ne znam ko je bolji gost: Nihad Alibegović ili Serif Konjevic :bih:
Post Reply