Festival prijateljstva

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#151 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

BarbaDue wrote:stvarno vi meni niste dobri, poredite Zagreb, Beograd, pa čak Banja Luku sa siromašnim Goraždem...

de ba čovjece priznaj da si TURBO DIZELAŠ i to je to!
vatas raju na logo cegevare gdje vecina konta da si normala tip i urban ili neki roker!

daj mi fest u ruke pa ces vidjdjeti sta cu ti napraviti od festivala za 2 godnine!
mali EXIT jbt!( exit je jedan festival u novom sadu)

a ta prica o nekom konceptu festa koji je prilagođen svakome je totalna fula!!!
KOME BA DA SE MI PRILAGOĐAVAMO!!!! čobanima sa okolnih sela koji jedino za prvi kolovoz vide goražde hahah!

si ti dobar?
valjda neobrazovani treba da se ugledaju na "urbane" a ne da se urbani prilagođavaju i popustaju čobanima!
fest i propada sto nema nikakv nivo i neka proada kad je takav!!!

(sad me obavezno optuži za antigoraždaka)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#152 Re: Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

sodom wrote:
BarbaDue wrote:stvarno vi meni niste dobri, poredite Zagreb, Beograd, pa čak Banja Luku sa siromašnim Goraždem...

de ba čovjece priznaj da si TURBO DIZELAŠ i to je to!
vatas raju na logo cegevare gdje vecina konta da si normala tip i urban ili neki roker!

daj mi fest u ruke pa ces vidjdjeti sta cu ti napraviti od festivala za 2 godnine!
mali EXIT jbt!( exit je jedan festival u novom sadu)

a ta prica o nekom konceptu festa koji je prilagođen svakome je totalna fula!!!
KOME BA DA SE MI PRILAGOĐAVAMO!!!! čobanima sa okolnih sela koji jedino za prvi kolovoz vide goražde hahah!

si ti dobar?
valjda neobrazovani treba da se ugledaju na "urbane" a ne da se urbani prilagođavaju i popustaju čobanima!
fest i propada sto nema nikakv nivo i neka proada kad je takav!!!

(sad me obavezno optuži za antigoraždaka)
'Bo ih Mustafa Kurtović koji im dade besplatne autobuse da silaze u grad na festival! :x
Do prije 60-ak godina, seljak nije smio zanoćiti ni u jednoj varoši, po zakonu. Ako se iza akšama ne vrati u svoje selo, žandari bi ga potjerali ili smjestili da prenoći u prdekani. Stvarno je tako bilo, pitajte stare ljude, ako ne vjerujete. :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63361
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#153 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

ljudi ba, sta vam je vidite li sta pisete :? :shock:
KOME BA DA SE MI PRILAGOĐAVAMO!!!! čobanima sa okolnih sela koji jedino za prvi kolovoz vide goražde hahah!
Do prije 60-ak godina, seljak nije smio zanoćiti ni u jednoj varoši, po zakonu. Ako se iza akšama ne vrati u svoje selo, žandari bi ga potjerali ili smjestili da prenoći u prdekani. Stvarno je tako bilo, pitajte stare ljude, ako ne vjerujete. :)
jel mislite da treba napraviti zid oko grada i jednu kapiju, vas dvojicu na kapiju pa da vi pustate u grad ko vam se sviđa :shock:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#154 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

Do prije 60-ak godina, seljak nije smio zanoćiti ni u jednoj varoši, po zakonu. Ako se iza akšama ne vrati u svoje selo, žandari bi ga potjerali ili smjestili da prenoći u prdekani. Stvarno je tako bilo, pitajte stare ljude, ako ne vjerujete. :)
griješiš!
policijski sat/čas je važio za sve podjednako ali je seljacima bilo dosta jeb... jer su dalje zivjeli itd...


@čegevara, mislili smo tebe staviti na vrata rajskog grada :lol:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#155 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:ljudi ba, sta vam je vidite li sta pisete :? :shock:
KOME BA DA SE MI PRILAGOĐAVAMO!!!! čobanima sa okolnih sela koji jedino za prvi kolovoz vide goražde hahah!
Do prije 60-ak godina, seljak nije smio zanoćiti ni u jednoj varoši, po zakonu. Ako se iza akšama ne vrati u svoje selo, žandari bi ga potjerali ili smjestili da prenoći u prdekani. Stvarno je tako bilo, pitajte stare ljude, ako ne vjerujete. :)
jel mislite da treba napraviti zid oko grada i jednu kapiju, vas dvojicu na kapiju pa da vi pustate u grad ko vam se sviđa :shock:
ne ne, treba ukinuti naziv festivala ''festival prijateljstva'' tako da neke dobre stvari ostanu u sjecanju, a ovo seljacko sjelo treba preimenovati u teferidz za narodne mase, da u miru u oblaku dima od loja mogu uzivati u enesa begovica :)
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#156 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

liberalism ba ovaj turbo dizelaš ne konta to- pa lik sluša enesa begovića, nihada alibegovića itd...( vec mi u glavi onaj mongoloidni spot nihada kad gleda neku ruznu azijatkinju i pjeva joj-waoooooooo ima kineskinju i on faca jbt!!!... :roll: :roll: :roll:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63361
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#157 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

tvoje vrijeđanje me ni sekunde ne uznemirava, ono samo govori o tebi, koliki i kav ti je mozak :D :-D

a u nastavku te molim (kao moderator) da se koncentrises na temu, cini mi se ja nisam tema ove price!
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#158 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

razumijem!!!
eeeeeee jel smijem otvoriti temu o tebiii hahah ako nista bice smijesnoooo :) :lol: :lol:

zezam se :)lol
pozz
User avatar
BarbaDue
Posts: 63361
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#159 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

sodom wrote:razumijem!!!
eeeeeee jel smijem otvoriti temu o tebiii hahah ako nista bice smijesnoooo :) :lol: :lol:

zezam se :)lol
pozz
moza ali na Bez cenzure, a sad stvaro dosta oftopica
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#160 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

Hajmo malo o temi.

Jel istina da ce se svi koncerti zavrsavati u 23:00, te ca ce policija strogo sankcionisati sve objekte koji budu radili i nakon 23:00, cak i da ce silom istjerivati goste iz kafana?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#161 Re: Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

u zagrebu se upravo odrzava t-mobile inmusic festival. kako su maloprije najavili, policija ce tolerisati termin odrzavanja koncerata do 1:00 sat iza pola noci.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63361
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#162 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:Hajmo malo o temi.

Jel istina da ce se svi koncerti zavrsavati u 23:00, te ca ce policija strogo sankcionisati sve objekte koji budu radili i nakon 23:00, cak i da ce silom istjerivati goste iz kafana?
svake godine ista prica, kao policijski sat ce biti u 23.00 ali opet na kraju raja lupuje do zore :)
chicha-glisha
Posts: 48
Joined: 21/05/2009 10:30

#163 Re: Festival prijateljstva

Post by chicha-glisha »

Ne vidim zasto se ne bi poredili sa Zagrebom, Beogradom ili ti Novim Sadom? Najnormalnija stvar je da se poredis sa boljim i da tezis tome, jer samo na taj nacin mozes ici naprijed...

Sto se tice koncepcije festivala vise niko ziv nema predstave koja je to koncepcija... tako da je o tome suvisno pricati...

Kad su u pitanju posjete raje iz ruralnih podrucja i sl., sve se to da regulisati programskim sadrzajima, a turbo dogadjaje maksimalno reducirati...

Neko spomenu smotru folklora... e pa strucnjaci su je ove godine izbacili... iako jedino ta smotra ima simboliku prijatljstva, jer se jedino tu noc ucesnicima ne placa nastup, samo im se spavanje obezbjedi, pa tako moram reci "aferim" organizatoru...

E to je bio komentar na centralnu binu... mene vise zanima... sta je sa ostalim, pratecim sadrzajima... Ranije su bile likovne kolonije, razlicite djecije radionice - slikanje, video i audio montaza, pa one radionice kad poslije toga orgnizuju maskenbal...itd itd...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#164 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

Trebalo bi napokon cestitati opcini na dosadasnjem naporu na organizaciji festivala. Ljudi stvarno rade nadljudski posao. Organizuju festival za koji ne zele da daju ni jedne marke.

Mozda bi se trebalo zahvaliti i svima onima koji su trenutnu opcinsku administraciju izabrali. Nadam se da ce svi oni 01. avgusta obuci majce sa natpisom: ''Mi smo glasali za ovo''
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#165 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:
Liberalism wrote:Hajmo malo o temi.

Jel istina da ce se svi koncerti zavrsavati u 23:00, te ca ce policija strogo sankcionisati sve objekte koji budu radili i nakon 23:00, cak i da ce silom istjerivati goste iz kafana?
svake godine ista prica, kao policijski sat ce biti u 23.00 ali opet na kraju raja lupuje do zore :)
U svakom manjem gradicu ponekad neka grupica ljudi sjedi u mraku do zore. hm, mozda cak i u svakom selu, al da ne bude zabune, oni to ne zovu festivalem prijateljstva nego sjelom do zore :bih:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63361
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#166 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:
BarbaDue wrote:
Liberalism wrote:Hajmo malo o temi.

Jel istina da ce se svi koncerti zavrsavati u 23:00, te ca ce policija strogo sankcionisati sve objekte koji budu radili i nakon 23:00, cak i da ce silom istjerivati goste iz kafana?
svake godine ista prica, kao policijski sat ce biti u 23.00 ali opet na kraju raja lupuje do zore :)
U svakom manjem gradicu ponekad neka grupica ljudi sjedi u mraku do zore. hm, mozda cak i u svakom selu, al da ne bude zabune, oni to ne zovu festivalem prijateljstva nego sjelom do zore :bih:
zasto stalno lupas gluposti,
prisutan sam na svakom festivalu...svako festivalsko vece se zavrsava koncertom u kasnim satima.
obicno to bude 01-02 sata poslije pola noci, ako ima potrebe zabava se prenosi u obliznje kafice ali obicno
nedugo poslije koncerta vecina ih bude i zatvorena. nikada nisam vidio da je policija rastjerivala raju i da je
zabranila nekome neko veselje i festu. puno puta sam i sam zaglavio do zore. to sto raja nedugo nakon koncerata
nema potrebu da se druzi na ulici vec odlazi u kafice ili kuci to je stvar tog istog naroda.
prema tome prestani da lupetas i izigravas nekog pametnjakovica.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#167 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

policija nije nikog tjerala jer je i nema tamo gdje je treba biti!
HA muzika siđe sa bine i oni se pokupe i na spavanje¨!
a grad ostaje pijanima na milost i nemilost!!!!

HOĆEMO AFTERPARTY ALI IZA DVORANE!!! :idea:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#168 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote: zasto stalno lupas gluposti,
prisutan sam na svakom festivalu...svako festivalsko vece se zavrsava koncertom u kasnim satima.
obicno to bude 01-02 sata poslije pola noci, ako ima potrebe zabava se prenosi u obliznje kafice ali obicno
nedugo poslije koncerta vecina ih bude i zatvorena. nikada nisam vidio da je policija rastjerivala raju i da je
zabranila nekome neko veselje i festu. puno puta sam i sam zaglavio do zore. to sto raja nedugo nakon koncerata
nema potrebu da se druzi na ulici vec odlazi u kafice ili kuci to je stvar tog istog naroda.
prema tome prestani da lupetas i izigravas nekog pametnjakovica.
Neko spomenu koncert Ramba Amedusa prosle godine. @BarbaDue, hajd provjeri kad je taj koncert zavrsen 01.Avgusta 2008. godine? Mi smo u 23:45 izasli na festival, ocekujuci da ce koncert tek tad poceti (kao sto i ti kazes koncerti traju do 1-2 sata poslije ponoci), kad ne lezi vraze: mi dosli prije ponoci, sve zavrseno, na bini mrak, ljudi se razlaze. Odemo na pice, narucimo jedno pice, oko pola 1 hocemo jos kad konobar govori: nema vise, moramo zatvoriti do 01:00. Ubrzo se ugasi muzika (prije 1 sat) i do 1 sat je bio KRAJ! Na kraju krajeva svi vide kako po 20 policajaca prije 1 sat pocinje da ulaze u kafane zahtjevajuci da se ugasi muzika. E kome je do uzivanja u festivalu gdje ti drustvo prave saobracajni policajci i specijalci, svaka cast, samo nemoj se time nikome hvaliti ko je bar na nekom normalnom festivalskom događaju prisustvovao, moj ti je savjet :bih:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#169 Re: Festival prijateljstva

Post by sodom »

u i ja sam zakasnio na ramu!
znam tipa on ne pjeva prije 12h, nacekas ga se dobro a mozda je i tal sa gazdama kafana da se popije vise cekajuci spektakl al tip je obicno kasnio po 2h od najavljenog termina- bar u kafanama kad pjeva
User avatar
BarbaDue
Posts: 63361
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#170 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Liberalism, ma to je jedna od noci, sto ne spomenu recimo koncerte Sarr e roma, cetinskog...
da ne nabrajam dalje, poslije kojih se gorazdanima jednostavno nikako nije islo kuci.
tada se je raje na ulici moglo naci i u 2-3 sata noci, u kaficima i do zore.
User avatar
king31
Posts: 176
Joined: 27/03/2006 23:44
Location: Teotihuacán

#171 Re: Festival prijateljstva

Post by king31 »

E to je bio komentar na centralnu binu... mene vise zanima... sta je sa ostalim, pratecim sadrzajima... Ranije su bile likovne kolonije, razlicite djecije radionice - slikanje, video i audio montaza, pa one radionice kad poslije toga orgnizuju maskenbal...itd itd...
:dance: :thumbup:
Tuga od festivala , tuga od komentara (ljudi prave muzicke zelje i top liste: sto folk sto pop-rock i onda to nazivaju festival) , sto ovdje sto na Gz-x ...
Rastjerasmo i ono malo kvaliteta i entuzijazma iz prvih izdanja festivala...
Dodju ljudi iz Spanije , Francuske... itd o svom trosku i onda haj u skolu u razred spavaj jedi dje znas, pika se da si bio ,Festival evropski nivo ...
Turbo u hotele , restorane, setnje i slikanje sa "zvanicnicima" voli ih narod...a ovi iz Evrope ko da su gurbeti , kazu smrde, pa i kako nece kad nemaju dje da se okupaju...
Niko vise i ne pomislja da pozove nekog iz Gorazda na kulturnu razmjenu u Spaniju , Francusku...itd , jer je i to bila koncepcija u pocetku al' NEMA nasih umjetnika koji bi nas predstavljali negde tamo (cast ponekim izuzetcima iz muzicke branshe i folklora, al kad su kokuzi kud su pristali ) Ali zato ima napretek delegacija guzonja i "politicara"napetih ko puske da posjete Evropu k'o da su mirovni pregovori, a ne kulturna saradnja...

Kultura u Gorazdu je zazivila pocetkom rata, pocela odumirati lagano sa zavrsetkom rata....i jos uvijek umire....
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#172 Re: Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:Liberalism, ma to je jedna od noci, sto ne spomenu recimo koncerte Sarr e roma, cetinskog...
da ne nabrajam dalje, poslije kojih se gorazdanima jednostavno nikako nije islo kuci.
tada se je raje na ulici moglo naci i u 2-3 sata noci, u kaficima i do zore.
Sto bi se reklo, nekad bilo i spominjalo se.

I sam znas da je to nekad bilo, i da se ljudi upravo i bune sto DANAS festival nije ni blizu nekadasnjem.

Kazu Semsa pocinje u 21:00, da ne bi nene morale dokasno ostajati, jer zene rane ujutro :bih:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#173 Re: Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

program festivala :?: :?: :?: :?: :?: :?:

mislim da bi se festival trebao privatizovati. tad bi bilo sve jasno i jedino realno rjesenje. i to sto ce se sve zavrsavati do jacije nije me briga, dajte da znamo konkretno dokle se uradilo, sta je dogovoreno, ko, kad.....
gemiga
Posts: 16
Joined: 01/07/2008 21:29

#174 Re: Festival prijateljstva

Post by gemiga »

Pop rock program festivala prijateljstva 2009.g.

2.08.(nedjelja)
20.00 sati -Jamas (Goražde)
20.45 -Francuska 1
22.00 -Dubioza Kolektiv (Sarajevo)
23.00 -Elemental (Hrvatska)


4.08.(utorak)
20.00 sati -Lejla Hrelja (Goražde)
20.45 -Austrija
21.45 -Francuska 2
23.00 -Anabela (Srbija)


6.08.(četvrtak)
20.00 sati -Predgrupa (Gračanica)
21.00 -Francuska 1
22.00 -King Size Co. Feat. Emir Bukovica (Španija/Goražde)



8.08.(subota)
20.00 sati -Gangbengersi (Goražde)
21.45 -Francuska 2
23.00 -Zona Isključenja (Goražde)



?????????????????????????????????????????????
Zbog novaca!!!!!!!!!
p.s. gosti iz Francuske nam jos uvijek nisu dostavili ko su njihovi ucesnici u pop rock programu,i neznamo dali ce ih uopste biti!Sve je jos uvijek neizvjesno jer sredstva od sponzora sporo dolaze i niko nije bas darezljiv ove godine!Nijedan ugovor jos nije potpisan,a to bi se moglo desiti naredne sedmice,poslije sjednice opcinskog vijeca!inace sa cesima smo u kontaktu i oni zbog rada na novom matrijalu mogu doci tek naredne godine!Kontaktirali smo i Van Gogh-a i Aleksandru Radovic i Cetinskog i Nena Belana i mnoge druge, ali su njihovi honorari za nas neprihvatljivi,jer smo za pop rock program dobili na raspolaganje 17 000 km,a sami nismo mogli prikupiti sredstva zbog kasnog formiranja organizacionog odbora(krajem maja)!Tako stoje stvari sto se tice pop rock programa!?!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63361
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#175 Re: Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

gemiga, to sa cesima...jes' mislio na Uz Jsme Doma?
Post Reply