Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#1 Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

Otvorenje festival prijateljstva Gorazde je u cetvrtak, Juli 21 u 8:30 poslije podne - i traje do Juli 30 u 11:30 poslije podne...
Dali ste bili ? Kako vam je bilo? Dolazite li i ove godine (2011god)?
Ja svake godine odem tih 10 dana i bude mi odlicao provod, odmor,izlasci, kupanje, plaza jednom rijecu uzivancija...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by BarbaDue »

svaka cast ani_lema :-D

tih 10 dana je bas extra, nazalost ja tada imam najvise posla :(
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#3 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

BarbaDue wrote:svaka cast ani_lema :-D

tih 10 dana je bas extra, nazalost ja tada imam najvise posla :(
Dobila sam i program ovogodisnji i bice superrr!!!
Keba prvu vece, Miroslav Ilic drugu i zatvara Enes Begovic toliko sam zapamtila u nizu raznih pjevaca heheheheh
bosniak.m
Posts: 363
Joined: 21/04/2009 00:56
Location: BiH

#4 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by bosniak.m »

Sramota za BiH, posebno za Goražde da se festivali svode na puko okupljenje pjevača (posebno onih s druge strane Drine) i omladina izgubi desetak dana u nekakvim koncertima, okupljanjima, alkoholiziranju, legalnom prostituisanju... i nakon svega toga imaju veliko ništa (uz mnogo bezveze uloženih i potrošenih para koje su se svakako mogle uložiti u neki drugi, bolji, smisleniji projekat kojih, barem Goraždu, itekako nedostaje).
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#5 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

bosniak.m wrote:Sramota za BiH, posebno za Goražde da se festivali svode na puko okupljenje pjevača (posebno onih s druge strane Drine) i omladina izgubi desetak dana u nekakvim koncertima, okupljanjima, alkoholiziranju, legalnom prostituisanju... i nakon svega toga imaju veliko ništa (uz mnogo bezveze uloženih i potrošenih para koje su se svakako mogle uložiti u neki drugi, bolji, smisleniji projekat kojih, barem Goraždu, itekako nedostaje).
Ovom zaboravljenom odavno gradu sve je itekako dobro doslo!!! Cemu sarkazam evo od pocetka festivala prisustvujem a koliko ga napljuvaja ja nemogu vjerovat.
bosniak.m
Posts: 363
Joined: 21/04/2009 00:56
Location: BiH

#6 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by bosniak.m »

Dajte nam u desetak smislenih rečenica objasnite u čemu se to ogledaju pozitivni učinci tog festivala na Goražde, tj. šta tačno Goražde dobije svake godine od tog fesitivala i prestane biti zaboravljeno (ako pod zaboravljeno ne misliš samo na fizičko odsustvo ljudi iz tog grada).
Dudajev
Posts: 18
Joined: 06/07/2011 07:07

#7 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by Dudajev »

ani_ lema wrote:
bosniak.m wrote:Sramota za BiH, posebno za Goražde da se festivali svode na puko okupljenje pjevača (posebno onih s druge strane Drine) i omladina izgubi desetak dana u nekakvim koncertima, okupljanjima, alkoholiziranju, legalnom prostituisanju... i nakon svega toga imaju veliko ništa (uz mnogo bezveze uloženih i potrošenih para koje su se svakako mogle uložiti u neki drugi, bolji, smisleniji projekat kojih, barem Goraždu, itekako nedostaje).
Ovom zaboravljenom odavno gradu sve je itekako dobro doslo!!! Cemu sarkazam evo od pocetka festivala prisustvujem a koliko ga napljuvaja ja nemogu vjerovat.
Ma nek ima sirotinja "hljeba i igara"! Davno je tu ublehu neko proturio, a sto je postala najvaznija odrednica jedinog grada na Drini, e to je jos poveca zalost.
Da se razumijemo nejmam ja niosta protiv, ovakve vrste ljudske razbibrige, ali brate mi imamo itekako puno vise vaznijih stvari da bi uradili ne samo za prosperitet gradjana nego i samog grada!
Nek se uslikaju grdonacenici sa svim gostima, neka ih mediji zamjete, to je bitno, a narod ma ko j... sirotinju, ionako to su joj ONI obezbjedili(ali od sirotinjskih para) hljeba i igara za tih desetak dana. A dijasporci, oni ce i onako posle ponovo u tvornicke hale ili za djogere po tom "truhlom" zapadu.. sve do narednog ljeta pa opet "jovo na novo", ha ja !.
bosniak.m
Posts: 363
Joined: 21/04/2009 00:56
Location: BiH

#8 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by bosniak.m »

Dudajev wrote:Ma nek ima sirotinja "hljeba i igara"! Davno je tu ublehu neko proturio, a sto je postala najvaznija odrednica jedinog grada na Drini, e to je jos poveca zalost.
Da se razumijemo nejmam ja niosta protiv, ovakve vrste ljudske razbibrige, ali brate mi imamo itekako puno vise vaznijih stvari da bi uradili ne samo za prosperitet gradjana nego i samog grada!
Nek se uslikaju grdonacenici sa svim gostima, neka ih mediji zamjete, to je bitno, a narod ma ko j... sirotinju, ionako to su joj ONI obezbjedili(ali od sirotinjskih para) hljeba i igara za tih desetak dana. A dijasporci, oni ce i onako posle ponovo u tvornicke hale ili za djogere po tom "truhlom" zapadu.. sve do narednog ljeta pa opet "jovo na novo", ha ja !.
To je to. :thumbup:
nesquik
Posts: 78
Joined: 26/12/2009 22:35

#9 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by nesquik »

ima li neko program?
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#11 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#12 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by idealnaM »

bosniak.m wrote:
Dudajev wrote:Ma nek ima sirotinja "hljeba i igara"! Davno je tu ublehu neko proturio, a sto je postala najvaznija odrednica jedinog grada na Drini, e to je jos poveca zalost.
Da se razumijemo nejmam ja niosta protiv, ovakve vrste ljudske razbibrige, ali brate mi imamo itekako puno vise vaznijih stvari da bi uradili ne samo za prosperitet gradjana nego i samog grada!
Nek se uslikaju grdonacenici sa svim gostima, neka ih mediji zamjete, to je bitno, a narod ma ko j... sirotinju, ionako to su joj ONI obezbjedili(ali od sirotinjskih para) hljeba i igara za tih desetak dana. A dijasporci, oni ce i onako posle ponovo u tvornicke hale ili za djogere po tom "truhlom" zapadu.. sve do narednog ljeta pa opet "jovo na novo", ha ja !.
To je to. :thumbup:
Kad sam ja to rekla... :D ...ima...ako nema i godina dana...
idealnaM wrote:
BarbaDue wrote:eto, ode nam cirkus :D
eeee da nam je da nam traje jedno mjesec dana :D
Hljeba i igara, panem et circenses...
Gluho bilo...
Nebi me začudilo da neki slijedeći festival bude "obogaćen"i sadržajima ove vrste

:lol:
Al meni tada rekli da sam ograničena, mrzitelj i ta ti ja znam :lol:
Teferč i narodno veselje rulzzz 8-)
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#13 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by just principe »

ani_ lema wrote:
nesquik wrote:ima li neko program?
http://www.centarzakulturu.com.ba/files ... a_2011.pdf

cuj stavili pored C.Jabuke Hrv, pa onda BiH :roll: a valjda treba samo BiH, e svasta :roll:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#14 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by Liberalism »

Festival je propao.

Tesko ce se od ovog oporaviti. Da nisu izbori ko zna sta bi bilo sa njim.
User avatar
OldTown
Posts: 42
Joined: 18/04/2011 08:21

#15 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by OldTown »

Sto rekao Laka, za vrijeme festivala mozes napraviti popis stanovnistva u Gorazdu... :D

Realno svidja mi se, ljudi za malo para organizuju takvo nesto i uvijek su pozitivne reakcije. To gostoprimstvo lokalnog stanovnistva se nikad ne zaboravlja. Dijaspore ima kao i svugdje, ali neka ih nek bar oni potrose koji dinar dok se furaju kad nasi nemaju.

Od mene :thumbup:

Vidimo se opet iduce godine :bih:
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#16 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

Bila sam jedan dan i meni je super :D :D :D... Da je onako svaki dan!!!
nuki_cika
Posts: 1065
Joined: 06/07/2010 16:19

#17 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by nuki_cika »

Ne podržavam teferice niti idem na takve manifestacije.
Kad se promijeni mentalitet ljudi,takvih manifestacija nece ni biti više.Evo i ovdje SFF više nije kulturna manifestacija,nego obični teferic gdje sve manje dolazi ljudi koji su uistinu zainteresovani za film i filmsku umjetnost.
Bitno je doći,napiti se,poplupati one flaše,ostaviti iz sebe deponiju smeca,ali bitno je naci neku satisfakciju u tome :x
Slično je to i sa "festivalom prijteljstva"
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#18 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by Goa »

Ne mogu da vjerujem da je festival završen, šmrc.
Program je bio fenomenalan, svirke i dj-evi po kafanama, Kiba se popeo na i među raju, Ilić i Milić, Enes prošo pored mene, Viva la Organizacioni odbor! Nek nije bilo Zone, Dubioze, Urbana, Gibonija, Štuka, Shocka, Velahavle, Frenkija i njima sličnih, ma šta će nam oni. Jedva čekam next fest da vidim hoće li on biti bolji ili dosad best.
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#19 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

Goa wrote:Ne mogu da vjerujem da je festival završen, šmrc.
Program je bio fenomenalan, svirke i dj-evi po kafanama, Kiba se popeo na i među raju, Ilić i Milić, Enes prošo pored mene, Viva la Organizacioni odbor! Nek nije bilo Zone, Dubioze, Urbana, Gibonija, Štuka, Shocka, Velahavle, Frenkija i njima sličnih, ma šta će nam oni. Jedva čekam next fest da vidim hoće li on biti bolji ili dosad best.
:lol: :lol: :lol: :-)
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#20 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

Nama je svakog cuda 3 dana dosta preko ili je seljakljuk ili nevalja :-) . Posle pocnemo doslovce pljuvat po pjevacima pa opletemo po organizaciji a potom malo unesemo na sve to nacijonalizma sa primjesama diktature i ne stajemo dok se ne zavrsi onih preostalih 7 dana...Tako da je naj bolje da se nista i ne desava da nigdje i ne idemo da niko i ne pjeva pa nije ni cudo sto svi (stranci) pa i oni seljaci sto prije :run: :run: :run: . A sace se neko nac pametan pa ce reci pa stace nama i stranci , ma ja nama niko ne treba stace nama i selo ko jos jede prirodno povrce i voce nismo ludi. E kad rastjeramo i one i ove i onakve i ovakve pa jos po njima opletemo sta ostavise pa odlucimo da vise festival nece biti ... Blago nama nema vise nikoga pa se sad mozemo medusobno ogovarat i pljuvat (ko komsija na komsiju i.t.d)...E zivjela :bih: Pa se sastajemo i do godine a sad za poslom :skoljka: :skoljka: :skoljka:
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#21 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by Goa »

ani_ lema wrote:...pa se sad mozemo medusobno ogovarat i pljuvat (ko komsija na komsiju i.t.d)...
Sreća pa je mjesec Ramazan pa se nećemo medjusobno ogovarat i pljuvat. :thumbup:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#22 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by sharwoodforest »

Evo, ponovo tema o festivalu, pa bih voljela da čujem šta ima novo. Čitam da je odlučeno da glavna bina ponovo bude na istom mjestu. Kažu da je u planu podizanje kružnih tribina u dijelu fontane. Fontana u centralnom dijelu biće prekrivena i služiće kao pozornica. Radi se o nekoj vrsti amfiteatra koji će unijeti svježinu i kulturnu dimenziju u sadržaj festivala. Oko amfiteatra, biće uređen dio za promocije, ulične zabave, stand up komičare i sl. Postaviće se kao posebna svijetla i ukrasi. Zna li neko, je li ovo istina?
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#23 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by burekodsira »

kazu statistika ispitivanja gradjana iznjedrila da je opet ispred dvorhane :D a opstina na svom web sajtu izbacila procente ispitanika i rezultata i na kraju dobili ukupan zbir od 117% :-) :lol: pa kad je raja na gorazdeonlajnu to skontala ovi iz opstine vidjeli i prepravili... :dance:

a da ne pitam uopste koliko je releventno to ispitivanje kojim se sad obavezuju... mozda su po ulici ispitivali a bilo je i online na opstinskom sajtu s tim da si mogo do milje volje glasati. niti je navedeno koliki je broj ispitanih niti kojih godina niti s kog podrucja grada itd isl. veoma relevantno (ko sto neki pametan cova rece :D "ne vjeruj statistici koju licno nisi lazirao")

ako kazes da ce biti te kruzne tribine, amfiteatri, prekrivena fontana radi produzetka bine, to bi do sad najbolji potez ikada bio. cak bi ublazio i cinjenicu da festival ostaje na istom mjestu.

a budimo iskreni, koliko god mjesto odrzavanja tj centralna bina ispred dvorane smetala nekima, treba biti svjestan da ako se promjeni lokacija taj festival vise nece biti ni blizu kao prije, a u kombinaciji sa pomjeranjem datuma odrzavanja bi sigurno bio doveden i do ruba nestanka
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#24 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by am0niman »

Jel' se zna ko ce biti ove godine ???
User avatar
ani_ lema
Posts: 374
Joined: 14/06/2011 11:00

#25 Re: Festival Prijateljstva Gorazde 2011

Post by ani_ lema »

Jutro
Radni narode :)
Evo pocinje uskoro jos jedan festivala 2013 god.
Nemam jos program pa ako neko ima neka podjeli sa nama :-D
Post Reply